PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiana D7100 na D7500



pcdream
18-05-2019, 19:27
Witam mam D7100 od 5 lat czy jest sens przejść na 7500 jest w dobrej cenie 3490

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Myszowor
18-05-2019, 19:38
Jak najbardziej, właśnie dwa lata temu przechodziłem z D7100 na D7500 i naprawdę kolosalna różnica w jakości obrazka i funkcjonalności, polecam.

black70
18-05-2019, 19:42
Naprawdę? Taka różnica, że warta dopłaty 2 tys.?

madebyzosiek
18-05-2019, 19:44
Poprawi Ci się iso, DR, lepiej reaguje na wyciąganie cieni, lepszy bufor, ale uważam że nie ma to sensu. Oczywiście ja tak uważam. Ja D7100 zmieniłem na D500, używałem przez dwa lata równocześnie z FXem i już nie mam w użytku aparatu DX. Krok do przodu po D7100 to D610/D750 jak jest kasa na szkła. Jak Ci nic nie przeszkadza w D7100, to nie zmieniaj.

Myszowor
18-05-2019, 19:51
Dla mnie 2k za nowy aparat to nie jest duża kwota, zresztą jak kupowałem to D7500 kosztował 5k ;)

pcdream
18-05-2019, 20:26
Na pełną klatkę bym zmienił ale koszt szkieł duży a większość mam pod dx więc narazie musi być Dx

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

mmluty
20-05-2019, 08:22
Jeżeli chcesz zmienić body na nowsze to są dwie możliwości. Pierwsza - chcesz mieć nowszy model bo fajnie jest mieć coś nowego a w dodatku jest nadzieja, że będziesz robił lepsze zdjęcia. Jeżeli dla portfela nie stanowi to problemu, to niema co pytać tylko iść do sklepu. Chociaż zdjęcia pewnie lepsze nie będą.
Drugi przypadek - z obecnym body natrafiasz na ograniczenia w realizacji pomysłów na zdjęcia. Na forum możesz się dowiedzieć dużo co wybrać żeby te ograniczenia zlikwidować za minimum wydatków, ale wtedy musisz jasno napisać co Ci przeszkadza w obecnym body, tego nie napisałeś.

pcdream
20-05-2019, 19:24
Dziękuję za podpowiedzi i rady ale klamka zapadła dzisiaj odebrałem D7500 ze sklepu

Julius
20-05-2019, 19:38
Poprawi Ci się iso, DR, lepiej reaguje na wyciąganie cieni, lepszy bufor, ale uważam że nie ma to sensu. Oczywiście ja tak uważam. Ja D7100 zmieniłem na D500, używałem przez dwa lata równocześnie z FXem i już nie mam w użytku aparatu DX. Krok do przodu po D7100 to D610/D750 jak jest kasa na szkła. Jak Ci nic nie przeszkadza w D7100, to nie zmieniaj.

Tez tak sądzę.

D7xxx to są już na tyle kompletne body, że zmiana na nowe i oczekiwanie lepszej jakości zdjęc... jest lekko naiwnea D500 pod sport - to jeszcze OK.
Wolałbym kupić za te pieniądze jakieś solidne szkło.
No albo wejść w body FX bo tutaj D700/D600/610 dałoby już DUŻĄ różnice w obrazku, tylko te zoomy trzebaby zmienić na coś pod FX.
50, 35 i 70-300 z tego co kojarzę kryje. a sprzedajac 18-105 i Sigmę można prawie na jakiegos Tamrona 2.8 uzbierać.

Myszowor
21-05-2019, 13:13
pcdream podziel się swoją opinią po zamianie...

pcdream
21-05-2019, 16:23
pcdream podziel się swoją opinią po zamianie...Na pewno jak wyjdę w plener w sobotę

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

pcdream
22-05-2019, 20:50
25265
D7500+sigma 17-50 2,8

crusiek
22-05-2019, 20:53
Dziękuję za podpowiedzi i rady ale klamka zapadła dzisiaj odebrałem D7500 ze sklepuGratuluję wyboru [emoji846]

pcdream
22-05-2019, 21:08
Mam porównanie do D 7100 jest różnica w obrazku i w ostrości jeszcze w sobotę wyskoczę wieczorkiem zobaczymy jak będzie, ale na pewno nie żałuję wydanych pieniędzy.

madebyzosiek
22-05-2019, 22:06
Mam porównanie do D 7100 jest różnica w obrazku i w ostrości jeszcze w sobotę wyskoczę wieczorkiem zobaczymy jak będzie, ale na pewno nie żałuję wydanych pieniędzy.Jeszcze jest różnica w DR, braku bendingu i buforze który się nie kończy. Ale to nie są przepaści o czym się przekonasz, jak wpadnie Ci w ręce pierwszy FX ;)

Jarkod
17-06-2019, 13:30
25265
D7500+sigma 17-50 2,8
Co w tym zdjęciu uzasadnia zamianę d7100 na d7500?

Myszowor
17-06-2019, 14:21
Chociażby to że nie musiał się schylać lub leżeć robiąc tą fotkę.

Jarkod
17-06-2019, 14:21
Chociażby to że nie musiał się schylać lub leżeć robiąc tą fotkę.
Tego nie wiemy.

nikoniarz
17-06-2019, 15:00
Chociażby to że nie musiał się schylać lub leżeć robiąc tą fotkę.

Biorąc pod uwagę jakie rozmiary ta roślinka osiąga, to schylić się raczej musiał. Ciężko bez schylania zniżyć aparat poniżej kolan.