PDA

Zobacz pełną wersję : Wiedźmin 3



Aeon88
08-08-2019, 21:29
Siemka, może jest tu ktoś kto pykał w wieśka 3, mam pytanko... Posiadam W3 + obydwa dodatki (SzK i KiW). Obecnie jestem po bitwie w kaer moren i zabicu imeritha i 2 wiedźm, 31lvl geralta. Mam dylemat z tym kiedy rozpocząć dodatek serce z kamienia. Wyszedł później niż podstawka więc niby logiczne skończyć podstawową wersję a dopiero potem serce i po nim krew i wino, ale słyszałem że lepiej zacząć serce z kamienia zanim zakończy się główny wątek fabularny z podstawki bo w dodatku SzK są nawiązania do fabuły głównej i różne "smaczki"... Czyli podobno najlepiej robić główną fabułę do bitwy w kaer moren, potem serce z kamienia, potem powrót do fabuły głownej i zakończenie podstawki zabiciem eredina, potem krew i wino.

Ktoś potwierdzi/zaprzeczy?

Umbra
08-08-2019, 22:10
Grałem, nie przejmowałem się niczym i tak polecam grać. :P

dvd_100
08-08-2019, 22:47
To, zrób tak jak mówisz :) i problem z glowy.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

sokolnik
08-08-2019, 22:52
Siemka, może jest tu ktoś kto pykał w wieśka 3, mam pytanko... Posiadam W3 + obydwa dodatki (SzK i KiW). Obecnie jestem po bitwie w kaer moren i zabicu imeritha i 2 wiedźm, 31lvl geralta. Mam dylemat z tym kiedy rozpocząć dodatek serce z kamienia. Wyszedł później niż podstawka więc niby logiczne skończyć podstawową wersję a dopiero potem serce i po nim krew i wino, ale słyszałem że lepiej zacząć serce z kamienia zanim zakończy się główny wątek fabularny z podstawki bo w dodatku SzK są nawiązania do fabuły głównej i różne "smaczki"... Czyli podobno najlepiej robić główną fabułę do bitwy w kaer moren, potem serce z kamienia, potem powrót do fabuły głownej i zakończenie podstawki zabiciem eredina, potem krew i wino.

Ktoś potwierdzi/zaprzeczy?Na internecie masz każda misję opisaną, co się stanie gdy...
Rob misję wg poziomów trudności. Kilka pewnie Cię ominie bo gra je wykluczy sama z siebie.
Przeszedłem cała grę plus dwa dodatki, świetna gra. Mega.

Wysłane z mojego Hułałeja

Aeon88
08-08-2019, 23:19
To że można tak i siak to ja wiem :) jak ktoś skończył podstawę potem kupił dodatek to będzie szedł za porządkiem dodatki po skończeniu głównej fabuły. Sęk w tym, że, podobno, w dodatku serce z kamienia wątki są powiązane z główną fabułą dla tych, którzy będą chcieli przejść całość mając obydwa dodatki już zainstalowane, i, podobno, w takim wypadku jak się gra od zera z dodatkami lepiej serce z kamienia zacząć przed wojną z gonem. Podobno. Stąd pytanie, co to zmieni i czy tak ktoś z Was grał. Ale ok, poszukam w sieci.

krzysztofz24
08-08-2019, 23:21
Absolutnie rob najpierw podstawke a potem dopiero dodatki. Tak to zaplanowali tworcy.
Gralem tak...2 razy:-). Nie traci sie zadnych smaczkow fabuly.
Jak zaczniesz dodatek to nabijesz sobie level wysoko.
Przeciez to bez sensu nabic sobie wysoki level na dodatku i dopiero grac w zakonczenie glownego watku z podstawki. Niech to bedzie troche wyzwaniem.

Przy okazji. Nie wiem na jakim poziomie trudnosci grasz. Ale z 4 dostepnych polecam ten 3.
1 poziom. Potwory stoja jak slup soli, nie uciekaja.
2 poziom. Juz cie atakuja, ale nie rozwijaja nazwijmy to; pelnego wachlarzu swoich dostepnych atakow.
3 poziom. Potwory atakuja z pelnym wachlarzem swoich atakow. Wszystko co fabryka dala;-).
4 poziom. Tutaj troche tworcom zabraklo pomyslu. Bo jest tak samo jak w punkcie trzecim. Zero dodatkowych wtakow. Tylko ze potwory zadaja niebotyczne ilosci obrazen a ty im minimalne-takie sa odporne. Takie to troche sztuczne i ma sile rozwiazanie.

