PDA

Zobacz pełną wersję : [ Fujifilm ] xpro3



Franek_
23-10-2019, 12:14
będzie niebawem

taki bajer ma, reszta chyba to samo co pro2

http://s1.fotowrzut.pl/MKKKRLOQ2N/1.jpg

epicure
23-10-2019, 12:50
Właśnie to tam chyba nic nie jest takie samo, jak w X-Pro2 [emoji846]

Franek_
23-10-2019, 13:52
co niby nie jest takie samo?

matbe
23-10-2019, 14:21
Matryca, sterowanie(dotyk, brak joya), wizjer, ekran, podobne są tylko z wygladu a i to jedynie od przodu :-)

Franek_
23-10-2019, 14:27
matryca 24 vs 26 mpix - pomijalne

sterowanie - na wierzchu i w pro2 i w pro3

wizjer - i tu i tu jest

ekran - podstawowa różnica między tymi aparatami


przynajmniej ja to tak widzę i z powodu tego cholernego ekranu wyświetlającego niepotrzebną mi symulację filmu (których nigdy nie używałem, bo nie zrobiłem żadnym Fuji ani jednego jpga) kupiłbym tą puszkę...

epicure
23-10-2019, 15:54
- inna matryca (pomijalne, chyba że w wideo)
- inny wizjer, zarówno optyczny, jak i EVF
- inny AF
- inna migawka
- inne symulacje
- inne funkcje przetwarzania obrazu

cybulski
23-10-2019, 16:02
Macalem to w połowie września. Mam mieszane odczucia.

matbe
23-10-2019, 18:02
Jak coś, to Tomek Lazar właśnie wrzucił na instagram materiał popełnionych pro3 :)

cybulski
23-10-2019, 20:47
Lepiej dać linka bo kto będzie szukał tam kogoś. Mnie xpro3 nie zachwycił, przerost formy nad treścią. Fuji brnie w ciemny zaułek. To był kloc i jest nadal, a funkcjonalność spadła. Cena z kosmosu. A jako aparat kolekcjonerski to xpro1 za tysiaka se można powiesic na szyi dla hipsterskiego wyglądu ;) sprzęt dla maksymalnie wybitnych fanbojów.

krzysztofz24
23-10-2019, 22:00
Lepiej dać linka bo kto będzie szukał tam kogoś. Mnie xpro3 nie zachwycił, przerost formy nad treścią. Fuji brnie w ciemny zaułek. To był kloc i jest nadal, a funkcjonalność spadła. Cena z kosmosu. A jako aparat kolekcjonerski to xpro1 za tysiaka se można powiesic na szyi dla hipsterskiego wyglądu ;) sprzęt dla maksymalnie wybitnych fanbojów.

Chyba sie mylisz z tym, ze dla fanbojow;-). Bo po pierwsze Fuji nie ma jakiegos wielkiego dorobku w konstruowaniu aparatow. Ma ogromny dorobek w produkcji materialow swiatloczulych (filmow), robi tez swoje matryce. I robi to dobrze i co wazniejsze po swojemu.
Takze takie cos jak fanboy aparatow Fuji to chyba nie istnieje. Co najwyzej fanboy Velvi. Moze bym sie nawet na to lapal;-).

Druga rzecza, ktora przemawia za tym aparatem jest to, ze to jest taka Leica bieda edyszyn:-). Wzor maja bardzo dobry i fajnie ze dzialaja w tym kierunku. Bo nikt inny przeciez tego nie robi!
Mnie intryguje strasznie ten wizjer (w trybie optycznym ofc). Jak to jest dalmierzem fotografowac. Ofc wiem, ze tu jest taka ubozsza wersja wzgledem Leici.
A takie xpro-1 za tysiaka jak mowisz. Widzialem dzisiaj na allegro akurat w tej cenie...hmmm, chodzi mi po glowie ten aparat czasem.

cybulski
23-10-2019, 22:06
xpro1 i xpro2 ma jeszcze sens ale przy trójce odlecieli. Gdybym nie miał tego w ręku miesiąc temu to bym tu się nie wymądrzał, ten ekran ......
Też nad jedynką się zastanawiam .... już z pół roku będzie :)

jurkarol
23-10-2019, 22:37
Fajnie odleciany jest, tylko nie wiem jak długo będzie zachwycał dopóki się nie znudza te nowinki i bardziej będą odpustowymi ozdobami.
Ja w xtrans się znów doszukuje efektu akwareli, np.

https://www.digitalcameraworld.com/reviews/hands-on-fujifilm-x-pro3-review
Słabe światło i już widać jakby detale w oddali i nieostrosciach się zlewaly w płaską papkę.

basket
23-10-2019, 23:01
Jeszcze nikt nie zrobił nim zdjęcia, nie ma pojęcia o jego szybkości, jakości wykonania...a głównie dyskwalifikuje go mała matryca i przez to jest najbardziej kiepski :-D Weźcie w końcu te swoje pełne klatki i idźcie robić zdjęcia a będzie więcej pożytku niż pierdzielenie o aparacie którego nie używaliście :-P
Z jednym się zgodzę. Cena z kosmosu- jak zwykle zresztą, ale przecież to nie tylko domena fuji.

czomolungma
23-10-2019, 23:05
Jeszcze nikt nie zrobił nim zdjęcia, nie ma pojęcia o jego szybkości, jakości wykonania...a głównie dyskwalifikuje go mała matryca i przez to jest najbardziej kiepski :-D Weźcie w końcu te swoje pełne klatki i idźcie robić zdjęcia a będzie więcej pożytku niż pierdzielenie o aparacie którego nie używaliście :-P
Z jednym się zgodzę. Cena z kosmosu- jak zwykle zresztą, ale przecież to nie tylko domena fuji.

Tu już nawet nie chodzi o to że "tylko" pełna klatka robi foty :) , ale aparat apsc droższy od jednego z najlepszych jeśli nie najlepszego FF bezlusterkowego na rynku to troche kpina. A7III po promocji mozna kupić taniej od xpro3. Odlecieli w kosmos. Już X-T3 mimo że świetny jest w cenie niemal z6 po cashbacku...a tu 8199 i 9199...komedia :)

epicure
23-10-2019, 23:06
Ten ekran jest ciekawy tylko z jednego powodu: ma bardzo cienkie ramki. W końcu XXI wiek zagościł w ekranach aparatów.

basket
23-10-2019, 23:13
Ten ekran jest ciekawy tylko z jednego powodu: ma bardzo cienkie ramki.
Nie martw się :-) będzie miał fanów, którym będzie się wydawało, że te profile są identyczne z tymi filmowymi :-D W to idą hehe

epicure
23-10-2019, 23:22
Miałem na myśli ten główny ekran, nie to małe gówienko [emoji846]

krzysztofz24
23-10-2019, 23:27
Cena jest mocno przedpremierowa, takze by sie tak nie ekscytowal nia;-).
Z tym "przymuszaniem" do niekorzystania z ekraniku. To niezbyt mi sie podoba. Bo jak mam ochte obejrzec zdjecia w domu po fotografowaniu-to bez znaczenia jak tam ekran chodzi. Ale jesli czy od razu po zrobieniu. To chcialbym miec taka mozliwosc w postaci szybkiego rzutu okiem a nie rozkaldania i skladania ekraniku.

X pro2 jest za 4999zl minus 860 cashback.
I tuta tez spadnie cena po czasie.

A jak ktos chce Sony, to niech sobie kupuje Sony FF:-). A ja bym chcial hybrydowy wizjer a nie tylko elektroniczny. I podoba mi sie idea dalmierza. Nikt tego nie robi ani nawet nie usiluje, tylko Leica. I chwala Fuji za to ze cos dziala w tym temacie.
Musze to pomacac:-).

cybulski
23-10-2019, 23:33
Jeszcze nikt nie zrobił nim zdjęcia, nie ma pojęcia o jego szybkości, jakości wykonania...a głównie dyskwalifikuje go mała matryca i przez to jest najbardziej kiepski :-D Weźcie w końcu te swoje pełne klatki i idźcie robić zdjęcia a będzie więcej pożytku niż pierdzielenie o aparacie którego nie używaliście :-P
Z jednym się zgodzę. Cena z kosmosu- jak zwykle zresztą, ale przecież to nie tylko domena fuji.

Czytaj proszę ze zrozumieniem :) focilem nim chwilę w Berlinie miesiąc temu. Pisałem że go macalem przecież. Mieliśmy na wyjeździe 2x xpro2, xt2, i xpro3 miał prowadzący na testy ;) trochę przekombinowali po prostu.

krzysztofz24
24-10-2019, 00:33
A powiedz mi cybulski prosze, jesli wiesz ofc.
Od ktorego momentu w wizjerze w trybie optycznym widac w narozniku obiektyw?
Znaczy, ktory obiektyw Fuji jest tym granicznym wielkosciowo, ze juz zaczyna byc widac?

I jesli mialbys porownac widok w wizjerze (nadal tryb optyczny) x pro2 lub 3 do jakiejs lustrzanki Nikona (tak objetosciowo;-) ), to do jakiej mniej wiecej?

cybulski
24-10-2019, 00:42
Ja tym długo się nie bawiłem. Optyczny hybrydowy znam lepiej z x100f. Wizjer obejmuje więcej i tam jest ramka która koryguje paralakse. Tym trzeba się pobawić aby zobaczyć czy pasuje czy nie. Znam gości którzy mają xpro i nie używają optycznego. Wg mnie to ciekawy patent ale nie do każdego szkła. Do tych małych f2 jest ok. Te stałki dlatego się zweżają, są z myślą pod to body.

- - - - kolejny post - - - - - -

Niedokładnie rozumiem pytanie o to porównanie, tego nie da się wprost porównywać wg mnie do lustra.

epicure
24-10-2019, 00:47
Każdy obiektyw widać.

cybulski
24-10-2019, 00:49
Nie wiem czy x100f ma taki sam wizjer hybrydowy jak w serii xpro. Podobno w x100f jest lepszy niż w xpro2. Xpro3 był przedprodukcyjny i tam z tego co pamiętam jest podobnie jak w x100f ale głowy nie dam. Mnie takie rozwiązanie jak ma x100f podobało się ale trzeba do tego się przyzwyczaić.

J1
24-10-2019, 00:54
... Mnie xpro3 nie zachwycił, przerost formy nad treścią. Fuji brnie w ciemny zaułek. To był kloc i jest nadal, a funkcjonalność spadła. Cena z kosmosu. ...

Nigdy nie bylem fanem Fuji Pro... jednak w 3 odslonie tego modelu to juz troche im sie w glowach poprzewracalo. Przerost formy nad trescia. Gdyby ten dziwaczny ekran byl obrotowy i bylaby mozliwosc wyboru co chce miec na wierzchu to OK. Tak samo wykonanie z tytanu... jaki to ma wplyw na wynik koncowy czyli zdjecia.

Dziwny, bardzo niszowy produkt... za duze pieniadze. Aczkolwiek Fuji juz pokazalo jak zirytowac nabywcow ich aparatow. Wystarczy popatrzec co zrobili z cena X-H1 od dnia premiery do dzisiaj. Ja wiem ze aparat to nie inwestycja... ale nie podoba mi sie polityka cenowa tej firmy. Zreszta rynek uzywanego sprzetu Fuji pokazuje ile te aparaty sa tak naprawde warte.

Jak dla mnie jedyny sensowny aparat Fuji to na chwile obecna X-T3 w polaczeniu z miniaturowymi stalkami f2. I jeszcze z przeznaczeniem do okreslonego stylu fotografowania.

krzysztofz24
24-10-2019, 00:56
Niedokładnie rozumiem pytanie o to porównanie, tego nie da się wprost porównywać wg mnie do lustra.

No tak o wrazenie mi chodzi po przylozeniu do oka:-). zalozmy ze bierzesz xpro-1 i np Nikona D300s (czy moze lepiej tu wstawic D60 lub serie D3xxx) i ktory wizjer wg ciebie daje lepszy look, w sensie wieksza powierzchnie.
Przez nielustrzankowy wizjer to ja ostanio za dzieciaka w jakiejs analogowej malpce patrzylem. Domyslam, sie ze w Fuji jest lepiej.

Ide Smiene wygrzebac z szafy:mrgreen:

- - - - kolejny post - - - - - -


Każdy obiektyw widać.

Na pewno. Nawet malutka staleczke czy nalesnika?

epicure
24-10-2019, 00:57
EVF w X-Pro2 jest lepszy, niż w X100F. OVF jest podobny.

cybulski
24-10-2019, 00:59
Tak to takie trochę z tym ekranem mówienie użytkownikowi aby nie korzystał z dobrodziejstw bezlustra tylko cofnął się do tyłu. Wg mnie mocno na siłę. Mogli zrobić ekran flip jak w Canonach albo w serii Nikona d5000 i kto nie chce ten ma ciemną stronę.

epicure
24-10-2019, 01:00
Na pewno. Nawet malutka staleczke czy nalesnika?

Skoro nawet w X100 widać obiektyw, a jest tam najmniejsza ze wszystkich stałek Fuji, to jakikolwiek inny obiektyw też będzie widać.

cybulski
24-10-2019, 01:05
Xpro są pod street, dokument, stalki i określony typ fotografowania. Ten wizjer hybrydowy optyczny wciąga z czasem ale nie od razu. Mnie ciągle nachodzi aby wrócić do x100f ale się opieram jak mogę :)

epicure
24-10-2019, 01:08
U mnie było na odwrót. Hybrydowy wizjer był fajnym gadżetem do zabawy, ale potem zaczął irytować kiepską jakością EVF i spowolnieniem AF, gdy korzystało się z EVF+OVF.

cybulski
24-10-2019, 01:26
Trzeba zauważyć że ten wizjer dalmierzowy w lajce, na którym się wzorowali, jest do manualnego ostrzenia więc w Fuji mamy bonus w postaci AF jakby nie patrzeć w sumie. Wiadomo że to nie to samo ale podobnie niby wygląda i niektórzy są na to napaleni chyba dlatego.

basket
24-10-2019, 09:23
Czytaj proszę ze zrozumieniem :) focilem nim chwilę w Berlinie miesiąc temu. Pisałem że go macalem przecież.
Czytam przecież ze zrozumieniem :-)
Zatem czy mając aparat na "chwilę" można coś konkretnego o nim powiedzieć? Poza takim pierwszym odczuciem? A co to odczucie jest warte? Moim zdaniem nic :-)
Zresztą to co wcześniej napisałem było skierowane bardziej do tych co znają się na wróżeniu z fusów a tych trochę tu jest :-P

Miodek2
24-10-2019, 09:33
cofnął się do tyłu.

