PDA

Zobacz pełną wersję : [ Fujifilm ] Nasze paski, kabury, torby i akcesoria...



czomolungma
09-01-2020, 23:06
Hej
Pewnie wielu z Was zastanawiało się nad kupnem torby, kabury czy też nad wymianą oryginalnego paska do aparatu, który notabene jest bardzo niewygodny. Sam właśnie szukam jakiegoś, bo ten dany wraz z body jest nie tylko niewygodny (za chudy wpija się w szyję), ale też zbyt krótki. Pokazujcie w tym wątku Wasze paski, torby czy różne kabury używane przez Was. Będzie to znakomita baza porównawcza, oraz kopalnia dla tych, którzy czegoś szukaja.
Ja ostatnio kupiłem taką torbę
https://allegro.pl/oferta/oryginalna-torba-foto-fujifilm-travel-satchel-fuji-7458403445?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Jest dość mała, ma dużo kieszonek i spokojnie mieści body z podpìętą 35tką i 2 dodatkowe szkła.

90s
09-01-2020, 23:14
Wrzuć własne fotki ze sprzętem i bardziej obszerną recenzje z plusami, minusami itd.
Tak to w sumie reklamujesz produkt w taki sam sposób jak każdy sprzedawca.

bogdi64
09-01-2020, 23:30
wkraczasz na "śliski" grunt, mam kilkanaście toreb i pięć plecaków, żaden nie jest idealny ;), najlepszą DLA MNIE torbę kupiłem na wyprzedaży, bo nikt nie chciał jej kupić uważając za bez użyteczną, producent też szybko przestał produkować ten model, to między innymi dowód, że każdy ma inne wymagania, jedyną w tej chwili dla mnie podstawową cechą, to marka produkująca TORBY, mogę mieć zaufanie do wytrzymałości wyrobu (choć tu też już miałem wpadki), a druga - to użyteczność dla moich potrzeb

czomolungma
09-01-2020, 23:46
Wrzuć własne fotki ze sprzętem i bardziej obszerną recenzje z plusami, minusami itd.
Tak to w sumie reklamujesz produkt w taki sam sposób jak każdy sprzedawca.

Z chęcią dodam jakąś opinię, ale muszę ją poużywać :) Dopiero co kupiłem i tak na szybko mi podchodzi. Włożyłem bez problemu body z podpiętym szkłem i jeszcze 2 miejsca na szkła zostały. Baterie zapasową czy kartę można włożyć w małą kieszonkę, która jest na zamek. Oprócz tego jest kieszeń na zamek, można schować dokumenty i mieć wszystko przy sobie. Torby nie trzeba odpinać aby do środka zajrzeć bo na górze ma zamek i można robić to w ten sposób. Jedyny minus jaki przez te parę dni znalazłem to lekko piszczące zapięcia (te metalowe sprzączki). Psiknę WD i zobaczę czy pomogło. Jakąś dłuższą recenzję mogę napisać po dłuższym użytkowaniu.

Ligo
10-01-2020, 00:33
Chyba najlepsza rekomendacja jest taka, że B&H nie ma tej torby w ofercie. Znaczy anty-rekomendacja, bo sklep znany jest z tego, że sprzedaje wyłącznie rzeczy dobre i bardzo dobre.

Ale właśnie, przejrzałem tam torby pod marką Fuji i okazuje się, że firma weszła w kooperację z Domke.
A jeśli tak, to moim zdaniem była to jedna z najtrafniejszych decyzji Fuji.:-)

Dho'ine
10-01-2020, 10:27
Ja kupiłem taki pasek:
https://pl.aliexpress.com/item/32997204718.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.46a35c0fGYV m2V
Mógłby być nieco cieńszy ale jest ok. Jest wygodny, nie wpija się, długość ok. Mam czerwony.

Do tego taki przycisk, czerwony wklęsły
https://pl.aliexpress.com/item/32951194038.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.46a35c0fGYV m2V
Wygodny, i pomaga.
Cały zestaw, czarny aparat, pasek i przycisk wygląda wg mnie bardzo ciekawie i nowocześnie. I nawet zdjęcia wychodzą ładniejsze. Jak nie zapomnę to zapodam zdjęcie.
Co do torby to też szukam. Póki co używam starej małej z Nikona. Chciałbym coś małego, ala pokrowiec na samo body ze szkłem. Widziałem takie silikonowe etui ale średnio to wygląda.

matbe
10-01-2020, 10:44
torba
35610

plecak
35611

i zestaw paskow
35612

przycisk i owszem
35613

ach i jeszcze torba na sam aparat, bardzo fajna(choć wszystkie moje wybory sa fajne)
35614

