PDA

Zobacz pełną wersję : [ Panasonic ] Panasonic



wiehoo
11-08-2019, 12:53
mam do wyboru
PANASONIC Lumix DMC-G80 + LEICA 12-60mm F2.8-4.0 POWER O.I.S. H-ES12060 za 5069 zł.
lub
PANASONIC Lumix DMC-G7 + LEICA 12-60mm F2.8-4.0 POWER O.I.S. H-ES12060 za 4159 zł.
albo
PANASONIC DMC-G80 + 12-60mm F3.5-5.6 za 3345 zł.
PANASONIC Lumix DMC-G7 SREBRNY + 12-60mm F3.5-5.6 ASPH POWER O.I.S. 2629 zł.
ma to być aparat raczej do krajobrazu, i tym podobne , no zdjęcia nocne
proszę o uwagi

busters39
11-08-2019, 14:55
Lumix G80 to nie jest dobry wybór jeśli chodzi o nocne zdjęcia.

Ligo
11-08-2019, 14:55
G7 w zupełności wystarczy, a co do szkła, to albo Leica 12-60, albo Panasonic 14-140.
Jak nie lubię szerokozakresowych zoomów, tak ten jest ok, bo malutki i ostry na praktycznie każdej ogniskowej.

stachmuszel
11-08-2019, 15:23
Lumix G80 to nie jest dobry wybór jeśli chodzi o nocne zdjęcia.

IMHO system 4/3 to nie jest dobry wybór do zdjęć nocnych (ISO, długie czasy). A i krajobraz lubi dużo MPx.

wiehoo
11-08-2019, 19:40
czyli z tech pozycji najlepszy ??
PANASONIC Lumix DMC-G7 + LEICA 12-60mm F2.8-4.0 POWER O.I.S. H-ES12060 za 4159 zł.

jo44
11-08-2019, 20:54
Gdybym dziś wybierał, wziąłbym:
PANASONIC Lumix DMC-GX9 + 12-60mm F3,5-5,6 POWER O.I.S. za np 3.545 zł

wiehoo
12-08-2019, 12:10
PANASONIC Lumix DMC-G7 a PANASONIC Lumix DMC-GX9 jako body jest aż taka duża różnica na korzyść GX9 ?
z obiektywem LEICA 12-60mm F2.8-4.0 POWER O.I.S. H-ES12060 zamierzam nabyć ,
PANASONIC Lumix DMC-Gx9 z nim to już 5,099.00zł zł,
PANASONIC Lumix DMC-G80 to 5,069.00zł
PANASONIC Lumix DMC- G7 to 4,156 zł
chciałem G 7 , ale czy dopłacać do lepszego BODY ??
miałem PANASONIC Lumix DMC-LX 100, i podobały mi się zdjęcia

Zelber
12-08-2019, 12:25
To jeszcze raz:

IMHO system 4/3 to nie jest dobry wybór do zdjęć nocnych (ISO, długie czasy). A i krajobraz lubi dużo MPx.

busters39
12-08-2019, 13:04
wiehoo - wymienione przez ciebie modele aparatów są w systemie micro 4/3 a jak wiadomo do zdjęć nocnych ten system się nie nadaje. Jak chcesz to mogę ci na prv wysłać kilka zdjęć i sobie zobaczysz o co chodzi. Teraz pytanie do ciebie dlaczego Panasonic i dla czego nie bierzesz pod uwagę innych firm.

wiehoo
12-08-2019, 13:29
PANASONIC Lumix DMC-G7 a PANASONIC Lumix DMC-GX9 jako body jest aż taka duża różnica na korzyść GX9 ?
z obiektywem LEICA 12-60mm F2.8-4.0 POWER O.I.S. H-ES12060 zamierzam nabyć ,
PANASONIC Lumix DMC-Gx9 z nim to już 5,099.00zł zł,
PANASONIC Lumix DMC-G80 to 5,069.00zł
PANASONIC Lumix DMC- G7 to 4,156 zł
chciałem G 7 , ale czy dopłacać do lepszego BODY ??
miałem PANASONIC Lumix DMC-LX 100, i podobały mi się zdjęcia

- - - - kolejny post - - - - - -

do busters39
zdecydowałem się na panasonica bo miałem LX 100 i przypadł mi do gustu, meni , poznawałem ten aparat i podoba mi się obsługa itd.
lx robił piękne zdjęcia przy słabym oświetleniu (tak mi się wydaje) , miał jasny obiektyw

- - - - kolejny post - - - - - -

do Zelber
pewnie masz rację , nawet na pewno, ale pełnej klatki nie chcę , to ma być aparat mobilny w miarę .

cdc
12-08-2019, 14:10
Nowsza matryca -lepsza.

