Zobacz pełną wersję : Wiedźmin 3
Siemka, może jest tu ktoś kto pykał w wieśka 3, mam pytanko... Posiadam W3 + obydwa dodatki (SzK i KiW). Obecnie jestem po bitwie w kaer moren i zabicu imeritha i 2 wiedźm, 31lvl geralta. Mam dylemat z tym kiedy rozpocząć dodatek serce z kamienia. Wyszedł później niż podstawka więc niby logiczne skończyć podstawową wersję a dopiero potem serce i po nim krew i wino, ale słyszałem że lepiej zacząć serce z kamienia zanim zakończy się główny wątek fabularny z podstawki bo w dodatku SzK są nawiązania do fabuły głównej i różne "smaczki"... Czyli podobno najlepiej robić główną fabułę do bitwy w kaer moren, potem serce z kamienia, potem powrót do fabuły głownej i zakończenie podstawki zabiciem eredina, potem krew i wino.
Ktoś potwierdzi/zaprzeczy?
Grałem, nie przejmowałem się niczym i tak polecam grać. :P
To, zrób tak jak mówisz :) i problem z glowy.
Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
sokolnik
08-08-2019, 22:52
Siemka, może jest tu ktoś kto pykał w wieśka 3, mam pytanko... Posiadam W3 + obydwa dodatki (SzK i KiW). Obecnie jestem po bitwie w kaer moren i zabicu imeritha i 2 wiedźm, 31lvl geralta. Mam dylemat z tym kiedy rozpocząć dodatek serce z kamienia. Wyszedł później niż podstawka więc niby logiczne skończyć podstawową wersję a dopiero potem serce i po nim krew i wino, ale słyszałem że lepiej zacząć serce z kamienia zanim zakończy się główny wątek fabularny z podstawki bo w dodatku SzK są nawiązania do fabuły głównej i różne "smaczki"... Czyli podobno najlepiej robić główną fabułę do bitwy w kaer moren, potem serce z kamienia, potem powrót do fabuły głownej i zakończenie podstawki zabiciem eredina, potem krew i wino.
Ktoś potwierdzi/zaprzeczy?Na internecie masz każda misję opisaną, co się stanie gdy...
Rob misję wg poziomów trudności. Kilka pewnie Cię ominie bo gra je wykluczy sama z siebie.
Przeszedłem cała grę plus dwa dodatki, świetna gra. Mega.
Wysłane z mojego Hułałeja
To że można tak i siak to ja wiem :) jak ktoś skończył podstawę potem kupił dodatek to będzie szedł za porządkiem dodatki po skończeniu głównej fabuły. Sęk w tym, że, podobno, w dodatku serce z kamienia wątki są powiązane z główną fabułą dla tych, którzy będą chcieli przejść całość mając obydwa dodatki już zainstalowane, i, podobno, w takim wypadku jak się gra od zera z dodatkami lepiej serce z kamienia zacząć przed wojną z gonem. Podobno. Stąd pytanie, co to zmieni i czy tak ktoś z Was grał. Ale ok, poszukam w sieci.
krzysztofz24
08-08-2019, 23:21
Absolutnie rob najpierw podstawke a potem dopiero dodatki. Tak to zaplanowali tworcy.
Gralem tak...2 razy:-). Nie traci sie zadnych smaczkow fabuly.
Jak zaczniesz dodatek to nabijesz sobie level wysoko.
Przeciez to bez sensu nabic sobie wysoki level na dodatku i dopiero grac w zakonczenie glownego watku z podstawki. Niech to bedzie troche wyzwaniem.
Przy okazji. Nie wiem na jakim poziomie trudnosci grasz. Ale z 4 dostepnych polecam ten 3.
1 poziom. Potwory stoja jak slup soli, nie uciekaja.
2 poziom. Juz cie atakuja, ale nie rozwijaja nazwijmy to; pelnego wachlarzu swoich dostepnych atakow.
3 poziom. Potwory atakuja z pelnym wachlarzem swoich atakow. Wszystko co fabryka dala;-).