Dho'ine
10-01-2020, 11:48
Coraz częściej się zastanawiam nad tym Peak Design. Fajne jest to odpinanie paska. Czasem pasek przeszkadza. Domyślam się, że te kółka pasują i do paska na szyje i do paska na rękę. Czyż nie?

matbe
10-01-2020, 12:16
Tak, to jeden system zapięcia. O ile ich torby i pleacki są zwykłym nieuzasadnionym zdzierstwem, to ten system kotwic jest rewelacyjny. Nadgarstkowy(cuff) podejrzałem u Cybulskiego, taki zestaw pasków świetnie się sprawdza na codzień.

czomolungma
10-01-2020, 20:38
Tak, to jeden system zapięcia. O ile ich torby i pleacki są zwykłym nieuzasadnionym zdzierstwem, to ten system kotwic jest rewelacyjny. Nadgarstkowy(cuff) podejrzałem u Cybulskiego, taki zestaw pasków świetnie się sprawdza na codzień.


Gdzie przyjacielu kupiłeś ten pasek ? Ja żeby miec samo body musze co chwile odpinac pasek, a potem jak potrzeba paska to go znowu wiązać, Wkurzające. Takie odpięcia byłyby rozwiązaniem.




Chyba najlepsza rekomendacja jest taka, że B&H nie ma tej torby w ofercie. Znaczy anty-rekomendacja, bo sklep znany jest z tego, że sprzedaje wyłącznie rzeczy dobre i bardzo dobre.

Ale właśnie, przejrzałem tam torby pod marką Fuji i okazuje się, że firma weszła w kooperację z Domke.
A jeśli tak, to moim zdaniem była to jedna z najtrafniejszych decyzji Fuji.:-)

Nie ma jej w ofercie bo to stary model już, rzadko kto go jeszcze ma. Z drugiej strony małe fuji ze stałką to nie jest karabin maszynowy, aby nie wiadomo jakie torby do tego nosić :)
Ta całkiem solidnie wygląda i jestem zadowolony.

poste
10-01-2020, 20:51
To ja przypomnę tylko o paskach neoprenowych Matin, teraz jakoś cicho o nich na forum. Używam tylko tych pasków już z 5 lat i innych sobie nie wyobrażam, po prostu w upale mnie nie ocierają.
http://www.matin.com.pl/pasek-na-szyje-neoprene-43mm-z-przedluzeniem-matin-p48.html
Ważne! Pasek bez przedłużenia jest krótki, kiepski i dla mnie bez sensu. Przedłużenie pozwala odpiąć pasek dwoma kliknięciami zostają krótkie paseczki, które nie przeszkadzają np. na statywie.

miwlo
10-08-2020, 18:06
Witajcie

Poszukuję torby do Fuji X-T20 + obiektyw 18-55. Najlepiej kabura.
Wstępnie wybrałem poniższe, czy ktoś z Was ma i poleca?

MANFROTTO Advanced S
https://www.manfrotto.com/pl-pl/advanced-kabura-s-na-bezlusterkowca-mb-ma2-h-s/

Manfrotto Kabura NX
https://www.manfrotto.com/pl-pl/nx-kabura-i-na-bezlusterkowca-szara-mb-nx-h-igy/

Lowepro Format TLZ 20
https://www.lowepro.com/global/format-tlz-20-lp36621-0ww

Lowepro Adventura TLZ 20 II
https://www.lowepro.com/global/adventura-tlz-20-ii-lp36868-0ww/

poste
10-08-2020, 18:17
Weź aparat i zrób rundę po sklepach. Obejrzenie torby na żywo rozwiewa wiele wątpliwości, nawet jak nie będzie konkretnego modelu to porównasz coś podobnej wielkości. Większość sklepów foto i marketów ma parę ciekawych modeli na stanie.

Kojocisko
10-08-2020, 18:40
Jeśli to ma być kabura i używana na biodrze jako kabura, to moim zdaniem każda z wymienionych się nie nadaje (choć pozycja 1 najbardziej. A jako torba na ramię - może 2 i 3.
Ale to moje, subiektywne zdanie. Ja do Fuji używałem amerykańskiej ładownicy wojskowej. Idealna - wyłożyłem ją tylko miękką tkaniną.

