PDA

Zobacz pełną wersję : lustro



ALF
03-10-2004, 23:00
które nikony mają wstępnie podnoszone lustro?
które mają najdelikatniejszy spust?
cykam długim zoomem i walnięcie jest niezłym wstrząsem przy dalekich ujęciach...podobnie w makro...a może jest na to jakieś inne lekarstwo?

szymony
04-10-2004, 07:26
FG przy samowyzwlaczu. I chyba większość manuali. Z AF-ów z tego co pamiętam F801s, ale chyba z data ścianką. Reszty nie wiem, ale sądzę że F3-6 też to powinny mieć.

ALF
04-10-2004, 11:23
dzięki...niewiele tego, a rzecz naprawdę przydatna przy makro i długich zoomach

dRUId
18-02-2005, 20:27
Występuje to również w Nikkormacie FT3

ALF
19-02-2005, 00:45
dzięki...na razie mam tylko w ricochu, ale jak się odkuję po zakupach szklano/statywowych, to zacznę się rozglądać :wink:

Władca Pixeli
19-02-2005, 03:06
Z AF-ów z tego co pamiętam F801s, ale chyba z data ścianką.Niestety F801s (F8008s) z MF-21 nie ma opcji prawdziwego wstępnego podnoszenia lustra. Ma za to mozliwość ustawienia czasu do 99 godzin, 59 minut, 59 sek. Tylko po co?
FM2n, FG ma na pewno (przy samowyzwalaczu). Z ciekawości przy najbliższej okazji zobaczę czy 8008s przy samowyzwalaczu czeka z podniesieniem lustra do ostatniej chwili, czy robi to wcześniej. Nigdy na to nie zwróciłem uwagi. Tak naprawdę to samowyzwalacz w F8008s używałem dosłownie kilka razy.


a może jest na to jakieś inne lekarstwo?Dobry statyw :wink:

ALF
19-02-2005, 04:50
a może jest na to jakieś inne lekarstwo?Dobry statyw :wink:

to za mało...mam manfrotto 055 udźwig do 6kg i przy 1500mm jednak nawet lekkie walnięcie lustra wywołuje małą telepawkę...to nie problem jeśli obiekt jest oddalony o kilkaset metrów, ale jeśli o kilkanascie kilometrów to już big problem...

Władca Pixeli
19-02-2005, 06:04
to nie problem jeśli obiekt jest oddalony o kilkaset metrów, ale jeśli o kilkanascie kilometrów to już big problem...Ja w takim przypadku podchodzę bliżej :wink: :idea:

ALF
19-02-2005, 08:46
to nie problem jeśli obiekt jest oddalony o kilkaset metrów, ale jeśli o kilkanascie kilometrów to już big problem...Ja w takim przypadku podchodzę bliżej :wink: :idea:

gratuluję kondycji i wolnego czasu na bieganie :mrgreen:
ostatnio cykałem obiekt oddalony o jakieś 8 kilometrów - jeśli przyjedziesz na wiosenny plener, to zmierzę ci czas tego podejścia - mój rekord to 8 godzin w tę i wewtę :mrgreen:

Leon13th
06-03-2005, 19:06
Jak można unieść lustro w f801s :?: Da się w ogóle :?:

Władca Pixeli
06-03-2005, 19:28
Jak można unieść lustro w f801s :?: Da się w ogóle :?:Zobacz kilka postów wcześniej. Pisałem o tym ale nie robiłem testów.
Zrób próbę z samowyzwalaczem i napisz czy podnosi lustro wcześniej (tak jak aparaty manualne), czy zaraz przed zrobieniem zdjęcia.
Ja nigdy nie potrzebowałem używać funkcji wcześniejszego podnoszenia lustra więc w takim przypadku jestem bardzo leniwy aby wykonać taki test. :wink:

Leon13th
06-03-2005, 20:57
Przed chwilką sprawdzałem i lipa :evil: ,podnosi lusterko zaraz przed zrobieniem zdjęcia,ale może z ścianką MF-21,prośba do osób z 801s + Mf-21:moglibyście sprawdzić i dać znak :?:

Władca Pixeli
07-03-2005, 02:42
Przed chwilką sprawdzałem i lipa :evil: ,podnosi lusterko zaraz przed zrobieniem zdjęcia,ale może z ścianką MF-21,prośba do osób z 801s + Mf-21:moglibyście sprawdzić i dać znak :?:
No to mnie zmusiłeś do zrobienia testu. Mam 8008s z MF-21, ale tak samo jak bez ścianki lustro podnosi zaraz przed zrobieniem zdjęcia. MF-21 też nie ma takiej funkcji wbudowanej, a szkoda.

hajdar
07-03-2005, 10:23
Niestety, F801s nie ma ani bez, ani ze scianka, spoznilem sie i musieliscie sami sprawdzic, ale teraz juz wiecie...

ALFie, mozesz pomyslec o F4s, teraz mozna je kupic za smieszne (jak za ten aparat) pieniadze, a jest to juz naprawde rewelka.

