PDA

Zobacz pełną wersję : Z6 + YN622N II



Mathis
10-05-2019, 19:50
Czy ktoś z Was używa z6 + YN622N II lub wersji pierwszej?
Mam problem z iTTLem w momencie gdy mamy założony wyzwalacz na aparat i założymy do niego lampę - występuje wtedy brak pełnej komunikacji między lampą a aparatem, lampa działa wtedy tylko w manualu...
Co ciekawe, gdy tylko ściągniemy lampę i wepniemy ją do drugiego wyzwalacza - iTTL zaczyna działać i lampa w pełni komunikuje się z aparatem.
Ten sam problem występuje gdy próbujemy za pomocą wyzwalacza wyzwolić YN685 które mają wbudowany odbiornik...

D810 nie ma tego problemu, więc sądzę, że to kwestia dziwnej komunikacji Z6 z lampą, może ktoś ma taki system?

Ewentualnie czy ktoś używa wyzwalaczy i lamp Quadralite i może potwierdzić sprawność działania?

kazzi
10-05-2019, 21:31
Nie wiem czy coś Ci to pomoże, bo mam zestaw wyzwalaczy Pixel King Pro i na korpusach D700 i Z6 taki układ działa poprawnie z lampa SB-800 i
malutką lampką Meike 300. Może któryś z pinów w stopce nadajnika nie kontaktuje dobrze.

rpromin
10-05-2019, 21:46
Czy ktoś z Was używa z6 + YN622N II lub wersji pierwszej?
Mam problem z iTTLem w momencie gdy mamy założony wyzwalacz na aparat i założymy do niego lampę - występuje wtedy brak pełnej komunikacji między lampą a aparatem, lampa działa wtedy tylko w manualu...
Co ciekawe, gdy tylko ściągniemy lampę i wepniemy ją do drugiego wyzwalacza - iTTL zaczyna działać i lampa w pełni komunikuje się z aparatem.
Ten sam problem występuje gdy próbujemy za pomocą wyzwalacza wyzwolić YN685 które mają wbudowany odbiornik...

D810 nie ma tego problemu, więc sądzę, że to kwestia dziwnej komunikacji Z6 z lampą, może ktoś ma taki system?

Ewentualnie czy ktoś używa wyzwalaczy i lamp Quadralite i może potwierdzić sprawność działania?

Sprawdziłem bo mam w szafie yn622 którego nie używam wersja pierwsza i mam tez nawigatora quadralite, yn 622 nadajnik wpięty w sanki na nadajniku Sabinka w ttl i się nie wyzwala.

Taka konfiguracja działa ok w przypadku quadralite navigator, czyli navigator X na sankach, Sabinka wpięta w nawigatora który jest na sankach i wszystko śmiga.

W przypadku yn w ogóle to się dziwnie zachowuje, bo jak mam na sankach yn622 i w nim Sabinie i aparat włączony to nawet klikając test w drugim nadajniku brak reakcji, wystarczy ze aparat się wygasi, lub go wyłączysz - klikając test na drugim nadajniku odpala się lampa

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Mathis
10-05-2019, 22:03
Czyli tak jak myślałem, YN coś ma problem z Z6, jutro poranna wycieczka do sklepu po Navigatora.

rpromin
10-05-2019, 22:10
Czyli tak jak myślałem, YN coś ma problem z Z6, jutro poranna wycieczka do sklepu po Navigatora.

powiem szczerze ze taka konfiguracja wyzwalacz na sankach i lampa w wyzwalaczu jest dość niewygodna w sensie wyważenia, i mam wrażenie ze wszystko lekko „lata”, wygodniej się tego używa z lampa quadralite która poprostu ma nadajnik w sobie i służy jednocześnie za wyzwalacz do innych lamp/odbiorników quadralite.

Zakładam ze lampa yn tez ma nadajnik w sobie, próbowałeś poprostu lampe na sanki i wyzwala nadajnikiem z lampy?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

rpromin
10-05-2019, 22:21
Czyli tak jak myślałem, YN coś ma problem z Z6, jutro poranna wycieczka do sklepu po Navigatora.

Jedziesz do fotoaparacikow? Czy masz jakiś sklep w Sieradzu?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Mathis
11-05-2019, 16:31
Byłem w fotoaparacikach :)
Niestety mieli tylko 2 Strobo 60, więc wziąłem je i do tego navigatora - działa!
Zamówiłem jeszcze 2x strobo aby mieć komplet.

gast
15-05-2019, 21:19
Sprawdziłem i mam to samo - lampa zalozona na wyzwalacz na sankach nie błyska.
Ehh, a mam cały system yongnuo, mam nadzieję że da się to w przyszłości rozwiązać i nie będę musiał zmianiać lamp :D

Mathis
15-05-2019, 21:32
Nie sądzę aby to nastąpiło, od 2015 YN nie wypuścił nowego FW, a Ztki są już trochę na rynku więc był czas.

Ja mam już system Quadralite a YN pójdą na sprzedaż, choć mając obie w ręku lepsze wrażenie robi YN.

arkonsik
09-08-2020, 21:43
Czyli 622tx i odbiorniki yn622 nie będą działać z ZY?

Los_Pablos
14-08-2020, 13:56
Czyli 622tx i odbiorniki yn622 nie będą działać z ZY?Z tx działa bez problemu. Był problem ze zdalnym wyzwalaniem yn685 ale aktualizacja lamp naprawiła sprawę. Odnośnie Yn622 na body i u góry z wpiętą lampą nie wiem jak wygląda sytuacja. Nigdy nie było mi to potrzebne.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka