PDA

Zobacz pełną wersję : Eizo FlexScan S1931 - nowy z bad pikselem!!!



Krycha
26-06-2007, 23:41
Ech własnie zakupiłem nowiutki monitorek zadowolony włączam ekran i pierwze co zobaczyłem, to wypalony piksel!!! made In Japan - tandeta i tyle!!! piksel widoczny na białym tle jako czarna kropeczka prawie na srodku ekranu - teraz pytam was czy mi to przyjmą do zwrotu??? czy 1 bad piksel za monitor warty prawie 2 tyś. zł to nic takiego??? Jutro dzwonie do firmy, która mi to sprzedala ciekawe co powiedzą ;(

Paweł
27-06-2007, 10:02
prawdopodobnie nic. 1 walnięty piksel to nic.... :( wiem że to jest irytujące ale taka jest rzeczywistość jest to matryca 1 klasy ale mimo to dopuszcza się pojawianie się walniętych pikseli.... taki smutny los... przyzwyczaisz się, a może firma wymieni na nowy!!! szczerze powodzenia :) znajoma kupiła laptopa i na matrycy ma 3 wielkie paprochy tz walnięte piksele... takie życie ale matryca niższej klasy

Krycha
27-06-2007, 10:13
Ech jest to o tyle irytujace, że co chwilę mam odruch czyszczenia, bo wydaje mi się ze to brud!!! ja nie dam rady pracować na takim monitorze! strasznie rozprasza uwagę! ech spróbuję go wymienić - jestem o tyle niezadowolony, że w ostatnim czasie sporo nowego walnietego sprzetu mi przychodzi do domu, potem wysyłki reklamacyjne, koszty transportu.... ech...kiedyś patrzyłem na made in japan - teraz widzę że to wszystko jedna tandeta ;)
pozdro.

Lolas
27-06-2007, 10:16
A czy nie lepiej najpierw zapoznac sie z warunkami wymiany oferowanymi przez dana firme?
http://www.eizo.pl/support/index.html?contents=/support/serwis/contents.html?page=defekty

LCDki kupuje sie wylacznie po osobistym sprawdzeniu. o zasada numer 1 :-)

nowart
27-06-2007, 10:51
no właśnie miałem to napisać - a jaki problem w sklepie wyjąć z pudełka, podpiąć pod pierwszy z brzegu komp i zarzucić z płytki jakis Nokia Test lub inny ??

Krycha
27-06-2007, 11:17
Ciężko to zrobić przez firmę komputronik, gdzie siedziba jest w Poznaniu ;)a ja jestem z Nowego Sącza ;)
Narazie monitor powedrował do nich z powrotem - zgodzili się zobaczyć tego piksela ;0 zobaczymy co dalej ;)

nowart
27-06-2007, 12:52
to skoro kupiłeś przez neta to nie ma problemu - w ciągu 10 dni masz prawo do zwrotu towaru. Albo wymieniają na nowy bez wad albo mówisz im żegnam i proszę o zwrot kasy.

Krycha
27-06-2007, 14:14
No tak mi piszcie ;) mam nadzieję że masz rację ;) narazie obacym co powiedzą ;)

markB
27-06-2007, 15:24
Sam kupowałem w Komputroniku mojego Eizo, ale osobiście. I przy mnie gościu wszystko sprawdził i też znalazł dead pixela i od razu zgłosił zapytanie czy chcę wziąć monitor czy poczekać aż doślą z magazynu za dwa dni nowy. Oczywiście wybrałem drugą opcję. Uważam, że powinieneś reklamować, w tym sklepie są elastyczni i powinni pójść tobie na rękę.

Michal_C
27-06-2007, 22:15
za to ja dziś dzwoniłem do http://monitory.mastiff.pl/ i tam powiedzieli że zamawiąjąc przez nich można poprosić o sprawdzenie deadpixela i serwis to robi. Nic to nie kosztuje jedynie wydłuża czas realizacji zamówienia o jeden dzień.

Krycha
27-07-2007, 14:29
Witajcie ponownie; ech po mięsiącu zmagań - i ponownym wysłaniu monitora w końcu firma zdecydowała się wymienić na sprawny i nawet zgodzili się sprawdzić czy model, który zamierzają mi wysłać jest bez bad pikseli - no i na tym kończę współpracę z firmą komputronik!!!
A nie było łatwo!!! tysiące telefonów, maili itd... jakaś komisja się ponoć zebrała i ustaliła na początku, że to nie podlega zwrotowi i odesłali mi ten sam monitor! ale dzięki pomocy znajomego udało się ich że tak powiem wybłagać!!! Jedno jest pewne strach się bać ;) Producent wykona źle towar mimo iż nie z najniższej półki, sprzedawca wciśnie klientowi a ten co ma zrobić??? cieszyć się że cegły nie przysłali ;)
Pozdrawiam.

Macro
27-07-2007, 14:45
No ja też nie mam zaufania do tej firmy. Kupowałem u nich ze dwa lata temu kompa. Sam składałem sobie zestaw. Najpierw czekałem chyba z niecały miesiąc na przesyłkę. Tłumaczyli się, że kurier był, ale nikogo nie zastał (jasne...). Potem nie przysłali mi żadnych płyt z oprogramowaniem i sterownikami, żadnych papierów ani pudełek czy akcesoriów dodatkowych (nawet kabla sieciowego!) tłumacząc się, że pudełko z tymi rzeczami zaginęło u kuriera przy poprzednim wysłaniu i że to już nie do nich trzeba składać zażalenia, a oni nie będą dosyłali akcesriów odpakowując nowy sprzęt, bo nikt im potem tego nie kupi. Napisałem co o tym myślę - dosłali nagrane przez nich serwisie płytki ze sterownikami i kabel sieciowy. Przestałem się jednak awanturować, bo się zorientowałem, że włozyli mi w kompa dwie kości kingstona 512, a policzyli sobie tylko jedną ;)

pdzran
27-07-2007, 14:49
Dlatego majac dzialalnosc i nie majac mozliwosci zwrotu do Dystrybutora (sa normy dla roznyc klas i przekatnych na uszkodzenia) ZAWSZE informuje Klienta o takim fakcie.
Jesli sie decyduje to dostarcza, jesli nie to odpuszczam.