A można cofnąć się do przodu ? :)

cybulski
24-10-2019, 09:34
Czytam przecież ze zrozumieniem :-)
Zatem czy mając aparat na "chwilę" można coś konkretnego o nim powiedzieć? Poza takim pierwszym odczuciem? A co to odczucie jest warte? Moim zdaniem nic :-)
Zresztą to co wcześniej napisałem było skierowane bardziej do tych co znają się na wróżeniu z fusów a tych trochę tu jest :-P

Kompletnie nie można, nawet nie miałem możliwości go ustawić jakoś tak jak lubię. To był sprzęt ambasadora :) ogólnie fajna puszka ale ten ekran to przekombinowany. Wg mnie to nie jest krok we właściwą stronę. Pomijam też cenę ale tu to wiadomo że zawsze był kosmos.

ksh
24-10-2019, 09:40
Świetny sprzęt dla hipstera, cena odpowiednia, pomysły i rozwiązania techniczne też, można o tym sprzęcie długo dyskutować przy sojowym latte :)

matbe
24-10-2019, 10:00
Ten ekran to najlepsza rzecz jaką wymyślili, ja się ciągle wnerwiam czasem pracy na aku, właczam i wyłączam przestawiam i tylko rozpraszam. Jeszcze jesli ten wyswietlacz może pokazać punkt af to dla mnie najlepsza puszka na swiecie.
Poczekam trzy lata i kupie w normalnej cenie. Brawo Fuji! <3


Świetny sprzęt dla hipstera, cena odpowiednia, pomysły i rozwiązania techniczne też, można o tym sprzęcie długo dyskutować przy sojowym latte :)
Dokładnie, to nie jest marka dla każdego.

32553

leighadams
24-10-2019, 10:18
Ten ekran to najlepsza rzecz jaką wymyślili, ja się ciągle wnerwiam czasem pracy na aku, właczam i wyłączam przestawiam i tylko rozpraszam. Jeszcze jesli ten wyswietlacz może pokazać punkt af to dla mnie najlepsza puszka na swiecie.
Poczekam trzy lata i kupie w normalnej cenie. Brawo Fuji! <3.
Ten ekran to byłby najlepsza rzecz na świecie gdyby zostawili możliwość normalnego ustawienia go dla osób, które jednak chciałby skorzystać z niego w tradycyjny sposób.
Purryści mieliby tylko ten mały ekranik, pozostali normalny pełnoprawny ekran.
Wtedy jestem pewien, że sprzedaż byłaby 2x większa. A tak na prawdę wiele osób odpuści sobie tą puszkę.

cybulski
24-10-2019, 10:21
Ten ekran to byłby najlepsza rzecz na świecie gdyby zostawili możliwość normalnego ustawienia go dla osób, które jednak chciałby skorzystać z niego w tradycyjny sposób.
Purryści mieliby tylko ten mały ekranik, pozostali normalny pełnoprawny ekran.
Wtedy jestem pewien, że sprzedaż byłaby 2x większa. A tak na prawdę wiele osób odpuści sobie tą puszkę.

Dokładnie właśnie tak.

Franek_
24-10-2019, 10:22
To w ogóle nic wspólnego z Leiką nie ma, poza wizjerem umieszczonym we właściwym miejscu aparatu

epicure
24-10-2019, 10:22
Gdyby zrobili normalny ekran i dodatkowo sprzedawali na niego dekielek, to nie dość, że sprzedaliby tych aparatów więcej, to jeszcze upolowaliby więcej łosi zainteresowanych takim dekielkiem :D

Kolekcjoner
24-10-2019, 11:04
Odnoszę wrażenie że cała strategia Fuji wygląda tak jakby im nie zależało na wielkiej sprzedaży. Ten aparat jest ucieleśnieniem tej idei 8).

matbe
24-10-2019, 11:36
Odnoszę wrażenie że cała strategia Fuji wygląda tak jakby im nie zależało na wielkiej sprzedaży. Ten aparat jest ucieleśnieniem tej idei 8).
A kto powiedział że powinno zalezeć?
Znam Cię 10 lat i zawsze patrzyłes na cyferki w tabelach sprzedaży. Ja w tym czasie pogoniłem super POTĘŻNEGO kanuna na rzecz fujika, zdążyłem zmienić na wyższy model i tylko się nabijam z brata i jego erki z plastikowym ciemnym półmetrowym spacerzoomem xD
Niszowość to zaleta, nie wada.

Kolekcjoner
24-10-2019, 11:48
A kto powiedział że powinno zalezeć?
Znam Cię 10 lat i zawsze patrzyłes na cyferki w tabelach sprzedaży. Ja w tym czasie pogoniłem super POTĘŻNEGO kanuna na rzecz fujika, zdążyłem zmienić na wyższy model i tylko się nabijam z brata i jego erki z plastikowym ciemnym półmetrowym spacerzoomem xD
Niszowość to zaleta, nie wada.
A kto mówi że wada?

cybulski
24-10-2019, 11:50
Ciekawe co dotychczasowi użytkownicy Xpro2 o tym ekranie sądzą.

Franek_
24-10-2019, 12:00
Gdyby zrobili normalny ekran i dodatkowo sprzedawali na niego dekielek, to nie dość, że sprzedaliby tych aparatów więcej, to jeszcze upolowaliby więcej łosi zainteresowanych takim dekielkiem :D

czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego tak bardzo na nikoniarzach użytkownikom zależy na wolumenie sprzedaży aparatów / obiektywów jakiejś anonimowej, odhumanizowanej korporacji z Azji?

niech se tego karwa sprzedają ile chcą, what's the difference?

- - - - kolejny post - - - - - -

poza tym, po drugiej stronie JEST normalny wyświetlacz do przeglądania fotek

- - - - kolejny post - - - - - -


- inna matryca (pomijalne, chyba że w wideo)
- inny wizjer, zarówno optyczny, jak i EVF
- inny AF
- inna migawka
- inne symulacje
- inne funkcje przetwarzania obrazu

- inna matryca - pomijalne
- wizjer EVF był do tej pory już bardzo dobry, więc może być tylko lepiej. OVF był do d*py i nie wierzę, że Fuji zrobiło to lepiej tym razem, także pomijalne
- AF był kosmicznie szybki w pro2 ze szkłami f/2 WR, więc tu gorzej na pewno nie będzie, a już to co było było wystarczająco do wszystkiego - pomijalne
- migawka - może, nie znam się, wątpię jednak by był to factor
- symulacje są zbędne bo puszką za 10 patyków i tak robisz RAWy - w życiu czy Fudżikiem którymkolwiek czy którąkolwiek Leiką nie zrobiłem ani jednego JPGa
- nie wiem co to są funkcje przetwarzania obrazu



technicznie pro2 było idealnym aparatem. szybkie, sprawne, zaje*iście pomyślane urządzenie. pro3 może być tylko lepsze, to ewolucja jest. z kluczowych zmian - tylny ekranik, podbijający czynnik chcijto do wysokich rejestrów ;)

Kolekcjoner
24-10-2019, 12:03
- symulacje są zbędne bo puszką za 10 patyków i tak robisz RAWy - w życiu czy Fudżikiem którymkolwiek czy którąkolwiek Leiką nie zrobiłem ani jednego JPGa

To że czegoś nie zrobiłeś/nie używasz o niczym nie przesądza.

matbe
24-10-2019, 12:06
A kto mówi że wada?
Kolekcjoner. I nie odwracaj ogona że wartościując producentów według sprzedazy wcale ich nie wartościujesz :-)


Ciekawe co dotychczasowi użytkownicy Xpro2 o tym ekranie sądzą.
A kogoś na nikoniarzach obchodzi zdanie faktycznych użytkowników, mam wrażenie że jest odwrotnie ;-)
Czy sony czy z6 czy fuji ja widze że ludzie to głównie podkreślają jak bardzo dany sprzęt nie jest dla nich :-D

J1
24-10-2019, 12:09
Gdyby zrobili normalny ekran i dodatkowo sprzedawali na niego dekielek, to nie dość, że sprzedaliby tych aparatów więcej, to jeszcze upolowaliby więcej łosi zainteresowanych takim dekielkiem :D

A teraz wyobraz sobie... ten aparat w wersji limitowanej. Z bajeranckim dekielkiem i wygrawerowanym Twoim imieniem... zamow juz dzisiaj ;-)

ksh
24-10-2019, 12:17
...to nie jest marka dla każdego.[/ATTACH]
Taka sobie manipulacja i odwracanie kota ogonem.
Dyskusja dotyczy tego potworka najnowszego, a nie całej marki.

No i te fantasmagorie działu marketingu, który od dawna próbuje wmówić użytkownikom że niska sprzedaż to wynik tego że ich sprzęt jest niszowy = lepszy.

- - - - kolejny post - - - - - -


Ja w tym czasie pogoniłem super POTĘŻNEGO kanuna na rzecz fujika, zdążyłem zmienić na wyższy model i tylko się nabijam z brata i jego erki z plastikowym ciemnym półmetrowym spacerzoomem xD
Niszowość to zaleta, nie wada.Nawet przy tak przyziemnej sprawie jak wybór sprzętu foto, próbujesz dokonać podziału na gorszych/lepszych, mądrych/głupich itd może zainteresuj się polityką bo to stara szkoła donka :)

Franek_
24-10-2019, 12:23
No i te fantasmagorie działu marketingu, który od dawna próbuje wmówić użytkownikom że niska sprzedaż to wynik tego że ich sprzęt jest niszowy = lepszy.


ponawiam pytanie - na co Wy się ekscytujecie ilością sprzedanych egzemplarzy aparatów czy obiektywów?

JAKĄ TO KOMUKOLWIEK ROBI RÓŻNICĘ?

- - - - kolejny post - - - - - -

A puszka wygląda fajnie

Wszystkie aparaty od 10 lat robią zdjęcia wystarczającej jakości, więc o 0,5EV lepsze cienie czy światła czy o 500 lepsze ISO to są kwestie zupełnie pomijalne

Guzikologia jest dobra, dzięki temu nowemu ekranu jest jeszcze lepsza

Stylówa 9/10

Kupiłbym sobie gdybym miał choćby cień uzasadnienia dla tego aparatu

Może jak potanieje do obecnych rejestrów pro2 to nabędę

matbe
24-10-2019, 12:24
Taka sobie manipulacja i odwracanie kota ogonem.
Dyskusja dotyczy tego potworka najnowszego, a nie całej marki.
.

A tekst , że hie hie, sojowe late, hie hie to czym jest??? (obsmarkales sie ze smiechu, przyznaj!)
Jak najbardziej ten "potworek"(hahahaha) odzwierciedla filozofię całej marki. Nie jest dla Ciebie :-)

Franek_
24-10-2019, 12:29
To że czegoś nie zrobiłeś/nie używasz o niczym nie przesądza.

to akurat prawda

i jak tak patrzę po internetach, to ten classic negative wygląda dobrze - może pliki z Fuji w końcu zaczęłyby jakoś wyglądać..

zasadniczo podoba mi się ten aparat

Kolekcjoner
24-10-2019, 12:30
Kolekcjoner. I nie odwracaj ogona że wartościując producentów według sprzedazy wcale ich nie wartościujesz :-)

Możesz pokazać w którym miejscu? Zacytować? Lecz swoje kompleksy gdzie indziej i przestań mi wmawiać rzeczy których nie robię!

Dla mnie Fuji to jedna z najciekawszych propozycji na rynku i z wielu względów bardzo dobrze że dalej istnieją na rynku foto. Jako że są dosyć dużą firmą to stać ich na wypuszczanie produktów niszowych. To jest prawdopodobnie ich element strategii rynkowej. Szkoda że takich firm nie ma więcej.

Franek_
24-10-2019, 12:33
po co Wy o tych strategiach?

jak kupujesz płatki owsiane, to myślisz czy są dobre czy nie, czy może raczej 'czy strategia wypuszczenia ich w więkzsym opakowaniu przyczyni się do zwiększenia sprzedaży'?

a dziurkacz do biura?

a buty?

a bieliznę?

ludzie..

Kolekcjoner
24-10-2019, 12:41
to akurat prawda

i jak tak patrzę po internetach, to ten classic negative wygląda dobrze - może pliki z Fuji w końcu zaczęłyby jakoś wyglądać..

zasadniczo podoba mi się ten aparat

Zasadniczo to warto się zainteresować tym co wychodzi ze sprzętu jako gotowiec. Ja odżyłem jako fotograf jak zacząłem używać jpgów. Godziny spędzone przy kompie wolę poświęcić na inne rzeczy. Fuji bardzo ułatwia to zadanie.... :)


po co Wy o tych strategiach?

jak kupujesz płatki owsiane, to myślisz czy są dobre czy nie, czy może raczej 'czy strategia wypuszczenia ich w więkzsym opakowaniu przyczyni się do zwiększenia sprzedaży'?

a dziurkacz do biura?

a buty?

a bieliznę?

ludzie..
A po co o tych płatkach i dziurkaczach ;)? Dla niektórych jest ciekawe jedno dla innych drugie - nie rozumiem co takiego złego w tym że ktoś się czymś interesuje...

Franek_
24-10-2019, 12:43
bo to nie jest ciekawe

i zupełnie bez znaczenia i wpływu na fakt, jakim aparatem jest pro3

epicure
24-10-2019, 12:44
czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego tak bardzo na nikoniarzach użytkownikom zależy na wolumenie sprzedaży aparatów / obiektywów jakiejś anonimowej, odhumanizowanej korporacji z Azji?

niech se tego karwa sprzedają ile chcą, what's the difference?

A nie zauważyłeś, że my sobie tutaj jaja robimy? :)


OVF był do d*py i nie wierzę, że Fuji zrobiło to lepiej tym razem, także pomijalne

Właściwie to zrobili to gorzej, bo zrezygnowali z powiększenia, więc jeśli używasz dłuższych szkieł, to masz tylko maciupką ramkę.


- AF był kosmicznie szybki w pro2 ze szkłami f/2 WR, więc tu gorzej na pewno nie będzie, a już to co było było wystarczająco do wszystkiego - pomijalne

AF był taki, jak X-T2, a sporo ludzi narzekało, że ten nie spełniał ich oczekiwań.


- symulacje są zbędne bo puszką za 10 patyków i tak robisz RAWy - w życiu czy Fudżikiem którymkolwiek czy którąkolwiek Leiką nie zrobiłem ani jednego JPGa

Ty nie zrobiłeś, a inni robią. Nie po to dali ekranik z wyświetlaniem symulacji, żeby z tych symulacji nie korzystać. Puszka ewidentnie jest adresowana do tych, którzy chcą robić JPEGi, niezależnie od tego, ile kasy na nią wydadza.


- nie wiem co to są funkcje przetwarzania obrazu

Nie korzystasz z JPEGów, to nie wiesz ;)

Franek_
24-10-2019, 12:45
aparat apsc droższy od jednego z najlepszych jeśli nie najlepszego FF bezlusterkowego na rynku to troche kpina. A7III po promocji mozna kupić taniej od xpro3.

nic najlepszego w Sony Alfa nie ma

to duża matryca obudowana bez ładu i składu guzikami i ekranami przez firmę robiącą walkmany i telewizory

epicure
24-10-2019, 12:46
technicznie pro2 było idealnym aparatem. szybkie, sprawne, zaje*iście pomyślane urządzenie. pro3 może być tylko lepsze, to ewolucja jest. z kluczowych zmian - tylny ekranik, podbijający czynnik chcijto do wysokich rejestrów ;)

Wiele było zaje*istych aparatów, a i tak powstały kolejne, bo z czegoś te firmy muszą wypłacać pensje swoim pracownikom.