Polecam punkt 3. A jak chcesz ciut trudniej to mozesz to plynnie soboe stopniowac.
Dobierajac odpowiednio sobie ekwipunek . Czyli np miecz z nizszego poziomu.
Na pewno masz kolekcje swoich ulubionych mieczy z roznych poziomow;-).

P.s Kurde 3 raz juz nie bede gral, ale szkoda mi odinstalowac. I W3 zawala miejsce razem z dodatkami na C:-).

sokolnik
08-08-2019, 23:28
Absolutnie rob najpierw podstawke a potem dopiero dodatki. Tak to zaplanowali tworcy.
Gralem tak...2 razy:-). Nie traci sie zadnych smaczkow fabuly.
Jak zaczniesz dodatek to nabijesz sobie level wysoko.
Przeciez to bez sensu nabic sobie wysoki level na dodatku i dopiero grac w zakonczenie glownego watku z podstawki. Niech to bedzie troche wyzwaniem.

Przy okazji. Nie wiem na jakim poziomie trudnosci grasz. Ale z 4 dostepnych polecam ten 3.
1 poziom. Potwory stoja jak slup soli, nie uciekaja.
2 poziom. Juz cie atakuja, ale nie rozwijaja nazwijmy to; pelnego wachlarzu swoich dostepnych atakow.
3 poziom. Potwory atakuja z pelnym wachlarzem swoich atakow. Wszystko co fabryka dala;-).
4 poziom. Tutaj troche tworcom zabraklo pomyslu. Bo jest tak samo jak w punkcie trzecim. Zero dodatkowych wtakow. Tylko ze potwory zadaja niebotyczne ilosci obrazen a ty im minimalne-takie sa odporne. Takie to troche sztuczne i ma sile rozwiazanie.

Polecam punkt 3. A jak chcesz ciut trudniej to mozesz to plynnie soboe stopniowac.
Dobierajac odpowiednio sobie ekwipunek . Czyli np miecz z nizszego poziomu.
Na pewno masz kolekcje swoich ulubionych mieczy z roznych poziomow;-).

P.s Kurde 3 raz juz nie bede gral, ale szkoda mi odinstalowac. I W3 zawala miejsce razem z dodatkami na C:-).Gry instalujesz na dysju systemowym?
Ja instaluje na moim drugim starym ssd na SATA. Ssd systemowy to system, programy i bieżące pliki do obróbki.

Ale wracajac do wątku. Najlepiej zrobić jak Krzysztof pisze.
Gra wciąga, mega jest, ale jestem odporny i nie odinstalowalem, przecież nie będę grać w grę 2gi raz :)
No chyba że miałbym przetestować nowego Ryzena ha ha ha ;)

Wysłane z mojego Hułałeja

krzysztofz24
09-08-2019, 08:28
Kiedys wyjatkow zainstalowalem W3 na sysgemowym SSD, bo mialem jego i jakis bardzo stary HDD tylko. Zreszta SSD daje 2-3% do fps i szybsze wczytywanie:-).
Akurat Battlefielda 4 mam na SSD bo tam sie licza ulamki sekund czy przezyjesz czy nie;-).
Teraz mam oddzielny HDD 1 tera na gry. O nazwie G - jak gry:-). I tam wszystko instaluje.

Pamietam ze jak pierwszy raz gralem w W3 to jeszcze na karcie grafiki 1G na kombinacji nisko-srednich ustawien. O dziwo jakos to nawet dzialalo.
Ale w trakcie gry dokupilem specjalnie GTX 760 z 2G i szyna 256 bit.
Tu juz byly ustawienia w wiekszosci wysokie.
No a jak potem kupilem GTX 1070...to trzeba bylo go stestowac na W3. I drugi raz zagralem.