Cornelson
10-08-2020, 22:08
Najlepiej kupić to co się podoba nie koniecznie torbę fotograficzną i do tego wkładkę dla toreb fotograficznych. |Za większość z nich mocno się przepłaca. Jak choćby pierwsza w wątku tobra fuji, która była do kupienia w sklpeach foto za 49 zł. Ja mam 2 lowepro m-trekker i są tekie sobie. Bardziej na rower niż do chodzenia. Na pewno warto zwrócić uwagę (jak bardzo chce się torbę foto) na Tenba Cooper. W cholerę droga, ale zgrabna i mieści T2 z 18-55 idealnie (znajoma ma) i jeszcze kilka pierdół.

epicure
14-08-2020, 09:56
Polecam wkłady Tenba BYOB. Dla mnie najwygodniejsze są nosidła, które można nosić jak torbę, ale gdy jest do zabrania więcej rzeczy (np. kurtka, komputer, śniadanie do pracy, jakieś zakupy) jest ona na tyle mała, że można ją wrzucić do plecaka. Sprawdza się to i na spacerach, i wyjazdach, i do samolotu, i na wypadach na zdjęcia prosto po pracy.

Mam też torbę Peak Design Sling i ona też jest spoko, ale wersja 5L zajmuje za dużo miejsca w plecaku.

cybulski
14-08-2020, 10:32
Akurat do fuji, gdy biorę aparat z jednym szkłem to zazwyczaj nie używam niczego dedykowanego. Wkładam aparat do plecaka w jakiś miękkim woreczku płóciennymm (mam mały plecak Kipling i taką torbę małą przewieszaną ale w PL tego nie sprzedają chyba).
Mam też trzy inserty, w tym dwie Tenby, gdzie mogę zapakować więcej i włożyć do dowolnego plecaka. Mam też Flipside 200 gdy potrzebuję mieć "więcej" ze sobą sprzętu a ma być w miarę jeszcze lekko i zwrotnie.
Z mojego doświadczenia cokolwiek zawieszane na ramię niby jest dobre bo jest szybki dostęp, jednak w moim odczuciu lepiej mieć jakąś większą torebkę niż "małą kaburę" Np. typu Manfrotto Reporter, podaję tylko jako orientacja bo modeli jest dużo w różnym budżecie.

Inserty https://www.tenba.com/en/products/accessories-byob/byob-camera-inserts

matbe
14-08-2020, 10:33
Ja mam na codzien torbę helikon z wkładem.
Na spacery foto malutką manfrotto.

cybulski
14-08-2020, 11:10
Ta torba Helikon wygląda na bardzo wygodną https://youtu.be/xzgQEDdA-VE

https://military.pl/p/torba-helikon-bushcraft-satchel-ral-7013-tb-bst-cd-81-h?gclid=Cj0KCQjw7Nj5BRCZARIsABwxDKLTWaxvh7RvrfrhtU uSKSY7awxASEZE49LNUobF8KXIsuGtgY3VK0gaAqyUEALw_wcB

matbe
14-08-2020, 11:16
Dobre bo polskie :-) Chociaż zdziercy niesamowici, bo te torby i plecaki są "puste", trzeba osobno organizery itp

Ja mam Urban Medium, właśnie patrzę że przyda się uprać, ale materiałowo zero zużycia, a drugi rok leci. I pasek biodrowy świetny na rower.

cybulski
14-08-2020, 11:27
No ja szukałem czegoś co mi podpasi to klimatu off-road na różne podręczne bambetle, bo nerka za mała, mam małego kiplinga ale to bardziej miejskie. Zamówiłem właśnie tą https://military.pl/p/torba-helikon-bushcraft-satchel-ral-7013-tb-bst-cd-81-h?gclid=Cj0KCQjw7Nj5BRCZARIsABwxDKLTWaxvh7RvrfrhtU uSKSY7awxASEZE49LNUobF8KXIsuGtgY3VK0gaAqyUEALw_wcB

Rafifafi
28-12-2020, 13:21
Jeśli chodzi o paski, to bardzo lubię lekki zestaw X-E2 + 23/35mm na plecionym sznurku, bo jest poręcznie, można i na ramie i owinąć o rękę, więc do łażenia po mieście jest wygodnie i ładnie (np. Stroppa). Przy cięższym zestawie już niestety św. Graala nie znalazłem. Mam PeakDesign w węższej wersji i niby wygoda regulacji długości, łatwe odpinanie paska, ale szczyt elegancji dla mnie to nie jest mimo, że wybrałem chyba ładniejszy bo szary. Dodatkowo trochę irytuje pukanie zaczepów o body. Używałem też pasek Manfrotto, który bardzo mile mnie zaskoczył ceną, wykonaniem, wygodą i fajną kieszonką na dekielek od obiektywu, ale nie ma możliwości go łatwo odczepić, co utrudnia pracę ze statywem. Natomiast jeśli chodzi o torbę, a raczej plecak na bez lustro Fuji to nadal nie mam pomysłu :(

