PDA

Zobacz pełną wersję : Orginalny akku ma priorytet...?



Encor
26-06-2007, 07:13
Niedawno zauważyłem taką rzecz...
Na jednym ze ślubów miałem włożone do gripa akku Nikona i Hahnela. Nikon zrobił prawie 900 zdjęć (95% bez podglądu) i jeszcze mu trochę prądu zostało, więc Hahnel nawet raz nie ruszył. 2 tygodnie później postanowiłem więc sprawdzić wydajność Hahnela i zamieniłem je miejscami w portach w gripie. I ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że znowu pracował akku Nikona (tym razem jakieś 60% zdjęć było z króciusieńkim podglądem, więc Nikon zrobił prawie 950 ujęć i spadł do 0). Wygląda na to, że pucha rozpoznaje orginalne akku i daje mu priorytet przy zasilaniu. Zauważyliście coś takiego u siebie? A może pucha wybiera port losowo?

GEDAW
26-06-2007, 09:11
Z tego, co wiem to puszka zawsze zaczyna od najsłabszego aku.

Gawronnek
26-06-2007, 09:34
dokładnie tak jest, jeśli jeden ma już zrobione kilka zdjęć, to zamiana miejscami nic nie daje, i tak to on będzie 1 do rozładowania,
jest to w sumie dobra rzecz, bo rozładowują się na zmianę, załóżmy że aku na 1 pozycji by sie rozładował, wyjmujemy ładujemy wkładany w to samo miejsce, aku 2 rozładował się do 90%, a znowu zaczyna się rozładowywać aku 1, czyli trzeba by było zamieniać je miejscami, a tak 2 sie rozładuje i dopiero znowu 1

Encor
26-06-2007, 09:48
Panowie... przed każdym ślubem ładuję akku;D Oba były na 100% i 0 zdjęć zrobionych...

GEDAW
26-06-2007, 11:48
Może Hahnel ma więcej mAh i dlatego puszka wybiera ten, co jest teoretycznie słabszy.
Dlatego na pierwszy ogień idzie oryginalne aku.