PDA

Zobacz pełną wersję : Sami "Photoshopiarze"?? ;-)



WolaskoW
05-10-2005, 18:40
Witam. Tak sobie czytam to forum i widzę, że Photoshop ponad wszystko. Ja jednak obsługuję Paint Shop Pro 9.0 i jestem zadowolony. Jednak nie ukrywam, że mam coraz większe wyrzuty sumienia ,bo skoro prawie wszyscy siedzą w photoshopie to chyba paint shopowi czegoś brakuje??? tylko czego? . Uruchamiałem Photoshopa 8.0 CE kilkakrotnie i jakoś do mnie nie przemawia, może to kwestia treningu, ale jednak chętnie wracam do PSP. Są tu ludzie ,którzy również siedzą w PSP? Widzę tutoriale ,ale wszystkie na PS. Może ktoś porobiłby na PSP? Chybaże te z PSa można zastosowywać w PSP? bo widzę analogię gdzieniegdzie?

stig
05-10-2005, 19:03
Jednak nie ukrywam, że mam coraz większe wyrzuty sumienia ,bo skoro prawie wszyscy siedzą w photoshopie to chyba paint shopowi czegoś brakuje??? tylko czego? . 1. jakosci koncowej pracy niektorych opcji...
2. Ilosci uzytkownikow, a co za tym idzie -- tutoriali...


Uruchamiałem Photoshopa 8.0 CE kilkakrotnie i jakoś do mnie nie przemawia, może to kwestia treningu, ale jednak chętnie wracam do PSP. No i dobrze. Uzywaj tego co znasz i w czym Ci sie wygodnie pracuje...

powerfactorx
05-10-2005, 20:28
Bo oczywiście wszyscy zakupili owego Photoshopa.

alekw
05-10-2005, 20:35
Hmm chyba slowo "PS" stalo sie troche synonimem obrobki w ogole, vide "poPSute" :)

Czornyj
05-10-2005, 20:42
Opowiem pewną prehistoryczną-autobiograficzną historie:
Dawno, dawno temu, kiedy PSP jeszcze nie produkowano, program pt. Corel DRAW! ewoluszon 3 tak mi wybrał jaja, takie mi robił zmiany, tak mnie doprowadzał do rozpaczy, że niczym zbawienie potraktowałem program Aldus FreeHand 3.1 - odpowiednik Corela, który pracował praktycznie natywnie na PostScripcie i z którego wszystko wychodziło tak, jak zaprojektowałem.
Z powodu koszmarnego CorelDRAW! (ewoluszon 3) tak serdecznie znienawidziłem całą tą kanadyjską firme, że poprzysiegłem sobie z daleka trzymać sie od jej poronionych produktów (a zresztą PSP jeszcze nie istniał). Wtedy to też mniej wiecej zacząłem używać PS-a w wersji 2,5 - kolejne objawienie po dość topornym Photo Stylerze, wiec miałem sporo czasu aby sie do tego programu przyzwyczaić na amen. Kiedy PSP sie pojawił było już posprzątane - odpaliłem go pare razy z obowiązku (klienci czasem wpadną na pomysł przesłania czegoś w tym formacie), ale programu kompletnie nie kumam, nie chce kumać i nie musze kumać.
Myśle, że w podobnej sytuacji jest na tym forum wielu PSiarzy...

ovserwator
05-10-2005, 22:07
Tia...
:)

OBcY
05-10-2005, 22:44
Ja też korzystam z PSP 9 i jestem zadowolony. Rawy wywołuje bez problemu bez żadnych wtyczek czy udziwnień. Zaczeło się od PSP dlatego, że dawno temu był na płycie do... chipa i jest shareware. No i tak dopóki nie miałem internetu dostawałem ciągle nowsze wersje na chipcd :-).

ALF
06-10-2005, 02:43
a ja dla odmiany CORELuję zdjęcia :mrgreen: ale bardzo niewiele :wink:

Grey
06-10-2005, 16:28
... a czy ktos z was uzywa tylko np NC do NIFow?

wydaje mi sie ze cs2 i nc daja inny balans bieli

gALL
06-10-2005, 16:55
B. dlugi czas uzywalem CorelaPhotoPainta i chwalilem sobie, ALE do czasu jak pewne pluginy zaczely pojawiac sie tylko do PSa. Np Polaroid S&D Removal po PSem chodzi w pelnych 16 bitach a pod Corelem ... ledwie w 8 i to jeszcze sie muli.

matmol
10-10-2005, 22:34
... a czy ktos z was uzywa tylko np NC do NIFow?

Ja używam Nikon Capture do większej części obróbki (krzywe, bilans bieli, kolory, kontrasty). Photoshopa tylko do wyostrzania, zmniejszania i dodawania ramek.

madmips
11-10-2005, 12:48
:twisted:

matmol
11-10-2005, 13:03
:twisted:

???

madmips
13-10-2005, 21:08
matmol - a co ja tam wiem :) troche smieszny temat jak dla mnie. pozdrawiam