PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki aparat do zdjęć głównie wewnątrz pomiesczeń?



sebamar
04-03-2020, 22:21
Jestem amatorem i szukam aparatu, który robiłby dobre zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych (głównie wewnątrz pomieszczeń). Chodzi mi o wysokie ISO. Czy w takich sytuacjach sprawdzi się tylko pełna klatka? Nie ma rozeznania w nowym sprzęcie. Do tej pory używam bardzo starego aparatu, który kiepsko wypada w takich sytuacjach?

sebamar
07-03-2020, 14:28
Może doprecyzuję. Czy lepiej kupić drogi aparat APSC czy może w podobnej cenie pełną klatkę np. A7 III? Lub w ogóle tanio A7?

Kojocisko
07-03-2020, 14:58
A czy fotografujesz obiekty statyczne czy dynamiczne?
Bo jak statyczne, to potrzebny jest głównie statyw.
Jeśli dynamiczne, to oprócz dobrego wysokiego ISO jeszcze jakiś AF (co raczej wyklucza pierwszą generację A7).
W kategorii niezły AF, niezłe wysokie ISO królem ceny jest D750 lub jeszcze taniej D610 (ciut słabszy AF - na podstawie opinii z forum).
Jeśli cena nie jest wyznacznikiem, to chyba Z6?
Na wysokim ISO każdy DX przegrywa z FX. madeinzosiek sporo o tym pisał.

sebamar
07-03-2020, 21:37
Potrzebuję szybkiego AF. Czy zostaje tylko A7 III?

ksh
07-03-2020, 21:43
Jeśli pełna klatka to D750, D780, D850, jednocyfrówki, w canonie też masz sporo, z bezluster Sony/Canon/Nikon każdy ma porównywalny sprzęt, raczej skup się na obiektywach i dobierz do tego body.

jjj
07-03-2020, 21:47
A7 III ma bardzo dobry AF, A7 ...tragiczny

Kojocisko
07-03-2020, 22:01
Do wysokiego ISO bym się skupił na korpusach 24mpx. Mnie przed obróbką i przeskalowaniem ciut peszą pliki z D850 na ISO6400

sebamar
08-03-2020, 12:20
No to zostaje tylko A7 III. Dla mnie jego wadą jest wielkość. ALe chyba nie ma czegoś mniejszego w pełnej klatce?

jjj
08-03-2020, 12:29
To jest mniejsze ;)

https://www.spidersweb.pl/2019/07/sigma-fp-pelna-klatka.html

sebamar
08-03-2020, 13:25
Nie stać mnie. Zwłaszcza na obiektywy.

ksh
08-03-2020, 13:41
No to zostaje tylko A7 III. Dla mnie jego wadą jest wielkość. ALe chyba nie ma czegoś mniejszego w pełnej klatce?

A jakie obiektywy wybrałeś bo to może się okazać bardziej istotne w całym zestawie, kwestia kasy nie gra roli ?

sebamar
08-03-2020, 17:30
Nie wybrałem konkretnego obiektywu tylko ogniskową. Przeanalizowałem zdjęcia i wyszło mi, że najczęściej robię foty w zakresie 28-40mm. Więc chciałbym jakiś stałoogniskowy w tym zakresie. Nie znam się na tyle , żebym mógł wybrać jakiś konkretny model.

ksh
08-03-2020, 17:33
No to musisz się rozeznać jednak jaki obiektyw bo gabaryty i ceny są ze sporym rozrzutem.
Fotografia w pomieszczeniach osób w ruchu może być dość wymagająca dla AF i ISO.
Polecam też sprawdzenie jak w takich warunkach działa wizjer w A7III, potem w Z6 i jak w lustrzankach, to może być kluczowe dla ciebie.

cybulski
08-03-2020, 18:39
Nie wybrałem konkretnego obiektywu tylko ogniskową. Przeanalizowałem zdjęcia i wyszło mi, że najczęściej robię foty w zakresie 28-40mm. Więc chciałbym jakiś stałoogniskowy w tym zakresie. Nie znam się na tyle , żebym mógł wybrać jakiś konkretny model.

Szkła Sony z tego zakresu
28/2
35/1.8

Samyang
24/2.8
35/1.4
35/2.8
45/1.8

Tamrony
24/2.8
35/2.8

Sigma
35/1.4
45/2.8

Poza wskazanym zakresem jest Sony 50/1.8, samyang 50/1.4
Jest w czym wybierać w szklach z AF do Sony ff.