PDA

Zobacz pełną wersję : Lx 100II czy coś innego



krzysiek17-18
10-05-2019, 09:01
Witam zastanawiam się nad zakupem czegos małego do zdjęć
Puki co obstawiam lx100II ale jeśli ktoś zna podobny lub lepszy aparat z szerszym obiektywem prosil bym o info

PM.M
10-05-2019, 09:15
A myślałeś o pierwszej wersji tego? Jest sporo tańsza a jedyne różnice to większa rozdzielczość, dotykowy ekran i ładowanie przez USB. Reszta identyczna. Podobny będzie z Panaonica GX80, a będzie możliwość wymiany obiektywów.

krzysiek17-18
10-05-2019, 09:20
Wole coś ze stałym obiektywem mam juz jeden system i nie chce drogiego

PM.M
10-05-2019, 09:25
Znam ten symptom. Jak nie przeszkadza stała ogniskowa 28 mm to Ricoh GR jeszcze lub z Fuji coś z kompaktów.

krzysiek17-18
10-05-2019, 09:26
Ale 28 to za wąsko szukam czegos w miare szerokiego 10 mm przy aps-c bylo by super

PM.M
10-05-2019, 09:27
To chyba LX100 najszerszy jest.

darekw1967r
10-05-2019, 12:20
Ale 28 to za wąsko szukam czegos w miare szerokiego 10 mm przy aps-c bylo by super

Kup Canona M50 + szklo.

https://allegro.pl/oferta/obiektyw-laowa-dreamer-9mm-f-2-8-do-canon-m50-7718736661

Albo Sony 5100 + E 10-18 / 4

sosnowy
10-05-2019, 15:35
Ale 28 to za wąsko szukam czegos w miare szerokiego 10 mm przy aps-c bylo by super

Krzysiek, ale PM.M podał Ci ogniskową Ricoha przeliczoną na ekwiwalent dla pełnej klatki. Ricoh ma obiektyw o ogniskowej 18,3 mm, czyli "w miarę szeroko", tak jak chcesz. "10 mm przy aps-c" to nie "w miarę szeroko". To jest bardzo szeroko. Nie wiem, co byś chciał robić takim kompaktem na ogniskowej 10 mm.

krzysiek17-18
10-05-2019, 18:27
Ja foce budynki wiec im szerzej tym lepiej nie chce czegoś z wymienną optyką bo mam rozbudowany jeden system a teraz szukam cos do kieszeni zamiast fona

darekw1967r
10-05-2019, 22:50
Ja foce budynki wiec im szerzej tym lepiej nie chce czegoś z wymienną optyką bo mam rozbudowany jeden system a teraz szukam cos do kieszeni zamiast fona

A czy czasami nie Tworzysz "wydumanych" wymagan dla focenia architektury ?
Kompakty maja tryb focenia panoramy wiec nawet jak nie masz bardzo szerokiego szkla to mozna w pozycji pionowej w trybie panoramy robic szerokie kadry.

Kolekcjoner
11-05-2019, 13:21
Ja foce budynki wiec im szerzej tym lepiej nie chce czegoś z wymienną optyką bo mam rozbudowany jeden system a teraz szukam cos do kieszeni zamiast fona
I podobają Ci się krzywe ściany ;)?

krzysiek17-18
11-05-2019, 19:02
Ja napisalem czego szukam i jest zle bo nie po czyjejś mysli gdybym nie napisal czego dokladnie szukam bylo by zle bo za malo info

manfred
11-05-2019, 20:26
Witam zastanawiam się nad zakupem czegos małego do zdjęć
Puki co obstawiam lx100II ale jeśli ktoś zna podobny lub lepszy aparat z szerszym obiektywem prosil bym o info

Co masz zamiar nim fotografować?

jurkarol
11-05-2019, 20:31
Ja napisalem czego szukam i jest zle bo nie po czyjejś mysli gdybym nie napisal czego dokladnie szukam bylo by zle bo za malo info
Pytasz - radzą w każdym kontekście - słuchaj, ale wybierzesz co chcesz

stachmuszel
11-05-2019, 21:32
Trochę namieszam, ale miałem Panasonica LX100 równolegle z Sony RX100. Obrazek z LX100 taki nijaki, kolory niby ok, ale nie przemawiał do mnie ten obrazek. Wolałem Sony RX100. Matryca w LX100 jest lekko skropowana, nie ma pełnej wielkości m4/3, jest tylko troszeńkę większa od tej z RX100, a rozdzielczość zdecydowanie większa. Szumy tez były mniejsze w RX100.
Przed zakupem radzę przyłożyć się do wyboru wg własnych preferencji.

Kolekcjoner
11-05-2019, 22:42
Bo obrazek z LX100 jest nijaki. Do tego powyżej iso 2500 średnio używalny IMO.