Franek_
24-10-2019, 12:49
A nie zauważyłeś, że my sobie tutaj jaja robimy? :)

nie

zauważyłem natomiast setki komentarzy pod różnymi wątkami 'to zmniejszy im sprzedaż', 'przez ten ruch Fuji/Sony/Canon/Nikon zostaną w tyle za Fuji/Sony/Canonem/Nikonem' itd..




Właściwie to zrobili to gorzej, bo zrezygnowali z powiększenia, więc jeśli używasz dłuższych szkieł, to masz tylko maciupką ramkę.

używanie długich szkieł z tą puszką (ze wszystkim poza lustrzankami, ewentualnie live view na statywie), mija się z celem i zalatuje mistrzostwem w podcieraniu d*py szkłem




AF był taki, jak X-T2, a sporo ludzi narzekało, że ten nie spełniał ich oczekiwań.

nie wiedziałem tego

używałem pro2

nie wyobrażam sobie szybszego AF

a jeszcze bardziej nie wyobrażam sobie sytuacji, w których komukolwiek szybszy AF miałby być rzezcywiście potrzebny

- - - - kolejny post - - - - - -


Wiele było zaje*istych aparatów, a i tak powstały kolejne, bo z czegoś te firmy muszą wypłacać pensje swoim pracownikom.

tak

i jest to tak samo ciekawe jak wolumen sprzedaży i zostawanie w tyle przez fuji/nikona/canona itd..

Kolekcjoner
24-10-2019, 12:51
bo to nie jest ciekawe
Dla innych nie są ciekawe Twoje wywody o płatkach owsianych - taki już urok for ;)...

Franek_
24-10-2019, 12:53
o Jezu, przez brak ekranu akcje Fuji spadną o 0,12% na wschodniochińskiej giełdzie NASDAQ3000!

sprzedaż xpro3 będzie o 7% niższa niż analogiczna sprzedaż xpro2 w tym samym okresie

Fuji zostanie w tyle za Nikonem

fak..

dawno tu nie byłem, ale jakoś mi tego nie brakowało

epicure
24-10-2019, 12:54
Kupisz sobie nową puszkę, będziesz miał szybszy i AF i już nic nie będziesz musiał sobie wyobrażać :D

Franek_
24-10-2019, 12:56
Kupisz sobie nową puszkę, będziesz miał szybszy i AF i już nic nie będziesz musiał sobie wyobrażać :D

za droga

mam coolpixa teraz, czymś mógłbym go zastąpić bo często zdarza mu się wyostrzyć na tło zamiast na pierwszy plan, jeśli pierwszy plan jest w odległości 2-5m od aparatu a tło od 8m wzwyż

tyle że nie wiem czym

co kupić drogie Bravo, żeby nie miało tego defektu, robiło ładne zdjęcia, było małe, używane i tanie?

matbe
24-10-2019, 13:18
co kupić drogie Bravo, żeby nie miało tego defektu, robiło ładne zdjęcia, było małe, używane i tanie?

Zerknij w statystyki sprzedazy i kup co najlepiej schodzi xD

Franek_
24-10-2019, 13:19
:mrgreen:

cybulski
24-10-2019, 13:21
Zasadniczo to warto się zainteresować tym co wychodzi ze sprzętu jako gotowiec. Ja odżyłem jako fotograf jak zacząłem używać jpgów. Godziny spędzone przy kompie wolę poświęcić na inne rzeczy. Fuji bardzo ułatwia to zadanie.... :)




Dla mnie to kluczowe w Fuji i wręcz na pierwszym miejscu. Mam gdzieś ich kulawe rawy z xtrans, interesują mnie tylko symulacje, jpgi i to co wyskakuje wprost z puszki w jpg. Rafów może zrobiłem kilkanaście. Do rawów są zdecydowanie lepsze aparatki tzn robiące lepsze rawy :)

ksh
24-10-2019, 13:47
o Jezu, przez brak ekranu akcje Fuji spadną o 0,12% na wschodniochińskiej giełdzie NASDAQ3000!

sprzedaż xpro3 będzie o 7% niższa niż analogiczna sprzedaż xpro2 w tym samym okresie

Fuji zostanie w tyle za Nikonem

fak..

dawno tu nie byłem, ale jakoś mi tego nie brakowało

Ale teraz już histeryzujesz, podobnie jak w polityce, posłuchaj mnie bo może się tam sprawdzisz :)

Franek_
24-10-2019, 14:11
może tak..




































































...a jak Fuji zostanie w tyle to co wtedy?

cybulski
24-10-2019, 14:40
Xpro w kolejnej odsłonie powinnien mieć z tyłu z wyjmowaną dupkę, gdzie będzie można założyć ten prawdziwy film. Tak żeby już hipsterka była na najwyższym poziomie. Wtedy użytkownik osiągnie prawdziwe zen bo teraz to jeszcze nie to.

J1
24-10-2019, 14:49
Xpro w kolejnej odsłonie powinnien mieć z tyłu z wyjmowaną dupkę, gdzie będzie można założyć ten prawdziwy film. Tak żeby już hipsterka była na najwyższym poziomie. Wtedy użytkownik osiągnie prawdziwe zen bo teraz to jeszcze nie to.

Albo powinni wygrawerowac napis... Aparat dla najlepszych ;-) Sprzedaz wzrosnie ;-) I koniecznie pasek do aparatu recznie pleciony z lnianego sznurka ;-) W sumie mozna pozniej do tego dolaczyc cala kolekcje odziezowa oraz kosmetyki.

cybulski
24-10-2019, 14:53
... I koniecznie pasek do aparatu recznie pleciony ....

mam taki ze skóry coś w ten deseń , o kurcze ... :mrgreen:

Franek_
24-10-2019, 14:53
aparat z wymienną dupką na film/matrycę względnie rozsądnie wyceniony brałbym w ciemno

nowoczesny AF, brak lustra, rozsądne rozmiary, współczesne szkła i możliwość używania filmu - ekstra

J1
24-10-2019, 14:59
...
nowoczesny AF, brak lustra, rozsądne rozmiary, współczesne szkła i możliwość używania filmu - ekstra

Hmm... a w srodku modul do wolania negatywow i skaner ;-) Zdjecie zrobione bezlusterkowcem na filmie i zapis na karte pamieci. ;-) No prosze... jeden udziwniony aparat Fuji ale ile emocji generuje... to chyba jest tak ze wazne zeby mowili... nie wazne jak ;-) Reklama jest.

Franek_
24-10-2019, 15:01
głupiś

był już przecież cyfrowy moduł do lustrzanki Leiki

przecież to zajeibsta idea jest. serio jakieś minusy?

co do 'udziwnionego' aparatu generującego emocje - przecież tu udziwniony jest brak wyświetlacza. serio, znam udziwnione w większym stopniu...

fajna puszka




Albo powinni wygrawerowac napis... Aparat dla najlepszych ;-) Sprzedaz wzrosnie ;-) I koniecznie pasek do aparatu recznie pleciony z lnianego sznurka ;-) W sumie mozna pozniej do tego dolaczyc cala kolekcje odziezowa oraz kosmetyki.

jak Was podniecają te statystyki sprzedażowe

niespełnieni handlowcy, zaopatrzeni przypadkiem w aparaty fotograficzne..

J1
24-10-2019, 15:12
głupiś

był już przecież cyfrowy moduł do lustrzanki Leiki

przecież to zajeibsta idea jest. serio jakieś minusy?

co do 'udziwnionego' aparatu generującego emocje - przecież tu udziwniony jest brak wyświetlacza. serio, znam udziwnione w większym stopniu...

fajna puszka


jak Was podniecają te statystyki sprzedażowe

niespełnieni handlowcy, zaopatrzeni przypadkiem w aparaty fotograficzne..

Co jakis czas ktos wyskakuje z idea cyfrowego modulu do anagloga... ale jakos to wielkiej rewolucji nie wprowadza. W dzisiejszej dobie bezlusterkowcow mozna podpiac dowolny obiektyw manualny do prawie dowolnego aparatu cyfrowego.

Mnie nie podniecaja statystyki sprzedazowe... ale bawia dziwne pomysly producentow aparatow. W Fuji rozbawil mnie Pro3 z tym dziwnym ekranem oraz tytanem uzytym w obudowie. Nikonowi w Zetkach wybaczylem brak 2 slotu na karte pamieci... wybaczylem dziwny grip... ale nie wybacze tego wielkiego bialego napisu na gripie. Mam na dzieje ze Isopropanol da rade to zmyc ;-) Acetonu nie uzyje bo by sie produkt rozpuscil ;-)

Franek_
24-10-2019, 15:18
Co jakis czas ktos wyskakuje z idea cyfrowego modulu do anagloga... ale jakos to wielkiej rewolucji nie wprowadza. W dzisiejszej dobie bezlusterkowcow mozna podpiac dowolny obiektyw manualny do prawie dowolnego aparatu cyfrowego.

Mnie nie podniecaja statystyki sprzedazowe... ale bawia dziwne pomysly producentow aparatow. W Fuji rozbawil mnie Pro3 z tym dziwnym ekranem oraz tytanem uzytym w obudowie. Nikonowi w Zetkach wybaczylem brak 2 slotu na karte pamieci... wybaczylem dziwny grip... ale nie wybacze tego wielkiego bialego napisu na gripie. Mam na dzieje ze Isopropanol da rade to zmyc ;-) Acetonu nie uzyje bo by sie produkt rozpuscil ;-)

co w tym pomyśle dziwnego?

są ludzie, którzy wyświetlacza używają raz. potem staje się zbędny.

całkowity brak wyświetlacza jak w którejśtam Lejce to podcieranie d*py szkłem, bo ustawienia trzeba robić z pozycji komputera, przeginka

ale tylko taki kontrolny wyświetlacz w którym może się pokazywać przysłona, czas, ilość baterii i miejsce na karcie - zaje*ista sprawa

nie używam wyświetlacza

robię ponad tysiąc zdjęć na baterii małpką, której producent określa czas pracy na baterii na 250 zdjęć

nie przeglądam zdjęć na aparacie

ustawień używam raz, na początku, i w ogóle potem tego nie tykam

w aparatach z wizjerem nie używam wyświetlacza jako live view na zombie

informacyjny, mały ekranik, nie pizgający oślepiającym światłem w ciemności to - dla mnie - ergonomiczny plus a nie minus

sama puszka już była mega dopracowana na etapie pro2, tu wystarczyło tylko nie spieprzyć. i ten ekran - wciaż podtrzymuję - jest największą nowością. w miojej ocenie - jest krokiem w dobrą stronę.

następnym powinno być zrobienie używalnego OVF, choć to oczywiście znacznie droższe niż parę pikseli i kabli żeby zrobić wyświetlacz




co do cyfrowego analoga - to schyłkowa technologia. a szkoda

podpinanie obiektywów analogowych do cyfrówek to zupełnie nie to. to rozrywka dla właścicieli sony alfa.

wymienne analogowe/cyfrowe dupki w małym obrazku to czad by był.

epicure
24-10-2019, 15:20
Każdy wyświetlacz można wyłączyć.

Franek_
24-10-2019, 15:22
Każdy wyświetlacz można wyłączyć.

prawda

ale nie każdy można zmniejszyć i ograniczyć liczbę wyświetlanych na nim informacji

mówię o czymś takim:

http://s1.fotowrzut.pl/0J0NTVWQ1L/1.jpg

J1
24-10-2019, 15:24
...

sama puszka już była mega dopracowana na etapie pro2, tu wystarczyło tylko nie spieprzyć. ...

...

Calkowicie sie z kolega zgadzam ;-)

Wystarczylo dac wnetrze z T3, dodac stabilizacje z H1 (po jej pomniejszeniu oczywiscie), ulepszony wizjer i tyle. Zamiast tego dziwny ekran (dziwny dla wiekszosci uztkownikow, badanie zrobione na probce 1 osoby czyli mnie) i obudowa z tytanu. Mnie smiesza tego typu akcje... kiedys byl aparat z wykonczeniem w drewnie.

Co do Lejki to sie nie wypowiem... nigdy mnie te aparaty nie jaraly... nie jestem dentysta ;-)

epicure
24-10-2019, 15:27
Tryb ekspozycji, przysłona, czas, czułość... Gdyby to było na pokrętłach i pierścieniach, to taki wyświetlacz byłby niepotrzebny.

Franek_
24-10-2019, 15:32
lejki są zaje*iste. kropka. nic to z dentystami nie ma wspólnego. a to, że je kupują przy okazji.. może robić różnice tylko dla tych zapatrzonych w wyniki sprzedażowe i profile klientów koncernów fotograficznych. w dupiu to mam. wspaniałe aparaty.

co do pro3 - czy trzeba było dać stabilizację do puszki dedykowanej do używania ze szkłami 28-50mm? nie jestem przekonany. nie miałem nigdy aparatu ze stabilizacją i żyję. nie wiem tez ile stabilizacja bierze prądu.

ekran jest fajny. obudowa z tytanu - nie wiem na ile poprzednia była/nie była delikatna. nie wiem jak to wypadnie wagowo. dla mnie pro3 mogłoby być nieco cięższe, gdyż z lekkim 23/2 leży w ręce akcceptowalnie, ale body mogłoby ważyć więcej. miałem tytanowego olympusa OM, nie czytałem przy tej okazji wyrzutów i zastrzeżeń, że to ch*jowy pomysł z d*py żeby robić tytanowe body

- - - - kolejny post - - - - - -


Tryb ekspozycji, przysłona, czas, czułość... Gdyby to było na pokrętłach i pierścieniach, to taki wyświetlacz byłby niepotrzebny.

tak i nie

nie patrzysz po trzech różnych miejscach, tylko masz wszystko w kupie. jakby to jeszcze czytelnie było zrobione...

J1
24-10-2019, 15:35
lejki są zaje*iste. kropka. ...

Nie mowie ze nie... nawet powiem ze ufam na slowo. Napisalem ze nie jestem dentysta z uwagi na cene tych aparatow i obiektywow. Mam na mysli nowe.

Franek_
24-10-2019, 15:38
nie miałem nigdy nowej, same używki

ten sam case co z tym pro3 - mógłbym jeszcze mieć, gdybym miał choć cień uzasadnienia dla posiadania takiego aparatu

i jednocześnie - nie, te aparaty nic wspólnego ze sobą nie mają poza umiejscowieniem wizjera i nadużyciem są te wszystkie porównania 'leica dla biednych' i takie tam

leica dla biednych to był epson

epicure
24-10-2019, 15:50
Oba robią zdjęcia i oba są swojego rodzaju biżuterią fotograficzną, tylko jeden bardziej ekskluzywną, a drugi mniej.

