Zobacz pełną wersję : Lx 100II czy coś innego
krzysiek17-18
10-05-2019, 09:01
Witam zastanawiam się nad zakupem czegos małego do zdjęć
Puki co obstawiam lx100II ale jeśli ktoś zna podobny lub lepszy aparat z szerszym obiektywem prosil bym o info
A myślałeś o pierwszej wersji tego? Jest sporo tańsza a jedyne różnice to większa rozdzielczość, dotykowy ekran i ładowanie przez USB. Reszta identyczna. Podobny będzie z Panaonica GX80, a będzie możliwość wymiany obiektywów.
krzysiek17-18
10-05-2019, 09:20
Wole coś ze stałym obiektywem mam juz jeden system i nie chce drogiego
Znam ten symptom. Jak nie przeszkadza stała ogniskowa 28 mm to Ricoh GR jeszcze lub z Fuji coś z kompaktów.
krzysiek17-18
10-05-2019, 09:26
Ale 28 to za wąsko szukam czegos w miare szerokiego 10 mm przy aps-c bylo by super
To chyba LX100 najszerszy jest.
darekw1967r
10-05-2019, 12:20
Ale 28 to za wąsko szukam czegos w miare szerokiego 10 mm przy aps-c bylo by super
Kup Canona M50 + szklo.
https://allegro.pl/oferta/obiektyw-laowa-dreamer-9mm-f-2-8-do-canon-m50-7718736661
Albo Sony 5100 + E 10-18 / 4
Ale 28 to za wąsko szukam czegos w miare szerokiego 10 mm przy aps-c bylo by super
Krzysiek, ale PM.M podał Ci ogniskową Ricoha przeliczoną na ekwiwalent dla pełnej klatki. Ricoh ma obiektyw o ogniskowej 18,3 mm, czyli "w miarę szeroko", tak jak chcesz. "10 mm przy aps-c" to nie "w miarę szeroko". To jest bardzo szeroko. Nie wiem, co byś chciał robić takim kompaktem na ogniskowej 10 mm.
krzysiek17-18
10-05-2019, 18:27
Ja foce budynki wiec im szerzej tym lepiej nie chce czegoś z wymienną optyką bo mam rozbudowany jeden system a teraz szukam cos do kieszeni zamiast fona
darekw1967r
10-05-2019, 22:50
Ja foce budynki wiec im szerzej tym lepiej nie chce czegoś z wymienną optyką bo mam rozbudowany jeden system a teraz szukam cos do kieszeni zamiast fona
A czy czasami nie Tworzysz "wydumanych" wymagan dla focenia architektury ?
Kompakty maja tryb focenia panoramy wiec nawet jak nie masz bardzo szerokiego szkla to mozna w pozycji pionowej w trybie panoramy robic szerokie kadry.
Kolekcjoner
11-05-2019, 13:21
Ja foce budynki wiec im szerzej tym lepiej nie chce czegoś z wymienną optyką bo mam rozbudowany jeden system a teraz szukam cos do kieszeni zamiast fona
I podobają Ci się krzywe ściany ;)?
krzysiek17-18
11-05-2019, 19:02
Ja napisalem czego szukam i jest zle bo nie po czyjejś mysli gdybym nie napisal czego dokladnie szukam bylo by zle bo za malo info
Witam zastanawiam się nad zakupem czegos małego do zdjęć
Puki co obstawiam lx100II ale jeśli ktoś zna podobny lub lepszy aparat z szerszym obiektywem prosil bym o info
Co masz zamiar nim fotografować?
jurkarol
11-05-2019, 20:31
Ja napisalem czego szukam i jest zle bo nie po czyjejś mysli gdybym nie napisal czego dokladnie szukam bylo by zle bo za malo info
Pytasz - radzą w każdym kontekście - słuchaj, ale wybierzesz co chcesz
stachmuszel
11-05-2019, 21:32
Trochę namieszam, ale miałem Panasonica LX100 równolegle z Sony RX100. Obrazek z LX100 taki nijaki, kolory niby ok, ale nie przemawiał do mnie ten obrazek. Wolałem Sony RX100. Matryca w LX100 jest lekko skropowana, nie ma pełnej wielkości m4/3, jest tylko troszeńkę większa od tej z RX100, a rozdzielczość zdecydowanie większa. Szumy tez były mniejsze w RX100.
Przed zakupem radzę przyłożyć się do wyboru wg własnych preferencji.
Kolekcjoner
11-05-2019, 22:42
Bo obrazek z LX100 jest nijaki. Do tego powyżej iso 2500 średnio używalny IMO.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.