PDA

Zobacz pełną wersję : Studio w domu



Zoidberg
05-10-2005, 23:45
Witam,
Remontuje mieszkanie i wychodzi na to, że na razie jeden pokój będzie pusty. Pomyślałem by urządzić tam małe studio. Pokój mam wymiary 4,12x3,96m zaś wysokie na 2,60. Na jednej ścianie jest okno.

Co bym chciał focić - portret - całe osoby (nawet konkretnie - żonkę w róznych strojach (może i bez;) )

Poczytałem trochę forum na temat studiów ale nadal mam pytania:
Czy to pomieszczenie wystarczy? (zresztą musi bo innego nie mam)
Czy zestaw Funsportu Fun 200 wystarczy czy dopłacać do Fun200+? (bedzie portret w 90%)
Na jaki kolor pomalować ściany i sufit? Co na podłogę? Czy na okno rolety z nieprzepuszczającej tkaniny? (okno jest "z boku" w stosunku do ściany na której będzie tło)
Z czego tło na "pierwsze kroki"?
Doradzcie coś Please.

stig
06-10-2005, 06:25
Czy to pomieszczenie wystarczy?Na portret tak... Na cala postac -- raczej zapomnij. Jesli z tych 4.12 m realnie zrobi Ci sie jakies 3.5 (bo przeciez nie przykleisz zony do sciany :) ), a z takiej odleglosci, to cala postac jedynie szerokim katem mozesz fotografowac... A wiadomo jaki bedzie efekt... :)

Zoidberg
06-10-2005, 08:26
Czy to pomieszczenie wystarczy?Na portret tak... Na cala postac -- raczej zapomnij. Jesli z tych 4.12 m realnie zrobi Ci sie jakies 3.5 (bo przeciez nie przykleisz zony do sciany :) ), a z takiej odleglosci, to cala postac jedynie szerokim katem mozesz fotografowac... A wiadomo jaki bedzie efekt... :)

Shit... I knew it!! Tylko czy do portretu opłaca mi się robić studio i kupować lampy za 1400-2000? Chyba nie... I cały misterrny plan....

stig
06-10-2005, 08:32
Shit... I knew it!! Tylko czy do portretu opłaca mi się robić studio i kupować lampy za 1400-2000? Mozesz zaczac specjalizowac sie w portretach... :) A jesli malzonka pozwoli, to moze nawet nie tylko jej potretach... Z drugiej strony -- bedziesz mial tyle miejsca, ze mozesz zaczac budowac stol bezcieniowy -- jak chwilke pomyslec, to tez sie moze przydac (chociazby w zarabianiu pieniedzy). :)

Lolas
06-10-2005, 09:55
Shit... I knew it!! Tylko czy do portretu opłaca mi się robić studio i kupować lampy za 1400-2000? Chyba nie... I cały misterrny plan....

Skoro portret to 90% zastosowan (tak napisales), to raczej sie oplaca

sailor
06-10-2005, 10:06
Na jaki kolor pomalować ściany i sufit? Co na podłogę?

na bialo lub na 18% szarosci :) jesli na podlodze masz parkiet/panele to nie ma problema .. jesli nie mzoe byc wlasciwie cokolwiek


Czy na okno rolety z nieprzepuszczającej tkaniny?

przyda sie .. zrezszta samo okno tez potem mozesz wykorzystac :)



Z czego tło na "pierwsze kroki"?


z materialu. mozna kupic na aledrogo od 200pln w gore. jesli wybierzesz ciemne tlo mozesz wejsc do pierwszego sklepu z tkaninami i kupic ciezki ciemny "lejacy sie" material. ciemne tlo mozna zszyc, szycia nie bedize widac. jasne musi byc jzu raczej w jednym kawalku.