J1
24-10-2019, 15:50
nie miałem nigdy nowej, same używki

...


https://i.ebayimg.com/images/g/U6EAAOSwiONYKrJg/s-l1600.jpg

24.340£ czyli 120,050.70 PLN

Jest uzywany... ;-) Wyglada prawie jak Pro 3. Tylko u dolu mu cos wyroslo ;-)

Gdyby ktos nie mogl pozwolic sobie na zakup calego obiektywu... mozna kupic... pol ;-)

https://i.ebayimg.com/images/g/cSwAAOSwYelbh7Gs/s-l1600.jpg

Cena calkiem znosna... 1270£

Franek_
24-10-2019, 15:51
Oba robią zdjęcia i oba są swojego rodzaju biżuterią fotograficzną, tylko jeden bardziej ekskluzywną, a drugi mniej.

nazywanie 'biżuterią' sprzętu odpowiedzialnego za - z grubsza licząc - 70% najlepszych kadrów historii fotografii jest taką ignorancją i nadużyciem żeojapiedrolę






Jest uzywany... ;-) Wyglada prawie jak Pro 3. Tylko u dolu mu cos wyroslo ;-)

znów - to nie na mnie robią wrażenie cyferki i wyniki sprzedaży

niech se to kosztuje ile chce, who cares?

epicure
24-10-2019, 15:53
Tylko u dolu mu cos wyroslo ;-)

To battery grip, bo pewnie ma słaby akumulator :D

- - - - kolejny post - - - - - -


nazywanie 'biżuterią' sprzętu odpowiedzialnego za - z grubsza licząc - 70% najlepszych kadrów historii fotografii jest takim nadużyciem żeojapiedrolę

Czasy się zmieniają. Dziś za 70% kadrów odpowiada iPhone, a firma odcinająca kupony on swojej historycznej działalności produkuje już tylko biżuterię.

J1
24-10-2019, 15:55
nazywanie 'biżuterią' sprzętu odpowiedzialnego za - z grubsza licząc - 70% najlepszych kadrów historii fotografii jest takim nadużyciem żeojapiedrolę

...

To byly inne czasy... Leica byla narzedziem dla profesjonalistow i byla powszechnie uzywana. Tak jak dzisiaj konkursy fotografii prasowej wygrywaja glownie zdjecia zrobione Canonem i Nikonem.

Dzisiaj faktycznie to taka droga bizuteria fotograficzna... bardzo droga nawet bym powiedzial. Moze dlatego taka popularnosc pewnych modeli aparatow Fuji. Taka namiastka stylu za grosze ;-)

Franek_
24-10-2019, 15:56
Czasy się zmieniają.

tak, choć to nic nie znaczy - szczególnie bez sensownego wniosku jakiegoś



Dziś za 70% kadrów odpowiada iPhone

guzik prawda

zresztą - nie pisałem o zdjęciach jakichkolwiek a o najlepszych zdjęciach w historii fotografii, czytajmy ze zrozumieniem



firma odcinająca kupony on swojej historycznej działalności produkuje już tylko biżuterię.

znów - to Was jarają te profile sprzedaży i to, czym zajmuje się jedna firma z drugą firmą

co w tym jest ekscytującego i kto ma z tym problem - za boga nieistniejącego nie potrafię pojąć

Leica, Fuji, Canon, Nikon - jedno zło, bezosobowe korpo, ch*jowe z samej zasady

J1
24-10-2019, 15:59
To battery grip, bo pewnie ma słaby akumulator :D

...

A moze to schowek na klucze... ;-)


...

... firma odcinająca kupony on swojej historycznej działalności produkuje już tylko biżuterię.

100% trafione w punkt. Jeszcze te wersje limitowane ;-)




...

zresztą - nie pisałem o zdjęciach jakichkolwiek a o najlepszych zdjęciach w historii fotografii, czytajmy ze zrozumieniem

...

Bo wtedy Leica byla aparatem dla zawodowcow i zamoznych amatorow (dentystow) i byla w powszechnym uzyciu. Takie to byly czasy.

Zreszta jaki sens ma podniecanie sie czym zdjecie bylo zrobione... to tylko narzedzie. Czy pisarza pytaja na jakiej maszynie napisal powiesc ?

Franek_
24-10-2019, 16:00
Dzisiaj faktycznie to taka droga bizuteria fotograficzna... bardzo droga nawet bym powiedzial. Moze dlatego taka popularnosc pewnych modeli aparatow Fuji. Taka namiastka stylu za grosze ;-)

to, że kupują to bogaci dentyści fascynuje Was

to, że to zaje*isty sprzęt do robienia fantastycznych rzeczy, po którym naprawdę ciężko przesiąść się na inny aparat - to już pomijalne, bo 'nie interesują Was te aparaty'

jak to było? jeden aparat a tyle emocji..

najwięcej u tych, co ich w życiu w ręce nie mieli :mrgreen:

ech, nikoniarze, jak bardzo mi tego nie brakowało...



Czy pisarza pytaja na jakiej maszynie napisal powiesc ?

o-ho, to na tym etapie słynnych powiedzonek fotograficznych kolega jest, kumam :wink:




nic to, wątek rozpoczęty, obaczym co to to pro3 się okaże

pzdr

epicure
24-10-2019, 16:03
znów - to Was jarają te profile sprzedaży i to, czym zajmuje się jedna firma z drugą firmą

co w tym jest ekscytującego i kto ma z tym problem - za boga nieistniejącego nie potrafię pojąć

Mam wrażenie, że ekscytują Cię one bardziej, niż osoby, którym to zarzucasz. Widzisz je nawet w wypowiedziach, w których ich nie ma.

J1
24-10-2019, 16:05
to, że kupują to bogaci dentyści fascynuje Was

...


Bo biedny kupi Fuji Pro 3... jak chce miec aparat niby Leica ;-)

Tak jak juz mowilem... Pro 3 wywoluje emocje... ja mysle ze tam w tym zlym korpo... caly zespol analizowal sytuacje i wymyslili aparat ktory wywola kontrowersje... teraz sprawdzaja czelusci internetu i fora fotograficzne. Mierza, waza, sprawdzaja ilosc postow. Jak wynik bedzie korzystny to szef zespolu dostanie premie. I tyle...

Franek_
24-10-2019, 16:07
ja mysle ze tam w tym zlym korpo... caly zespol analizowal sytuacje i wymyslili aparat ktory wywola kontrowersje... teraz sprawdzaja czelusci internetu i fora fotograficzne. Mierza, waza, sprawdzaja ilosc postow. Jak wynik bedzie korzystny to szef zespolu dostanie premie. I tyle...

i znów...

miszcze jesteście chłopaki




Mam wrażenie, że ekscytują Cię one bardziej, niż osoby, którym to zarzucasz. Widzisz je nawet w wypowiedziach, w których ich nie ma.

masz rację - to wrażenie

J1
24-10-2019, 16:08
i znów...

miszcze jesteście chłopaki

Dziamkuje ;-) Takich dwoch jak nas trzech to nie ma ani jednego ;-)

Wracajac do Pro 3. Tytan to zaleta i wada... bo jak teraz wyryc cyrklem swoje imie na aparacie. ;-) Ale mozna wbijac gwozdzie bez obawy ze sie porysuje. ;-)


https://youtu.be/2WGr69m-RB8?t=363

Okolice 6 minuty.

jurkarol
24-10-2019, 17:20
Fajny aparat, niech ma wygląd i eleganckie dodatki, tylko czy dzięki nowocześniejszym rozwiązaniom zapewni znacząco lepsza jakość zdjęć?

cybulski
24-10-2019, 17:25
No fajny fajny, ten ekrany jakby był jakoś normalnie odchylany to myślę że z pro2 już byłby wysyp używek.

ksh
24-10-2019, 17:37
Ale... to kosztuje 8200-9200zł zależnie od koloru, więc można się spodziewac wiele i nie zdziwiłbym się jakby po całym dniu robienia zdjęć na koniec można by z gwintu statywowego włączyć espresso... plus latte.

Kolekcjoner
24-10-2019, 17:43
Fajny aparat, niech ma wygląd i eleganckie dodatki, tylko czy dzięki nowocześniejszym rozwiązaniom zapewni znacząco lepsza jakość zdjęć?
Znacząco lepsza jakość zdjęć już była, tak samo jak niskie ceny ;). Teraz postęp jest w gadżetach nie w obrazowaniu.

A co do cyfrowych wkładek do analogów to coś takiego już było... Z tego co wiem to zainteresowanie tym było od słabe do znikome. Po pierwsze ze względu na cenę, po drugie ze względu na ograniczenia. Pewnie temu zdechło było zanim się rozwinęło ;)....

jurkarol
24-10-2019, 17:52
Znacząco lepsza jakość zdjęć już była, tak samo jak niskie ceny ;). Teraz postęp jest w gadżetach nie w obrazowaniu.

A co do cyfrowych wkładek do analogów to coś takiego już było... Z tego co wiem to zainteresowanie tym było od słabe do znikome. Po pierwsze ze względu na cenę, po drugie ze względu na ograniczenia. Pewnie temu zdechło było zanim się rozwinęło ;)....
Hasselblad ma ścianki wymienne, więc to nie jakas kosmiczna technika

Franek_
24-10-2019, 18:14
Fajny aparat, niech ma wygląd i eleganckie dodatki, tylko czy dzięki nowocześniejszym rozwiązaniom zapewni znacząco lepsza jakość zdjęć?

A po co ma być jeszcze lepsza?

Toż nawet pierwsze xpro do dziś nie przestało robić zdjęć, a pro2 jakość zdjęć ma wystarczającą do drukowania banerów reklamowych...

Lu
24-10-2019, 18:16
Łoomatko i córko.
Regularna wojna.
Tylu talibów tutaj...
Rzadko wchodzę na wątki sprzętowe i zdumiałem się niezwykle.
Abstrahując od funkcjonalności itp parametrów tegoż sprzętu, dawno nie oglądałem czegoś równie brzydkiego. Ostatnio równie paskudne było wozidło Waltera w " Breaking Bad". Bodajże Pontiac Aztek.

J1
24-10-2019, 18:26
...
Abstrahując od funkcjonalności itp parametrów tegoż sprzętu, dawno nie oglądałem czegoś równie brzydkiego. Ostatnio równie paskudne było wozidło Waltera w " Breaking Bad". Bodajże Pontiac Aztek.

Teraz trzeba zrobic badania... jaki procent uzytkownikow tego samochodu kupi Fuji Pro 3 ;-)

Swoja droga auto paskudnie brzydkie. A wracajac do aparatu... z jednej strony ten pomysl z schowanym ekranem nie jest zly. Podczas normalnego uzytkowania ekran sie nie porysuje. Co najwyzej sie urwie kiedy bedzie wygiety i o tym zapomnimy. ;-)

ksh
24-10-2019, 20:02
Multipla nadal ma wiernych użytkowników i dużą społeczność na całym świecie, czy to przysporzyło producentowi zysku to nie wiem, może zrobili to z premedytacją jako eksperyment co wytrzyma rynek ? :)
Dodam że bardzo wygodny samochód, ma cztery koła, kierownice, skręca w prawo i w lewo, nawet można nim cofać i pozwala na jazdę w nocy :)

Lu
24-10-2019, 20:21
Multipla nadal ma wiernych użytkowników i dużą społeczność na całym świecie, czy to przysporzyło producentowi zysku to nie wiem, może zrobili to z premedytacją jako eksperyment co wytrzyma rynek ? :)
Dodam że bardzo wygodny samochód, ma cztery koła, kierownice, skręca w prawo i w lewo, nawet można nim cofać i pozwala na jazdę w nocy :)

No i nie jest tak paskudna jak przedmiot, o którym cała wcześniejsza dyskusja...

J1
24-10-2019, 20:22
Multipla nadal ma wiernych użytkowników i dużą społeczność na całym świecie, czy to przysporzyło producentowi zysku to nie wiem, może zrobili to z premedytacją jako eksperyment co wytrzyma rynek ? :)
Dodam że bardzo wygodny samochód, ma cztery koła, kierownice, skręca w prawo i w lewo, nawet można nim cofać i pozwala na jazdę w nocy :)

Napewno bylo sporo dyskusji na temat tego samochodu... podobnie jest z Fuji Pro 3. Wiec wazne ze mowia o produkcie.

Kto wie... moze za jakis czas zaczna powstawac aparaty minimalistyczne. Bez ekranu. ;-) W sumie co mozna by wyrzucic z aparatu. Ekran, slot na karte pamiec (zastapic pamiecia wbudowana) wszelkie zlacza, pozostawic tylko WiFi. Guzikologie ograniczyc do minimum. I koniecznie dorobic do tego jakas ideologie ze mniej znaczy wiecej itd. ;-) No mozna jeszcze poszalec z materialami, tytan, drewno, skora. To w sumie mamy juz specyfikacje na Pro 4 i 5 ;-)

Lu
24-10-2019, 20:28
Bez ekranu-to jest myśl. Szczególnie atrakcyjna dla fanów upiększania pseudoanologowego itp. Jak ma być jak analogowo- to do końca-nie ma przebacz. Dopiero po podłączeniu do kompa obejrzysz. No i matryca koniecznie z perforacjami itp...:)

ksh
24-10-2019, 20:31
Jak dla mnie pierwsze co powinno być już wywalone to właśnie wspomniany slot na kartę, spokojnie przy obecnych szybkich transmisjach można korzystać w wbudowanej taniej i szybkiej pamięci, 1TB dobrej pamięci wbudowany może kosztować jakieś ~200zł max dla producenta.
Guzików w pełni programowalnych nigdy za dużo nie ma ale akurat z pokrętłami to przesadzają czasami bo przełączanie trybów już teraz można by zastąpić w górnym dotykowym ekranie ale po co się tak męczyć, dwa pokrętła ok podstawa ale już pokrętło ekspozycji nie koniecznie musi być, a jakieś wyciąganie pokręteł ISO w stylu analogowców odpuściłbym.
Póki co nie potrafią wykorzystać w pełni ekranów i dotyku.
Jakby zrobili otwarty system na androidzie to by mieli społeczność i klientów plus darmowe mega rozwiązania bo oprogramować dobrze wyświetlacz, guziki jak i można nawet zmienić wiele funkcjonalności sprzętu, tu bym doszukiwał się rewolucji, a nie to co wymyślili w tym aparatku.

J1
24-10-2019, 20:38
...
Jakby zrobili otwarty system na androidzie to by mieli społeczność i klientów plus darmowe mega rozwiązania bo oprogramować dobrze wyświetlacz, guziki jak i można nawet zmienić wiele funkcjonalności sprzętu, tu bym doszukiwał się rewolucji, a nie to co wymyślili w tym aparatku.

Tutaj juz herezja zalatuje... nie sadze zeby takie cos sie kiedys stalo. Byc moze jakies pojedyncze modele... okrojone tak aby nie stanowily konkurencji dla klasycznych aparatow.