4 poziom. Tutaj troche tworcom zabraklo pomyslu. Bo jest tak samo jak w punkcie trzecim. Zero dodatkowych wtakow. Tylko ze potwory zadaja niebotyczne ilosci obrazen a ty im minimalne-takie sa odporne. Takie to troche sztuczne i ma sile rozwiazanie.
Polecam punkt 3. A jak chcesz ciut trudniej to mozesz to plynnie soboe stopniowac.
Dobierajac odpowiednio sobie ekwipunek . Czyli np miecz z nizszego poziomu.
Na pewno masz kolekcje swoich ulubionych mieczy z roznych poziomow;-).
P.s Kurde 3 raz juz nie bede gral, ale szkoda mi odinstalowac. I W3 zawala miejsce razem z dodatkami na C:-).
sokolnik
08-08-2019, 23:28
Absolutnie rob najpierw podstawke a potem dopiero dodatki. Tak to zaplanowali tworcy.
Gralem tak...2 razy:-). Nie traci sie zadnych smaczkow fabuly.
Jak zaczniesz dodatek to nabijesz sobie level wysoko.
Przeciez to bez sensu nabic sobie wysoki level na dodatku i dopiero grac w zakonczenie glownego watku z podstawki. Niech to bedzie troche wyzwaniem.
Przy okazji. Nie wiem na jakim poziomie trudnosci grasz. Ale z 4 dostepnych polecam ten 3.
1 poziom. Potwory stoja jak slup soli, nie uciekaja.
2 poziom. Juz cie atakuja, ale nie rozwijaja nazwijmy to; pelnego wachlarzu swoich dostepnych atakow.
3 poziom. Potwory atakuja z pelnym wachlarzem swoich atakow. Wszystko co fabryka dala;-).
4 poziom. Tutaj troche tworcom zabraklo pomyslu. Bo jest tak samo jak w punkcie trzecim. Zero dodatkowych wtakow. Tylko ze potwory zadaja niebotyczne ilosci obrazen a ty im minimalne-takie sa odporne. Takie to troche sztuczne i ma sile rozwiazanie.
Polecam punkt 3. A jak chcesz ciut trudniej to mozesz to plynnie soboe stopniowac.
Dobierajac odpowiednio sobie ekwipunek . Czyli np miecz z nizszego poziomu.
Na pewno masz kolekcje swoich ulubionych mieczy z roznych poziomow;-).
P.s Kurde 3 raz juz nie bede gral, ale szkoda mi odinstalowac. I W3 zawala miejsce razem z dodatkami na C:-).Gry instalujesz na dysju systemowym?
Ja instaluje na moim drugim starym ssd na SATA. Ssd systemowy to system, programy i bieżące pliki do obróbki.
Ale wracajac do wątku. Najlepiej zrobić jak Krzysztof pisze.
Gra wciąga, mega jest, ale jestem odporny i nie odinstalowalem, przecież nie będę grać w grę 2gi raz :)
No chyba że miałbym przetestować nowego Ryzena ha ha ha ;)
Wysłane z mojego Hułałeja
krzysztofz24
09-08-2019, 08:28
Kiedys wyjatkow zainstalowalem W3 na sysgemowym SSD, bo mialem jego i jakis bardzo stary HDD tylko. Zreszta SSD daje 2-3% do fps i szybsze wczytywanie:-).
Akurat Battlefielda 4 mam na SSD bo tam sie licza ulamki sekund czy przezyjesz czy nie;-).
Teraz mam oddzielny HDD 1 tera na gry. O nazwie G - jak gry:-). I tam wszystko instaluje.
Pamietam ze jak pierwszy raz gralem w W3 to jeszcze na karcie grafiki 1G na kombinacji nisko-srednich ustawien. O dziwo jakos to nawet dzialalo.
Ale w trakcie gry dokupilem specjalnie GTX 760 z 2G i szyna 256 bit.
Tu juz byly ustawienia w wiekszosci wysokie.
