PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon 8800 i tragiczne sample...



pix
02-10-2004, 20:07
Witam

IMO ostateczna kleska Nikona w dziedzinie komaktow, teraz wiem ze dobrze zrobilem nie czekajac na ten aparat :( Wiekszosc z Was ma d70 ale przegladnijcie sobie sample z ostatnich kompaktow nikona, wprowadzili jakis nowy algorytm odszumiajacy czy cos, zdjecia wygladaja okropnie... 5700 troche szumil ale ten szum byl taki milszy/delikatniejszy... a patrzcie co jest teraz :(
Przez niedopracowane oprogramowanie zmarnowali potencjalnie bardzo dobry, jak nie najlepszy w swojej klasie aparat :(

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1007&message=10516105

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1007&message=10514182


Pozdr
Konrad L

Kaleid
02-10-2004, 22:00
Prawde mowiac kompakty niezbyt mnie interesują, ale jesli to kwestia jedyne firmware to z pewnoscią mozna sie spodziewac poprawki.

Anonymous
02-10-2004, 22:33
dobrze by bylo bo naprawde szkoda aparatu :)

mario_mar
04-10-2004, 22:55
Nie obraźcie się koledzy ale nikon schodzi na dziady - jego produkty z rodziny aparatów cyfrowych swym działaniem i brakiem dedykacji wyglądają jak niedoróbki. Nawet nie chce mi się pisać po prostu dziadostwo. Może jestem niesprawiedliwy ale w tej chwili to tak to wygląda. Pozdrawiam

Sebastian
05-10-2004, 09:21
Niestety, muszę się zgodzić. Co prawda używałem tylko jednego kompaktu Nikona - Nikon 5400, ale jeśli pozostałe modele są podobne - to jest to rzeczywiście dziadostwo. Szum matrycy, potwornie wolne reakcje aparatu, brak dobrej współpracy z lampami Nikona, to tylko niektore z wad tego aparatu. 5000 milionów pixeli - no i co z tego, zdjecia z 2,4 miliona ( d1) wychodzą lepiej. Pozatym zdjecia z Nikona 5400 to sam plastik. bleee. No coz, nie mozna byc najlepszym we wszystkim. Co prawda jestem i tak nieobiektywny, bo od ponad 12 lat nie uzywam innego sprzętu niż Nikona, nie licząc jakiś srednich formatów. ale prawda jest taka, że N 5400 to jakies nieporozumienie.

admin
05-10-2004, 09:40
Panowie, obaj wymieniliscie jako konkretne wady, wady wszystkich kompaktow... Nawet jesli w jakims elemencie aparat konkurencji bedzie lepszy, w innym bedzie gorszy. Opoznienia shutter lag, szybkosc i celnosc AF, problem z kontrola glebi ostrosci, budowa itp, itd... To wszystko sa przypadlosci tego typu aparatow a nie tylko Nikona. Sam mialem kilak kompaktow, w tym 5400 na ktorego psioczycie ;) Aparat mial oslawione problemy ze wspomaganiem AF, ale jak juz zlapal ostrosc to foto z niego bylo bardzo przyzwoite. Porownanie do jakiegokolwiek dSLR'a jest nie uprawnione bo to zupelnie inna filozofia fotografowania. Zwroccie jednak uwage ze przez bardzo dlugi czas nie bylo alternatywy dla kompaktow, ba do dzisiaj dla wielu amatorow zakup lustrzanki mija sie z celem, bo oni chca nacisnac spust i obejrzec zdjecia w tv czy na monitorze. Jesli jeszcze da sie z tego wydrukowac czy "naswietlic" papier 20x30 bedzie to rewelacja... :)

Sebastian
05-10-2004, 10:31
Po czesci sie z Toba zgodze.Aczkolwiek pomijajac okolicznosciowe aspekty fotografowania kompaktem a lustrzanka, mysle, ze mam prawo porownywac zdjęcia z kompakta i lustrzanki i wyciagac wnioski. Poprzedni post miał na celu nie porownywanie i wychwalanie lustrzanek cyfrowych, i dowalenie kompaktom. Chcialem tylko dorzucic trzy grosze do tematu o N 8800, stwierdzajac, ze Nikon nie bardzo przyklada sie do dopracowywania swoich kompaktow, a mysle ze nic nie stoi na przeszkodzie zeby byly dobre. Ale chyba nie liczy sie jakosc tylko ilosc nowych modeli.