Jesli firma w ktorej kupujesz zgadza sie na wymiane to jest to ich dobra wola i bardzo dobrze o niej swiadczy.

akrzykalski
27-07-2007, 15:43
Tak ni z gruchy napisze...
Mój EIZO S1910 dopiero za czwartym podejsciem byl bez martwiakow. Oczywiscie w ogolnym rozliczeniu jestem bardzo zadowolony ze sprzetu.

Takie zycie :-/

Pozdrawiam
AK

pdzran
27-07-2007, 15:45
Tez z innej beczki - LG dawal i chyba nadal daje gwarancje 0 pikseli/subpikseli uszkodzonych.
Dokladnie to tak : "jezeli do miesiaca do daty zakupu sie pojawia" to nalezy sie wymiana.
Cena wyzsza ale stres mniejszy od podobnych np. Samsungow, Nec itp. ;)

akrzykalski
27-07-2007, 15:49
Tez z innej beczki - LG dawal i chyba nadal daje gwarancje 0 pikseli/subpikseli uszkodzonych.
Dokladnie to tak : "jezeli do miesiaca do daty zakupu sie pojawia" to nalezy sie wymiana.
Cena wyzsza ale stres mniejszy od podobnych np. Samsungow, Nec itp. ;)

Szkoda tylko ze czasami nie idzie tego pogodzic z jakoscia obrazu :(

pdzran
27-07-2007, 15:56
Szkoda tylko ze czasami nie idzie tego pogodzic z jakoscia obrazu :(

Ale marketing jest :)
Do biura, domu dla zwyklego Uzytkownika ?
Doplaci niewielka sumke i ma spokoj.
Z doswiadczenia wiem, ze jak przy starcie nie ma uszkodzen to pozniej sie nie pojawiaja.
A Samsungi ? Kupilem jednemu Klientowi 7 sztuk i 4 sztuki mialy po 1-3 subpiksele.
Sam w jednym z laptopow mialem na dole dwa niebieskie ale uzywam XP i byly one na pasku, nie mialem takiego bolu ;)

Krycha
27-07-2007, 16:33
Ja już bym odpuścił, gdyby piksel był gdzieś z boku, np. na pasku zadań to spoko! ale mój był prawie w centrum! i co chwile miałem odruch przecierania go palcem!!! przy bawieniu się fotkami bad piksel to przekleństwo!

pdzran
27-07-2007, 19:59
Zalezy jeszcze jakie, czasem sa po prostu martwe czarne albo niebieskie (w windows do przezycia) ale jak widzialem czerwony to szlag moze trafic.

Krycha
07-08-2007, 21:31
No i jest u mnie troche to trwało ale udalo sie nie mam bad pikseli ;) sam monitor... kolory, rozdzielczość coż fajniutki... teraz pytanko do was posiadaczy tego typu monitorów jakie macie ustawienie kolorów??? wogóle monitora? narazie włączyłem sRGB, chyba jest najlepiej, ale zastanawiam się bo może są lepsze ustawienia?

ALF
12-08-2007, 21:27
ale ludzi straszycie, a ja za parę dni kupuję kompa z tym monitorem...ehhh...normalnie strach się bać...poczytajcie
http://sklep.komputerowy.pl/reklamacje/?page=faq&id=12

Krycha
12-08-2007, 23:22
Ja już monitora bez osobistego sprawdzenia nigdy nie kupię!!! dla mnie te 1600zł wywalone na tego eizo to zbyt dużo - zresztą nie sadziłem wcześniej że czara wku....ca kropka na monitorze dla producenta to całkiem normalna sprawa, nie idzie skupić się na obrazie nie wspomnę już że LCD ma zawężoną barwę kolorów i dobrą ostrośc tylko przy jednej rozdzielczości ;) ech jak te LCD wogóle weszły na rynek??? ;)
Alfie jak kupujesz przez neta to poproś wcześniej dostawce niech Ci sprawdzi te piksele. A te normy to wogóle jakaś porażka!!!

ALF
13-08-2007, 00:26
kupię raczej w lokalnym sklepie, zwłaszcza, że zaproponowali przyzwoitą cenę :)
ciekawe, że neovo dawało mi gwarancję na pixele jak kupowałem monitor kilka lat temu

markB
13-08-2007, 20:29
narazie włączyłem sRGB, chyba jest najlepiej, ale zastanawiam się bo może są lepsze ustawienia?

Ja foty obrabiam na Eizo na sRGB i chyba to jest najlepsze rozwiązanie. Sprawdza się przy przejściu na wydruk.

sebu
15-08-2007, 13:59
Może niektórych zainteresuje to:
"Gwarancja 'zero martwych pikseli' Iiyama obejmuje wymianę monitorów LCD zakupionych w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży, u których w ciągu 30 dni od daty zakupu stwierdzono choćby jeden wypalony subpiksel"
(http://www.iiyama.pl/)

Wszystko zależy więc od podejścia firmy do klienta. Uprzedzając ewentualne sugestie - nie, nie pracuję dla nich :D