No a jak potem kupilem GTX 1070...to trzeba bylo go stestowac na W3. I drugi raz zagralem.
Ech głupoty panowie gadacie, jak nie można grać 2 raz :) Ja przeszedłem podstawkę 3 razy i teraz dodatki 2 raz, wszystko na PS4. Uważam że 2 razy spokojnie można zagrać, chociażby dlatego że z reguły jest co najmniej dwa zakończenia, zadań, wątków itp. Można wybrać Triss lub Yennefer itp. Ciupię sobie weekendowo po troszkę od kilku lat. I zawsze najpierw podstawka a potem dodatki. Najpierw Serca z Kamienia a potem Krew i Wino. A co do przechodzenia tak jak powyżej to ciekawa teoria, mogę spróbować i dam znać ale zajmie mi to pewnie od pół roku do roku :)
Teraz gram na najwyższym poziomie i spokojnie daję radę bez spin. Mało eliksirów używam.
Fajnie też sobie sprawdzać regularnie czy mamy zadania niewykonane, zawsze można wczytać sejwa i wykonać.
P.S: Mnie tak ten świat wciągnął że ciężko się z nim rozstać, wracam wciąż, po miesiącu-dwóch ale wracam.
Ja też na ps4(slim), W3 pierwsza kupiona gra. Choć fabularnie dla mnie arcydzieło to nie dałem rady przejść drugi raz. Niekończące się downloadingi..
Pisząc to przypominam sobie Krew i Wino i aż parskam, akcja w urzędzie albo z pomnikiem.. xD Kurde, chyba spróbuję raz jeszcze przejsc sam dodatek.
sokolnik
09-08-2019, 10:15
Czyli Krzychu przeszedł Wieśka raz jeszcze bo kupił karta graficzna... Czyżbym miał przejść Wieśka bo zmieniam proca? :)
Nihy każdy powód jest dobry... Może zimą :)
Wysłane z mojego Hułałeja
Panoćki, z tego co czytałem Serce z Kamienia jest krótkie, więc nie wbiję poziomu ciul wie jak robiąc ten dodatek przed dokończeniem głównej fabuły. I tak się zdecydowałem przejść grę - fabuła główna do ostatnich przygotowań, potem dodatek serce z kamienia, potem dokończe fabułę główną, potem dodatek krew i wino.
Ze smaczków, taki przykład, jak zaczniecie serce z kamienia odpowiednio wcześnie spotkacie ex vesemira, którą ten będzie chciał odwiedzić :) nie wiem ile jest tych smaczków czyli powiązań z główną fabułą, ludzie piszą że są, więc w takiej kolejności to przejdę.
Ogólnie co do poziomu, i tak mam za wysoki. Na bierząco po skończeniu wątków fabularnych w danej lokalizacji robię wszystkie zadania poboczne i odkrywam wszystkie pytajniki. Ale to jest najmniejszy problem, bo znajduję masę unikalnych mieczy z niższych poziomów, to samo ze zbrojami, wystarczy nie zakładać najbardziej wypasionej i już jest trudniej. Poziom trudności mam 2 lub 3, nie pamietam. Napewno nie najlatwiejszy, i nie najtrudniejszy.
spiritus
09-08-2019, 10:43
Piękna gra.
Ja robiłem po kolei wszystko. Czyli pierwsze podstawa a później dodatki jeden za drugim.
Serce z kamienia jest owszem krótkie ale najlepsze z tych trzech :D
sokolnik
09-08-2019, 10:44
Gra jest mega... W tym tyg zainstalowałem BF1, 3 wieczory i przeszedłem ha
Wieśka męczyłem 3 miesiące ha ale czasami nie grałem tydzień czy dwa. Wszystkie zadanianpodobczne robiłem, te znaki zapytania odkywałem, chyba na Skelige jest wielki potwór do zabicia, tam na tych wyspach w głównej grze, taki latający orzeł jakiś na 4 łapach ha polecam, wymagający ptaszek :)
Wysłane z mojego Hułałeja
spiritus
09-08-2019, 10:50
Gra jest mega... W tym tyg zainstalowałem BF1, 3 wieczory i przeszedłem ha
Wieśka męczyłem 3 miesiące ha ale czasami nie grałem tydzień czy dwa. Wszystkie zadanianpodobczne robiłem, te znaki zapytania odkywałem, chyba na Skelige jest wielki potwór do zabicia, tam na tych wyspach w głównej grze, taki latający orzeł jakiś na 4 łapach ha polecam, wymagający ptaszek :)
Wysłane z mojego Hułałeja
To gryf :D
Noo... ciężka bestia do ogarnięcia.
