PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat dla paniusi ;)



spiritus
01-07-2019, 18:36
Na początek zły dział... później gdzieś przeniosę.

Mój kolega bardzo kocha swoją dziewczynę. Na oko to tak do 1500 zł :twisted:
Chciałby jej kupić na urodziny aparat.
Co polecacie w takiej cenie dla takiej typowej panci?
Ot wycieczki, spacerki, kwiatuszki, pieski i bez jakiejś obróbki (chyba, że będzie chciała gdzieś w przyszłości) wsio na instagram.

Ja niestety w nowościach w tej półce cenowej nie jestem obeznany stąd pytanie.

Nie wiem czy lustro czy bezlustro... coś na wycieczki. Niech ma i się cieszy. Aaa.. żeby to nie wyglądało jak typowa małpka.

Nie musi być nikon.


Jakieś sugestie?

crusiek
01-07-2019, 18:38
Olympus Pen pewnie :D
Wśród blogerek robił szaU :D

black70
01-07-2019, 18:43
Może OLYMPUS E-PL8 + 14-42mm (ok. 1699zł.) Mieści się mniej więcej w budżecie, no i ładny jest. Taki dla paniusi ;)

edit: Qrcze, Krecik był szybszy :D

spiritus
01-07-2019, 18:47
Aaa własnie...
mimo, że paniusia to ogarnięta i szybko pojmuje pewne sprawy. Jak nie pojmie to siedzi dopóki nie pojmie :D

Gdyby się wkręciła to manuala ogarnie. Jak to ogarnie to możliwe, że w przyszłości będzie chciała obiektyw wymienić na jakiś jaśniejszy (jak jej wytłumaczę co i jak).

- - - - kolejny post - - - - - -

Kurde... olek ciekawy. Nawet bardzo.

Deadline mam do końca tygodnia.

ksh
01-07-2019, 21:55
Mój kolega bardzo kocha swoją dziewczynę. Na oko to tak do 1500 zł :twisted:
Słabo to wycenia ;)

Olympus EPL 8 z pancake kitem albo może Panasonic GX800 + 12-32 ?

moshica
02-07-2019, 12:49
Kobiety lubią mieć wypasiony smartfon w torebce, może połączenie z dobrym aparatem ?
Wiem, 1500 na coś takiego może być barierą .....
Swoją drogą kto dziś kupuje aparaty, ponoć słabo idzie sprzedaż ;-)

spiritus
03-07-2019, 15:41
Kurde... dość ciekawy ten olek.

Ma go ktoś tu na forum może?

Sosul
03-07-2019, 15:58
Kurde... dość ciekawy ten olek.

Ma go ktoś tu na forum może?

Z tym konkretnym nie miałem styczności, ale jest podobny do serii E-M10. Obecnie posiadam E-M10 III, a miałem przez długi okres czasu E-M5 II i E-M1 II, także można powiedzieć,że "jakąś" styczność z olympusem miałem.
Sprzęt mały, kompaktowy, a przede wszystkim bardzo ładny i solidnie wykonany. Automat solidny, także dziewczyna nie musi się niczego uczyć. Przyzwoite kity 12-42 i 40-150 załatwiają wszystkie ogniskowe. Jeśli chodzi o spacery/wycieczki, będzie wystarczająca ilość światła na ciemne szkła.
Przede wszystkim sprzęt jest niezawodny i bardzo szybki. Nie wiem jak działa stabilizacja w tym konkretnym modelu, ale używając E-M5 II/E-M1 II,E-M10 III czasy rzędu 1" nie były problemem.

Kolekcjoner
05-07-2019, 00:20
M100 z kitem. Do ogarnięcia w tej cenie.

Monet24
07-10-2019, 10:07
OLYMPUS E-PL8 myślę, że sprawdzi się idealnie. Moja kumpela ma i chwali sobie bardzo