Nalezy pamietac ze producentowi zalezy tylko na tym aby dac akceptowalny produkt za mozliwie jak najwyzsza jednak wciaz akceptowalna przez klienta cene... przy zachowaniu rozsadnej/oplacalnej wielkosci sprzedazy. Klient jest tylko zlem koniecznym ;-)

ksh
24-10-2019, 20:40
Ale pamiętaj że dyskutujemy o aparacie aps-c za 8200-9200zł :)

J1
24-10-2019, 20:48
Ale pamiętaj że dyskutujemy o aparacie aps-c za 8200-9200zł :)

Ty mnie prosze nic nie mow... rozmawiasz z byly wlascicielem X-H1 ;-) Wiem ile kosztowal na poczatku a ile po niecalym roku i pamietam ile dostalem kiedy go sprzedawalem. Pozycjonowanie produktu cena... takie rzeczy juz tez byly ;-)

Lu
24-10-2019, 20:50
Ale pamiętaj że dyskutujemy o aparacie aps-c za 8200-9200zł :)

A teraz zapytaj w Fuji na ile Polska to dla nich znaczący rynek, żeby kierować się siłą nabywczą tubylców. I odsiej kurtuazję... Zresztą takie pytanie można zadać każdemu producentowi.

ksh
24-10-2019, 20:56
No to inaczej, premierowa cena tego aparatu aps-c jest ciut niższa od premierowych cen dość zaawansowanych pełnych klatek, wiem że nie o to chodzi żeby porównywać tylko zwyczajnie chodzi o chore ceny jakie pojawiają się ostatnio w aps-c, z drugiej strony jakby wyglądała marka apple i np ajfony jakby kosztowały połowę mniej od zawsze, pewnie sporo klientów nie odczułaby tego że zostali naznaczeni jako członkowie elitarnej społeczności ;)
Zakup takiego sprzętu w takiej cenie musi dawać coś więcej niż tylko specyfikacja sprzętu i wygląd :)

Lu
24-10-2019, 20:59
No to inaczej, premierowa cena tego aparatu aps-c jest ciut niższa od premierowych cen dość zaawansowanych pełnych klatek, wiem że nie o to chodzi żeby porównywać tylko zwyczajnie chodzi o chore ceny jakie pojawiają się ostatnio w aps-c, z drugiej strony jakby wyglądała marka apple i np ajfony jakby kosztowały połowę mniej od zawsze, pewnie sporo klientów nie odczułaby tego że zostali naznaczeni jako członkowie elitarnej społeczności ;)
Zakup takiego sprzętu w takiej cenie musi dawać coś więcej niż tylko specyfikacja sprzętu i wygląd :)

Sam sobie odpowiedziałeś. Mogą się czuć naznaczeni...

J1
24-10-2019, 21:03
A teraz zapytaj w Fuji na ile Polska to dla nich znaczący rynek, żeby kierować się siłą nabywczą tubylców. I odsiej kurtuazję... Zresztą takie pytanie można zadać każdemu producentowi.

No przeciez niewielu kupi ten aparat zaraz po premierze. Ambasadorowie juz go mieli czas temu i moze dolaczy do nich nieliczne grono zapalencow. Ja zgaduje ze zrobia taki myk jak z X-H1, po mniej niz roku cena poleci mocno w dol. No chyba ze beda bronic ceny do ostatniej kropli krwi aby utrzymac status. Taki T3 sprzedaje sie chyba rozsadnie bo jakis wielkich cudow cenowych na miare tego co zrobili z H1 nie widze.




No to inaczej, premierowa cena tego aparatu aps-c jest ciut niższa od premierowych cen dość zaawansowanych pełnych klatek, wiem że nie o to chodzi żeby porównywać tylko zwyczajnie chodzi o chore ceny jakie pojawiają się ostatnio w aps-c, z drugiej strony jakby wyglądała marka apple i np ajfony jakby kosztowały połowę mniej od zawsze, pewnie sporo klientów nie odczułaby tego że zostali naznaczeni jako członkowie elitarnej społeczności ;)
Zakup takiego sprzętu w takiej cenie musi dawać coś więcej niż tylko specyfikacja sprzętu i wygląd :)

No dokladnie o to chodzi. Stworzyc ideologie ktora sama w sobie nic producenta nie kosztuje a wyciaga dodatkowa kase od klienta. Taka wartosc dodana. I teraz jezeli ktos w to wierzy... to placi. Ten co jest slabej wiary... krytykuje. Proste ;-)

PS.
Umoczyli kase na H1... chca sie odkuc ;-)

jurkarol
24-10-2019, 21:52
Kolejnym krokiem Fuji będzie model bez ekranu, jak Leica M-D. I może pełna klatka, to by był przełom. A tak to zabawkę mamy. Lubię stylistykę z fujifilm ale gdy coś naprawdę wnosi.
A ze stylistyką to tak: Olympus pen F a la kliszowiec też szał wyglądem zrobił, tylko na jak długo tego starczyło? Nie jest popularny, nie dlatego super i że niszowy, tylko ani pstrykaczy nie zadowolil ani zaawansowanych użytkowników. Bo to biżuteria.

Keek
24-10-2019, 21:54
Gabinet stomatologiczny mi zbankrutował. Zamienię dwie gówniane Lajki na jedno Xpro3. Skusi się ktoś?
Franek - dzięki za urozmaicenie wątku.

J1
24-10-2019, 21:57
Kolejnym krokiem Fuji będzie model bez ekranu, jak Leica M-D jakiś czas temu. I może pełna klatka, to by był przełom.
...

Maja maly sredni format. Nie sadze zeby poszli w pelna klatke. Przynajmniej nie teraz. Moza za czas jakis... w sensie 5 lat albo wiecej.




Gabinet stomatologiczny mi zbankrutował. Zamienię dwie gówniane Lajki na jedno Xpro3. Skusi się ktoś?
Franek - dzięki za urozmaicenie wątku.

Nie ma takiej opcji ;-) To jest technicznie niewykonalne ;-)

ksh
24-10-2019, 22:07
Pełna klatka w fuji będzie bez pełnej klatki bo ta jest przereklamowana i taka... zwyczajna :)

J1
24-10-2019, 22:09
Pełna klatka w fuji będzie bez pełnej klatki bo ta jest przereklamowana i taka... zwyczajna :)

No przeciez wg Fuji ich system jest lepszy niz pelna klatka. To po co maja dawac pelna klatke... oni maja juz lepsze teraz.

krzysztofz24
25-10-2019, 02:58
nic najlepszego w Sony Alfa nie ma

to duża matryca obudowana bez ładu i składu guzikami i ekranami przez firmę robiącą walkmany i telewizory

Cos pieknego ten wpis:-). I szczera prawda - powaznie.



A w temacie watku;
Tak wchodzac do tego watku, chcialem poczytac o nowym, ciekawym aparacie - o ja naiwny. Myslalem nawet ze moze uzytkownicy x pro 1 czy 2 sie odezwa i cos napisza, jakies teoretyczne porownanie...
Zamiast tego analiza rynku, tytan to jest do d..upy (pewnie lepsze łuszczace sie gumy Z-etek:D ) i jak smie kosztowac prawie tyle samo co Sony FF.

A no i Leica zdjec nie robi. Znaczy robi, ale tylko gabinetu dentystycznego (to juz bylo mistrzostwo;-) )
Ja chyba jakis dziwny jestem. Bo nie stac mnie na nowa cyfrowa Leice (bez ogromnych wyrzeczen), ale zal mi 4 liter nie sciska, zeby hejtowac ta firme i jej aparaty.
Moze jeszcze ktos napisze, ze Leica do niczego sie nie nadaje bo nie ma wykrywania oka:D. A to przeciez must have w w obecnej fotografi w wydaniu internetowo-forumowo-onanistycznym.

Tak, w moim wpisie jest duzo ironi. Ale na niektore zarzuty w tym watku do Fuji czy Leici...to nie ma sensu odpowiadac.
Zal, ze ten watek sie tak potoczyl.

epicure
25-10-2019, 08:27
Myslalem nawet ze moze uzytkownicy x pro 1 czy 2 sie odezwa i cos napisza, jakies teoretyczne porownanie...

Było... :)

cybulski
25-10-2019, 08:53
No dla mnie idea guzikologii serii X-T jedno czy dwucyfrowej, a nawet Xpro, jest bliższa niż idea guzików w innych firmach. Następnie to guzikologia klasycznego lustra Canona seria 5d lub 6d. Ostatnie to już są bałagany zarówno w Sony i Nikonie bez ładu i składu i jakiejś logiki.

Menu i Q menu tak samo najpierw Fuji, potem Canon. Wolę nawet menu Sony niż Nikona u którego menu zawsze mnie irytowalo. Aż w końcu dałem sobie z Nikonami spokój ;) ale menu tylko przelało czarę, powodem były słabe szkła, wady produkcyjne, awaryjność i gumy.

matbe
25-10-2019, 09:38
No przeciez wg Fuji ich system jest lepszy niz pelna klatka.
Potwierdzisz stosownym cytatem Fujifilm? Czy to tylko własne urojenia? :mrgreen:
A skoro według Ciebie rozmiar ma znaczenie, to przecież system Fujifilm faktycznie jest lepszy niz pełna klatka!

32612

Już nie musisz tak migrować z systemu do systemu. Kliknij "pomógł" :p

Ile pasji wkladacie w hejtowanie systemu który jest gorszy, brzydszy i się kiepsko sprzedaje. No zuchy!

matbe
25-10-2019, 11:15
https://www.fotopolis.pl/testy/aparaty/32857-fujifilm-x-pro3-pierwsze-wrazenia

"X-Pro3 to również chyba pierwszy aparat, który wprowadza znaną z długich obiektywów funkcję ogranicznika zakresu działania AF. Pozwala wybierać spośród dwóch zaprogramowanych wartości lub skorzystać z pierścienia ostrości, aby ustawić dowolny zakres."

Z kazdym newsem coraz bardziej mi się podoba ten fudżik.

J1
25-10-2019, 11:48
A no i Leica zdjec nie robi. Znaczy robi, ale tylko gabinetu dentystycznego (to juz bylo mistrzostwo;-) )
Ja chyba jakis dziwny jestem. Bo nie stac mnie na nowa cyfrowa Leice (bez ogromnych wyrzeczen), ale zal mi 4 liter nie sciska, zeby hejtowac ta firme i jej aparaty.
...

Czytaj ze zrozumieniem... napisalem ze Leice kupuja dzisiaj dentysci, ja mysle ze lekarze tez i prawnicy... generalnie grupy zawodowe ktore spia na pieniadzach. Ale czy fotografuja tylko gabinety dentystyczne... tego nie wiem. Musisz ich sam zapytac. Owszem w przeszlosci aparaty tej firmy byly sprzedawane bardziej masowo i w czasach kiedy fotografia sie rozwijala. Oczywista oczywistoscia bedzie wiec ze duzo unikalnych i wartosciowych zdjec powstalo dzieki aparatom tej firmy. Jednak zeby dzisiaj stawiac im (tym aparatom) oltarzyk i bic pokolony... az takim fanem nie jestem. A i zeby nie bylo innej firmie od aparatow oltarzyku stawiac nie bede. Tak jak juz bylo tutaj powiedziane... ta firma odcina dzisiaj kupony od dawnej swietnosci, produkuja bardzo droga bizuterie fotograficzna. Dzisiaj mozna kupic aparat i obiektyw innej firmy i osiagnac te same efekty co z Leica. Wiec skoro mozna taniej to po co przeplacac... no i wracamy do poczatku... poniewaz sa ludzie ktorzy maja kasy jak lodu. Oni kupuja zegarki za 5000£ albo i wiecej, bo to symbol ich statusu. Tak samo drogie samochody, domy w drogich dzielnicach itd. Wiec kupia taka Leice bo jest droga i ma legende.

Ja tego nie kupie bo na kasie nie spie... a legenda zdjec za mnie nie zrobi ;-) Wybieram produkt adekwatny do ceny i oferujacy to czego potrzebuje aby wykonac okreslone zadanie fotograficzne.



Potwierdzisz stosownym cytatem Fujifilm? Czy to tylko własne urojenia? :mrgreen:
A skoro według Ciebie rozmiar ma znaczenie, to przecież system Fujifilm faktycznie jest lepszy niz pełna klatka!

Już nie musisz tak migrować z systemu do systemu. Kliknij "pomógł" :p

Ile pasji wkladacie w hejtowanie systemu który jest gorszy, brzydszy i się kiepsko sprzedaje. No zuchy!

Dobrze wiesz ze internet jest pelen platnych (moze w walucie, moze w wyjazdach albo innych atrakcjach, a moze jak dawniej kopa jaja i wiadro boczku) recenzji Fuji. Te ochy i achy jak to porzucilem pelna klatke... kupilem Fuji i nagle moje zdjecia staly sie lepsze. To tak w skrocie bo nie chce mi sie o tym rozpisywac. Wiem ze inne firmy tez tak robia... ale chyba Fuji z lekka przegina z tym dodawaniem legend do swoich wyrobow. To sa tylko aparaty nic wiecej...

Owszem nie przepadam obecnie za Fuji. Pisze to jako byly uzytkownik systemu. Nie zajmuje sie narzekaniem na marke zawodowo... nie placa mi za to. Mowie o tym co mi sie nie podoba. Dyskutuje o tym. Byc moze ktos inny za czas jakis majac dylemat czy wejsc mocno w Fuji i uzywac go do wszystkich rodzajow fotografii to przeczyta i sie zastanowi. Ja zawsze sugeruje zeby wypozyczyc albo kupic na probe i samemu podjac decyzje czy nam dany aparat pasuje czy nie.

Moja przygode z Fuji rozpoczalem od T1 i stalek, 16mm 1.4, 23mm f1.4, 35mm f2, 56mm f1.2. I uzywalem go glownie jako aparatu spacerowego do streeta. I do tej roli bylo w miare OK, bylo dosyc lekko i porecznie z gripem. To bylo najlzejsze Fuji z gripem jakie mialem. Pozniej byla zmiana na T2 ktorego oddalem po niecalych 2 tygodniach... aparat sie przegrzewal. Skusilem sie na H1 i to byl najwiekszy blad. Jako ze rownolegle mialem tez Nikona FX i komplet obiektywow bylem ciekawy na ile H1 sprawdzi sie w roli aparatu do wszystkiego. No i sie nie sprawdzil pomimo ze dokupilem ichnie najlepsze zoomy. 16-55 f2.8, 50-140 f2.8 i mialem krotko 100-400 ktory oddalem bo AF byl wolny jak diabli. Pomijam juz jakie mialem problemy z 50-140 i ogolnie z serwisem Fuji. Zreszta juz tez ktos narzekal na wymiane gum w Fuji. To dobila mnie polityka cenowa tej firmy. Ja wiem ze aparat to nie inwestycja... jednak poczatkowa cena H1 byla z czapy wyjeta. Po mniej niz roku zrobili taka przecene ze ludzie ktorzy nie byli zadowoleni z aparatu i zdecydowali sie go sprzedac stracili proporcjonalnie bardzo duzo. Wiecej niz gdyby wybrali T3 albo aparat innej marki. Ja rowniez pozbywajac sie Fuji duzo stracilem. Dla porownania sprzedawalem niedawno calego Nikona lustrzankowego ktorego mialem od 2015 roku i stracilem tyle co nic po 4 latach uzytkowania. I to mi sie podobalo...