Dho'ine
09-08-2019, 09:25
Ech głupoty panowie gadacie, jak nie można grać 2 raz :) Ja przeszedłem podstawkę 3 razy i teraz dodatki 2 raz, wszystko na PS4. Uważam że 2 razy spokojnie można zagrać, chociażby dlatego że z reguły jest co najmniej dwa zakończenia, zadań, wątków itp. Można wybrać Triss lub Yennefer itp. Ciupię sobie weekendowo po troszkę od kilku lat. I zawsze najpierw podstawka a potem dodatki. Najpierw Serca z Kamienia a potem Krew i Wino. A co do przechodzenia tak jak powyżej to ciekawa teoria, mogę spróbować i dam znać ale zajmie mi to pewnie od pół roku do roku :)
Teraz gram na najwyższym poziomie i spokojnie daję radę bez spin. Mało eliksirów używam.
Fajnie też sobie sprawdzać regularnie czy mamy zadania niewykonane, zawsze można wczytać sejwa i wykonać.
P.S: Mnie tak ten świat wciągnął że ciężko się z nim rozstać, wracam wciąż, po miesiącu-dwóch ale wracam.

matbe
09-08-2019, 10:09
Ja też na ps4(slim), W3 pierwsza kupiona gra. Choć fabularnie dla mnie arcydzieło to nie dałem rady przejść drugi raz. Niekończące się downloadingi..
Pisząc to przypominam sobie Krew i Wino i aż parskam, akcja w urzędzie albo z pomnikiem.. xD Kurde, chyba spróbuję raz jeszcze przejsc sam dodatek.

sokolnik
09-08-2019, 10:15
Czyli Krzychu przeszedł Wieśka raz jeszcze bo kupił karta graficzna... Czyżbym miał przejść Wieśka bo zmieniam proca? :)
Nihy każdy powód jest dobry... Może zimą :)

Wysłane z mojego Hułałeja

Aeon88
09-08-2019, 10:37
Panoćki, z tego co czytałem Serce z Kamienia jest krótkie, więc nie wbiję poziomu ciul wie jak robiąc ten dodatek przed dokończeniem głównej fabuły. I tak się zdecydowałem przejść grę - fabuła główna do ostatnich przygotowań, potem dodatek serce z kamienia, potem dokończe fabułę główną, potem dodatek krew i wino.

Ze smaczków, taki przykład, jak zaczniecie serce z kamienia odpowiednio wcześnie spotkacie ex vesemira, którą ten będzie chciał odwiedzić :) nie wiem ile jest tych smaczków czyli powiązań z główną fabułą, ludzie piszą że są, więc w takiej kolejności to przejdę.

Ogólnie co do poziomu, i tak mam za wysoki. Na bierząco po skończeniu wątków fabularnych w danej lokalizacji robię wszystkie zadania poboczne i odkrywam wszystkie pytajniki. Ale to jest najmniejszy problem, bo znajduję masę unikalnych mieczy z niższych poziomów, to samo ze zbrojami, wystarczy nie zakładać najbardziej wypasionej i już jest trudniej. Poziom trudności mam 2 lub 3, nie pamietam. Napewno nie najlatwiejszy, i nie najtrudniejszy.

spiritus
09-08-2019, 10:43
Piękna gra.
Ja robiłem po kolei wszystko. Czyli pierwsze podstawa a później dodatki jeden za drugim.

Serce z kamienia jest owszem krótkie ale najlepsze z tych trzech :D

sokolnik
09-08-2019, 10:44
Gra jest mega... W tym tyg zainstalowałem BF1, 3 wieczory i przeszedłem ha
Wieśka męczyłem 3 miesiące ha ale czasami nie grałem tydzień czy dwa. Wszystkie zadanianpodobczne robiłem, te znaki zapytania odkywałem, chyba na Skelige jest wielki potwór do zabicia, tam na tych wyspach w głównej grze, taki latający orzeł jakiś na 4 łapach ha polecam, wymagający ptaszek :)

Wysłane z mojego Hułałeja

spiritus
09-08-2019, 10:50
Gra jest mega... W tym tyg zainstalowałem BF1, 3 wieczory i przeszedłem ha
Wieśka męczyłem 3 miesiące ha ale czasami nie grałem tydzień czy dwa. Wszystkie zadanianpodobczne robiłem, te znaki zapytania odkywałem, chyba na Skelige jest wielki potwór do zabicia, tam na tych wyspach w głównej grze, taki latający orzeł jakiś na 4 łapach ha polecam, wymagający ptaszek :)

Wysłane z mojego Hułałeja

To gryf :D
Noo... ciężka bestia do ogarnięcia.