Poza tym https://www.imaging-resource.com/cameras/panasonic/g7/vs/panasonic/gx9/

ale 12-60/2.8-4.0 może będzie wygodniej trzymać z aparatem z gripem https://camerasize.com/compact/#621.625,689.625,629.625,770.625,ha,t

https://camerasize.com/compact/#770.625,629.625,621.625,689.625,ha,b


https://www.ephotozine.com/articles/leica-dg-vario-elmarit-12-60mm-f-2-8-4-0-asph-review-30597/images/highres-Panasonic-Leica-12-60mm-7_1483519202.jpg

wiehoo
13-08-2019, 21:33
mam już faworyta to znaczy dwóch
1.PANASONIC Lumix DMC- G7 to 4,156 zł
2.PANASONIC Lumix DMC-G80 to 5,069.00zł
pytanie czy warto dopłacać

ksh
13-08-2019, 21:49
DMC-G80, maluteńka matryca w obudowie jakby to była lustrzanka, za m4/3 tyle kasy?
Przecież to jest większe od Sony A7.

wiehoo
13-08-2019, 23:09
tak drogo bo z LEICA 12-60mm F2.8-4.0 POWER O.I.S. H-ES12060

stachmuszel
14-08-2019, 09:17
DMC-G80, maluteńka matryca w obudowie jakby to była lustrzanka, za m4/3 tyle kasy?
Przecież to jest większe od Sony A7.

Za kolegą koesh, cena strasznie przewartościowana. A7 mniejsza, lżejsza, jakość obrazka nieporównywalna.
Coś kolega bardzo uparł się na to 4/3.

busters39
14-08-2019, 09:32
Mam G80 i tu na forum już pisałem aparat bardziej do filmowania jak do robienia zdjęć. Jeśli miałbym wybór drugi raz już bym go nie kupił tym bardziej że ceny które są podane to normalne kosmos.

stachmuszel
14-08-2019, 13:34
Mam G80 i tu na forum już pisałem aparat bardziej do filmowania jak do robienia zdjęć. Jeśli miałbym wybór drugi raz już bym go nie kupił tym bardziej że ceny które są podane to normalne kosmos.

Wiehoo, weź sobie do serca, to co napisał kolega busters39.

wiehoo
14-08-2019, 13:44
no ok,
biorę sobie do serca o G 80, co w zamian ?
podstawa to obiektyw jak nadmieniłem 12-60mm F2.8-4.0, no może nie dokładnie te parametry, nie chcę F 3.5-5.6
jaki proponujecie z matrycą 3/4, nie lustro , ma być w miarę mobilny
może i się uparłem na to 3/4 , ale nie chcę lustra
a może FujiFilm X-T20 Obiektyw XF 18-55 mm F/2.8-4.0

cdc
14-08-2019, 14:43
https://www.amazon.de/FUJINON-XF16-80mmF4-R-OIS-WR/dp/B07VC9J2T9/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3 %91&keywords=fujinon+16-80&qid=1565786557&s=gateway&sr=8-1 :-(

wiehoo
15-08-2019, 11:39
do zdjeć ten FujiFilm X-T20 Obiektyw XF 18-55 mm F/2.8-4.0
będzie lepszy??

ksh
15-08-2019, 11:47
Moim zdaniem światło f/2.8-4 ładnie wygląda tylko na papierze, lepiej ciemny kit i jasna stałka.

https://www.euro.com.pl/kompakty-z-wymienna-optyka/olympus-pen-e-pl8-14-42-mm-czarny_1.bhtml
1599zł ale bez stałki

epicure
15-08-2019, 12:07
Zgadzam się, zdjęcie z dwukrotnie większej matrycy wykonane na czterokrotnie niższej czułości wygląda ładnie na papierze, szczególnie w większym formacie ;)