PDA

Zobacz pełną wersję : pióro



wlasiukk
20-06-2007, 21:54
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img101.imageshack.us/img101/5674/dsc2764psspy8.jpg)

proszę o opinie ...

piotrek007
20-06-2007, 23:47
Jestem wielkim zwolennikiem tej fotografi. To chyba Twoja najlepsza na forum. Super kolor, prosta forma jak dla mnie super.

Erie
21-06-2007, 00:00
prosto mówiąc - naprawdę świetne

downunder
21-06-2007, 00:43
Dobre!!! :)

Kundzior
21-06-2007, 00:47
wykorbione na maxa, bardzo mi sie podoba!!

Borowa
21-06-2007, 10:06
Bardzo ładne zdjęcie, a technika pierwa liga

wlasiukk
21-06-2007, 10:06
Wielkie dzięki za opinie, podnieśliście mnie na duchu - to moja pierwsza udana fotografia zrobiona nikusiem :)

TiTeUF
21-06-2007, 12:44
Brawo ! Niby nieciekawy temat i tego bo tylko zwykle piorko ale pomysl i wykonanie bija wszysko - swietne ! :)

Vooda
22-06-2007, 01:29
wg mnie bardzo ładne . Bardo dobrze - trzy dodać :)

adrian
22-06-2007, 08:32
Fajowe. Banalny temat, ale technicznie przemyślane. Gratulacje :mrgreen:

gadas
25-06-2007, 11:59
Dobra Fotka
Piórko Prawie jak żagiel ;)

bachol
25-06-2007, 14:14
....wszyscy są na tak i się powtarzają i tym samym są nieoryginalni ja powiem, że fotka jest nijaka.
po prostu taka ot... do mnie nie trafia i nie podoba mi się kompozycja. góra ciemna dół jasny. ble. ostry piasek, pióro-mleko coś nie teges tu jest....:(

niech mnie ktoś przekona. bo ta fotka sama się nie obroni:/


szkoda, że na forum jest cała masa zdjęć które nikt nigdy nie komentował, a swoją treścią i formą są naprawdę ciekawą pozycją godną uwagi, komentarza i chwili zamyślenia.....


sory- jestem na nie.



edit: pytanie do autora: fotka była na początku niedoświetlona o -0,3EV??

Erie
25-06-2007, 14:25
....wszyscy są na tak i się powtarzają i tym samym są nieoryginalni ja powiem, że fotka jest nijaka.
po prostu taka ot... do mnie nie trafia i nie podoba mi się kompozycja. góra ciemna dół jasny. ble. ostry piasek, pióro-mleko coś nie teges tu jest....:(

niech mnie ktoś przekona. bo ta fotka sama się nie obroni:/


szkoda, że na forum jest cała masa zdjęć które nikt nigdy nie komentował, a swoją treścią i formą są naprawdę ciekawą pozycją godną uwagi, komentarza i chwili zamyślenia.....


sory- jestem na nie.



edit: pytanie do autora: fotka była na początku niedoświetlona o -0,3EV??


ależ nikt nie ma zamiaru Cię przekonywać :D, na tym polega piękno właśnie że jednym coś się podoba innym nie :),

wiesz jak nudno by było gdyby np. wszystkim podobały się ulice pod kątem prostym jak w dużych miastach w USA? żadnych urokliwych zakątków w małych miasteczkach :(, żadnych kafejek gdzieś tam na uboczu (bo ubocza by nie było ;)) itd.

i tak samo z tym zdjęciem - Tobie się nie podoba, innym się podoba i to jest własnie NAJWSPANIALSZE :D

wlasiukk
25-06-2007, 14:29
bachol:
pewnie tak, światła było dużo więc dałem na -0,3 - piaskowi pomogło :)

Zdjęcie zrobione w JPG i potem lekko obrobione w PS - tutaj mogłem dużo zepsuć bo laik jestem... Oryginalnie było więcej szczegółów na piórku, ale przy kontrastowaniu itp gdzieś się podziały. Nie próbowałem ich odzyskać bo tak mi się podoba - takie bardziej "tonalne" ;) Koncentrowałem się na kolorach i takie mi się podoba.

Jeśli pióro i piasek były w tej samej płaszczyźnie, to chyba muszą oba być ostre ? Oczywiście można poPSuć, ale poco ?



Dzięki za krytykę - przynajmniej oryginalny jesteś ;)

bombel
25-06-2007, 14:46
na tym polega piękno właśnie że jednym coś się podoba innym nie :),

wiesz jak nudno by było gdyby np. wszystkim podobały się [...]

I wszyscy kochaliby Rubika.



To straszna wizja...

wlasiukk
25-06-2007, 14:53
bombel:
mam nadzieję, że nie porównujesz mojej twórczości do Rubika ;)

bachol
25-06-2007, 14:58
za zdjęcie plusa nie dostaniesz. ale za niedoświetlenie duży plusik:D

mało kto wie że fotek cyfrowych lepiej nie doświetlić. a w analogu odwrotnie. ale co ja pisać będę. polecam książki fachowe. byle nie pt. fotografia cyfrowa - przewodnik dla amatora.

ekonet
25-06-2007, 15:06
mało kto wie że fotek cyfrowych lepiej nie doświetlić. a w analogu odwrotnie. ale co ja pisać będę. polecam książki fachowe. byle nie pt. fotografia cyfrowa - przewodnik dla amatora.
Dzięki Ci, B'wana Kubwa -życie nam uratowałeś.

bombel
25-06-2007, 15:09
bombel:
mam nadzieję, że nie porównujesz mojej twórczości do Rubika ;)

Oczywiście nie, i będę straszliwie wręcz nieoryginalny: podoba mi się to zdjęcie! Przede wszystkim podoba mi się kolorystyka (ciemna góra i jasny dół te jest to, co lubię). Po drugie doceniam to, że niebo nie świeci niebieskim, co się nader często zdarza, tylko ma należytą intensywność.

