Zobacz pełną wersję : Gdzie odczytać exif'a z fot na forum?
Zamieszczacie swoje zdjęcia i piszecie, że dokładne parametry wykonania zdjęcia są w exif'ie. Tylko jak je odczytać... Kombinuję i nigdzie nie znajduję. Pozdrawiam.
Zamieszczacie swoje zdjęcia i piszecie, że dokładne parametry wykonania zdjęcia są w exif'ie. Tylko jak je odczytać... Kombinuję i nigdzie nie znajduję. Pozdrawiam. bo czasem specjalnie, albo i niespecjalnie exif wycinany jest podczas obrobki zdjecia, ktore umieszczane jest pozniej na forum.
do firefoksa, mozilli i seamonkey jest wtyczka ktora pokazuje exif jak klikniesz na "properties" w menu kontekstowym dla obrazka
Opanda czyta exif'y , na forum było już kilka razy
Zamieszczacie swoje zdjęcia i piszecie, że dokładne parametry wykonania zdjęcia są w exif'ie. Tylko jak je odczytać... Kombinuję i nigdzie nie znajduję. Pozdrawiam.
http://www.opanda.com/en/iexif/download.htm
Opanda czyta exif'y , na forum było już kilka razy
Tak, ale muszę skopiować zdjęcie na dysk i wtedy je odczytać w Opandzie.
Lepiej zainstalować wtyczkę do Firefoxa - dzięki.
wtyczka do firefoxa i bez zapisywania na dysk....
http://ted.mielczarek.org/code/mozilla/fxif/
Tak, ale muszę skopiować zdjęcie na dysk i wtedy je odczytać w Opandzie.
????
Poważnie? Nie masz w przeglądarce z menu kontekstowego?
Są dwa sposoby - albo plugin do przeglądarki (w oparciu o Opandę), albo sama Opanda standalone, do której rzeczywiście trzeba ściągnąć zdjęcie na dysk.
Nastąpiło chyba nieporozumienie na łączach. :)
grzegorzant
24-06-2007, 16:21
Tak, ale muszę skopiować zdjęcie na dysk i wtedy je odczytać w Opandzie.
Lepiej zainstalować wtyczkę do Firefoxa - dzięki.
u mnie prawoklikiem na zdjęcie i odczyt z Opandy bez kopiowania na dysk
pozdrawiam
Wynika, że w tym wątku tylko ja mam exif w awatarze :-D
Wynika, że w tym wątku tylko ja mam exif w awatarze :-D
owszem. ale akurat takim bym sie nie chwalil :>>>
owszem. ale akurat takim bym sie nie chwalil :>>>
Nie wystarczy: Software = Nikon Capture Editor 4.4.0 W ??? :twisted:
owszem. ale akurat takim bym sie nie chwalil :>>>
A przynajmniej nie w tym miejscu. :mrgreen:
wystarczy kliknac na zapisana na dysku fote prawym i we wlasciwosciach windows ladnie pokaze
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.