Ja przeszedłem wieśki 1,2 i 3 bez większych przerw. Fajna sprawa D:

krzysztofz24
09-08-2019, 11:11
Aeon88, no wlasnie nabijesz wysoki level ma dodatku.
Podstawke konczy sie z 31-34 poziomem. Robiac wszystko absolutnie i zadania wtedy kiedy sa za nie punkty doswiadczenia. To 35-37.
Serca z kamienia konczysz na 43-44 bodajze. Krew i wino ma 50 ktoryms, chyba 51-53.

Ja gralem po kolei i spotkalem byla eks Vesimira. Pamietam.
Wiesz co, mam dla ciebie idealne rozwiazanie;-). Zrob sobie save.
Jest taka scena/moment w podstawce, ze jak juz zwerbujesz wszustkich sojusznikow do walki z Gonem. To ma Skellige na pomoscie podchodzisz do tego Elfa czarodzieja i on sie pyta czy jestes gotow. Jesli odpowiesz tak, to zaczyna sie zakonczenie czyli ostateczne starcie z Gonem.
Na tym pomoscie podchodzisz, albo mowisz ze nie jestes gotow i save.
Albo nie podchodzisz tak blisko zeby zalapal dialog i save.
No wiesz o co chodzi.

I mozesz sobie pojsc zrobic dodatek Serca z kamienia i zakonczenie podstawki potem.
Albo ponprzejsciu dodatku wczytac save.
Albo i tak i tak:-).
Do wyboru do koloru.

Wazne zeby to byl reczny save.
I ma wszelki wypadek skopiuj sobie savy z folderu gry.

P.s To tylko propozycja, zrobisz jak chcesz. Bo w koncu chodzi o zabawe i nie ma jedynie slusznej drogi na przejscie gry.

Umbra
09-08-2019, 13:42
Jak się nadużywa bugów z ekonomią, to pojawia się skarbówka. :D

Zelber
09-08-2019, 13:50
Z przejściem serca z kamienia przed skończeniem podstawki może być jeden "drobny" problem: początkowe bossy z dodatku.

Aeon88
09-08-2019, 15:59
Aeon88, no wlasnie nabijesz wysoki level ma dodatku.
Podstawke konczy sie z 31-34 poziomem. Robiac wszystko absolutnie i zadania wtedy kiedy sa za nie punkty doswiadczenia. To 35-37.
Serca z kamienia konczysz na 43-44 bodajze. Krew i wino ma 50 ktoryms, chyba 51-53.

Ja gralem po kolei i spotkalem byla eks Vesimira. Pamietam.
Wiesz co, mam dla ciebie idealne rozwiazanie;-). Zrob sobie save.
Jest taka scena/moment w podstawce, ze jak juz zwerbujesz wszustkich sojusznikow do walki z Gonem. To ma Skellige na pomoscie podchodzisz do tego Elfa czarodzieja i on sie pyta czy jestes gotow. Jesli odpowiesz tak, to zaczyna sie zakonczenie czyli ostateczne starcie z Gonem.
Na tym pomoscie podchodzisz, albo mowisz ze nie jestes gotow i save.
Albo nie podchodzisz tak blisko zeby zalapal dialog i save.
No wiesz o co chodzi.

I mozesz sobie pojsc zrobic dodatek Serca z kamienia i zakonczenie podstawki potem.
Albo ponprzejsciu dodatku wczytac save.
Albo i tak i tak:-).
Do wyboru do koloru.

Wazne zeby to byl reczny save.
I ma wszelki wypadek skopiuj sobie savy z folderu gry.

P.s To tylko propozycja, zrobisz jak chcesz. Bo w koncu chodzi o zabawe i nie ma jedynie slusznej drogi na przejscie gry.