Ja przeszedłem wieśki 1,2 i 3 bez większych przerw. Fajna sprawa D:
krzysztofz24
09-08-2019, 11:11
Aeon88, no wlasnie nabijesz wysoki level ma dodatku.
Podstawke konczy sie z 31-34 poziomem. Robiac wszystko absolutnie i zadania wtedy kiedy sa za nie punkty doswiadczenia. To 35-37.
Serca z kamienia konczysz na 43-44 bodajze. Krew i wino ma 50 ktoryms, chyba 51-53.
Ja gralem po kolei i spotkalem byla eks Vesimira. Pamietam.
Wiesz co, mam dla ciebie idealne rozwiazanie;-). Zrob sobie save.
Jest taka scena/moment w podstawce, ze jak juz zwerbujesz wszustkich sojusznikow do walki z Gonem. To ma Skellige na pomoscie podchodzisz do tego Elfa czarodzieja i on sie pyta czy jestes gotow. Jesli odpowiesz tak, to zaczyna sie zakonczenie czyli ostateczne starcie z Gonem.
Na tym pomoscie podchodzisz, albo mowisz ze nie jestes gotow i save.
Albo nie podchodzisz tak blisko zeby zalapal dialog i save.
No wiesz o co chodzi.
I mozesz sobie pojsc zrobic dodatek Serca z kamienia i zakonczenie podstawki potem.
Albo ponprzejsciu dodatku wczytac save.
Albo i tak i tak:-).
Do wyboru do koloru.
Wazne zeby to byl reczny save.
I ma wszelki wypadek skopiuj sobie savy z folderu gry.
P.s To tylko propozycja, zrobisz jak chcesz. Bo w koncu chodzi o zabawe i nie ma jedynie slusznej drogi na przejscie gry.
Jak się nadużywa bugów z ekonomią, to pojawia się skarbówka. :D
Z przejściem serca z kamienia przed skończeniem podstawki może być jeden "drobny" problem: początkowe bossy z dodatku.
Aeon88, no wlasnie nabijesz wysoki level ma dodatku.
Podstawke konczy sie z 31-34 poziomem. Robiac wszystko absolutnie i zadania wtedy kiedy sa za nie punkty doswiadczenia. To 35-37.
Serca z kamienia konczysz na 43-44 bodajze. Krew i wino ma 50 ktoryms, chyba 51-53.
Ja gralem po kolei i spotkalem byla eks Vesimira. Pamietam.
Wiesz co, mam dla ciebie idealne rozwiazanie;-). Zrob sobie save.
Jest taka scena/moment w podstawce, ze jak juz zwerbujesz wszustkich sojusznikow do walki z Gonem. To ma Skellige na pomoscie podchodzisz do tego Elfa czarodzieja i on sie pyta czy jestes gotow. Jesli odpowiesz tak, to zaczyna sie zakonczenie czyli ostateczne starcie z Gonem.
Na tym pomoscie podchodzisz, albo mowisz ze nie jestes gotow i save.
Albo nie podchodzisz tak blisko zeby zalapal dialog i save.
No wiesz o co chodzi.
I mozesz sobie pojsc zrobic dodatek Serca z kamienia i zakonczenie podstawki potem.
Albo ponprzejsciu dodatku wczytac save.
Albo i tak i tak:-).
Do wyboru do koloru.
Wazne zeby to byl reczny save.
