PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie odczytać exif'a z fot na forum?



yans
24-06-2007, 14:14
Zamieszczacie swoje zdjęcia i piszecie, że dokładne parametry wykonania zdjęcia są w exif'ie. Tylko jak je odczytać... Kombinuję i nigdzie nie znajduję. Pozdrawiam.

leon28
24-06-2007, 14:16
Zamieszczacie swoje zdjęcia i piszecie, że dokładne parametry wykonania zdjęcia są w exif'ie. Tylko jak je odczytać... Kombinuję i nigdzie nie znajduję. Pozdrawiam. bo czasem specjalnie, albo i niespecjalnie exif wycinany jest podczas obrobki zdjecia, ktore umieszczane jest pozniej na forum.

Valwit
24-06-2007, 14:33
do firefoksa, mozilli i seamonkey jest wtyczka ktora pokazuje exif jak klikniesz na "properties" w menu kontekstowym dla obrazka

malibu
24-06-2007, 14:37
Opanda czyta exif'y , na forum było już kilka razy

Wini
24-06-2007, 14:38
Zamieszczacie swoje zdjęcia i piszecie, że dokładne parametry wykonania zdjęcia są w exif'ie. Tylko jak je odczytać... Kombinuję i nigdzie nie znajduję. Pozdrawiam.
http://www.opanda.com/en/iexif/download.htm

yans
24-06-2007, 15:14
Opanda czyta exif'y , na forum było już kilka razy

Tak, ale muszę skopiować zdjęcie na dysk i wtedy je odczytać w Opandzie.

Lepiej zainstalować wtyczkę do Firefoxa - dzięki.

heffi
24-06-2007, 16:02
wtyczka do firefoxa i bez zapisywania na dysk....

http://ted.mielczarek.org/code/mozilla/fxif/

Wini
24-06-2007, 16:09
Tak, ale muszę skopiować zdjęcie na dysk i wtedy je odczytać w Opandzie.

????
Poważnie? Nie masz w przeglądarce z menu kontekstowego?

bombel
24-06-2007, 16:12
Są dwa sposoby - albo plugin do przeglądarki (w oparciu o Opandę), albo sama Opanda standalone, do której rzeczywiście trzeba ściągnąć zdjęcie na dysk.

Nastąpiło chyba nieporozumienie na łączach. :)

grzegorzant
24-06-2007, 16:21
Tak, ale muszę skopiować zdjęcie na dysk i wtedy je odczytać w Opandzie.

Lepiej zainstalować wtyczkę do Firefoxa - dzięki.

u mnie prawoklikiem na zdjęcie i odczyt z Opandy bez kopiowania na dysk
pozdrawiam

Wini
24-06-2007, 16:29
Wynika, że w tym wątku tylko ja mam exif w awatarze :-D

Valwit
24-06-2007, 21:24
Wynika, że w tym wątku tylko ja mam exif w awatarze :-D

owszem. ale akurat takim bym sie nie chwalil :>>>

Wini
24-06-2007, 21:28
owszem. ale akurat takim bym sie nie chwalil :>>>
Nie wystarczy: Software = Nikon Capture Editor 4.4.0 W ??? :twisted:

bombel
24-06-2007, 22:47
owszem. ale akurat takim bym sie nie chwalil :>>>

A przynajmniej nie w tym miejscu. :mrgreen:

ictus
25-06-2007, 18:26
wystarczy kliknac na zapisana na dysku fote prawym i we wlasciwosciach windows ladnie pokaze