PDA

Zobacz pełną wersję : Bateria



leMar
07-11-2019, 07:31
Witam.
Mam pytanie czy to normalne ze nowy Nikon Z6 z podlaczonym 24-70 f4 s zjada w czasie nocy 4% baterii? Mam wlaczony tryb samolotowy wiec raczej wszytkie polaczenia sa odciete i aparat nie szuka zadnych urzadzen w poblizu. Dodam jeszcze, ze bateria po zakupie byla kompletnie rozladowana.
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

ZbyszekS
07-11-2019, 20:07
Nie mam podobnych objawów na żadnej z baterii a używam oryginału 15b, oryginału 15 z D500, 15b Newella, i zamiennika Duracel. Przy zakupie każdej baterii zawsze było w niej 40-60% pojemności. Więc może Twoja jeśli była całkowicie rozładowana wymaga kilku cykli żeby osiągnąć normalne parametry pracy. Spróbuj zapamiętać poziom naładowania, wyjąć baterię i po kilku dniach włożyć i sprawdzić ponownie. Jeśli ma duże samorozładowanie to coś jest nie halo...

leMar
07-11-2019, 20:17
Dziekuje za odpowiedz. Dzis na noc wloze sprawna en-el15 z nikona d7200 i zobacze rano jak wyglada sytuacja. A tutaj moze faktycznie jak byla calkowicie rozladowana to potrzebuje kilku cykli do osiagniecia pelnej sprawnosci.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

ksh
07-11-2019, 20:29
U mnie nowy zestaw zaklejony nie ruszany miał bateryjke w opakowaniu nóweczke i po włożeniu martwy zestaw, trzeba było ładować, nie zauważyłem spadku przez noc.

leMar
08-11-2019, 10:40
Niestety znow w 10 godzin zniknelo 5 % baterii. ( przy wylaczonym aparacie z wlaczonym trybem samolotowym). Wyjalem baterie teraz z aparatu i sprawdze wieczorem ile bedzie procent po wlozeniu.

W lustrzankach Nikona ktore mialem do tej pory nigdy nie mialem problemow z bateriami.

Rozumiem ze przy sprawnym aparacie i baterii
powinno rano tyle samo procent ile przed odlozeniem na noc? (tak jak w lustrach)


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

ZbyszekS
08-11-2019, 18:25
Jeśli włożyłeś inną baterię i jest bez zmian to jednak coś w aparacie.
Uruchamiałeś choćby na próbę BT? Bo jak pamiętam był na forum jakiś post w tym temacie, że mimo włączenia samolocika aparat szukał połączenia.
Obiektyw masz podpięty dedykowany do Z-ki?

Nie kojarzę, czy w Z-tce da się zrobić reset do "fabryki" - zielonych kropek nie ma. Ja od wyjęcia z pudełka nie włączałem niczego co dotyczy transmisji danych. Problemów o jakich piszesz brak.

lacov
08-11-2019, 18:28
Daj znać, a i ja u siebie zrobię testy.
U mnie też nowy zestaw i bateria na 0. Wydaje mi się, że to nie za dobrze bo podobno tego typu ogniw lepiej nie zerować. Jak dali fabrycznie pustą lub prawie pusta to w magazynie mogła jeszcze kilka % stracić.

Jestem po pierwszym ładowaniu. Nie całe 100 zdjęć na baterii, ale sporo czasu w menu :)
Oficjalna ilość to nieco ponad 300. nie oficjalnie około 700.
Zobaczymy ile wyciągnie jak nie będę patrzył w wizjer i sprawdzał jak działa stabilizacja :D


P.s.
Jeśli mam włączony tryb priorytet wizjera tj. Ekran wyłączony, a wizjer włącza się jedynie po przybliżeniu oka to czy aparat cały czas zużywa energię nie będąc w trybie uśpienia?

P.s.2.
Czy jest szansa żeby poprzez aktualizację firmware umożliwili używanie aparatu podczas ładowania przez USB ?

ksh
08-11-2019, 18:55
Włączony aparat zużywa prąd mimo wyłączonego ekranu i wizjera ale malutko, najwięcej zjada wizjer.

lacov
08-11-2019, 18:56
Włączony aparat zużywa prąd mimo wyłączonego ekranu i wizjera ale malutko, najwięcej zjada wizjer.Czemu wizjer zjada więcej niż ekran ?

leMar
08-11-2019, 19:10
Na baterii z d7200 zjadlo 2% w 10h. Bateria z Z6 poza aparatem utrzymuje tyle ile bylo przed wyciagnieciem.