Dlatego smieje sie z Pro 3 poniewaz cena jest z czapy wyjeta, dorobiona do tego aparat smieszna ideologia. Warto sie zastanowic nad zakupem zaraz po premierze bo jest mozliwosc ze Fuji zagra z cena podobnie jak w przypadku H1. Lepiej poczekac rok i wtedy kupic jak cena juz mocno spadnie.

Akurat limiter AF z poziomu aparatu to genialna sprawa. Kazdy producent bezlusterkowca moze to dac. Akurat to sie firmie Fuji chwali. To juz bylo kiedys w jakims aparacie chyba Sony... ale nie pamietam.

Z Nikona tez sie smieje... aczkolwiek nic mi sie nie luszczy ;-) Jednak mam wieksza frajde z robienia zdjec Zetka niz mialem H1. Finalne zdjecia sa dla mnie tez lepsze z N niz mialem z F. Szczegolnie w trudnych sytuacjach oswietleniowych. No i kwestia obrobki plikow RAW... te z Zetki to czysta przyjemnosc... RAWy z Fuji byly meczace. Ja jednak nie polubilem sie z tym ich X Transem.

Gdybym mial ponownie kupic Fuji... to tylko T3 kupiony w momencie kiedy wyjdzie nowszy model (mozliwie najnizsza cena T3) oraz stalki f2. Aparat z przeznaczeniem do spokojnej spacerowej fotografii. O Fuji jako jedynym uniwersalnym systemie juz nie mysle...

epicure
25-10-2019, 11:56
https://www.fotopolis.pl/testy/aparaty/32857-fujifilm-x-pro3-pierwsze-wrazenia

"X-Pro3 to również chyba pierwszy aparat, który wprowadza znaną z długich obiektywów funkcję ogranicznika zakresu działania AF. Pozwala wybierać spośród dwóch zaprogramowanych wartości lub skorzystać z pierścienia ostrości, aby ustawić dowolny zakres."

Z kazdym newsem coraz bardziej mi się podoba ten fudżik.

Wcześniej każdy Fujik to miał. Był przycisk Macro do fotografowania z odległości poniżej 1 m, bo w standardowym trybie AF miał ograniczenie do 1 m właśnie, żeby nie jeździł po całym zakresie. Tyle, że przy dzisiejszych szybkościach AF to nie ma większego znaczenia. Przeostrzenie z 0,2 m na nieskończoność trwa ułamek sekundy, przynajmniej na obiektywach, z których korzystanie ma sens z X-Pro3. Może w teleobiektywach miałoby to uzasadnienie.

Ja z otwartymi rękami przyjąłbym tryb pozwalający błyskawicznie uzyskać hiperfokalną.

basket
25-10-2019, 12:00
Z tymi dentystami, to się nie zgodzę :-) Może w jakiś małych miejscowościach gdzie nie było i nie ma konkurencji, to się podorabiali. To, że leczenie do tanich nie należy nie oznacza od razu, że dentysta zarabia krocie. Koszty prowadzenia takiej działalności są bardzo wysokie. Także ten, teges z tą leica i dentystami, to lekka przesada :-D
Od razu zaznaczam, że nie jestem stomatologiem, ale branże znam bardzo dobrze :-)

matbe
25-10-2019, 12:10
Przeostrzenie z 0,2 m na nieskończoność trwa ułamek sekundy, przynajmniej na obiektywach, z których korzystanie ma sens z X-Pro3. .

Zupelnie nie chodzi o czas, a o kontrolę nad ostrzeniem na okreslony plan. Przecież to kamera do repo, chcę ostrość w tłumie na drugim planie np i czekam tylko na właściwy moment nie martwiac się że af pierdyknie na osobę tuż przede mną albo gdzieś w pejzaż.
To nie Leica gdzie taką kontrolę masz w palcach :-)

J1
25-10-2019, 12:14
Z tymi dentystami, to się nie zgodzę :-) Może w jakiś małych miejscowościach gdzie nie było i nie ma konkurencji, to się podorabiali. To, że leczenie do tanich nie należy nie oznacza od razu, że dentysta zarabia krocie. Koszty prowadzenia takiej działalności są bardzo wysokie. Także ten, teges z tą leica i dentystami, to lekka przesada :-D
...

No generalnie to raczej biedni nie sa... ale juz nie chodzi o grupy zawodowe. Chodzi o ludzi ktorza sa sklonni wydac duzo wiecej za produkt ktory zaoferuje mniej merytorycznie... ale posiada wartosc dodana jaka jest prestiz marki i legenda. Serio tak trudno to zrozumiec ?
To samo z zegarkami... mozna kupic zegarek za powiedzmy 200-500£ a mozna wydac 5000-1000£ ten tanszy powie godzine podobnie jak ten drozszy... jednak ten drozszy bedzie symbolem statusu materialnego... forma bizuterii. I ja to tak widze w kontekscie aparatow Leica dzisiaj.
Szczegolne osiagniecia tej firmy dzisiaj to edycje limitowane/kolekcjonerskie ich aparatow ;-)

epicure
25-10-2019, 12:17
Ale rozumiem, że wciąż w tym trybie polegasz na AF, tyle że pracuje on w ograniczonym zakresie. To Ci nie gwarantuje, że trafisz z ostrością tam, gdzie chcesz. Jeśli AF trafi na obiekt nie ta tym planie, na którym chcesz, to po prostu w ogóle nie ustawi ostrości, jeśli plan ten nie będzie się znajdował w wybranym zakresie.

matbe
25-10-2019, 12:26
Serio tak trudno to zrozumiec ?

Trudno bo to Twoje własne, subiektywne stereotypowe wyobrażenia. Wypowiadasz się jak ktoś kto ani nie mial styczności ani z L, ani tym bardziej z jej użytkownikami.
Zaglądanie komuś do portfela jest niekulturalne, a w przypadku hobby/pasji dodtakowo bezzasadne. Widzimy jedynie czyjeś uprzedzenia.

epicure zgadza się.

Dho'ine
25-10-2019, 12:28
Śledzę wątek i nie wtrącam się w polemikę, tylko dodadam tak okiem amatora że taki mały ekranik tylko z podstawowymi parametrami, bez rozpraszaczy, to dla mnie świetna sprawa i rozumiem że może się podobać. Taki powrót do przeszłości i całkowicie popieram pomysł. A cena - jak ktoś ma to da. Tutaj też znajda się osoby skłonne kupować nówki niedługo po premierze, a nie rok-dwa po lub używki. To ile ktoś ma w kieszeni to jego sprawa, tak samo jak z kim i gdzie chodzi za rękę.

J1
25-10-2019, 12:31
Trudno bo to Twoje własne, subiektywne stereotypowe wyobrażenia. Wypowiadasz się jak ktoś kto ani nie mial styczności ani z L, ani tym bardziej z jej użytkownikami.
Zaglądanie komuś do portfela jest niekulturalne, a w przypadku hobby/pasji dodtakowo bezzasadne. Widzimy jedynie czyjeś uprzedzenia.

Traktuje aparat jak narzedzie. No nie mialem, nie mam i nie bede mial stycznosci z aparatami tej firmy z uwagi na cene ;-) Z uzytkownikami mialem stycznosc. Z jednym z nich bardzo uznanym fotografem w rozmowie prywatnej uslyszalem ze Leica to juz nie jest to co kiedys. Byl wierny firmie przez lata... zmienil aparat Leica na produkt innej firmy i byl pozniej zadowolony. Mowa byla o aparatach cyfrowych oczywiscie.

Franek_
25-10-2019, 12:54
Zupelnie nie chodzi o czas, a o kontrolę nad ostrzeniem na okreslony plan. Przecież to kamera do repo, chcę ostrość w tłumie na drugim planie np i czekam tylko na właściwy moment nie martwiac się że af pierdyknie na osobę tuż przede mną albo gdzieś w pejzaż.
To nie Leica gdzie taką kontrolę masz w palcach :-)

+1

pełna zgoda

taka lepsza wersja trybu snap z GRa czy jak tam się ten tryb nazywa

Franek_
25-10-2019, 15:57
ta firma odcina dzisiaj kupony od dawnej swietnosci, produkuja bardzo droga bizuterie fotograficzna. Dzisiaj mozna kupic aparat i obiektyw innej firmy i osiagnac te same efekty co z Leica. Wiec skoro mozna taniej to po co przeplacac... no i wracamy do poczatku... poniewaz sa ludzie ktorzy maja kasy jak lodu. Oni kupuja zegarki za 5000£ albo i wiecej, bo to symbol ich statusu. Tak samo drogie samochody, domy w drogich dzielnicach itd. Wiec kupia taka Leice bo jest droga

pół Magnum do dziś fotografuje Leikami, symbol statusu, kupują bo jest drogo :mrgreen:

nikoniarz's state of mind

cybulski
25-10-2019, 16:15
pół Magnum do dziś fotografuje Leikami, symbol statusu, kupują bo jest drogo
nikoniarz's state of mind




Dziś aparat nie znaczy już nic, o co tu sie spierać. Jeden woli gałki takie a drugi brak ekranu albo inny wygląd.
Wiekszość tych "historycznych zdjęć można dziś pstryknąć telefonem komórkowym i jakość będzie lepsza.
Jakie to tak naprawdę ma znaczenie czym fotografował Bresson, Frank, Lindhberg czy ktos inny ?


No jeśli kolega jest na takim etapie to nie wiem co sądzić i zacytuję kolegę "o-ho, to na tym etapie słynnych powiedzonek fotograficznych kolega jest, kumam" :)

J1
25-10-2019, 16:29
pół Magnum do dziś fotografuje Leikami, symbol statusu, kupują bo jest drogo :mrgreen:

nikoniarz's state of mind

Jest tez jeszcze jeden czynnik... przyzwyczajenie i posiadanie optyki kiedys kupionej. Nie powiesz mi ze dzisiaj zwykly przecietny Kowalski wezmie kredyt zeby kupic body Leica za 20.000 pln i obiektyw za kolejne 20.000 pln. Leica jest niszowa firma, owszem sa ludzie ktorzy kupia nawet za cene rezygnacji z samochodu,wakacji i czegos innego, inni ludzie kupili dawno temu optyke i co dekade zmienia body, z kolei bogaci kupia dla statusu lub bo maja taki kaprys. Jednak zeby nie wiem jak zaklinac rzeczywistoc to sa to aparaty niszowe. Mozna osiagnac podobne czy takie same efekty innymi aparatami ktore kosztuja ulamek ceny i oferuja wiecej mozliwosci. Nie musi to byc Nikon moze byc Sony, Canon czy nawet Panasonic. Kupisz Sony A7 pierwsza wersje, do tego jakas tania stalke chociazby Samyanga albo innej firmy, magiczne kolory zrobisz w PS. Ile wydasz na ten sprzet... 5% tego co na Leice ze stalka.

Jezeli zrobisz zdjecie przedstawiajace dobra tresc to mozesz je zrobic nawet telefonem... i tak zdjecie bedzie slawne i po latach kultowe. Liczy sie wartosc zdjecia a nie to czym jest zrobione. Czy myslisz ze jak sprzedam Nikona i kupie Leice to zrobie lepsze zdjecia ? Bo ja watpie... dlatego mam tani aparat.

Ja nie mowie ze Leica to sa zle aparaty. Ale nie zgadzam sie z tym zeby im oltarze stawiac i przezywac ze ktos kiedys akurat Leica zrobil takie a takie zdjecie. Jeden zrobil Leica a inny Pentaxem albo jeszcze czyms innym. Tak samo jestem przeciwny zeby stawiac oltarze innym aparatom. Przeciez to tylko narzedzia.

A nie podoba mi sie kierunek w jakim idzie Fuji wlasnie w kontekscie Pro3. (cena, ekran, tytan itp.)

Kolekcjoner
25-10-2019, 16:30
Dziś aparat nie znaczy już nic, o co tu sie spierać. Jeden woli gałki takie a drugi brak ekranu albo inny wygląd.
Wiekszość tych "historycznych zdjęć można dziś pstryknąć telefonem komórkowym i jakość będzie lepsza.

Dokładnie ale nie dziw się jak Cię za to shejtują, bo to trafia w sedno bezsesnu bicia piany po różnych forach.....8)...

J1
25-10-2019, 16:32
Dziś aparat nie znaczy już nic, o co tu sie spierać. Jeden woli gałki takie a drugi brak ekranu albo inny wygląd.
Wiekszość tych "historycznych zdjęć można dziś pstryknąć telefonem komórkowym i jakość będzie lepsza.
Jakie to tak naprawdę ma znaczenie czym fotografował Bresson, Frank, Lindhberg czy ktos inny ?


...

No dokladnie tak!

Franek_
25-10-2019, 17:47
Dziś aparat nie znaczy już nic, o co tu sie spierać. Jeden woli gałki takie a drugi brak ekranu albo inny wygląd.
Wiekszość tych "historycznych zdjęć można dziś pstryknąć telefonem komórkowym i jakość będzie lepsza.
Jakie to tak naprawdę ma znaczenie czym fotografował Bresson, Frank, Lindhberg czy ktos inny ?


No jeśli kolega jest na takim etapie to nie wiem co sądzić i zacytuję kolegę "o-ho, to na tym etapie słynnych powiedzonek fotograficznych kolega jest, kumam" :)

To zupełnie nie jest prawda

Znów - to tylko kolejny z etapów

Przeczytaj, zrozum w tym zakresie coś zamiast paplać: https://www.amazon.com/Being-Photographer-Practical-Guide/dp/1888803061

Franek_
25-10-2019, 19:12
Jest tez jeszcze jeden czynnik... przyzwyczajenie i posiadanie optyki kiedys kupionej. Nie powiesz mi ze dzisiaj zwykly przecietny Kowalski wezmie kredyt zeby kupic body Leica za 20.000 pln i obiektyw za kolejne 20.000 pln. Leica jest niszowa firma, owszem sa ludzie ktorzy kupia nawet za cene rezygnacji z samochodu,wakacji i czegos innego, inni ludzie kupili dawno temu optyke i co dekade zmienia body, z kolei bogaci kupia dla statusu lub bo maja taki kaprys. Jednak zeby nie wiem jak zaklinac rzeczywistoc to sa to aparaty niszowe. Mozna osiagnac podobne czy takie same efekty innymi aparatami ktore kosztuja ulamek ceny i oferuja wiecej mozliwosci. Nie musi to byc Nikon moze byc Sony, Canon czy nawet Panasonic. Kupisz Sony A7 pierwsza wersje, do tego jakas tania stalke chociazby Samyanga albo innej firmy, magiczne kolory zrobisz w PS. Ile wydasz na ten sprzet... 5% tego co na Leice ze stalka.

Jezeli zrobisz zdjecie przedstawiajace dobra tresc to mozesz je zrobic nawet telefonem... i tak zdjecie bedzie slawne i po latach kultowe. Liczy sie wartosc zdjecia a nie to czym jest zrobione. Czy myslisz ze jak sprzedam Nikona i kupie Leice to zrobie lepsze zdjecia ? Bo ja watpie... dlatego mam tani aparat.

