PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki to ptaszek?



janu3
26-05-2019, 07:54
Muszę się przyznać, że moja edukacja zaczęła się i zakończyła na kosach, które co roku na moim balkonie zakładają gniazdo. Na działce natomiast w iglakach jakiś, niezidentyfikowany dla mnie, ptaszek złożył jaja. Bardzo ciężko tam zajrzeć. Tak na marginesie wczoraj w gnieździe były małe pisklaki. Czy ktoś z forumowiczów podpowie mi, na podstawie zdjęcia jaj o jakiego ptaszka chodzi? Jaja są zdecydowanie mniejsze od jaj kosa. Takie białe, raczej kremowe, nakrapiane.
25419
25420

DreK
26-05-2019, 15:12
Dla mnie jajka podobne bardzo do jaskółczych.

AlexanderJohnson1964
28-05-2019, 08:09
Zgadzam się z przedmówcą - dla mnie również jaja wyglądaja na jaskółcze.

barracuda
28-05-2019, 16:50
Jaskółcze? :-D A która jaskółka robi gniazda na drzewie...

janu3
28-05-2019, 16:58
Jaskółcze? :-D A która jaskółka robi gniazda na drzewie...

No właśnie! :D Nie...to nie jaskółka. Coś się już wykluło. Niestety musimy odchylić gałęzie, żeby zajrzeć do gniazda.W tym momencie ptaszek ucieka. Mamy z żoną chytry plan :wink: Przyczaję się na jego drodze ucieczki i spróbuję zrobić fotkę. Jednak przy tak małym, szybkim ptaku może się to okazać niemożliwe. Generalnie też nie jest naszym zamiarem straszenie tych stworzonek. Zobaczymy!

barracuda
28-05-2019, 17:22
Skoro to mały ptak, to może być makolągwa. Dorosła samiczka jest właściwie szara, ale samiec ma charakterystyczne pomarańczowe zabarwienie na piersi.

Ark
29-05-2019, 20:16
A może lepiej będzie jak odpuścisz sobie zaglądanie do gniazda? Proponuję poczekać kilka dni, aż podloty wyjdą z gniazda, a wtedy łatwiej i co ważne - bezpieczniej dla ptaków zrobisz zdjęcie [emoji3526]

janu3
29-05-2019, 21:32
A może lepiej będzie jak odpuścisz sobie zaglądanie do gniazda? Proponuję poczekać kilka dni, aż podloty wyjdą z gniazda, a wtedy łatwiej i co ważne - bezpieczniej dla ptaków zrobisz zdjęcie [emoji3526]
Tak. To jasne i oczywiste. Nawet ostatnio nie zaglądam na działkę bo zimno, wietrznie i deszczowo. Co roku goszczę na balkonie kosy. Doświadczenie więc jakieś posiadam :smile:

Ark
30-05-2019, 12:09
Może ta strona http://fotoptaki.art.pl/album_user.php?user_id=247&sort_method=pic_time&sort_order=DESC&sid=610e891d2f45e5be1aaefbc397cc9665&start=96 pomoże Ci rozwiązać zagadkę. Znajdziesz tam piękne zdjęcia ptaków i wyszukiwarkę dzięki, której łatwiej/szybciej będziesz mógł zweryfikować czy dana nazwa ptaka to "Twój" ptaszek [emoji3526]

janu3
02-06-2019, 09:47
Mamusia wprawdzie bardzo szybka i nielubiąca pozować dała się jakoś sfotografować. Muszę na jakimś forum ornitologicznym dopytać jaki to ptak. Makolągwa? Hmmm...nie jestem pewien.
25725

Dex
02-06-2019, 10:23
Panowie - pomożecie? ;)
darjo1 , FotoDam , darek_d

darjo1
02-06-2019, 11:30
Po tym zdjęciu obstawiał bym piegżę, ale pewności nie mam. Może ktoś jeszcze się wypowie.

janu3
02-06-2019, 12:11
Po tym zdjęciu obstawiał bym piegżę, ale pewności nie mam. Może ktoś jeszcze się wypowie.

Według mnie zagadka została rozwiązana.
W internecie trafiłem też na zdjęcie gniazda z jajami. Jaja całkiem podobne do tych które sfotografowałem. Wielkie dzięki! ;)

abdul
03-06-2019, 10:09
Na allegro są plakaty z ptakami. Dobra opcja.