PDA

Zobacz pełną wersję : Mój prywatny Bajkonur*



anchel
27-06-2007, 21:32
* dziwne mam wrazenie, ze juz ktos uzyl tego tytulu - jesli plagiat to przepraszam!

Komin mojej osiedlowej kotlowni na tle dzisiejszego nieba.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img510.imageshack.us/img510/9362/bajkonurgh5.jpg)

Nie przesadzone?
A kadr?
Niebo w miare dramatyczne?

jeras
28-06-2007, 12:26
kadr jest bezsensu.
niebo moze być, komin powinien być wyeksponowany jakoś.
pozdrawiam

anchel
28-06-2007, 13:03
kadr jest bezsensu.

Jesli mozesz to rozwin prosze.


niebo moze być, komin powinien być wyeksponowany jakoś.

Mam wrazenie ze wyeksponowanie komina spowodowaloby, ze fotka powinna znalezc sie w dziale 'architektura' a nie 'abstrakcyjne'. Wlasnie liczylem sie, ze poznam jak twoim zdaniem powinien byc wyeksponowany?

Pzdr.

Erie
28-06-2007, 13:14
Anchel, doprowadć w PSie komin do niemal zupełnej czerni zaś niebo podkreśl mocno - szare chmury zmień w białe itd - moim zdaniem będzie ciekawsze, ewentualnie zamień to w czerwono-czarne zdjęcie (niebo w krwistą czerwień, chmury żółte, a komin czarny)

jeras
28-06-2007, 14:41
[quote=anchel;341180]Jesli mozesz to rozwin prosze.

otoz komin nie schodzi się w róg co myślę że byłoby ciekawsze,
nie ma żadnej równowagi dla komina lecącego na bok - żadnego pionu.

co do wyeksponowania komina to zgadzam sie z przedmówca najlepiej byłoby go tylko zarysować czernią, bo kolorów to już zadnych nie wyciągniesz z tego zdjęcia, a w chwili obecnej jest nijaki, za bardzo wtapia sie w tło.

pozdrawiam

anchel
28-06-2007, 15:10
Hmmm... Kadr mial byc dynamiczny - stad pochylenie (co do centymentra do rogu to ok - mozna przesunac ;] ).

Natomiast kolory no coz... Po pierwsze ok - sprobuje pojechac w calkowita abstrakcje i pobawic sie nimi (spoko jest - zdjecie w rawie, PS wyciagnie wszystkie jak mu rozkaze) - kto chce przesle nefa i robta co chceta! Z checia zobacze wyniki nawet tu w temacie.

Ale moim zamiarem bylo takie zaprezentowanie tego zdjecia, zeby raczej uruchomialo wyobraznie - raczej chodzilo mi o skojarzenia na zasadzie: "o kurcze, rzeczywicie jak przymknac oko to ten widoczek przypomina gotowa do startu Saturn V". Celowo zatem niemal nie psute.

Erie
28-06-2007, 15:16
Hmmm... Kadr mial byc dynamiczny - stad pochylenie (co do centymentra do rogu to ok - mozna przesunac ;] ).

Natomiast kolory no coz... Po pierwsze ok - sprobuje pojechac w calkowita abstrakcje i pobawic sie nimi (spoko jest - zdjecie w rawie, PS wyciagnie wszystkie jak mu rozkaze) - kto chce przesle nefa i robta co chceta! Z checia zobacze wyniki nawet tu w temacie.

Ale moim zamiarem bylo takie zaprezentowanie tego zdjecia, zeby raczej uruchomialo wyobraznie - raczej chodzilo mi o skojarzenia na zasadzie: "o kurcze, rzeczywicie jak przymknac oko to ten widoczek przypomina gotowa do startu Saturn V". Celowo zatem niemal nie psute.

ftpa znasz ;)

bombel
28-06-2007, 15:19
anchel, Bajkonur jest ekstra. Rakieta startuje za 2 minuty i tak to wygląda. Ja co prawda pokusiłbym się o jakieś zabawy (na Bajkomurze wszystkie rakiety są czerwone :)), ale tak jak jest, jest i tak świetnie.

anchel
28-06-2007, 15:28
Erie wieczorkiem wrzuce!

Bombel dzieki za opinie ale ruskie rakiety jednak w ogole nie sa czerwone hehe - specjalnie sprawdzalem! :mrgreen:

bombel
28-06-2007, 15:34
Bombel dzieki za opinie ale ruskie rakiety jednak w ogole nie sa czerwone hehe - specjalnie sprawdzalem! :mrgreen:

Eee tam, nie są... Chcieć, to móc - Twoja może być czerwona :)


http://img408.imageshack.us/img408/5168/bajkonurgh5ow2.jpg




Dissclaimer: oczywiście jeśli autor wyrazi taką wolę, to natychmiast zdjęcie znika, i tak dalej, i tak dalej).

AMI
28-06-2007, 15:57
Heh, Bombel podoba mi sie ta wersja :). A kadrowanie ciekawe, niestandardowe, tylko...ze przypomina mi maszt statku a nie komin ;)

anchel
28-06-2007, 16:11
Nic nie usuwac Bombel! No wlasnie ja nie zawsze widze potencjal zrobionej przez siebie fotografii. Wiec nie wiem po sie tu kloce... :-D

Bardzo dobra przerobka i powinienem wam od razu wierzyc, ze takie kolory ozywia zdjecie- ten kolor teraz wyglada jak swiezo wypolerowana miedz w sloncu (przynajmniej u mnie na monitorze ;] ).

anchel
28-06-2007, 21:39
Bombel jedno pytanie bo juz nie wiem. Co zrobiles zeby uzyskac taki kolor komina? Siedze przy tym w psie juz z godzine i wiem, ze to musi byc proste, na 'wierchu' i pewnie gapie sie na rozwiazanie bez zrozumienia, krece juz wszystkim co mi wpadnie w rece i to ciagle nie to co ma byc wychodzi... ;]

bombel
28-06-2007, 21:58
Bombel jedno pytanie bo juz nie wiem. Co zrobiles zeby uzyskac taki kolor komina? Siedze przy tym w psie juz z godzine i wiem, ze to musi byc proste, na 'wierchu' i pewnie gapie sie na rozwiazanie bez zrozumienia, krece juz wszystkim co mi wpadnie w rece i to ciagle nie to co ma byc wychodzi... ;]

Zaznaczyłem różdżką komin, uderzyłem literkę Q, podmalowałem i wygładziłem selekcję (żeby nie gryzła w oczy ząbkami), znowu Q - a dalej to już miałem z górki: 3 layery korekcyjne: HUe&Sat (do B&W), Qurvers i znaowu Hue&Sat (tym razem do czerwonego).

Zresztą co ja będę mącił, jak chcesz, to daj maila i poślę Ci plik PSa, to sam zobaczysz.

anchel
28-06-2007, 22:32
Zaznaczyłem różdżką komin, uderzyłem literkę Q, podmalowałem i wygładziłem selekcję (żeby nie gryzła w oczy ząbkami), znowu Q - a dalej to już miałem z górki: 3 layery korekcyjne: HUe&Sat (do B&W), Qurvers i znaowu Hue&Sat (tym razem do czerwonego).

Zresztą co ja będę mącił, jak chcesz, to daj maila i poślę Ci plik PSa, to sam zobaczysz.

To by było za proste!

Wszystko kumam - robilem podobnie tylko mnie mentalnie zblokowalo i zapomnialem najpierw usunac kolor eh...
Wielkie dzieki raz jeszcze!