PDA

Zobacz pełną wersję : Z6 70-200 f2.8 sigma vs tamron



garnus
22-09-2019, 11:10
Hej,
Stoję przed wyborem 70-200, czytałem wątek i test Pana Darka i optycznie oczywiście Sigma, pytanie czy są jakieś znane problemy w używaniu tych szkieł na Z6?

marcin255
22-09-2019, 11:15
Mam s 70_200 sport i wszytko jest ok

garnus
23-09-2019, 19:13
Mam s 70_200 sport i wszytko jest ok

Dziękuję, w zasadzie to mi wystarcza.

Dariusz Breś
24-09-2019, 23:21
Hej,
Stoję przed wyborem 70-200, czytałem wątek i test Pana Darka i optycznie oczywiście Sigma, pytanie czy są jakieś znane problemy w używaniu tych szkieł na Z6?

Wstrzymał bym się z zakupem Sigmy do Z6.

garnus
25-09-2019, 08:57
Wstrzymał bym się z zakupem Sigmy do Z6.

Zdradzisz więcej? Ja już cenę negocjuję:)

Dariusz Breś
25-09-2019, 18:57
Zdradzisz więcej? Ja już cenę negocjuję:)

Za parę dni.

Tymczasem może szybki pojedynek ci podpowie co wybrać :)

https://dariuszbres.pl/pojedynek-70-200/

https://dariuszbres.pl/wp-content/uploads/2019/03/pojedynek-70-200.jpg

marcin255
25-09-2019, 21:30
Twoja recka utwierdziła mnie w tym zakupie- sigma sport 70-200 a teraz piszesz
Wstrzymał bym się z zakupem Sigmy do Z6. też jestem ciekaw .

OjTam
25-09-2019, 21:38
Darkowi chyba chodzi o to, że podobno jeszcze w tym roku ma być natywna 70-200/2.8

J1
25-09-2019, 21:51
Darkowi chyba chodzi o to, że podobno jeszcze w tym roku ma być natywna 70-200/2.8

Wtedy sie zacznie lament w temacie ceny ;-) Ale chyba ma byc opozniona ta premiera i finalnie maja zaprezentowac go w przyszlym roku. Wiec lament sie zacznie pozniej ;-)

OjTam
25-09-2019, 21:57
Będą dwa lamenty w cenie jednego. Najpierw o opóźnienie, później o cenę. ;)

J1
25-09-2019, 22:07
Będą dwa lamenty w cenie jednego. Najpierw o opóźnienie, później o cenę. ;)

Ten lament na opoznienie to bedzie zaslona dymna... prawdziwy bedzie w zwiazku z cena. Zawsze bedzie mozna powiedziec... no coz Nikon sie spoznil... kupilem Sigme albo Tamrona ;-)

U mnie i tak poki co wszystkie swinki skarbonki rozbite... zostala jeszcze jedna taka mala swinka na zapowiadany 24mm f1.8 S. Jak bedzie jakas dobra promocja w HK to sie skusze.

marcin255
25-09-2019, 22:27
Tego to nawet nie brałem pod uwagę patrząc na cenę 24-70 dla amatora to za dużo .

Dariusz Breś
25-09-2019, 23:45
Darkowi chyba chodzi o to, że podobno jeszcze w tym roku ma być natywna 70-200/2.8

Nieee, to nie to panowie, nie to...

OjTam
25-09-2019, 23:48
Nieee, to nie to panowie, nie to...

Czyli pudło, heh.

J1
25-09-2019, 23:55
Nieee, to nie to panowie, nie to...

To niech zgadne... jakies problemy kompatybilnosci ?

No chyba ze bedzie jakis nowy obiektyw ale nie od Nikona.

PS.
Swoja droga umiesz budowac nastroj grozy ;-)

Dariusz Breś
26-09-2019, 00:01
Twoja recka utwierdziła mnie w tym zakupie- sigma sport 70-200 a teraz piszesz też jestem ciekaw .

Słowo klucz: Z
Jeśli masz F-mount, kupuj i używaj, to mega świetne szkło :)

OjTam
26-09-2019, 00:03
Słowo klucz: Z
Jeśli masz F-mount, kupuj i używaj, to mega świetne szkło :)

W stopce ma Z6. I sigmę sport. ;)
Myślisz, że ten nowy Tamron ostatnio dla Sony zapowiedziany załapie się na Z?

Dariusz Breś
26-09-2019, 00:04
To niech zgadne... jakies problemy kompatybilnosci ?

No chyba ze bedzie jakis nowy obiektyw ale nie od Nikona.

