Zobacz pełną wersję : szukam kogos z pilotem do d80 W-wa test
witam
Poszukuje kogoś kto ma pilota do nikona żeby przetestować mojego d80. Próbowałem zrobić pilota do niego i niestety nie działa, pomimo tego, że wysyła sygnał z diody.
Centrum W-wy najbardziej preferowana na spotkanie, ale nie upieram się.
Pozdrawiam
Konos
Nie mam oryginalnego, ale u mnie działa więc u Ciebie też powinien- jak Ci pasuje na Matuszewską w ciągu dnia - - tam pracuję zapraszam- tylko uprzedź
Ja również nie mam oryginalnego, ale zrobionego samodzielnie. Działa z moim D50, więc z D80 nie powinno być problemów. Jeśli jesteś zainteresowany, to zapraszam. Mieszkam na Lazurowej na Bemowie
matys80, masz może schemat takiego pilota? Jeśli tak to prosiłbym na maila... Może sobie coś takiego zmajstruję... parę rzeczy już polutowałem :)
Jasne, tyle że mogę to zrobić dopiero we wtorek, jak wrócę do pracy, bo tam mam całą dokumentację.
Pozdrawiam
Tutaj jest dość fajny projekt, z dokładnym opisem:
http://www.bigmike.it/ircontrol/
A ja zanabyłem pilota uniwersalnego Philips, taki jak ten:
http://www.allegro.pl/item203644845_nowy_uniwersalny_pilot_philips_najta niej_.html
Po zaprogramowaniu go jako SANYO otrzymałem pilota do wyzwalania migawki lustrzanek Nikona.
Okazało się, że znalazłem część materiałów na domowym kompie. Zrobiłem z tego na szybko stronę. Moje wypociny są pod adresem:
http://tmatysniak.taksi.com.pl/Nikon/
Pozdrawiam
Ja również nie mam oryginalnego, ale zrobionego samodzielnie. Działa z moim D50, więc z D80 nie powinno być problemów. Jeśli jesteś zainteresowany, to zapraszam. Mieszkam na Lazurowej na Bemowie
Witam wszystkich,
dzięki za chęć testów i sorki że się nie odzywałem (zarobienie),
jak tylko sie obrobię z obowiązkami to dam znać na prive do któregoś z was.
a tak w wolnej chwili podalibyście mi procedurę waszego postępowania przy korzystaniu z pilota. może ja coś źle robie
Robert
killertowa
07-07-2007, 01:46
A ja zanabyłem pilota uniwersalnego Philips, taki jak ten:
http://www.allegro.pl/item203644845_nowy_uniwersalny_pilot_philips_najta niej_.html
Po zaprogramowaniu go jako SANYO otrzymałem pilota do wyzwalania migawki lustrzanek Nikona.
Na serio warto go kupić? Do jakiej odległości od aparatu działa?
Nikon_RC
07-07-2007, 13:28
Witam.Mam oryginała od D70s.Jakby co daj znac.Jestem z w-wy.(
[email protected])
andro2141
07-07-2007, 19:44
Witam,
mam org. od D80 sprawdzałem działał do 9 m, póżniej zabrakło mi przestrzeni w mieszkaniu,
pozdrawiam
andro2141 (W-wa)
witam,dzięki wszystkim za chęć pomocy.
Nie korzystałem niestety bo nie mogłem się wyrwać.
Wątek można zamknąć.
kupiłem tego pilota philipsa:
http://www.allegro.pl/item203644845_nowy_uniwersalny_pilot_philips_najta niej_.html
działa z nikonem d80 na kodzie Sanyo 010201.
zalety:
1. cena 12 pln z kosztami przesyłki chciałem zrobić takiego pilota sam i same graty by mnie kosztowały 14,50 a gdzie robota.
2. ładna obudowa
wady:
1. wymiary pilot, ma około 12cm długości i 2 cm grubości w najgrubszym miejscu(baterie paluszki),
2. zakres działania na bateriach, które były w komplecie ~5-6 m, (może przy nowych bateriach w pilocie będzie lepiej, sprawdzę i dam znać, może naładowanie baterii aparatu (22%) miało na to wpływ). Ponoć oryginalne piloty Nikona z ~12 m łapią,
to tyle wstępnych "badań"
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.