Zobacz pełną wersję : Camera of the Year: Pentax K10D
http://www.popphoto.com/cameras/4242/editors-choice-2007-advanced-dslrs.html
Cameras of the Year :-)
http://www.popphoto.com/cameras/4241/editors-choice-2007-entry-level-dslrs.html
http://www.popphoto.com/cameras/4243/editors-choice-2007-professional-dslrs.html
Zgodzę się co do Canona,ale Sony ???
Sony, Sony :-) Za rok rynek lustrzanek będzie wyglądać inaczej...
Nic nie będzie i tyle. Moze dwie lustrzanki więcej, ale jakiegos gigantycznego wpływu na konkurencję miec nię będą. Chyba że SONY zaprezentuje aparat ktory wysadzi konkurencję z butów, w co mocno wątpie.
Gdyby Pentax K10 D miał mocowanie nikona, to wziąłbym go pewnie zamiast d80.
Uważam, że Pentax ma super podejście (przynajmniej ze strony klienta) do konstrułowania aparatów. Pomiar z manualami, uszczelnienia, no i ten wstrząsowstrzymywacz.
Mogliby dać pomiar z manualami w d80, chlip
Życzę Pentaksowi, żeby wiodło mu się jak najlepiej.
Pentax ma swobodę w szastaniu funkcjami aparatów bo w tym systemie K10D nie ma konkurencji w postaci wyższego modelu. :) Cieżko, aby D80 był takim D200 tylko że hmm... no właśnie - jak dodać uszczelnienia, pomiar światła z manualami, solidniejsze body... no to niemal mamy D200, tyle że 5fps brak (no i pomiar światła inaczej funkcjonuje). :) Poza tym Canon i Nikon mogą sobie pozwolić na pewien... snobizm. Wiedzą, że i tak mają największe udziały w rynku i niska sprzedaż im nie grozi, a Pentaxowi nie pozostało nic innego jak postawić wszystko na jedną kartę, bo w sumie co im szkoda.
Nic nie będzie i tyle. Moze dwie lustrzanki więcej, ale jakiegos gigantycznego wpływu na konkurencję miec nię będą. Chyba że SONY zaprezentuje aparat ktory wysadzi konkurencję z butów, w co mocno wątpie.
No to zapisz gdzieś to sobie i powróćmy do tego wątku za rok :-)
Taaa...SONY na stadiony :mrgreen:
Taaa...SONY na stadiony :mrgreen:
Dziesięciolecia? :D
Macałem tego Pentaxa i uważam, że jest bardzo fajny, a antyshake w body to rewelacja, działa nawet z jakimś heliosem przez przejściówkę + pełny pomiar światła. Jak napisał jeden z poprzedników, gdyby jeszcze miał mocowanie Nikona...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.