PDA

Zobacz pełną wersję : Z6 parowanie bluetooth



fader_audio
25-12-2019, 01:12
Witam.
Nie widzę nic na forum na temat parowania bluetooth. Jesli bylo proszę o przeniesienie.
Problem to parowanie z moim telefonem Huawei p9 lite, wyskakuje błąd pin. Potrzebuje mieć wyzwalanie migawki zdalnie. Przez wifi się łączy, ale czesem trwa to zbyt długo. Denerwuje mnie to bardzo. Czy ktoś ma jakiś sprawdzony patent na połączenie bth??? Nikon nie mógł dać wyzwalania pilotem, musi komplikowac życie. Aplikacja wg mnie nie działa pewnie. Nawet jeśli bym się połączył to po czym poznam że aparat odebrał sygnał wyzwolenia migawki, korpus nie daje żadnych znaków, np migająca dioda wspomagania. Pozdrawiam

ksh
25-12-2019, 01:15
Ale co to znaczy błąd pin ?
Parowanie robisz raz i potem pamięta ustawienia jak użyjesz takie połączenia.

fader_audio
25-12-2019, 10:22
Ale co to znaczy błąd pin ?
Parowanie robisz raz i potem pamięta ustawienia jak użyjesz takie połączenia.

No właśnie tylko parowanie, tylko że u mnie nie chce się sparować bo jest błędny pin, ta sama sytuacja z drugim telefonem. Może najlepiej będzie jak wrzucę print screen.

maxwawa
25-12-2019, 11:35
U mnie wszystko działa szybko i sprawnie ale ja mam iOS
Prawdopodobnie próbujesz się połączyć za pomocą WPS i dlatego masz błąd PIN
Tu masz instrukcje
Instrukcja sieciowa https://downloadcenter.nikonimglib.com/pl/products/493/Z_6.html
Str 26

fader_audio
25-12-2019, 16:11
U mnie wszystko działa szybko i sprawnie ale ja mam iOS
Prawdopodobnie próbujesz się połączyć za pomocą WPS i dlatego masz błąd PIN
Tu masz instrukcje
Instrukcja sieciowa https://downloadcenter.nikonimglib.com/pl/products/493/Z_6.html
Str 26

dzieki za link, nadal mam problem wyskakuje taki komunikat "pairing failed. if this is not the intendet result, see online help"- szlak człowieka może trafić. próbuje jeszcze raz

teraz kolejny problem, out of camera signal range - smartfona mam 50cm od z6. więc jaki problem z sygnałem - to są jakies żarty chyba na zdalne wyzwalania migawki, chce zrobic jedno zdjęcie a poł godziny trzeba się łaczyć, zaczyna mnie to denerwować.

Czy u Was wszystkich bluetotch działa bezproblemu???

ksh
25-12-2019, 16:30
Ja wolę używać połączenia wifi, jakoś to sprawniej działa i nie jest wybredne na model fona, paruje się błyskawicznie i transfery przy backup raw są mega duże.

fader_audio
25-12-2019, 16:42
urządzenia mi się sparowany ale za pierona nie chcę mi się połaczyć, wymusza wifi. wg mnie aplikacja nie jest wygodna w użytkowaniu. na wifi wczoraj zrywało połaczenie. jak wyzwolę migawkę z 5sekundowym opóźnieniem, nie wiem czy aparat zrobi fotkę czy nie. mogli zrobić chociaż migająca diodę wspomagania.

ksh
25-12-2019, 17:13
Testowałem przed pisaniem postów dokładnie i nic się nie zrywa, bardzo duży zasięg między fonem i aparatem, w momencie jak robi fotke masz miganie diody na aparacie jak i na fonie widzisz w lewym dolnym rogu już zrobiona fotke, działa o dziwo bardzo intuicyjnie, bez laga.
Ja załączam aparat, daje żeby połączył z fonem z poziomu opcji nie w menu tylko z funkcji jakie sobie dodałem, na fonie w wifi zaznaczam wifi aparatu, włączam appke na fonie i wszystko działa.

fader_audio
25-12-2019, 17:19
To jeszcze sobie sprawdzę, może tego migania nie widziałem bo fota robiona z lampą, i bardziej się skupiałem na ekranie telefonu. Z tego co piszesz to wygląda że z6 nie lubi huawei'a

ksh
25-12-2019, 17:22
Sprawdzę u bratanicy bo ma P20 lite.

TOP67
25-12-2019, 18:59
To jeszcze sobie sprawdzę, może tego migania nie widziałem bo fota robiona z lampą, i bardziej się skupiałem na ekranie telefonu. Z tego co piszesz to wygląda że z6 nie lubi huawei'a

Miałem podobne problemy z P9 i P10 lite. Działało przez pewien czas po restarcie telefonu. Na S9 nie ma żadnego problemu.

maxwawa
25-12-2019, 19:59
Ewidentne wina twojego smartfona wejdź po kolei
Settings > Advanced Settings > Security > Clear all credentials (Remove all certificates) > Confirm OK.

fader_audio
25-12-2019, 21:19
Ewidentne wina twojego smartfona wejdź po kolei
Settings > Advanced Settings > Security > Clear all credentials (Remove all certificates) > Confirm OK.

Mam nadzieję że chodzi o wyczyść dane logowania?

maxwawa
25-12-2019, 22:48
Na androidach niestety bywają problemy dlatego przerzuciłem się na iOS

myrele
26-12-2019, 17:43
Właśnie sprawdzałem z S10 plus
Nie ma żadnego problemu