Tak laczylem sie z telefonem i komputerem ale wszystko powylaczane plus samolocik. Obiektyw 24-70 f4 s

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

ksh
08-11-2019, 19:15
Internety mówią że problem rozładowywania baterii pojawiał się w pierwszych sztukach i problem powodował obiektyw, który co ciekawe wymieniali na nowy, czy ktoś o tym tu słyszał ?

OjTam
08-11-2019, 19:26
Czemu wizjer zjada więcej niż ekran ?
Więcej pikseli i częstsze odświeżanie, przypuszczam.

Internety mówią że problem rozładowywania baterii pojawiał się w pierwszych sztukach i problem powodował obiektyw, który co ciekawe wymieniali na nowy, czy ktoś o tym tu słyszał ?

Brzmi jak casus starszych Sigm z OS. ;)

ksh
08-11-2019, 19:32
Wizjer ma zwyczajnie bardziej wymagający prądowo wyświetlacz ale ja sobie to tez przetestuje bo w Sony A7II wizjer zjadał 2x szybciej bateryjkę w ustawieniu max jakości.

OjTam
08-11-2019, 19:35
Wizjer ma zwyczajnie bardziej wymagający prądowo wyświetlacz ale ja sobie to tez przetestuje bo w Sony A7II wizjer zjadał 2x szybciej bateryjkę w ustawieniu max jakości.

3,7kk vs 2,1kk pikseli (wizjer vs ekran) na przykładzie Z6. Nie znalazłem odświeżania, N nie podaje.

ZbyszekS
08-11-2019, 22:33
Tak laczylem sie z telefonem i komputerem ale wszystko powylaczane plus samolocik. Obiektyw 24-70 f4 s

Wyłączone jest, ale czy usunąłeś urządzenia z połączenia BT? Nie próbują się mimo wszystko szukać i dogadać?
Zakładam, że firmware aktualny.

lacov
09-11-2019, 10:52
Włożyłem wczoraj wieczorem do aparatu baterię po ładowaniu.
Dziś rano cały czas 100%
Aparat wyłączony w normalny sposób. Tryb samolotowy nie był włączony

ksh
09-11-2019, 11:45
U mnie po 12h nadal 60%, tryb samolotowy nie włączony, a sprzęt skonfigurowany pod sieć i przesyłanie bt/wifi.

leMar
09-11-2019, 12:02
Ok czyli u mnie cos zepsute bo caly czas wysysa baterie. Serwis mnie czeka.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

poste
09-11-2019, 12:05
Przywracałeś ustawienia fabryczne?

Nikkor
09-11-2019, 12:26
W marcu miałem podobną sytuację z moim Z6, po tym jak się "pobawiłem" WiFi i BT. Pomimo wyłączenia wszystkich funkcji komunikacyjnych i przywracania ustawień fabrycznych aparat ciągle pobierał energię z akumulatora (w stanie wyłączenia). Wyglądało to jakby chciał wykonać poprzednie zadanie z związane z komunikacją. Zacząłem już też podejrzewać akumulator, w efekcie zamieniłem go na EN-EL15 z D750 i problem się skończył. Następnego dnia włożyłem oryginał i do dzisiaj działa ok. Od tamtej pory nie dotykam WiFi i BT w aparacie :)
W sumie do końca nie wiem jakie są różnice pomiędzy EN-EL15 i EN-EL15b, poza tym, że ten drugi może być ładowany w aparacie przez USB C.

ksh
09-11-2019, 13:38
Ale jak tu nie dotykać bt/wifi ? Wyciągać kartę do czytnika żeby zgrać materiał, masakra.
Rano jak sprawdzałem włączyłem bt/wifi, zrobiło połączenie i zobaczę jak będzie za kilka godzin.

leMar
09-11-2019, 13:59
W marcu miałem podobną sytuację z moim Z6, po tym jak się "pobawiłem" WiFi i BT. Pomimo wyłączenia wszystkich funkcji komunikacyjnych i przywracania ustawień fabrycznych aparat ciągle pobierał energię z akumulatora (w stanie wyłączenia). Wyglądało to jakby chciał wykonać poprzednie zadanie z związane z komunikacją. Zacząłem już też podejrzewać akumulator, w efekcie zamieniłem go na EN-EL15 z D750 i problem się skończył. Następnego dnia włożyłem oryginał i do dzisiaj działa ok. Od tamtej pory nie dotykam WiFi i BT w aparacie :)
W sumie do końca nie wiem jakie są różnice pomiędzy EN-EL15 i EN-EL15b, poza tym, że ten drugi może być ładowany w aparacie przez USB C.Ok. Zresetowalem aparat ponownie do ustawien fabrycznych. Firmware rowniez najnowszy 2.01. Odprawie te czary i zostawiam go do jutra z bateria z d7200. Bluetooth i wifi nie ruszane po resecie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Jacek_Z
09-11-2019, 14:03
Ale jak tu nie dotykać bt/wifi ? Wyciągać kartę do czytnika żeby zgrać materiał, masakra.
Nie żartuj. Całe swoje cyfrowe życie tak robię i nie mam zamiaru robic tego inaczej.

