PDA

Zobacz pełną wersję : Uchwyt do filmowania z mocowaniem do pionowych rur



manfred
28-04-2019, 02:57
Wczoraj miałem przyjemność bycia na turnieju tańca towarzyskiego o Puchar Klas. Była masa ludzi, par tanecznych. Aby nie filmować z trybun zawsze schodze na parkiet i z najbliższej odległości zaraz za bandami rozkładam manfrotto prob 055. Niestety tu nie było takiej możliwości. Szukam obejmy albo takiego ustrojstwa które mógł bym zamontować do pionowej rury ale o różnej średnicy powyżej 80mm z poziomym wysięgnikiem, rurka aby na końcu móc zamontować głowicę do filmowania manfrotto. Z trybun obiektyw 24 obejmuje parkiet niestety na dole muszę już podążać za parą. Szukam czegoś lekkiego co pozwoli mi na szybki montaż i demontaż

fafniak
28-04-2019, 08:18
podstawą może być manfrotto magic arm

manfred
28-04-2019, 08:33
No to jest świetny punkt wyjściowy do zamocowania głowicy olejowej na końcowym punkcie. Mam tylko obawy o ciężar zestawu głowica 128RC plus aparacik lx 100. Ciągle jednak pozostaje mocowanie do rur o średnicy powyżej 70 mm.

fafniak
28-04-2019, 08:45
24064
Jedno z najbardziej uniwersalnych narzędzi jakie świat filmowo/fotograficzny stworzył (pomijam w tym momencie lasotaśmę czyli gaffer tape ;) )
sama "klema"/ łapa ma granicę własnie ok 7cm - to musiałbyś sprawdzić. zobaczyć też czy nie uszkodzisz rurek przy mocniejszym dokręceniu.

manfred
28-04-2019, 09:26
Umyśliłem sobie że własnie tutaj umieszczę głowicę z aparatem aby mieć przegląd całej sali. Dodatkowo fotografując na dwa body i dwa obiektywy 35 1.4 i 70-200 z tego punktu najbardziej mi pasuje tło. Na zdjęciu przykład takiej rury. Niestety Twoja klema nie obejmie takiej rury sprawdziłem już.
24065

fafniak
28-04-2019, 09:29
przecież to jest kratownica... masz środkowe rurki które są bardzo mocne - na nich zamocujesz?

- - - - kolejny post - - - - - -

przecież to jest kratownica... masz środkowe rurki które są bardzo mocne - na nich zamocujesz? - dodatkowo mozesz zrobic tak że drugie ramię opierasz o drugą z rurek na kratownicy

manfred
28-04-2019, 09:37
Przykład rury tej grubej. Bo ta kratownica jest na środku sali. Po rogach jest jedna rura która podtrzymuje oświetlenie i to własnie tam wg mnie najlepiej się ogarnia salę bez zbytniego ruchu głowicą.
24066

fafniak
28-04-2019, 09:47
Rozwiązanie nr2

Kupujesz statyw oświetleniowy
kupujesz tasme transportową
złozony statyw przystawiasz do tej rury i mocujesz taśma transportową. Do statywu mocujesz uchwyt manfrotto - tego typu konstrukcje to "moja codzienność" ;)
Są też łapy na wieksze średnice ale sa cholernie cięzkie - typowo oświetleniowe gadżety

manfred
28-04-2019, 10:00
fafniak to ma być mobilne szybkie do założenia i szybkie do złożenia. Przez cały turniej raczej słabo wygląda robienie zdjęć i filmowanie z jednego punktu. Dlatego do cieńszych rur które są np jako barierki odgradzające na widowni świetnie sprawdza się ten uchwyt od poziomicy
24076
Wada jest taka że nie mogę zamocować głowicy
24077

fafniak
28-04-2019, 10:11
Z lekkich :
https://www.manfrotto.com/quick-release-clamp

manfred
28-04-2019, 10:30
No jest to wyjście. Gdybym tylko mógł zamontować swoją głowicę z aparatem i wypróbować w akcji. Musze gdzieś w Krakowie poszukać czy jest to dostępne.

fafniak
28-04-2019, 11:00
Poszukaj wersji "AVENGER" - to wersje filmowe Manfrotto - typu heavy duty - warto

a moze :
https://www.cinevision-solutions.com/shop/used/grip-used/jr-pipe-clamp-w-tommy-bar-pad/

- - - - kolejny post - - - - - -

tutaj masz trochę
https://www.google.com/search?q=avenger+clamp&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwito9vztfLhAhVC06YKHUNyAioQ_AUIDigB&biw=1280&bih=950#imgrc=WKnHhhn4NJCzRM:

manfred
28-04-2019, 11:04
Z tymi klemami to temat przerabiam od kilku lat maks 6 cm. Natomiast magic świetna sprawa jedno ramię dwoma paskami z rzepów przymocuję do rury natomiast na drugim ramieniu zamocuję głowicę 128rc. Na aliexpres znalazłem metalowe ramię z nośnością 6 kg i bardzo dobre recenzje.

fafniak
28-04-2019, 11:11
chińczyk - już nigdy więcej

manfred
28-04-2019, 11:26
E kupiłem używkę na allegro Ramię MAGIC ARM SWIT S-7380 1/4'' 250mm potrzebuje na szybko coś na za dwa tygodnie na następny turniej w zapasie. Będzie miejsce rozstawię statyw a jesli nie za pomocą dwóch taśm przymocuję do rury wcześniej sprawdzając takie mocowanie w domu.

kazzi
29-04-2019, 10:13
Nie zastanawiałeś się by jako obejmy na tą grubą rurę użyć uchwytu statywowego obiektywu. Na allegro widzę ich sporo w cenie kilkudziesięciu zł w różnych rozmiarach.
Może znajdziesz taki o podobnym wymiarze, a różnice można by zniwelować wklejając odpowiedniej grubości kawałki gumy. W stopkę z gwintem bez problemów
wkręcisz to magiczne ramię, a i głowicę można by pewnie też jakoś zamocować.

manfred
29-04-2019, 10:45
Nie zastanawiałeś się by jako obejmy na tą grubą rurę użyć uchwytu statywowego obiektywu. .
Kurcze nie wiem o czym piszesz jak to wygląda? Szczerze jestem zdesperowany i każda rada na wagę złota

PS Już wiem o co Ci chodzi. Jest to jakaś myśl ale uwierz mi gdy na sali jest pełno widzów zabawa z takim czymś jest trochę problematyczna. Bardziej zastanawiam się aby rurę aluminiową przeciąć nie na pół ale tak na 3/4 nawiercić dwie pary poziomych otworów tak aby w te otwory nawlec rzepy z klamrami. Jeli rurę podkleję pianką gumową jestem w stanie takie ustrojstwo zamontować szybko na każdą średnicę rury. Problem tylko mam z nagwintowaniem odpowiedniego otworu. Znaczy się musiałbym zastosować jakiś rodzaj redukcji .

kazzi
29-04-2019, 11:22
https://allegro.pl/oferta/mengs-fe4-tripod-mount-collar-ring-dla-sony-7166051253
O takim czymś myślałem, tylko to jest pod konkretny wymiar, musiałbyś znać dokładną średnicę tej rury.

manfred
29-04-2019, 11:40
Dzięki za wklejkę ale jednak nie. Każda sala ma inne rury inne średnice. Jestem póki co na finalizacji uchwytu z aliexpres. On ma rozstaw od 16mm do 200 mm I to jest to o co mi chodzi.
24225
Teraz tylko na końcu tej śruby muszę znaleźć taką głowicę do której będę mógł zamocować manfrotto 128 RC