PDA

Zobacz pełną wersję : Gitzo fluid gimbal head



BigMonster
22-11-2019, 12:45
Cześć
Może ktoś ma i użytkuje sprzęt jak w temacie?
Interesuje mnie współpraca z dużym tele (400/2,8VR).
Jak się zachowuje, czy jest płynna, stabilna etc.

pysson
22-11-2019, 12:59
jako użytkownik gimbala Sirui mogę jedynie napisać, że rączka w modelu Gitzo nie jest chyba najszczęśliwszym dodatkiem.

BigMonster
22-11-2019, 16:39
Mam właśnie Sirui PH-20 i Vanguarda. Zastanawiamy się z kolegą, na ile poprawi się komfort przy pracy z takim dużym zestawem jak D5+400/2,8 VR na takiej głowicy jak Gitzo. Ten kijek pewnie można odkręcić bo też nie widzę za bardzo możliwości focenia z nim. Można oko sobie tym patykiem wydłubać czasem jak masz akcję przed obiektywem.
Najbardziej ciekawi mnie stabilność w utrzymaniu środka ciężkości. 400/2,8 VR nie ma równomiernie rozłożonego ciężaru jak FL.

grafo
22-11-2019, 17:32
BigMonster tutaj znajdziesz słów kilka:
http://www.fotoprzyroda.pl/topic/5382-gitzo-ghfg-1-recenzja/

raftik
22-11-2019, 20:01
No i chłopaki na fotoprzyrodzie wyczerpali temat a myślałem o tej Gitzo i już się wyleczyłem po lekturze. Miło wspominam Manfrotto video 501 i 502. Fajne były co grafo Grzesiu? Ciekawe jakby to z 400/2.8 grało. Pewnie ciągnęłoby do przodu.

grafo
22-11-2019, 20:43
raftik prawda, fajne byly, czasem az zaluje ze sprzedalem 501 :)

BigMonster
22-11-2019, 20:55
Decyzja zapadła. Zostajemy przy swoich. Dzięki Grześ za wrzutkę linku. Rozwiała wątpliwości skutecznie.