PS.
Swoja droga umiesz budowac nastroj grozy ;-)

Spokojnie nic się tragicznego nie dzieje, dajcie kilka dni, pewnie pójdzie info :)

Może dla odwrócenia uwagi?

https://dariuszbres.pl/wp-content/uploads/2019/09/pojedynek-85-1-8.jpg

- - - - kolejny post - - - - - -


W stopce ma Z6. I sigmę sport. ;)
Myślisz, że ten nowy Tamron ostatnio dla Sony zapowiedziany załapie się na Z?

Myślę że nikon to kawał sku... oto co myślę na tę chwilę.

J1
26-09-2019, 00:24
Spokojnie nic się tragicznego nie dzieje, dajcie kilka dni, pewnie pójdzie info :)

Może dla odwrócenia uwagi?



Ale ja juz odwrocilem kota ogonem... mialem G mam S ;-) I jestem zadowolony. ;-)

marcin255
26-09-2019, 07:36
Nie wiem jakieś śmieszne domysły , wal o co chodzi i już .

Teu
26-09-2019, 07:49
Nie naciskajcie na Kolegę - pewnie podpisał papiery i za wiele mówić nie może.
I tak dał spore info. [emoji106]

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

garnus
26-09-2019, 08:49
To czekam, mam Z6 i F75 ale to nie pod niego ma być tele:)

Marcin Jakubowski
26-09-2019, 14:07
sigma wypuści to szkło z bagnetem Z ;-)

micgekon
17-09-2021, 10:47
Dzień Dobry odświeże temat, bo stoje przed wyborem. Szukam używanego, Sigma lub Tamron 70-200 pod Z6. Jakie doświadczenia, ktöra wersje szukać?

lukasz_kk
17-09-2021, 14:51
Mam Sigmę w wersji Sport w parze z Z5. Żadnych ułomności nie widzę, ale nie porównywałem z Tamronem ani tymbardziej z natywnym Nikkorem.

micgekon
17-09-2021, 16:09
Sigma Sport to najdroższa propozycja, obiektyw potrzebuje głównie do astrofoto, miałem fajnego nikona 80-200 ale go sprzedałem i kupiłem N200-500 jest świetny do ptaków samolotów, ale do astro za ciemny, sporadycznie sie tym bawie wiec nie chce za dużo wydać nie zależy mi na szybkim AF bo i tak ostrość ustawiam ręcznie, ale ma być ostry od 2.8 w pełnym zakresie
Szkoda, że z Samyangami 135mm jest problem w Z

lukasz_kk
17-09-2021, 19:47
Ale nie zależy Ci w ogóle na AF czy fajnie żeby był do innych zastosowań niż astrofoto, ale nie musi być szybki?

W tym pierwszym przypadku, to tani i nawet przyzwoicie ostry jest Tamron 70-200/2.8 Di LD, na lustrzankach AF jest bardzo wolny, na Zetkach nie będzie go w ogóle (nie dlatego, że nie ma silnika, bo ma, ale nie sądzę żeby kiedykolwiek Tamron wydał aktualizację do tego obiektywu).

Jeśli AF ma być, to pozostają wszystkie Nikkory, w tym 80-200/2.8 w wersji AF-S, Tamron w wersji G2 no i ta Sigma Sport.

Co do wcześniejszej wersji Tamrona, czyli Di VC USD, to nie jestem pewien czy AF działa nawet po aktualizacji, podobnie jak wersja poprzedzająca Sigmę Sport, czyli EX DG OS HSM. Wszystkie jeszcze starsze Sigmy AF nie będą miały (nawet jeśli mają silnik to nie podejrzewam żeby zaskoczył).

- - - - kolejny post - - - - - -

A co do Samyanga, to słyszałem, że są z nim rzeczywiście jakieś problemy, bo elektronika wariuje etc.

Widzę tutaj proste rozwiązanie, w obiektywie jest pierścień przysłony, zatem wg mnie wystarczy kupić najtańszy chiński adapter F na Z, bez jakiejkolwiek elektroniki. Wówczas powinno wszystko śmigać jak z najprostszymi obiektywami manualnymi.

- - - - kolejny post - - - - - -

Ostatecznie można zakleic styki w Samyangu albo w FTZ od strony bagnetu F, i dodać parametry obiektywu w body. Wówczas będzie działał pomiar światła.

odzio
17-09-2021, 21:19
Albo kupić go pod Sony/Canona z odpowiednim adapterem - ponoć tam AF śmiga ale pasowałoby potwierdzić, bo rozwiązanie mocno kombinowane :D

lukasz_kk
17-09-2021, 22:13
Tu nie chodzi o AF, bo ten obiektyw go nie posiada w żadnej wersji mocowania, tylko o to, że elektronika Zetek & FTZ nie dogaduje się z elektroniką obiektywu. W efekcie m.in. wariuje przysłona i ciężko się robi zdjęcia, a wręcz nie da się ich robić w ogóle.