maper
07-02-2021, 20:42
Sprawdzi się takie coś do zabezpieczenia obiektywu, by ten przewozić luzem w zwykłym, nie fotograficznym plecaku?
https://camrock.pl/pokrowiec-na-obiektyw-camrock-city-grey-l180
Wątpliwości mam takie, że te pokrowce mają dość uniwersalne rozmiary i widzę, że raczej nie uda mi się dopasować takiego, w który obiektyw wchodziłby bez zbędnych luzów. Raczej mogę spodziewać się, że na średnicy i długości będzie jakieś 1-2 cm za dużo.
Z drugiej strony nie mam innego, lepszego pomysłu, w czym przewozić wymienny obiektyw, by był bezpieczny, i by nie było z tym zbyt dużego zachodu. :???:

poste
07-02-2021, 20:48
Moim zdaniem ta seria Camrocka jest lepsza, o ile dobierzesz wymiar
https://camrock.pl/pokrowiec-na-obiektyw-camrock-l240

maper
07-02-2021, 21:04
Oglądałem w sklepie taki futerał wyściełany pianką i mi nie podszedł. Przede wszystkim zajmuje za dużo miejsca. Ja to głównie potrzebuję do turystyki rowerowej, gdzie jadąc na kilka dni cały bagaż trzeba upakować na rowerze i w małym plecaku. Włącznie ze sprzętem kempingowym, więc mam duże parcie na maksymalne ograniczenie wagi i objętości.

poste
07-02-2021, 21:39
Rozumiem, natomiast jest też kwestia zabezpieczenia obiektywu. Ten który zalinkowałeś to chyba zwykła pianka, do plecaka też powinien być ok.

jacek dr
07-02-2021, 23:05
Polecam Think Tank Retrospective 10 ,wchodzi pionowo xt20 z załoźonym XF 50-140 mm f/2.8,w skrajnych dwóch przegrodach reszta obiektywów.Na miasto używam modelu Retrospective 5 , wchodzi xt 20 z 35.f2, i samyang 12 .Bardzo wygodne i praktyczne torby.
Z pasków zamówiłem Peak Design Anchor Links Zaczepy + Kotwice V4 i cos sobie dorobię fajnego.

OldJack
08-02-2021, 11:12
maper,
do turystyki, w moim przypadku pieszej a nie rowerowej, używam przede wszystkim Tenba BYOB 9 DSLR backpack insert - polecam całą serię produktów, są różne rozmiary.

Ale zdarza mi się zabierać obiektywy luzem właśnie w takich piankowych pokrowcach chociaż innej firmy. Moim zdaniem są ok. czasem nawet korzystam z możliwości przyczepienia na zewnątrz plecaka, żeby mieć obiektyw pod ręką, jeśłi podejrzewam, że za chwilę może mi się przydać. Nie jest to jakieś super mocne zabezpieczenie, ale moim zdaniem wystarczające, a zajmuje niewiele miejsca i waży mało

maper
11-02-2021, 01:50
OldJack
Dziękuję, zaciekawiłeś mnie. Na razie zamówiłem taki futerał z neoprenu. Pewnie przyjdzie jutro lub pojutrze.
Ale ta Twoja propozycja wydaje się fajna i może się skuszę na taki wkład do plecaka. Jeżeli udałoby mi się dopasować niewielki model Tenby na aparat i jeden dodatkowy obiektyw, który pasowałby wymiarami do mojego plecaka, to chyba byłoby to dość wygodne rozwiązanie. Tak mi się przynajmniej wydaje z tego co widzę na podstawie zdjęć. :-D

RedSasza
13-10-2023, 23:57
Szukałem "torby" na spacery/rowery z moim X-E3 (+ grip Meike + 14/2,8 albo 23/2,0).
Kupiłem Lowepro Adventura SH 115 III i jestem z niej bardzo zadowolony. Wygląda jakby była zaprojektowana właśnie dla takiego zestawu. Korpus z gripem i obiektywem siedzi w niej "na wcisk", więc nie przemieszcza się wewnątrz (z 14/2,8 warto zdjąć dekielek, bo z nim korpus siedzi może trochę za ciasno). Na dno, pod położoną poziomo przegródkę, włożyłem zapasową baterie, a w specjalną wewnętrzną kieszonkę klapy zapasową kartę. Ten futerał można nosić na dołączonym pasku, albo na własnym pasku od spodni. Dołączony pasek jest wąski i ma plastikowe karabińczyki, dlatego zastąpiłem go szerszym paskiem z metalowymi karabińczykami (od sakwy Lowepro Slim Lens Ponch 55 AW). Dodatkowo do elastycznej zewnętrznej kieszonki torby włożyłem idealnie na nią pasujący wodoszczelny pokrowiec (z tej samej sakwy Lowepro), który zamienił Adventurę SH 115 III w Adventurę SH 11 II AW. :grin:

76393

76392