Ja nie mowie ze Leica to sa zle aparaty. Ale nie zgadzam sie z tym zeby im oltarze stawiac i przezywac ze ktos kiedys akurat Leica zrobil takie a takie zdjecie. Jeden zrobil Leica a inny Pentaxem albo jeszcze czyms innym. Tak samo jestem przeciwny zeby stawiac oltarze innym aparatom. Przeciez to tylko narzedzia.

A nie podoba mi sie kierunek w jakim idzie Fuji wlasnie w kontekscie Pro3. (cena, ekran, tytan itp.)

Nie za bardzo wiesz jak się poważne projekty realizuje i na jakich warunkach, c'nie?

Polityka Fuji (nie tylko produktowa) w zakresie rozwoju fotografii bije na łeb krajowe alternatywy i to jest coś, czemu należy przyklasnąć, a nie decyzjom tej czy innej firmy zwiększającym sprzedaż obiektywu X czy statywu Y

Zresztą Leica odstaje pewnie na krajowym podwórku, ale już nie za granicami.

Przeciętny Kowalski, body za 20 szkło za 20, tania stałka Samyanga i kolory w Photoshopie..

Nie, to zupełnie nie to ;)

J1
25-10-2019, 19:51
Rozwaliles mnie odpowiedzia w poscie nr 142. Zakladam ze masz bardzo duzo do powiedzenia i byc moze sa to madre rzeczy. Jednak ja podziekuje za dalsza dyskusje. ;-)

Nie trafiaja do mnie produkty typu Leica albo Fuji Pro3. Lubie praktyczne aparaty (niezaleznie od producenta). Nie ma sensu o tym dalej dyskutowac. Milego wieczoru zycze.

ksh
25-10-2019, 20:50
Przeciętny Kowalski, body za 20 szkło za 20, tania stałka Samyanga i kolory w Photoshopie..Czyli w skrucie, manager Fuji krzyczy do wiernych użytkowników POMOŻECIE!! i tłum odpowiada... POMOŻEMY!! :)
Takie wypowiedzi w internetach właśnie budują stereotypy i w przypadku fuji to jakoś tam działa.
Co do negowania argumentów o sprzedaży możliwe że racja ale nie słyszałem żeby fuji w branży foto działało charytatywnie lub w imię wyższych jakiś idei, to chyba jest normalna spółka akcyjna z zarządem i akcjonariuszami, przed którymi trzeba się co kwartał rozliczyć, a te rozliczenia jakieś super nie są cały czas.


https://www.youtube.com/watch?v=UsqUMiBFmW4
Mimo to sprzęt wygląda na super solidnie wykonany, jakaś tam myśl projektantów jest w porównaniu do głupot jakie wymyślają w tych lepiej sprzedających się firmach.

!AGresT
25-10-2019, 21:19
Czyli w skrucie,

Że w czym?

- - - - kolejny post - - - - - -


Nie trafiaja do mnie produkty typu Leica albo Fuji Pro3. Lubie praktyczne aparaty (niezaleznie od producenta).

Cóż, nie mam x-pro, ale x-e1 jest zdecydowanie bardziej praktyczny niż Nikon D4, którego używam tylko do pracy.
A jeżeli chodzi o najbardziej praktyczny aparat jakiego używałem, to były to właśnie "Leiki", od m6 po cyfrowe. Także tego.

Lu
25-10-2019, 21:24
Cóż, nie mam x-pro, ale x-e1 jest zdecydowanie bardziej praktyczny niż Nikon D4, którego używam tylko do pracy.
A jeżeli chodzi o najbardziej praktyczny aparat jakiego używałem, to były to właśnie "Leiki", od m6 po cyfrowe. Także tego.

Tak że tego, znaczy to tylko tyle, że było to Twoje subiektywne odczucie. I nic więcej...Żadna prawda obowiązująca wszystkich.

Franek_
25-10-2019, 21:57
(...)ale nie słyszałem żeby fuji w branży foto działało charytatywnie lub w imię wyższych jakiś idei

Ale to, że nie słyszałeś to już nie jest moja wina

- - - - kolejny post - - - - - -



Nie trafiaja do mnie produkty typu Leica albo Fuji Pro3. Lubie praktyczne aparaty (niezaleznie od producenta).

Ależ to są praktyczne aparaty

Bardziej niż Ci się pewnie wydaje

Tym rzecz ;)

krzysztofz24
25-10-2019, 22:54
Czytaj ze zrozumieniem... napisalem ze Leice kupuja dzisiaj dentysci, ja mysle ze lekarze tez i prawnicy... generalnie grupy zawodowe ktore spia na pieniadzach. Ale czy fotografuja tylko gabinety dentystyczne... tego nie wiem. Musisz ich sam zapytac(....)

Alez ja tylko tworczo rozwinalem twoja wypowiedz.
Myslalem ze jednak ropzracowales kto kupuje Leice i gdzie oraz jakie zdjecia robi;-). Bo dosyc jednoznacznie sie o tym wypowiadales.
Oj nieladnie tak zagladac komus do kieszeni.

Ktos tu wspomnial ze pol Magnum robi na Leice. (To kontynujac watek stomatologiczny, ktory zaczales). Maja chyba najzdrowsze zeby na swiecie, skoro wszyscy sa dentystami:D;-).



Dobra koniec. I powazniej juz.
Tylko Leica robi cos takiego jak cyfrowy dalmierz. Ale cala idea dalmierza nie zmienila sie od czasow kliszy.
Poprzez wizjer optyczny widzisz kadr (wyznacza go ramka zalezna od zapietego obiektywu) i to co sie dzieje poza kadrem.
A to moze miec ogromne znaczenie w footgrafi reportazowej. (KADR I TO CO PO ZA NIM). Pozwala inaczej patrzec na dane zdarzenie, ktore akurat sie dzieje i ktore sie fotografuje. To jest ekstra mz.
Oprocz tego aparat jest "transparentny", nie przeszkadza w fotografowaniu.
Nie trzeba mu stawiac oltarzyka (ktos tak tu wogole pisal po za toba?), wystarczy docenic precyzyjna mechanike i to co oferuje sam aparat. Jak wplywa na fotgrafowanie (np wspomniany wizjer dalmierza).

A co ma z tym Fuji wspolnego? Ano to ze maja bardzo dobry wzor. I Fuji to nie Leica ofc, ale dzialaja cos w "tym kierunku".
Ktos inny oferuje taki wizjer optyczno-elektroniczny? Nie. Takze cieszy mnie bardzo ze Fuji robi cos takiego jak x pro1, 2 ,3.

A z tym uzyciem tytanu. Bardzo fajna rzecz. 100 razy bardziej odporny na zarysowanie niz stal.
Czemu nie mozna uzyc tego w obudowie aparatu?

cybulski
26-10-2019, 09:17
Ok, zostawmy Leici, tudzież inne puszki którymi Magnum nie umi. Tutaj wspomniałem o tym, że moim zdaniem symulacje CC w serii Xpro są inne niż w pozostałych seriach https://forum.nikoniarze.pl/threads/293388-Zdjęcia-z-naszych-Fuji-(komentarze-też-mile-widziane)/page107?p=4083584&viewfull=1#post4083584
Czy ktoś też to zauważył ? bo nigdzie nie widziałem takiej dyskusji, moze gdzieś w netach jest ?

!AGresT
26-10-2019, 10:30
Tak że tego, znaczy to tylko tyle, że było to Twoje subiektywne odczucie. I nic więcej...Żadna prawda obowiązująca wszystkich.

Tak że i także niesie dwa różne znaczenia. Także tego jest tradycyjną formą ortodoksów forowych. To, z założenia, jest błąd.

Każda tutejsza wypowiedź przedstawia subiektywne odczucie, czemu, w moim przypadku, miało by to być unieważniające?

Teu
26-10-2019, 10:37
Panowie, ale pojechaliście z tematem. ;)
Mnie aparacik się podoba. Tak, ma jak na razie absurdalną cenę, ale może tak za 2 lata dla samego faktu posiadania, kupię go w silver Ti jako drugie body z 23 f2.

Od tak, dla faktu posiadania.

Trochę martwi mnie jednak inna rzecz: AF po kontraście przy wizjerze optycznym. :(

matbe
26-10-2019, 10:45
Czy ktoś też to zauważył ? bo nigdzie nie widziałem takiej dyskusji, moze gdzieś w netach jest ?
Ale o czym dyskusji, że różne puszki z różnymi matrycami z różnych lat mają różne jpgi? Co w tym dziwnego?
Polecam rawy i lightroom i znikną takie dylematy [emoji3]

Maro66.
26-10-2019, 10:52
Tak że i także niesie dwa różne znaczenia. Także tego jest tradycyjną formą ortodoksów forowych. To, z założenia, jest błąd.

Każda tutejsza wypowiedź przedstawia subiektywne odczucie, czemu, w moim przypadku, miało by to być unieważniające?

I sam błąd w poście 146 popełniłeś :mrgreen:

!AGresT
26-10-2019, 10:54
I sam błąd w poście 146 popełniłeś :mrgreen:

No własnie o tym piszę.

cybulski
26-10-2019, 11:19
Ale o czym dyskusji, że różne puszki z różnymi matrycami z różnych lat mają różne jpgi? Co w tym dziwnego?
Polecam rawy i lightroom i znikną takie dylematy [emoji3]

Fuji są tworzone z myślą o jpg takie były założenia i dzięki temu i serii x100 zdobyły uznanie fujiki bezlusterkowe. Tylko Do raw to trochę szkoda tego brać są tańsze i lepsze opcje.

matbe
26-10-2019, 12:58
Fuji są tworzone z myślą o jpg
Nie są.
Wykorzystali fakt produkowania filmów, tylko tyle.
Właśnie jestem na spacerze streetphotopoland, 8 osób, 5fujikow, przeprowadziłem ankietę. Trzy osoby tylko RAW, dwie raw+jpg. Dzięki za uwagę, pozdro! :-)

cybulski
26-10-2019, 14:34
Nie są.
Wykorzystali fakt produkowania filmów, tylko tyle.
Właśnie jestem na spacerze streetphotopoland, 8 osób, 5fujikow, przeprowadziłem ankietę. Trzy osoby tylko RAW, dwie raw+jpg. Dzięki za uwagę, pozdro! :-)

I co z tego? Wiekszosc i tak ma gorsze z raw niż Fuji robi z jpga z puszki. Strata czasu, Fuji nie są po to.

matbe
26-10-2019, 18:08
I co z tego? Wiekszosc i tak ma gorsze z raw niż Fuji robi z jpga z puszki. Strata czasu, Fuji nie są po to.
Ano to, że ta mityczna większość, jak i lepszość i ta zmyślona polityka producenta i wszystkie inne argumenty - to wszystko jest tylko Twoją racjonalizacją. :-) Rzeczywistość jest inna, sorry.

Lu
26-10-2019, 18:13
Szkoda tylko,że w Waszych PF jakoś nie widać tej wyjątkowości sprzętu, o którym tu niemal religijna wojna się toczy...
Wszystko to można "beleczym" pstryknąć.

Ok-chart w środku komunikacji masowej jeszcze się jakoś broni...Ale i w tym przypadku uwaga o"beleczym" aktualna.

basket
26-10-2019, 18:31
Szkoda tylko,że w Waszych PF jakoś nie widać tej wyjątkowości sprzętu, o którym tu niemal religijna wojna się toczy...
Wszystko to można "beleczym" pstryknąć.
To samo można napisać o tych którzy tutaj przyszli z FF i próbują udowodnić wyższość.
Ps. Nie wszyscy mieszkają w pięknych miejscach, gdzie nawet aparatem telefonicznym z przed 10 lat można zrobić fajną fotę. W takich sytuacjach sprzęt odgrywa drugorzędne znaczenie :-)

ksh
26-10-2019, 18:50
No to trzeba zadać najważniejsze pytanie, czy fuji da nam lepsze zdjęcie niż fon ? :)

cybulski
26-10-2019, 18:54
No to trzeba zadać najważniejsze pytanie, czy fuji da nam lepsze zdjęcie niż fon ? :)

Może nie dać. Skoro było porównanie na YouTube iphona 11 i średniego formatu GFXa i po korektach obrazka z fona w LR kadry były nie do rozróżnienia na dużym monitorze podobno... W LR można dużo, pytanie co wychodzi prosto z puchy jeśli nie chce się potem bawić w kompie.

ksh
26-10-2019, 18:57
Czyli jednak...
Drugie pytanie, czy następny ajfon będzie droższy od xpro3 ? :)

basket
26-10-2019, 19:12
Czyli jednak...
Drugie pytanie, czy następny ajfon będzie droższy od xpro3 ? :)
I niech będzie.
Jeśli będzie miał wbudowane 400mm, to czemu nie?:mrgreen:

matbe
26-10-2019, 19:17
Szkoda tylko,że w Waszych PF jakoś nie widać tej wyjątkowości sprzętu, o którym tu niemal religijna wojna się toczy...
Wszystko to można "beleczym" pstryknąć.

Ok-chart w środku komunikacji masowej jeszcze się jakoś broni...Ale i w tym przypadku uwaga o"beleczym" aktualna.

Staram się nie pisać. że dana marka/sprzęt jest lepszy od innej. W ogóle lepsze/gorsze w rozumieniu ogólnym powinno być poza słownikiem - bo to kwestia indywidualna i zalezna od wielu czynników. Różne dziedziny - różne narzędzia itd Można pisać we własnym imieniu o własnych preferencjach wtedy ma to jakąś wartość.

Religijność tego tematu i całego forum opiera się na ocenianiu(negatywnym oczywiście) indywidualnych wyborów. Na wartościowaniu ich.

Fujifilm dla hipsterów, kiepski bo niewielki udział w rynku, lepiej robić w jpgach bo rawu i tak nie wywołasz(lol), Leica jest gorsza bo droga i dla snobów. Dostrzegasz to? Gdzie tutaj moja religijność czy Maćka, bo nam się ten aparat podoba? Serio?

