PDA

Zobacz pełną wersję : [ ... Smartfon ] Niedrogi smartfon fotograficzny



marcin90
10-12-2019, 23:41
Cześć, rozglądam się za jakimś nowym fonem i chciałbym, aby można było zrobić nim przyzwoite zdjęcia na wycieczce. Do "poważnych" zdjęć używam Sony A7 + kilka szkieł, więc cudów nie oczekuję. Chciałbym, żeby takie foty można było wywołać tak do formatu 15x20cm w fajnej jakości. Zależy mi na uwa, trybie portretowym (tak, wiem, że to nie to samo co jasny obiektyw, ale do zabawy może być) i trybie zdjęć nocnych. Mój faworyt do 1000 to xiaomi redmi note 8t lub pro lub trochę drożej samsung a50. Czy w cenie do ok 1000zł znajdę coś bardziej sensownego?
Z góry dziękuję za pomoc
Marcin

hostman22
13-12-2019, 21:55
iphone se lub 6s + appka i masz RAW do lightrooma. Nie wiem czy Twoje typy obsługują format RAW, ale to daje wiecej niz tryby portretowe i inne cuda programowe...

Władca Pixeli
17-12-2019, 06:17
iphone se lub 6s

Niestety oba telefony mają problem z bateriami.
Kilka lat temu w zakładzie gdzie pracuję większość SE i 6s miała ten problem. Telefony bardzo szybko się rozładowywały i do tego bardzo nagrzewały.
6s maiły też problem z wyłącznikiem. Ponoć Apple maił to naprawiać za darmo nawet po gwarancji ale w praktyce nie chcieli tego naprawiać.
Ostatnio wymieniony 6s zaraz po otwarciu z pudełka test baterii pokazuje tylko 86%!!!!!

Tu masz link do kolejnego problemu 6s na stronie Apple
https://support.apple.com/iphone-6s-6s-plus-no-power-issues-program
(https://support.apple.com/iphone-6s-6s-plus-no-power-issues-program)

marcin90
17-12-2019, 22:22
Po analizie "rynku" i przejrzeniu wielu sampli zauważyłem że:
Do 1500zł foto-faworyt to Huawei p30 lite. Mniej więcej za te pieniądze jest jeszcze super wykonany Oppo reno 2z, motorola one vision i samsung a50 (przy czym ten ostatni odstaje aparatem). Nie zależy mi na rawach, od tego mam a7, tutaj chciałbym fajnegi jotpega. Może ktoś z Was używał ww smartfony i może powiedzieć o nich więcej niż suche testy?

ksh
17-12-2019, 22:49
Jak zdjęcie z fona ma być oglądane na fonie, na fejsie czy insta to każdy od paru lat daje dobrą jakość, wiele poprawia odpowiednia appka, zamiast p30 lite bierz p20 pro jeśli cenowo podobnie bo nie jestem pewien.

Johny42
18-12-2019, 18:22
@hostman22 @koesh o jakich appkach mowa? Podpowiedzcie czego szukać.

ksh
18-12-2019, 19:33
Wbij na https://forum.xda-developers.com/ i zobacz co potrafią huawey z odpowiednimi appkami, to jest chyba największe forum w temacie.

Johny42
18-12-2019, 19:40
Dzięki, popatrzę.

hostman22
18-12-2019, 22:43
@hostman22 @koesh o jakich appkach mowa? Podpowiedzcie czego szukać.

chociazby od 500px ;)

Johny42
19-12-2019, 00:19
Zawsze używałem tego, co jest zainstalowane w telefonie. Nawet nie wiedziałem, że można jakieś ulepszenia wykorzystać.
Całe życie się człowiek uczy ?.