Tr0n
05-10-2004, 10:39
Własnie szukam jakiegos dobrego kompaktu i powiedz mi jakie kompakty są lepsze tzn nie maja tych wszystkich wad o których piszesz

Sebastian
05-10-2004, 10:53
Ja bym poszukał wśród jakiś Olympusów. Robiłem kilka razy zdjęcia na pożyczonych, i powiem szczerze... całkiem przyzwoite. (5050 i 4000).

tzk
05-10-2004, 12:03
.... ze Nikon nie bardzo przyklada sie do dopracowywania swoich kompaktow, a mysle ze nic nie stoi na przeszkodzie zeby byly dobre.....

a ja zdecydowania zgodze sie z adminem (łubudubu :-) ) wiekszosc ludzi korzystajacych z kompaktow jak poczyta co my tu piszemy o D70 (o krzywych matrycach, BF itd) pomysli sobie jaki ten aparat jest dziadowski, a ja mam kompakta za 1/12 jego ceny i nie mam zadnych problemow, a prawda jest taka, ze "sie nie znaja" i dla nich ich aparat robi super zdjecia, stad sie wywodzi produkcja takich, czy innych kompaktow, nie ma takiej potrzeby (rowniez ponoszenia wiekszych kosztow) aby byly one lepsze bo wiekszoc ludzi tego nie zauwazy, nie doceni, a z pewnoscia gdyby mialo doplacic za aparat pare stowek tylko dlatego, ze aparat jest podobno lepszy ( oni i tak nie zauwaza roznicy) to kupia aparat konkurencji

Sebastian
05-10-2004, 13:15
Nie odzegnuje sie od kompaktów. Ale z tych, które mialem w swoich rękach, nikon wypada jakoś blado.

mario_mar
05-10-2004, 22:07
w zasadzie to nie mam nic ciekawego do dodania to co jest napisane powyżej to prawda i każdy kto używał co najmniej kilku kompaktów to potwierdzi. Jednak będę się upierał ze mając w ręku G3 lub G5 niektóre modele Minolty , czy Olimpusa , nikon nie zrobił takiego kompakta który mógłby z nimi konkurować – zawsze coś nikonowi brakuje. Co więcej sam przedstawiciel nikona którego wypytywałem np. współprace z zewnętrznymi lampami błyskowymi za chiny ludowe nie był 100% pewny co z czym będzie współpracowało. Wiec czy nikon nie prowadzi polityki szarpanej,” kup jedno a my wyszarpiemy następne”. Wydaje mi się tez ze za niedługo to będzie trzeba kupować oddzielnie nie tylko instrukcje po polsku ale takie akcesoria jak kabel USB, pasek, zasilacz itd. Moja powyższa opinia bierze się z kilku lat użytkowania różnych kompaktów i kompakcików oraz próby zastosowania ich do codziennego użytku jako podręczny czy tez kieszonkowy uwieczniacz. Pozdrawiam

Sebastian
06-10-2004, 09:23
Co więcej sam przedstawiciel nikona którego wypytywałem np. współprace z zewnętrznymi lampami błyskowymi za chiny ludowe nie był 100% pewny co z czym będzie współpracowało.

Dokładnie tak. Kupując Nikona 5400 miałem na uwadze możłiwość podłączenia lampy błyskowej. Miałem SB80dx i 28dx, byłem spokojny o dedykacje, do czasu, gdy podłączyłem lampę do aparatu, i powiem że do dzisiaj nie wiem , na czym polegała dedykacja, skoro nawet info ustawien ISO aparatu nie bylo przekazywane do lampy, o zoomie nie wspominając. :shock:

Anonymous
22-10-2004, 13:03
Szukałem na rynku cyfrówek czegos dobrego. Zaoferowano mi N 8800. Mówię dobrze. Pomijając cenę to spodziewałem się czegoś lepszego. Wady: Nie zawsze widzi kartę CF i trzeba go pare razy włączyć i wyłączyć
Zdjęcia makro często nieostre. Sysyem antywstrząsowy nie zawsze działa poprawnie
Niewielki szum aparatu
Być może to tylko wada danego aparatu,zobaczymy. Za cztery dni ma być wymieniony na nowy i wtedy zobaczymy, czy nie będę musiał szukać na nowo. Może ktoś ma jakąś propozycję w zakresie 8 megowych matryc?:x

Junk
22-10-2004, 14:32
Hi,
Jak szukasz niezłego kompakta do szukaj w stajni Olympusa.

Przed niedawną przesiadką bazowałem na 740 i mimo zakupu D70 nadal ją trzymam i będę równolegle uzywał. Bardzo ten model chwalę sobie, bowiem przez 2 lata ani razu mi nie padł, ani razu nie zawiódł mechnizm i elektronika (awarie).
Tylko w pewnym momencie przestał wystarczać i droga ewolucji nabyłem D70 - czas pokaże czy decyzja była słuszna.