Too late ;D decyzja podjęta, wygrałem w kaer moren, zabiłem ilmeritha, mam misję ostatnie przygotowania (pogadaj z triss, ciri, avallahem), nie ruszyłem tej misji więc siedzą sobie grzecznie u jaskra i czekają na mnie, zrobiłem wsio poboczne co było możliwe, zlecenia wiedźmińskie i misje, odkryłem wszystko w białym sadzie, vellen, zostały mi pytajniki na skellige ale one nie uciekną więc luz. Mam 33lvl i właśnie zacząłem serce z kamienia. Po skończeniu dodatku wrócę do jaskra ciągnąć wątek z podstawki. Mam cały schowek unikalnych broni i zbroi, zawsze ubieram to co mi się podoba z wyglądu, a nie to co najlepsze, więc nigdy nie jest za prosto, mimo poziomu trudności normalny w grze, po dodatku nawet żebym mial 44lvl to dalej założę to co epicko wygląda ale jest słabsze i nie będę sobie psuł zabawy zabijając wszystko na one shot kill. Więc luz. :)


Z przejściem serca z kamienia przed skończeniem podstawki może być jeden "drobny" problem: początkowe bossy z dodatku.

Spoko, mam poziom trudności normalny (2 w kolejce), 33lvl, jak założę odpowiedni ekwipunek to i tak gości ubiję, narazie latam na zestawie z 20któregoś poziomu bo mi bardziej z wyglądu odpowiada, zabijam wolniej, ale jaka z tego frajda jest jak trzeba pomyśleć ;D


---------
PS. Poziom trudności gry mogę zmienić w dowolnym momencie na wyższy zaraz po odpaleniu gry w menu OPCJE, przed wczytaniem save'a, po czym wczytam grę i wszystko jest jak było tylko od teraz będzie poziom przeciwników wyższy? I czy mogę później w dowolnym momencie zmienić poziom spowrotem na niższy?

spiritus
09-08-2019, 16:08
PS. Poziom trudności gry mogę zmienić w dowolnym momencie na wyższy zaraz po odpaleniu gry w menu OPCJE, przed wczytaniem save'a, po czym wczytam grę i wszystko jest jak było tylko od teraz będzie poziom przeciwników wyższy? I czy mogę później w dowolnym momencie zmienić poziom spowrotem na niższy?

No ja tak z jednym potworkiem oszukałem (się cicho przyznam) bo sobie już rady nie dałem :D
Zaczynałem na wysokim poziomie i zmieniłem na niższy. Po walce znów na wysoki i ogień do końca gry.

Aeon88
09-08-2019, 16:15
No to git :) ważne żebym w razie czego mógł wrócić na niższy.

Aeon88
11-08-2019, 00:02
Ale dali do pieca.. wydałem 20k koron na ulepszenie zaklinacza na max a przydatne jest... jedno słowo na kilkanaście, i jeden glif.. xD najgorzej wydane 20k :D

sokolnik
11-08-2019, 00:05
Ale dali do pieca.. wydałem 20k koron na ulepszenie zaklinacza na max a przydatne jest... jedno słowo na kilkanaście, i jeden glif.. xD najgorzej wydane 20k :D:D :D :D naciagacze ha [emoji38] ale fajni tylko za dużo gadają ha

Wysłane z mojego Hułałeja

Dho'ine
12-08-2019, 09:34
No ja tak z jednym potworkiem oszukałem (się cicho przyznam) bo sobie już rady nie dałem :D
Zaczynałem na wysokim poziomie i zmieniłem na niższy. Po walce znów na wysoki i ogień do końca gry.

Można wiedzieć z ciekawości jaki to potworek?
Na każdego jest jakiś sposób.
Ja za każdym razem ulepszałem wiedźmińskie ekwipunki na maxa, na arcymistrzowski poziom, mnóstwo kasy na to szło. A potem i tak nosiłem wilka albo żmiji (bo żmija wygląda na ekwipunek z prologu). I szkoda że kusze są tylko kota i niedźwiedzia, psuje to nieco zestawy bo są niepełne.

