PDA

Zobacz pełną wersję : szukam kogos z pilotem do d80 W-wa test



konos
21-06-2007, 14:37
witam

Poszukuje kogoś kto ma pilota do nikona żeby przetestować mojego d80. Próbowałem zrobić pilota do niego i niestety nie działa, pomimo tego, że wysyła sygnał z diody.

Centrum W-wy najbardziej preferowana na spotkanie, ale nie upieram się.

Pozdrawiam
Konos

talpini
22-06-2007, 17:35
Nie mam oryginalnego, ale u mnie działa więc u Ciebie też powinien- jak Ci pasuje na Matuszewską w ciągu dnia - - tam pracuję zapraszam- tylko uprzedź

matys80
22-06-2007, 22:03
Ja również nie mam oryginalnego, ale zrobionego samodzielnie. Działa z moim D50, więc z D80 nie powinno być problemów. Jeśli jesteś zainteresowany, to zapraszam. Mieszkam na Lazurowej na Bemowie

fireboy
22-06-2007, 22:28
matys80, masz może schemat takiego pilota? Jeśli tak to prosiłbym na maila... Może sobie coś takiego zmajstruję... parę rzeczy już polutowałem :)

matys80
23-06-2007, 12:28
Jasne, tyle że mogę to zrobić dopiero we wtorek, jak wrócę do pracy, bo tam mam całą dokumentację.

Pozdrawiam

Zink
23-06-2007, 14:05
Tutaj jest dość fajny projekt, z dokładnym opisem:

http://www.bigmike.it/ircontrol/

asche
23-06-2007, 15:04
A ja zanabyłem pilota uniwersalnego Philips, taki jak ten:

http://www.allegro.pl/item203644845_nowy_uniwersalny_pilot_philips_najta niej_.html

Po zaprogramowaniu go jako SANYO otrzymałem pilota do wyzwalania migawki lustrzanek Nikona.

matys80
23-06-2007, 21:34
Okazało się, że znalazłem część materiałów na domowym kompie. Zrobiłem z tego na szybko stronę. Moje wypociny są pod adresem:
http://tmatysniak.taksi.com.pl/Nikon/

Pozdrawiam

konos
27-06-2007, 13:24
Ja również nie mam oryginalnego, ale zrobionego samodzielnie. Działa z moim D50, więc z D80 nie powinno być problemów. Jeśli jesteś zainteresowany, to zapraszam. Mieszkam na Lazurowej na Bemowie

Witam wszystkich,

dzięki za chęć testów i sorki że się nie odzywałem (zarobienie),

jak tylko sie obrobię z obowiązkami to dam znać na prive do któregoś z was.

a tak w wolnej chwili podalibyście mi procedurę waszego postępowania przy korzystaniu z pilota. może ja coś źle robie

Robert

killertowa
07-07-2007, 01:46
A ja zanabyłem pilota uniwersalnego Philips, taki jak ten:

http://www.allegro.pl/item203644845_nowy_uniwersalny_pilot_philips_najta niej_.html

Po zaprogramowaniu go jako SANYO otrzymałem pilota do wyzwalania migawki lustrzanek Nikona.

Na serio warto go kupić? Do jakiej odległości od aparatu działa?

Nikon_RC
07-07-2007, 13:28
Witam.Mam oryginała od D70s.Jakby co daj znac.Jestem z w-wy.([email protected])

andro2141
07-07-2007, 19:44
Witam,
mam org. od D80 sprawdzałem działał do 9 m, póżniej zabrakło mi przestrzeni w mieszkaniu,
pozdrawiam
andro2141 (W-wa)

konos
15-07-2007, 10:08
witam,dzięki wszystkim za chęć pomocy.
Nie korzystałem niestety bo nie mogłem się wyrwać.

Wątek można zamknąć.
kupiłem tego pilota philipsa:
http://www.allegro.pl/item203644845_nowy_uniwersalny_pilot_philips_najta niej_.html

działa z nikonem d80 na kodzie Sanyo 010201.

zalety:
1. cena 12 pln z kosztami przesyłki chciałem zrobić takiego pilota sam i same graty by mnie kosztowały 14,50 a gdzie robota.
2. ładna obudowa
wady:
1. wymiary pilot, ma około 12cm długości i 2 cm grubości w najgrubszym miejscu(baterie paluszki),
2. zakres działania na bateriach, które były w komplecie ~5-6 m, (może przy nowych bateriach w pilocie będzie lepiej, sprawdzę i dam znać, może naładowanie baterii aparatu (22%) miało na to wpływ). Ponoć oryginalne piloty Nikona z ~12 m łapią,

to tyle wstępnych "badań"