PDA

Zobacz pełną wersję : [ Olympus ] Olympus OM-D E-M5MarkIII



Teu
17-10-2019, 15:22
Jutro na 99 procent będę miał w rękach E-M5 Mk III.
Otwieram zatem koncert życzeń: czy chcecie zdjęć, konkretnych wrażeń, czy co tam Wam jeszcze do głowy przyjdzie. [emoji6]

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

cdc
17-10-2019, 16:17
Mnie najbardziej interesują kwestie związane z tym zmienionym z metalowego na plastikowy korpusem:
-wytrzymałość mechaniczna
-odporność na wodę i pył -uszczelnienia
-jakość plastiku. Czy plastik zamiast gum na gripie się sprawdza.
-staranność montażu.

krzysztofz24
17-10-2019, 18:04
I zdjec i wrazen:-).

I ja jeszcze poprosze o ocene obrazu w wizjerze, np na wysokim ISO i szybko przesuwamy aparat i jak to wyglada twoim zdaniem.
Lepiej czy gorzej niz w analogicznym aparacie konkurencji?
Porownaj do czego tam chcesz, co miales w rekach.

jo44
17-10-2019, 23:54
A ja mam prośbę by zmienić nazwę sub-rozdziału z Canon na Olympus. :)

Teu
18-10-2019, 14:26
Kubeł zimnej wody, choć nie do końca.

Aparat jest plastk-fantastik w 100% choć sprawia dobre wrażenie. R/RP moim zdaniem pod tym względem są bardziej tandetne.

Szybkość dzialania- bez zastrzeżeń, wszystko działa natychmiast. Bufor jest kosmiczny- nie wiem czy przy zwykłym fotografowaniu da się go zapełnić. Af jest ok, jak to u Olympus. Eye af niestety taki sobie, niby działa ale nie daje wrażenia powtarzalności.
Evf- mały, tylko 2,3 mln ale nie laguje. Od biedy starcza. Tylni ekranik bardzo ok.
Guziki chyba te same co Mk II, nie widzę różnicy.
Taki em1mkII w mniejszej obudowie.

Nie mam zdjęć srebrnego, ale się nim bawiłem. Srebrny to no-no. Plastik wygląda kiczowacie. Niestety.32270322713227232273322743227532276

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Myszowor
18-10-2019, 14:44
Ostatnio miałeś chyba w rękach Z50, jak porównanie do Nikona?

Teu
18-10-2019, 15:13
Z50 to taka toyota prius, em5mkiii- kia ceed.
Generalnie Z50 sprawia lepsze wrażenie w ręku, a af jest bardziej przewidywalny. W Nikonie nie zauważyłem ,,pompowania'' przy ostrzeniu które w Olympusie czasem się zdarza.

Wysłane z mojego kalkulatora Casio.

cdc
18-10-2019, 15:25
W Nikonie nie zauważyłem ,,pompowania'' przy ostrzeniu które w Olympusie czasem się zdarza.

-w jakim trybie AF?
(S-AF, C-AF, C-AF + TR)

Teu
18-10-2019, 15:44
S-af i c-af, ale jak już chwycił to zazwyczaj było już dobrze. Ze śledzeniem nie próbowałem. Jak będę miał go jeszcze to dam znać.

Wysłane z mojego kalkulatora Casio.

Teu
18-10-2019, 17:23
Aktualizacja: af jest bardzo zależny od obiektywu. Przy serii pro nie ma pompowania. Tracking działa dobrze przy w miarę dobrym oświetleniu, w gorszych warunkach nie jest już tak pewny.32278

Wysłane z mojego kalkulatora Casio.

marcin255
27-11-2019, 15:06
Taki zestaw na co dzień OM-D E-M5 Mark III + m.zuiko 12-100mm f4.0 is pro co myślicie ? Ma być lekko i miarę wszechstronnie no i jakość lepsza niż na 1 " ?

epicure
27-11-2019, 15:19
Jakość będzie podobna do 1" z jaśniejszym obiektywem.