Po trzecie - lubię takie zabawy GO.

I kadr też dobry - choć tu można by się jeszcze zastanowić nad pewnymi modyfikacjami.



Co zaś do Rubika - to tylko przykład czarnej wizji tego, co by się działo, gdybyśmy wszyscy lubili to samo i wszystkim to samo się podobało. Koszmar!

wlasiukk
25-06-2007, 15:11
bombel :
to nie niebo tylko Zatoka Gdańska :)

Erie
25-06-2007, 15:16
I wszyscy kochaliby Rubika.



To straszna wizja...

nawet nie strasz, bo po nocach nie będę spał tylko sikał w pieluchy... brrrr

Erie
25-06-2007, 15:17
za zdjęcie plusa nie dostaniesz. ale za niedoświetlenie duży plusik:D

mało kto wie że fotek cyfrowych lepiej nie doświetlić. a w analogu odwrotnie. ale co ja pisać będę. polecam książki fachowe. byle nie pt. fotografia cyfrowa - przewodnik dla amatora.

akurat jeżeli chodzi o jakość zdjęć to lepiej naświetlać na cyfrze na światła (mniejsze szumy potem są), ale nie wolno dopuścić do przepalenia (bo wówczas zostaną białe plamy) - również polecam fachowe książki i artykuły na IEEE :D

ekonet
25-06-2007, 15:23
akurat jeżeli chodzi o jakość zdjęć to lepiej naświetlać na cyfrze na światła (mniejsze szumy potem są), ale nie wolno dopuścić do przepalenia (bo wówczas zostaną białe plamy) - również polecam fachowe książki i artykuły na IEEE :D
Powiedziałeś mniej więcej to samo, co Kolega, tylko inaczej - bo czymże jest naświetlanie na światła, jak nie ignorowaniem cieni przy pomiarze i w efekcie niedoświetlaniem ich...?

bombel
25-06-2007, 15:28
bombel :
to nie niebo tylko Zatoka Gdańska :)


Eee, to akurat nieistotne. Ważne, że ciemna góra (której nie lubi ten oryginalny :)), mnie się podoba. To rozmyte coś woda, czy niebo - obojętne - stanowi ładne wykończenie zdjęcia od strony góry. To miałem na myśli.

Bardzo często mówię o landszaftach, że mają za ciemną podłogę - ale przecież naprawdę nie ma tam ani jednej podłogi, sama ziemia. :) Po prostu jest coś, co ma funkcję podłogi (tu piasek) i funkcję nieba (tu woda).

Erie
25-06-2007, 15:30
Powiedziałeś mniej więcej to samo, co Kolega, tylko inaczej - bo czymże jest naświetlanie na światła, jak nie ignorowaniem cieni przy pomiarze i w efekcie niedoświetlaniem ich...?

chyba nie bardzo to samo, mi chodzi o to, że histogram na zarejstrowanym zdjęciu jest przesunięty w prawo czyli zdjęcie jest jasne (potem korygujemy sobie ekspozycję na kompie) i nie mamy dużego szumu

a niedoświetlanie, o którym wspomniał Kolega powoduje, że histogram jest przesunięty w lewo, czyli potem wyciągamy z szumów szczegóły poprawiając ekspozycję na plus, ergo powiększamy szumy

jeżeli jest to to samo to ja chyba już dzisiaj nie myślę, ale wydaje mi się jednak, że jest to coś przeciwnego...

bachol
25-06-2007, 15:59
Dzięki Ci, B'wana Kubwa -życie nam uratowałeś.

nie rozumiem jak mam to odebrać?? możesz jaśniej. chyba że nie potrafisz......

ekonet
25-06-2007, 19:44
nie rozumiem jak mam to odebrać?? możesz jaśniej. chyba że nie potrafisz......
Ach, to miał być żart, jak zwykle nieudany - miało to we właściwy mi pokrętny sposób zasugerować, że nie objawiłeś nam niczego nowego, mimo, iż nadmieniłeś, że mało kto o tym wie... Jeśliś urażony - przepraszam.

jarek76
25-06-2007, 20:02
A wracając do zdjęcie to mnie się podoba

bombel
25-06-2007, 21:34
Ach, to miał być żart, jak zwykle nieudany

Pocieszę Cię, że ja tam od razu wyczułem tą ironię. :)

ekonet
25-06-2007, 21:53
Pocieszę Cię, że ja tam od razu wyczułem tą ironię. :)
Boś jest prześmiewcą podobnym mi...

AMI
25-06-2007, 22:59
Witam,

Zdjęcie mi się podoba, bez dwóch zdań ;). Przemawia do mnie jego prostota i wspaniały kolor błękitu ;). Chyba użyłeś za mocno blura, te rozmycie jest aż za piękne ;)...ale jeśli się mylę to przepraszam. Skadrował bym dosłownie o pół centymetra. Gratuluję.