Śprotek
14-08-2019, 21:53
Dziś odbierałem nowego 750 zamówionego przez Internet.
Pan mówi: jest 14 dni na zwrot, chociaż odbierałem w siedzibie stacjonarnej sklepu (wiadomo, wtedy to prawo do zwrotu nie ma takiego zastosowania, ale niby można).
Zapytałem się, co się w takim razie dzieje z aparatami, które klient zwróci, a będzie natrzaskane kilkadziesiąt - kilkaset lub więcej zdjęc.
Pan mi odpowiedział, że takie aparaty, które klient zwraca są wysyłane na ekspertyzę do serwisu i jeśli faktycznie przebieg aparatu jest minimalny, to aparat wraca do sklepu a klient dostaje zwrot pieniędzy.
Później powiedział, że zależy to od kierownika sklepu co się z takim aparatem dzieje, ale generalnie są takie aparaty resetowane, i no właśnie, tego już się nie dowiedziałem, co dzieje się dalej, bo trochę się śpieszyłem.
Zastanawiam się, czy Nikon w serwisie zeruje migawkę i sprzedaje aparat jako nowy, jeśli nawet ktoś go wcześniej zwrócił z minimalnym przebiegiem?
Co dzieje się z drogimi aparatami ze zwrotów w sklepach typu Foto-Plus czy AB-Foto zamówionymi przez Internet?
Pan mówi: jest 14 dni na zwrot, chociaż odbierałem w siedzibie stacjonarnej sklepu (wiadomo, wtedy to prawo do zwrotu nie ma takiego zastosowania, ale niby można).
Zapytałem się, co się w takim razie dzieje z aparatami, które klient zwróci, a będzie natrzaskane kilkadziesiąt - kilkaset lub więcej zdjęc.
Pan mi odpowiedział, że takie aparaty, które klient zwraca są wysyłane na ekspertyzę do serwisu i jeśli faktycznie przebieg aparatu jest minimalny, to aparat wraca do sklepu a klient dostaje zwrot pieniędzy.
Później powiedział, że zależy to od kierownika sklepu co się z takim aparatem dzieje, ale generalnie są takie aparaty resetowane, i no właśnie, tego już się nie dowiedziałem, co dzieje się dalej, bo trochę się śpieszyłem.
Zastanawiam się, czy Nikon w serwisie zeruje migawkę i sprzedaje aparat jako nowy, jeśli nawet ktoś go wcześniej zwrócił z minimalnym przebiegiem?
Co dzieje się z drogimi aparatami ze zwrotów w sklepach typu Foto-Plus czy AB-Foto zamówionymi przez Internet?