Mirek

Anonymous
26-10-2004, 22:57
Rzeczywiście kompakty nikona są nic nie warte, sam tego doświadczylem(8700).
Ogromny szum, szum i szum - i to wystarczy by go zdyskwalifikować. A dodać muszę jeszcze jakieś dziwne przetwarzanie obrazu (obraz jest jakoś rozmazany, rozmyty- szczegolnie gdy porownuję z innymi fotami np.Canona) Dlatego pamiętajcie jezeli Nikon to minimum D70. A ja juz nigdy nie kupie Nikona kompakta.

c2h5oh
27-10-2004, 00:39
Nie mialem zadnego kontaktu z kompaktami nikona, a z canonowymi to juz i owszem. Jedyne co mi sie na oczy rzucilo to ze zdjecia produkuja tak podkolorowane ze fotka z cmentarza wyglada jak z wycieczki do disneylandu ;-)
Dobre kompakty robi np olympus

Bladyrunner
27-10-2004, 00:44
Fuji robi też nienajgorsze choć szumy tez mają duże mają coś czego nie ma nawet D70 - B&W :D

nevton
27-10-2004, 00:55
robilem duzo fotek N8700 ale zawsze w takich samych warunkach statyw duzo swiatla i obiety fotografowane to szampony kremy itp.

i powiem ze bardzo mi sie podobal ale fakt szumy byly duze ale to zobaczylem dopiero po tym jak kupilem D70 :)
inne wady jakos mi nie przeszkadzaly

pmcomp
27-10-2004, 15:33
zawsze coś nikonowi brakuje. Co więcej sam przedstawiciel nikona którego wypytywałem np. współprace z zewnętrznymi lampami błyskowymi za chiny ludowe nie był 100% pewny co z czym będzie współpracowało.

Tak było :evil:

W Coolpixie 995 z zewnętrzną obca lampą cuda się potrafiły zdarzać. Współpraca z lampami to największa porażka Nikona w compactach. Gorzej, że z własnymi (80DX i 50DX) też nie pracował poprawnie (sic - np. brak zooma) :( .

Ale teraz mamy SB-800 :lol: , ja ją chyba no ołtarzyku postawię i będę patrzeć :shock:

Piotr

Anonymous
02-11-2004, 11:57
No to daliście mi do myślenia...
Właśnie zamierzałem zamienic mój zestaw:

korpus Nikon f65.
pojemnik na baterie MB-17.
obiektyw AF 28-80MM F3.3-5.6G - Ø 58mm.
dedykowana osłonka przeciwsłoneczna HB-20 na obiektyw j.w.
przednia pokrywka Nikon 58 mm i tylna pokrywka Nikon LF-1 na obiektyw j.w.
obiektyw AF 70-300 f/4-5.6G Ø 62mm.
dedykowana osłonka przeciwsłoneczna HB-26 na obiektyw j.w.
przednia pokrywka Super Snap 58mm HAMA na obiektyw j.w.
pilot na podczerwień ML-L3 .
pierścień redukujący z Ø62mm na Ø58mm
filtr polaryzacyjny CPL Ø58mm
nasadka Macro +4/CLOSE UP - do fotografowania w zakresie 0,19 m - 0,25m HAMA.
dedykowana lampa błyskowa SUNPAK Power Zoom 5000AF.

na kompakta Nikona Coolpix 8800 - przywiązanie do firmy ?
Na D70 "chwilowo" brak środków...
Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi - kubeł zimnej wody na główę - i co tu teraz wybrać, czy warto się "przesiadać" na cyfrę ?
Co myślicie o Panasonic DMC FZ-20 ?
Potrzebuję cyfrówki z dużym zoomem i matrycą min. 6 MPix ...

Czekam na propozycje

Kaleid
02-11-2004, 12:31
Coz, nie mam doswiadczenia z kompaktami Nikona ale postanowilem zainteresowac sie nieco tematem. Przejrzalem sporo sampli z tego aparatu i mysle ze niektorzy sporo przesadzaja. Prawde mowiac nie wydaje mi sie by byl to gorszy aparat od odpowiednikow w tej klasie. Zdjecia z niego nie sa tak chamsko-plastikowo powygladzane jak z co poniektorych (tutaj pewnie zaraz odezwa sie szumofoby) dzieki czemu ostrosci nie mozna wiele zarzucic. Z reszta nie od dzis wiadomo ze fotki z Nikonow sa zdecydowanie bardziej surowe w przeciwienstwie do tych z Canona ktore biją oczojebnymi kolorami i plastikiem z daleka przez co na pierwszy rzut oka moga sie wydac ladniejsze. Oceny typu "kompakty Nikona sa bani" (ktore powstaly na podstawie kilku syfiastych sampli z dupa-review (dpreview))uwazam za grubo przesadzone jako ze kompakty Nikona nie konczą sie i nie zaczynaja na 8800.

http://www.pbase.com/greggebhardt/coolpix_8800_images

tutaj jeszcze jakies fotki z ISO400

http://www.pbase.com/unclefrank/image/35822936
http://www.pbase.com/unclefrank/image/35822937

Oprocz kilku faktycznie syfiastych zdjec widzialem znacznie wieksza czesc znakomitych fotek. Mysle ze ostre pojechanie po tym aparacie bylo przedwczesne i przesadzone.