marcin255
27-11-2019, 15:26
Pomimo większej matrycy ?

epicure
27-11-2019, 15:30
Jak masz ciemniejszy obiektyw, to co Ci po większej matrycy?

marcin255
27-11-2019, 15:34
No tak ale obiektyw f/4 i matryce 4/3 i 1" na której będzie lepszy obrazek ?

epicure
27-11-2019, 15:35
Zależy z jakim obiektywem ma być ta matryca 1".

marcin255
27-11-2019, 15:57
np. RX10 IV

epicure
27-11-2019, 16:08
Tutaj olek będzie ciut lepszy.

qbic
27-11-2019, 16:20
Jak masz ciemniejszy obiektyw, to co Ci po większej matrycy?

Łatwiej zrobić obiektyw o lepszej rozdzielczości dla większej powierzchni (w pewnym zakresie ogniskowych). Wszędzie są jakieś kompromisy.

marcin255
27-11-2019, 16:25
Czyli OM-D E-M5 Mark III + zuiko 12-100 f/4 to mniej więcej ten sam obrazek co Sony RX10IV ?

epicure
27-11-2019, 16:34
Łatwiej zrobić obiektyw o lepszej rozdzielczości dla większej powierzchni (w pewnym zakresie ogniskowych). Wszędzie są jakieś kompromisy.

Pewnie i łatwiej, ale czy został faktycznie zrobiony o lepszej rozdzielczości i czy będzie to widać na 20 mpx, to już by trzeba sprawdzić w praktyce.

- - - - kolejny post - - - - - -


Czyli OM-D E-M5 Mark III + zuiko 12-100 f/4 to mniej więcej ten sam obrazek co Sony RX10IV ?

Zależy na jakiej ogniskowej i na jakiej czułości. Uśredniając Olek powinien oferować lepszej jakości obrazek, ale to nie będzie dramatyczna przewaga.

Teu
27-11-2019, 16:41
Fotografując w dzień przy dobrym świetle olek da widocznie lepszy obraz. Poza tym zawsze masz opcje w przyszłości rozbudować szklarnie o f/1.2.

Wysłane z mojego kalkulatora Casio.

marcin255
27-11-2019, 17:31
Własnie nie chcę szklarni 1 małe body 1 uniwersalny lekki jasny obiektyw

cybulski
27-11-2019, 17:35
Własnie nie chcę szklarni 1 małe body 1 uniwersalny lekki jasny obiektyw

Co to znaczy jasny i uniwersalny ? I jeszcze pewnie mały. Toż to trochę wyklucza się. Jakby co mam na sprzedaż do olka zoma uniwersalnego info na priv.

darekw1967r
02-12-2019, 14:08
Fotografując w dzień przy dobrym świetle olek da widocznie lepszy obraz. Poza tym zawsze masz opcje w przyszłości rozbudować szklarnie o f/1.2.

Wysłane z mojego kalkulatora Casio.


Jak porownasz 1:1 na monitorze to tak.

W innym przypadku niekoniecznie bedzie to zauwazalne.
Na jakosc docelowego obrazu wplywa wiele czynnikow i wiele roznic sie zaciera miedzy systemami
jak fota ulega duzemu resizowi, roznym obróbkom i transformacjom.


Pare dni temu mialem zaskakujace zdarzenie.
Robilem fote akwarium z nocnym oswietleniem (niebieskim) i X-T10 ani A6000 nie poradzily sobie
(nie moglem z RAW-a wyciagnac prawdziwej kolorystyki - niektorych odcieni koloru po prostu nie bylo)

Wzialem Huawei P30 i pstryknalem z reki nocna fote i... okazalo sie ze fota wyszla najlepiej kolorystycznie.
(bylo to czego Fuji i Sony pogubily)
Jak widac czasem nawet bardzo mala matryca z dobrym oprogramowaniem moze wypasc lepiej niz systemy o wiekszych matrycach i dynamice.