I na koniec Ty w białej zbroi, na rumaku że heh heh po zdjęciach i tak nie widać. jprdl :facepalm:

A Chart mógłbyć tylko tym który miałem pod ręką przy czym absoultnie nie mógłbyć wykonany żadnym innym. :-)

Teraz doczytałem że Cubulski ocenił mój gust jako wiejski, czym zakończył naszą znajomość :-)

ksh
26-10-2019, 19:54
I niech będzie.
Jeśli będzie miał wbudowane 400mm, to czemu nie?:mrgreen:

Teraz matryca 100Mpix w fonie po kadrowaniu programowym daje symulacje tele obiektywu, użytkownicy są zachwyceni bo nawet dostrzegają na księżycu opalające się astronautki w bikini.

basket
26-10-2019, 20:13
Teraz matryca 100Mpix w fonie po kadrowaniu programowym daje symulacje tele obiektywu, użytkownicy są zachwyceni bo nawet dostrzegają na księżycu opalające się astronautki w bikini.
No tak, to już się nie odzywam :-) Czyli optyka została pokonana :-D

cybulski
26-10-2019, 20:29
Teraz doczytałem że Cubulski ocenił mój gust jako wiejski, czym zakończył naszą znajomość :-)

Ty nie robisz odpustowych kolorów suwakami wyciągając obraz z -5ev cieni

Keek
26-10-2019, 22:40
Nigdy nie mogłem zrozumieć tzw. bólu dupy od drogich, cudzych aparatów. Szczególnie, że wspomniana Lajka nie jest żadnym ekstremum. Odwiedzam czasem znajomego i bawię się jego aparatami. Lajkami S, Hasselbladami X i H, Phase One - te ostatnie to jakieś 200.000zł. Gdybym zaczął mu trąbić, że podobne zdjęcia zrobi Sony A7, nie dyskutowałby w ogóle tylko popatrzył jak na idiotę.
Dziwi mnie jeszcze podejście ludzi, którzy oceniają aparat tylko pod kątem obrazowania. W starych, analogowych czasach, kiedy za jakość obrazu odpowiadał tylko obiektyw i film, nie powinno być w ogóle żadnej różnorodności i rozpiętości w cenach sprzętu. A były, i to dosyć znaczące.
Nie czuję się upoważniony do wymieniania nazwisk, ale bez problemu potrafiłbym wspomnieć o kilku kolegach używających cyfrowych eMek i regularnie publikujących zdjęcia w polskiej prasie. Nie spotkałem się natomiast z nikim używającym Fuji ani Sony. Reszta tłucze na DSLRach Nikona i Canona.

Ligo
26-10-2019, 22:44
W starych, analogowych czasach, kiedy za jakość obrazu odpowiadał tylko obiektyw i film
Nie do końca. Jakość i powtarzalność migawki też miała znaczenie.

Keek
26-10-2019, 22:57
Nie do końca. Jakość i powtarzalność migawki też miała znaczenie.

No proszę cię, nie opowiadaj bzdur. Nie mówię o rozregulowanych rzęchach. Dla wygody, pewności, szybkości, owszem. Ale nie dla jakości obrazu.

Ligo
26-10-2019, 23:16
Dla jakości również. Był czas, gdzie jedna firma stosowała w pro migawki szmaciane 1/1000s, a konkurencja metalowe 1/4000s.
Jeśli zapiąłbyś portretówkę f1.4 i focił na słoneczku, w pierwszym przypadku musiałbyś przymykać i nie pozostałoby to bez wpływu na jakość obrazka.
Ale to takie dyskusje akademickie i dalej mi się nie chce. Dziękuję.;-)

Keek
26-10-2019, 23:26
Dla jakości również. Był czas, gdzie jedna firma stosowała w pro migawki szmaciane 1/1000s, a konkurencja metalowe 1/4000s.
Jeśli zapiąłbyś portretówkę f1.4 i focił na słoneczku, w pierwszym przypadku musiałbyś przymykać i nie pozostałoby to bez wpływu na jakość obrazka.
Ale to takie dyskusje akademickie i dalej mi się nie chce. Dziękuję.;-)

Skoro ci sie nie chce, to po co zaczynasz te akademickie dyskusje? Każdy świadomy fotograf założyłby wtedy szary filtr na obiektyw i miałby poprawnie naświetlone zdjęcie.
Tak... Wiem... Dodatkowy filtr na obiektywie pogorszyłby wtedy jakość. Ech...

Lu
26-10-2019, 23:36
To samo można napisać o tych którzy tutaj przyszli z FF i próbują udowodnić wyższość.
Ps. Nie wszyscy mieszkają w pięknych miejscach, gdzie nawet aparatem telefonicznym z przed 10 lat można zrobić fajną fotę. W takich sytuacjach sprzęt odgrywa drugorzędne znaczenie :-)

basket nie przyszedłem tu z FF. Ja stąd przyszedłem na FF i niczego nie staram się udowodnić. Tutaj niebawem minie 12 lat.
Nie mieszkam w pięknym miejscu- nazwałbym je wręcz paskudnym. W te wszystkie miejsca muszę jechać. Nie nie muszę- chcę i robię wszystko żeby tam pojechać. Po to żeby je zobaczyć. A foty-przy okazji. I nie ma żadnego dramatu jak nic nie przywiozę zapisanego na matrycy. Co zobaczę to moje.


EDIT - nie obrażajmy.

J1
27-10-2019, 17:32
Ten wątek nadaje się do zamknięcia, bo sprzątnąć tego całego off-topu już się nie da [emoji846]

Bo tak kontrowersyjny jest nowy Fuji Pro3 ;-) Wystarczyl nietypowy ekran i caly internet jest pelen dyskusji. No przeciez to darmowa reklama. A sam aparat i tak bedzie produktem niszowym.

krzysztofz24
27-10-2019, 17:39
(....) A sam aparat i tak bedzie produktem niszowym.

A co to ma za znaczenie czy bedzie niszowy czy nie?
A Lamborghini nie jest niszowe;-)? I co z tego ze jezdzi ich mniej niz Passatow:-).



Widzialem/czytalem juz wiele anglojezycznych recenzji, first viev itp. Ogolnie pozytywne...

epicure
27-10-2019, 17:40
Każdy produkt jest niszowy, czyli ma jakąś niszę, do której jest adresowany.

PM.M
27-10-2019, 17:52
Bo tak kontrowersyjny jest nowy Fuji Pro3 ;-) Wystarczyl nietypowy ekran i caly internet jest pelen dyskusji. No przeciez to darmowa reklama. A sam aparat i tak bedzie produktem niszowym.
I zobaczcie, że jego premiera przykryła premiery Sony A9 II i zapowiedź Canon EOS-1D X Mark III. Widać coś w tym jest.

epicure
27-10-2019, 18:00
I zobaczcie, że jego premiera przykryła premiery Sony A9 II i zapowiedź Canon EOS-1D X Mark III. Widać coś w tym jest.

Jeśli chodzi o lustrzankę Canona, to wcale mnie to nie dziwi. Tak samo nie dziwi, że premiera nowego smartfona przyćmiła zapowiedź nowego telefonu stacjonarnego [emoji1]

cz4rnuch
27-10-2019, 18:05
Bo w lustrzankach od dawna nie ma nic elektryzującego (i to nawet nie była premiera) a A9II to odgrzewany kotlet. Ma to samo co pierwsza wersja a te subtelne zmiany docenić mogą chyba jedynie pro, których z kolei na tę chwilę za bardzo nie interesuje szybki i drogi przeskok z lustrzanek. Co innego taki pro3. Może to i mało praktyczne (ten ekranik co go nie ma) za to szalenie interesujące jest to jak daleko można się posunąć w dążeniu do bycia jedynym w swoim rodzaju ;)

ksh
27-10-2019, 18:12
A9II wygląda jakby był zrobiony pod olimpiadę i pod mocne promowanie sprzętu do sportu, zapewne aktualizacje wyciągnął jeszcze więcej z tego sprzętu.

capo-di_tutti-capi
27-10-2019, 19:06
I podoba mi sie idea dalmierza. Nikt tego nie robi ani nawet nie usiluje, tylko Leica. I chwala Fuji za to ze cos dziala w tym temacie.

-Ale Fuji nie ma dalmierza.


I jesli mialbys porownac widok w wizjerze (nadal tryb optyczny) x pro2 lub 3 do jakiejs lustrzanki Nikona (tak objetosciowo;-) ), to do jakiej mniej wiecej?

-Wizjer optyczny X-Pro3 ma powiększenie 0.52x
D5600: 0.82×
D7200, D7500: 0.94x
D500: 1x


OVF został przeprojektowany w X-Pro3 i teraz ma stałe powiększenie 0,52x. Oznacza to, że będzie działał przy ogniskowych od 23 mm do 50 mm (odpowiednik 35 mm i 75 mm), ale nie będzie obejmował całego obszaru w przypadku krótszych ogniskowych. W przypadku dłuższych obiektywów, takich jak XF90mm, jasna ramka będzie bardzo mała i wtedy lepiej będzie korzystać z elektronicznego wizjera. https://mirrorlesscomparison.com/preview/fujifilm-xpro2-vs-xpro3/
https://mirrorlesscomparison.com/wp-content/uploads/2016/11/bright-frame-simulation-002.jpeg

epicure
27-10-2019, 19:16
-Wizjer optyczny X-Pro3 ma powiększenie 0.52x
D5600: 0.82×
D7200, D7500: 0.94x
D500: 1x



To jest powiększenie liczone dla ramki 50 mm.

Kolekcjoner
27-10-2019, 19:27
Ten wątek nadaje się do zamknięcia, bo sprzątnąć tego całego off-topu już się nie da [emoji846]
Czemu? Chamstwo wszędzie ma zwyciężyć?



I zobaczcie, że jego premiera przykryła premiery Sony A9 II i zapowiedź Canon EOS-1D X Mark III. Widać coś w tym jest.
Bo te to są dopiero niszowe ;)...
Poza tym A9MkII to klasyczny odgrzewany kotlet, a jedynka to dopiero zapowiedź więc trudno się dziwić że i odzew jest marny...

Ja to uważam że bardzo dobrze że są takie premiery i firmy którym chce się robić coś oryginalnego. Przynajmniej coś się dzieje ciekawego na tym skostniałym rynku.... ;)

capo-di_tutti-capi
27-10-2019, 19:56
nazywanie 'biżuterią' sprzętu odpowiedzialnego za - z grubsza licząc - 70% najlepszych kadrów historii fotografii jest taką ignorancją i nadużyciem żeojapiedrolę



guzik prawda

zresztą - nie pisałem o zdjęciach jakichkolwiek a o najlepszych zdjęciach w historii fotografii, czytajmy ze zrozumieniem

-zrozumieniem?
To są dane z d...
Dobry przykład ignorancji i nadużycia.

krzysztofz24
27-10-2019, 20:55
-Ale Fuji nie ma dalmierza.
(...)


32710

Kurde, chyba wiem:-)


Jak mogles wywnioskowac z postow ktore pisalem w tym temacie, ze uwazam Fuji za dalmierz. Blagam;-).
Jeszcze pisalem w cudzyslowie, ze Fuji to "Leica bieda edyszyn" i ze Fuji dziala w tym kierunku przynajmniej (raz to dalem chyba z cudzyslowem nawet) itp.
Sprawdz jeszcze raz moje posty, do ktorych sie odnosisz jesli chcesz.

cybulski
27-10-2019, 21:11
Fuji w swoich materiałach pisze ze Xpro jest wzorowany/stylizowany na podstawie budowy klasycznego dalmierza, co oznacza wygląd i chyba to wszyscy dobrze rozumiemy. OVF dalmierzem nie jest i chyba nikt tego nie ma na myśli aczkolwiek ma sprawiać wrażenie podobieństwa. I bardzo dobrze bo jest lepszy niż dalmierz ;) nie wiem czym tu się podniecać, lustro jest lepsze niż dalmierz a tu mamy technologie AF bez lustra z nostalgicznym wyglądem i specyficznym działaniem wizjera.

ksh
27-10-2019, 21:30
Jakby fuji potrzebowało pomysłu na jeszcze bardziej hmm... hipsterski wygląd to mam kilka propozycji:

https://ocs-pl.oktawave.com/v1/AUTH_2887234e-384a-4873-8bc5-405211db13a2/spidersweb/2013/06/09-Argus-Autronic.jpg

https://ocs-pl.oktawave.com/v1/AUTH_2887234e-384a-4873-8bc5-405211db13a2/spidersweb/2013/06/08-Argus-C-33-.jpg

https://dc.watch.impress.co.jp/cda/static/image/2005/09/08/mitsubishi1_01l.jpg

krzysztofz24
27-10-2019, 21:36
(....)OVF dalmierzem nie jest i chyba nikt tego nie ma na myśli aczkolwiek ma sprawiać wrażenie podobieństwa. I bardzo dobrze bo jest lepszy niż dalmierz ;) nie wiem czym tu się podniecać, lustro jest lepsze niż dalmierz a tu mamy technologie AF bez lustra z nostalgicznym wyglądem i specyficznym działaniem wizjera.

Ale rameczki w tym wizjerze ma. Czyli troche "filozofi Leici" a nie tylko wyglad.

Mimo ze dales emotikonke, to strasznie bluznisz. Mam nadzieje ze bedzie ci wybaczone i zawrocisz z niecnej i prowadzacej do zatracenia drogi Sony:-).

cybulski
27-10-2019, 21:56
Sony mam jedno body a7 i na razie jest tak fifty fifty. Może kiedyś spróbuję jakąś używaną Leice ale na ten moment mnie nie ciągnie. Dzięki niej lepszych fot nie zrobię.

J1
27-10-2019, 23:58
...Tak samo nie dziwi, że premiera nowego smartfona przyćmiła zapowiedź nowego telefonu stacjonarnego [emoji1]

Telefon stacjonarny... co to jest ? ;-)

jo44
28-10-2019, 05:37
Telefon stacjonarny... co to jest ? ;-)

Na przykład to:
https://www.antik.com.pl/images/UTROP_162_167.jpg :)

Ligo
28-10-2019, 05:50
To z boku to modem do Neostrady?

Franek_
28-10-2019, 07:38
Nie czuję się upoważniony do wymieniania nazwisk, ale bez problemu potrafiłbym wspomnieć o kilku kolegach używających cyfrowych eMek i regularnie publikujących zdjęcia w polskiej prasie. Nie spotkałem się natomiast z nikim używającym Fuji ani Sony. Reszta tłucze na DSLRach Nikona i Canona.

Również nie czując się upoważnionym wymieniłbym Ci na szybko z 5-10 znajomych nazwisk robiących prasowe tematy Fuji (choć chyba tylko jedną osobę robiącą do dziennika).

ksh
28-10-2019, 09:43
Również nie czując się upoważnionym wymieniłbym Ci na szybko z 5-10 znajomych nazwisk robiących prasowe tematy Fuji (choć chyba tylko jedną osobę robiącą do dziennika).

Ale czy fakt posiadania tego czy tamtego sprzętu sprawił że robią te tematy prasowe, wątpię.

matbe
28-10-2019, 10:00
Również nie czując się upoważnionym wymieniłbym Ci na szybko z 5-10 znajomych nazwisk robiących prasowe tematy Fuji (choć chyba tylko jedną osobę robiącą do dziennika).Bo Robert o oldbojach mówi :-) Młodsi, zanim dorobią się lejek, a nie chcą prymitywnych luster, wybór maja tylko jeden :-)

jjj
25-12-2019, 13:36
test optycznych:
https://www.optyczne.pl/435.1-Test_aparatu-Fujifilm_X-Pro3.html

capo-di_tutti-capi
05-05-2023, 09:42
https://www.fujirumors.com/fujifilm-x-pro3-now-discontinued-also-at-bhphoto-and-adorama/

Najstarsza linia bezlusterkowców Fujifilm do piachu.

X-E4 trochę wcześniej https://fujiaddict.com/2023/03/28/fujifilm-x-e4-discontinued/