I ma wszelki wypadek skopiuj sobie savy z folderu gry.
P.s To tylko propozycja, zrobisz jak chcesz. Bo w koncu chodzi o zabawe i nie ma jedynie slusznej drogi na przejscie gry.
Too late ;D decyzja podjęta, wygrałem w kaer moren, zabiłem ilmeritha, mam misję ostatnie przygotowania (pogadaj z triss, ciri, avallahem), nie ruszyłem tej misji więc siedzą sobie grzecznie u jaskra i czekają na mnie, zrobiłem wsio poboczne co było możliwe, zlecenia wiedźmińskie i misje, odkryłem wszystko w białym sadzie, vellen, zostały mi pytajniki na skellige ale one nie uciekną więc luz. Mam 33lvl i właśnie zacząłem serce z kamienia. Po skończeniu dodatku wrócę do jaskra ciągnąć wątek z podstawki. Mam cały schowek unikalnych broni i zbroi, zawsze ubieram to co mi się podoba z wyglądu, a nie to co najlepsze, więc nigdy nie jest za prosto, mimo poziomu trudności normalny w grze, po dodatku nawet żebym mial 44lvl to dalej założę to co epicko wygląda ale jest słabsze i nie będę sobie psuł zabawy zabijając wszystko na one shot kill. Więc luz. :)
Z przejściem serca z kamienia przed skończeniem podstawki może być jeden "drobny" problem: początkowe bossy z dodatku.
Spoko, mam poziom trudności normalny (2 w kolejce), 33lvl, jak założę odpowiedni ekwipunek to i tak gości ubiję, narazie latam na zestawie z 20któregoś poziomu bo mi bardziej z wyglądu odpowiada, zabijam wolniej, ale jaka z tego frajda jest jak trzeba pomyśleć ;D
---------
PS. Poziom trudności gry mogę zmienić w dowolnym momencie na wyższy zaraz po odpaleniu gry w menu OPCJE, przed wczytaniem save'a, po czym wczytam grę i wszystko jest jak było tylko od teraz będzie poziom przeciwników wyższy? I czy mogę później w dowolnym momencie zmienić poziom spowrotem na niższy?
spiritus
09-08-2019, 16:08
PS. Poziom trudności gry mogę zmienić w dowolnym momencie na wyższy zaraz po odpaleniu gry w menu OPCJE, przed wczytaniem save'a, po czym wczytam grę i wszystko jest jak było tylko od teraz będzie poziom przeciwników wyższy? I czy mogę później w dowolnym momencie zmienić poziom spowrotem na niższy?
No ja tak z jednym potworkiem oszukałem (się cicho przyznam) bo sobie już rady nie dałem :D
Zaczynałem na wysokim poziomie i zmieniłem na niższy. Po walce znów na wysoki i ogień do końca gry.
No to git :) ważne żebym w razie czego mógł wrócić na niższy.
Ale dali do pieca.. wydałem 20k koron na ulepszenie zaklinacza na max a przydatne jest... jedno słowo na kilkanaście, i jeden glif.. xD najgorzej wydane 20k :D
sokolnik
11-08-2019, 00:05
Ale dali do pieca.. wydałem 20k koron na ulepszenie zaklinacza na max a przydatne jest... jedno słowo na kilkanaście, i jeden glif.. xD najgorzej wydane 20k :D:D :D :D naciagacze ha [emoji38] ale fajni tylko za dużo gadają ha
Wysłane z mojego Hułałeja
No ja tak z jednym potworkiem oszukałem (się cicho przyznam) bo sobie już rady nie dałem :D
Zaczynałem na wysokim poziomie i zmieniłem na niższy. Po walce znów na wysoki i ogień do końca gry.
Można wiedzieć z ciekawości jaki to potworek?
Na każdego jest jakiś sposób.
Ja za każdym razem ulepszałem wiedźmińskie ekwipunki na maxa, na arcymistrzowski poziom, mnóstwo kasy na to szło. A potem i tak nosiłem wilka albo żmiji (bo żmija wygląda na ekwipunek z prologu). I szkoda że kusze są tylko kota i niedźwiedzia, psuje to nieco zestawy bo są niepełne.