W wersji z najprostszym adapterem bez elektroniki, który w istocie jest kawałkiem "rury" z odpowiednimi bagnetami, aparat będzie myślał że nie ma do niego podłączonego żadnego obiektywu. Pierścieniem na obiektywie reguluje się przysłonę, a prawidłową ekspozycję dobiera "na oko" manipulując czasem i ISO w aparacie, w oparciu o to co widzimy w wizjerze lub na ekranie. Przy czym chyba i tak trzeba ustawić jakieś parametry obiektywu w body, bo inaczej będzie błąd fEE i nie da się wyzwolić migawki (czy da się?).

Z kolei gdyby zakleić styki w obiektywie lub Nikonowskim FTZ, to po ustawieniu parametrów obiektywu w body, dzięki temu że FTZ ma to coś, co nie wiem jak się nazywa, ale służy do przekazywania do body wartości przysłony ustawionej na obiektywie pierścieniem, będzie pomiar światła w trybach A oraz M. Moim zdaniem szkoda zachodu z zaklejaniem styków akurat w przypadku astrofoto, bo tu pomiar światła średnio się przydaje. Lepiej kupić adapter bez elektroniki, bo kosztuje kilkanaście dolarów (zakładając, że będzie na tyle dobrze wykonany, że nie skrzywi płaszczyzny ostrości).

odzio
17-09-2021, 22:44
fEE uniemożliwia zrobienie zdjęcia - sprawdziłem przed chwilą przedstawiając pierścień przysłony z ustawienia wymaganego dla działania popychacza. Nie kojarzę też opcji do zmiany tskiego zachowania

micgekon
17-09-2021, 22:46
Tak jak pisałem szukam używanego w tym jednym celu , jeśli cena bedzie atrakcyjna, a obiektyw ostry “na nieskończoność” od 2.8 to AF może nie działać, tak teraz żałuje sprzedania mojej N 80-200, ale taka była wtedy potrzeba , a była to wyjatkowo ostra sztuka.
Co do Samyangów troche sie boje w ciemno kupić jak by ktoś miał w mojej okolicy to bym podjechał i sprawdził jak to wyglada,a tak troche sie boje.

lukasz_kk
18-09-2021, 14:06
fEE uniemożliwia zrobienie zdjęcia - sprawdziłem przed chwilą przedstawiając pierścień przysłony z ustawienia wymaganego dla działania popychacza. Nie kojarzę też opcji do zmiany tskiego zachowania

Mnie właściwie chodziło o coś innego, a mianowicie o możliwość zrobienia zdjęcia bez jakiegokolwiek obiektywu. I owszem da się, aparat pokazuje F--, a po zrobieniu zdjęcia w EXIF pokazują się takie wartości ogniskowej i przysłony, jakie się ustawi w opcjach obiektywów bez CPU (podejrzewam, że i bez tych ustawień będzie działać, tyle że niczego w EXIF nie pokaże).



Tak jak pisałem szukam używanego w tym jednym celu , jeśli cena bedzie atrakcyjna, a obiektyw ostry “na nieskończoność” od 2.8 to AF może nie działać, tak teraz żałuje sprzedania mojej N 80-200, ale taka była wtedy potrzeba , a była to wyjatkowo ostra sztuka.
Co do Samyangów troche sie boje w ciemno kupić jak by ktoś miał w mojej okolicy to bym podjechał i sprawdził jak to wyglada,a tak troche sie boje.

To rozważ Samyanga, ale nowego, kosztuje 2000 zł, i adapter bez styków, wówczas elektronika nie będzie wariować. W tej cenie nic w kategorii 70-200/2.8 z AF nie będzie. Żeby mieć AF trzeba się liczyć z dużo większym wydatkiem, a nie wiem czy optycznie i tak nie będzie słabiej niż w Samyangu. Z kolei te starsze, w których AF nie będzie działał, nie mają podjazdu do Samyanga w kwestii optyki ogólnie (nie tylko ostrości ale i komy czy aberracji). Na marginesie na moment testu Optycznych, czyli chyba w 2015 roku, Samyang został uznany za jeden z najlepszych obiektywów spośród kilkuset przez nich przetestowanych.

micgekon
19-09-2021, 15:48
Cały czas ten Samyang chodzi mi po głowie już szukałem kogoś w okolicy, żeby “ przymierzyć” ale nikt nie ma

micgekon
22-09-2021, 17:44
I kupiłem…. Samyanga 135mm i działa na D90 i Z6, na razie bawie sie w domu i czekam na bezchmurne niebo