lacov
09-11-2019, 14:47
Ładowaliście aparat przez USB?
Nie znalazłem w instrukcji parametrów technicznych .
Mam ładowarkę od Samsunga z funkcją szybkiego ładowania, które pewnie z aparatem nie będzie działać.
Czy w trybie standardowym (5V i 2A) można taka ładowarką ładować aparat?

ksh
09-11-2019, 15:21
Nie żartuj. Całe swoje cyfrowe życie tak robię i nie mam zamiaru robic tego inaczej.

Od kiedy działa to sensownie czyli w moim przypadku Samsung NX wszystkie model jakie miałem, a było ich kilka, Sony A7II i teraz Z6, nawet nie przyszło mi do głowy żeby kartę wyciągać z aparatu, wchodze do domu, komputer albo chodzi albo włączam, włączam w aparacie wysłanie zdjęć i tyle.
Rozumiem oczywiście zawodowca co przynosi parę tysięcy zdjęć ale jako amator po co sobie zawracać głowę czytnikami itd ?

- - - - kolejny post - - - - - -


Ładowaliście aparat przez USB?
Nie znalazłem w instrukcji parametrów technicznych .
Mam ładowarkę od Samsunga z funkcją szybkiego ładowania, które pewnie z aparatem nie będzie działać.
Czy w trybie standardowym (5V i 2A) można taka ładowarką ładować aparat?

Podłączyłem właśnie to ładowarki 3A z wyświetlaczem pokazującym A i V, śmiesznie mało pokazuje bo tylko niecałe 0.5A
"tryb szybkiego ładowania" to nic innego jak większy prąd ładowania, widzę że w Nikonie tego nie ma.

Teoretycznie EH-7P ma 3A i powinna ładować szybko ale dlaczego zatem noname nie ładuje tyle to nie wiem.

HYPER
09-11-2019, 15:36
Podłączyłem właśnie to ładowarki 3A z wyświetlaczem pokazującym A i V, śmiesznie mało pokazuje bo tylko niecałe 0.5A
"tryb szybkiego ładowania" to nic innego jak większy prąd ładowania, widzę że w Nikonie tego nie ma.

Teoretycznie EH-7P ma 3A i powinna ładować szybko ale dlaczego zatem noname nie ładuje tyle to nie wiem.
Nie mam jak tego sprawdzic, ale potwierdzam, ze ladowanie przez usb-c trwa tragicznie dlugo. Uzywalne jest w zasadzie tylko zostawienie na ladowarce usb-c na cala noc. Shame on you Nikon.

Nikkor
09-11-2019, 18:03
Ok. Zresetowalem aparat ponownie do ustawien fabrycznych. Firmware rowniez najnowszy 2.01. Odprawie te czary i zostawiam go do jutra z bateria z d7200. Bluetooth i wifi nie ruszane po resecie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Proszę o informację czy pomogło, czy umie to był tylko przypadek?

Ja nie robię tak dużo zdjęć, także transfer przez USB C mi wystarcza. Nie mam więc ciśnienia na używanie WiFi i BT.

leMar
10-11-2019, 12:13
Proszę o informację czy pomogło, czy umie to był tylko przypadek?.

Odebralem wczoraj ze sklepu nowa baterie Newell zamiennik en-el15b i od wczoraj wszystko ok. Bateria kupiona w sklepie miala 87% naladowania i tyle jest do dzis. Nie wkladalem jeszcze oryginalnej z zestawu ale dam znac czy na normalnej tez wszystko wroci do normy jak u Ciebie.
Pozdrawiam



Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

ksh
10-11-2019, 12:52
Wieczorem włączyłem bt/wifi, nawiązało połączenie i wyłączyłem aparat, bateria miała 96% i tyle ma po jakiś 16 godzinach, a co ciekawe ładowanie usb poszło do 96% i koniec, nie próbowałem doładowywać kablem dalej ale z ładowarki nikona poszło do 100%.
Biorąc pod uwagę że procenty naładowania są wyliczane z napięcia plus jakieś tam algorytmy podczas korzystania to możliwe że to ładowanie kabelkiem jest upośledzone jednak.