Od początku grałem na hardzie i z padem od xboxa (na PC) nie było problemów. Znajomy natomiast mówił, że podobno na normalu jakimś cudem początki są trudniejsze.
I szkoda że kusze są tylko kota i niedźwiedzia, psuje to nieco zestawy bo są niepełne.
Ale łopada od klucznika wymiata xD
spiritus
12-08-2019, 11:04
Dho'ine nie mam pojecia. Cos na poczatku jak bylem biedny i ubogo odziany :D
Stawiałem na klucznika :) dla mnie najlepszy boss w grze. Klimat taki, że aż ciarki miałem za pierwszym razem. Póki nie znalazłem na niego metody to też się z nim nieźle namęczyłem.
spiritus
12-08-2019, 16:00
Klucznik chyba nie. Jego chyba ogarnalem za 2 albo 3 razem.
Nie pamietam...serio.
Ja pamiętam, że dla mnie najtrudniejsza walka była z Porońcem (u Barona) - może miałem za niski level, może jeszcze nie do końca odnajdowałem się w unikach/miksturkach etc ale to był moment kiedy się poddałem i zmniejszyłem na walkę stopień trudności o jeden w dół. No szlag mnie trafiał przy ciągłym powtarzaniu tego - zwłaszcza, że na PS4 wczytywanie trwa zdecydowanie za długo i po kilkunastu niepowodzeniach frustracja i zniecierpliwienie wygrały :P
spiritus
12-08-2019, 18:08
Ja pamiętam, że dla mnie najtrudniejsza walka była z Porońcem (u Barona) - może miałem za niski level, może jeszcze nie do końca odnajdowałem się w unikach/miksturkach etc ale to był moment kiedy się poddałem i zmniejszyłem na walkę stopień trudności o jeden w dół. No szlag mnie trafiał przy ciągłym powtarzaniu tego - zwłaszcza, że na PS4 wczytywanie trwa zdecydowanie za długo i po kilkunastu niepowodzeniach frustracja i zniecierpliwienie wygrały :P
WŁAŚNIE!
Też mnie poroniec wkurzał. Chyba 20 razy próbowałem do niego podejść :/
Przeklęty bachor :D
Jak dla mnie zdecydowanie najgorsza była żabka z serca z kamienia.
spiritus
12-08-2019, 19:09
Ehh...
chyba na nowo zacznę w wieśka grać przez Was dziadygi! :D
Jedynkę przeszedłem z 3x.
Do dwójki nie mam weny po paru godzinach...
Co dopiero o III mówić...
A kupiłem wszystkie z wszystkimi DLC... Jak tu żyć... :lol:
spiritus
12-08-2019, 19:18
... Jak tu żyć... :lol:
Podstawą jest dobry miecz i eliksiry. Później jakoś pójdzie :D
- - - - kolejny post - - - - - -
A tak szczerze to powal tą dwójkę bo jest nudna.
Trójka jak Cię wciągnie to o świecie zapomnisz :D
Podstawą jest dobry miecz i eliksiry. Później jakoś pójdzie :D
W 1 miałem Runiczny Sihil z Mahakamu i Księżycowe Ostrze. Do tego Pancerz Kruka, w wersji neutralnej.
Odpalając Jaskółkę, mogłem wbiec w grupkę praktycznie dowolnych przeciwników i po góra 2 minutach, wszystko leżało...
W 2 Sihil i Księżycowe są tylko trochę lepsze niż standardowe. Pancerz jeszcze daje radę.
Choć najbardziej dobija mnie, że eliksiry pije się przed walką, no i zdecydowanie krótsze działanie mają.
A chcę po kolei przejść, jak jest możliwość. Podpasowało mi to jeszcze za czasów Mass Effect.
spiritus
12-08-2019, 19:40
No to ciśnij ciśnij... dwójka to jest 2-3 dni gry :D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.