Co do klepniecia lustra i statywu, to chyba zaden statyw sobie nie poradzi z taka dluga lufa. Jesli masz mozliwosc to wyprobuj partyzancki sposob z woreczkami z piaskiem. Na jednym kladziesz lufe i drugim przykladasz, to bardzo dobrze stabilizuje i tlumi drgania, powodzenia

Anonymous
07-03-2005, 10:38
a jakbys nie znal tej stronki to moze Ci sie przyda (moze i innym):

http://www.photozone.de/2Equipment/nikoncamera.htm

hajdar
07-03-2005, 10:40
znow sie zapomnialem zalogowac...

ALF
07-03-2005, 10:58
dzięki...wiem, że ceny starszych nikonów ostro poleciały, ale nie stać mnie nawet na takie :( chyba skupię się na FG :P
stronkę oczywiście znam, ale szkada, że nie ma na niej starszych modeli manualnych...

Jerry
07-03-2005, 14:04
Alf, jezeli piszesz, ze zakladasz dlugiego zooma to sama jego waga neutralizuje drgania spowodowane migawka.

ALF
07-03-2005, 17:31
Alf, jezeli piszesz, ze zakladasz dlugiego zooma to sama jego waga neutralizuje drgania spowodowane migawka.

zoom, zoomowi nierówny (wagą) :mrgreen:
danubia lekka, sigma też kilkaset, wic jak na pierdyknięcie lustra przy 300-1500 i odległości celu 0,5-6km...moge zapomnieć...

dRUId
10-03-2005, 08:37
zoom, zoomowi nierówny (wagą) :mrgreen:
danubia lekka, sigma też kilkaset, wic jak na pierdyknięcie lustra przy 300-1500 i odległości celu 0,5-6km...moge zapomnieć...
ALF, a jak Ci się sprawuje Twoja danubia w wersji z konwerterem, to ciemne mocno musi być?

akustyk
10-03-2005, 09:28
ech... przeca D100 ma podnoszone lustro. i moj "syfiasty" 10D, rzekomo gorszy od D70, tyz ma :D nie zebym czesto korzystal :-)

Kaleid
11-03-2005, 00:18
ech... przeca D100 ma podnoszone lustro. i moj "syfiasty" 10D, rzekomo gorszy od D70, tyz ma :D nie zebym czesto korzystal :-)

Dlaczego syfiasty? Moim zdaniem lepszy od "cudownego" 20D w ktorym lustro klapie jak drzwi szafy pradziadka.

ALF
11-03-2005, 00:18
ALF, a jak Ci się sprawuje Twoja danubia w wersji z konwerterem, to ciemne mocno musi być?

pieruńsko ciemne 3x8 :) ledwo widać wskazówkę, ale daję radę :)
teraz ricoch jest w czyszczeniu...po 30 latach się mu należy...nie? :P ale po powrocie jak tylko zrobi się choć trochę pogody idę na sąsiednią górkę pocykać z i bez konwertera co by sprawdzić jak sobie radzi...raz już to zrobiłem, ale była mgiełka, a obiekt - nomen omen cel wyprawy plenerowej - oddalony o jakieś 5-6 kilometrów wyszedł całkiem nieźle...swobodnie można było rozpoznac szczgóły skały i stojący na niej krzyż (krzyżna góra)...zrobiłem też 1 zdjęcie na chwiejnym velbonie (nie miałem jeszcze MF) ławki oddalonej o ok250-300m...bez konwertera wyszła jak robiona z bliska, z konwerterem nie mogłem odnaleźć ławki :mrgreen: a jak znalazłem i ustawiłem, to zaczął wiać tak silny wiatr, że robienie zdjęcia na tym statywie straciło sens :(

akustyk
11-03-2005, 01:25
Dlaczego syfiasty? Moim zdaniem lepszy od "cudownego" 20D w ktorym lustro klapie jak drzwi szafy pradziadka.

a nie... ja bardziej pilem do osob z "zoltymi okularami", dla ktorych wszystko co C jest be i ktore kazda najmniejsza roznice w stosunku do N zakwalifikuja jako jakas wade :-)

a co do trzasku migawki... dla mnie nie jest to kryterium przy zakupie aparatu. niech sobie klapie, wazne ze ma porzadna matryce, bogaty AF i spora szybkosc zapisu (ze wymienie kilka ciekawych cech) ;-)

Władca Pixeli
11-03-2005, 03:00
Coś mnie się zdaje, że mamy na forum Karamba - szpiega z krainy Canonowców. :wink: :mrgreen:

ALF
11-03-2005, 03:17
Coś mnie się zdaje, że mamy na forum Karamba - szpiega z krainy Canonowców. :wink: :mrgreen:

uhmmm...i ricochowców, pentaxowców, zenitowców, prakticowców, kijewowców, minoltowców, olkowców...kogoś pominąłem :?: :mrgreen:

hajdar
11-03-2005, 08:19
Władco: chyba tak :). Ale to dobrze swiadczy o tym forum... bo z moich obserwacji wynika, ze Akustyk jest wszedzie, a szczegolnie wszedzie tam gdzie sie cos dzieje, gdzie jest ruch itd. To dobry chłopak, tylko aparat ma niewlasciwy :) :) :) Akustyku nie obrazaj sie to zarty

dRUId
11-03-2005, 08:38
uhmmm...i ricochowców, pentaxowców, zenitowców, prakticowców, kijewowców, minoltowców, olkowców...kogoś pominąłem :?: :mrgreen:
No, biorąc pod uwagę kijewowców, to taki przyszywany brat. Mocowanie to samo i jakby pomysł na aparat dziwnie podobny, ale tylko pomysł :twisted:

akustyk
11-03-2005, 08:49
Coś mnie się zdaje, że mamy na forum Karamba - szpiega z krainy Canonowców. :wink: :mrgreen:

zeby od razu szpiega :D toz ja sie z tym nie kryje... takze predzej jakis "czynnik aspoleczny" albo cos w ten desen.

trudno miec pretensje, ze ktos sobie chcial kupic dobry aparat :D a ze stanowi tu wyjatek... :)

kwasior
11-03-2005, 11:21
trudno miec pretensje, ze ktos sobie chcial kupic dobry aparat a ze stanowi tu wyjatek...
każda Twoja wypowiedź na tym forum, jest przesiąknięta sarakzem, a skierowana w system którzy ludzie używaja na tym forum do robienia zdjęć. Co chesz udowodnić AKUSTYKU ? masz jakąs misję ? czy Canon ci płaci ? żebyś tu wpadał i robił zamęt

Totalny nonsens - i dziecinada.

akustyk
11-03-2005, 11:37
trudno miec pretensje, ze ktos sobie chcial kupic dobry aparat a ze stanowi tu wyjatek...
każda Twoja wypowiedź na tym forum, jest przesiąknięta sarakzem, a skierowana w system którzy ludzie używaja na tym forum do robienia zdjęć.

podpowiedz: takie smileye:
:)
:D
;-)
sluza do zaznaczenia, ze autor zartuje sobie piszac. w analogiczny sposob, jak do niego pisane sa pseudo-kasliwe uwagi o C.

trudne?

hajdar
11-03-2005, 11:40
ej ludzie wyluzujcie. Akustyk po prostu ma duze poczucie humoru, mi akurat nie przeszkadza styl jego wypowiedzi, czy zartow, ale wiem ze sa ludzie troche fanatycznie nastawieni i zaraz pewnie zacznie sie wojna- po co? Czy naprawde lepszy jest ten kto robi zdjecia Nikonem od tego co robi zdjecia Canonem, czy innym ???

Z drugiej strony Akustyku, zauwaz ze jestes na forum Nikona, wiec ... sam chyba wiesz ze pewne zachowania...

Robcie zdjecia

Leon13th
11-03-2005, 12:34
uhmmm...i ricochowców, pentaxowców, zenitowców, prakticowców, kijewowców, minoltowców, olkowców...kogoś pominąłem
ALF:Pominołeś mamiyowców,pentaconowców,fujitsów,hasselbladowc ów,sinarowców,horsemanów,seagulów,dalej mi się nie chce wymieniać :mrgreen:

ALF
11-03-2005, 19:52
uhmmm...i ricochowców, pentaxowców, zenitowców, prakticowców, kijewowców, minoltowców, olkowców...kogoś pominąłem
ALF:Pominołeś mamiyowców,pentaconowców,fujitsów,hasselbladowc ów,sinarowców,horsemanów,seagulów,dalej mi się nie chce wymieniać :mrgreen:


ktoś z nas ma hasselblada :?:

kacperek
11-03-2005, 19:53
ktoś z nas ma hasselblada :?:

Chyba Saint :)

Mateusz
11-03-2005, 19:55
:lol:

ALF
11-03-2005, 19:55
trudno miec pretensje, ze ktos sobie chcial kupic dobry aparat :D a ze stanowi tu wyjatek... :)

myślę, że trafiłeś w sedno :mrgreen: każdy z nas ma najlepszy aparat na jaki go stać lub jaki mu się podoba :mrgreen:

no i panowie! dosyć rasizmu! tu na forum są najważniejsze zdjęcia! aaa...i więcej poczucia humoru wszystkim życzę :mrgreen:

dRUId
11-03-2005, 20:05
myślę, że trafiłeś w sedno :mrgreen: każdy z nas ma najlepszy aparat na jaki go stać lub jaki mu się podoba :mrgreen:

no i panowie! dosyć rasizmu! tu na forum są najważniejsze zdjęcia! aaa...i więcej poczucia humoru wszystkim życzę :mrgreen:
Święte słowa ALF.
Łikend (promocja polskich literek) idzie dużymi krokami :D