Zdebik
12-08-2019, 10:14
Od początku grałem na hardzie i z padem od xboxa (na PC) nie było problemów. Znajomy natomiast mówił, że podobno na normalu jakimś cudem początki są trudniejsze.

Aeon88
12-08-2019, 10:33
I szkoda że kusze są tylko kota i niedźwiedzia, psuje to nieco zestawy bo są niepełne.

Ale łopada od klucznika wymiata xD

spiritus
12-08-2019, 11:04
Dho'ine nie mam pojecia. Cos na poczatku jak bylem biedny i ubogo odziany :D

Dho'ine
12-08-2019, 15:46
Stawiałem na klucznika :) dla mnie najlepszy boss w grze. Klimat taki, że aż ciarki miałem za pierwszym razem. Póki nie znalazłem na niego metody to też się z nim nieźle namęczyłem.

spiritus
12-08-2019, 16:00
Klucznik chyba nie. Jego chyba ogarnalem za 2 albo 3 razem.
Nie pamietam...serio.

morzon
12-08-2019, 18:06
Ja pamiętam, że dla mnie najtrudniejsza walka była z Porońcem (u Barona) - może miałem za niski level, może jeszcze nie do końca odnajdowałem się w unikach/miksturkach etc ale to był moment kiedy się poddałem i zmniejszyłem na walkę stopień trudności o jeden w dół. No szlag mnie trafiał przy ciągłym powtarzaniu tego - zwłaszcza, że na PS4 wczytywanie trwa zdecydowanie za długo i po kilkunastu niepowodzeniach frustracja i zniecierpliwienie wygrały :P

spiritus
12-08-2019, 18:08
Ja pamiętam, że dla mnie najtrudniejsza walka była z Porońcem (u Barona) - może miałem za niski level, może jeszcze nie do końca odnajdowałem się w unikach/miksturkach etc ale to był moment kiedy się poddałem i zmniejszyłem na walkę stopień trudności o jeden w dół. No szlag mnie trafiał przy ciągłym powtarzaniu tego - zwłaszcza, że na PS4 wczytywanie trwa zdecydowanie za długo i po kilkunastu niepowodzeniach frustracja i zniecierpliwienie wygrały :P

WŁAŚNIE!
Też mnie poroniec wkurzał. Chyba 20 razy próbowałem do niego podejść :/
Przeklęty bachor :D

Zelber
12-08-2019, 18:26
Jak dla mnie zdecydowanie najgorsza była żabka z serca z kamienia.

spiritus
12-08-2019, 19:09
Ehh...
chyba na nowo zacznę w wieśka grać przez Was dziadygi! :D

OjTam
12-08-2019, 19:11
Jedynkę przeszedłem z 3x.
Do dwójki nie mam weny po paru godzinach...
Co dopiero o III mówić...
A kupiłem wszystkie z wszystkimi DLC... Jak tu żyć... :lol:

spiritus
12-08-2019, 19:18
... Jak tu żyć... :lol:

Podstawą jest dobry miecz i eliksiry. Później jakoś pójdzie :D

- - - - kolejny post - - - - - -

A tak szczerze to powal tą dwójkę bo jest nudna.
Trójka jak Cię wciągnie to o świecie zapomnisz :D

OjTam
12-08-2019, 19:26
Podstawą jest dobry miecz i eliksiry. Później jakoś pójdzie :D


W 1 miałem Runiczny Sihil z Mahakamu i Księżycowe Ostrze. Do tego Pancerz Kruka, w wersji neutralnej.
Odpalając Jaskółkę, mogłem wbiec w grupkę praktycznie dowolnych przeciwników i po góra 2 minutach, wszystko leżało...
W 2 Sihil i Księżycowe są tylko trochę lepsze niż standardowe. Pancerz jeszcze daje radę.
Choć najbardziej dobija mnie, że eliksiry pije się przed walką, no i zdecydowanie krótsze działanie mają.

A chcę po kolei przejść, jak jest możliwość. Podpasowało mi to jeszcze za czasów Mass Effect.

spiritus
12-08-2019, 19:40
No to ciśnij ciśnij... dwójka to jest 2-3 dni gry :D