PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączanie Z6/Z7 do komputera, zgrywanie zdjęć.



Michał Jędrak
24-04-2019, 18:24
No orły, sokoły, podpowiedzcie mi jak zgrywać zdjęcia z aparatu. W komputerach jestem mega biegły ale widocznie niewystarczająco biegły aby sprostać inżynierom Nikona.

1. Chcę wrócić z sesji, włączyć w aparacie wifi, wcisnąć kopiowanie wszystkich zdjęć i mieć je na komputerze.

albo

2. Chcę wrócić z sesji, włączyć w aparacie wifi i chcę żeby mi się aparat pokazywał jako 'removable drive' czy coś w tym stylu i zrzucać zdjęcia do LR

Walczę, walczę i przegrywam z Nikonem. Jak się to robi?

TOP67
24-04-2019, 19:12
Nie ma czegoś takiego jak WiFi w aparatach Nikona. To jest tylko wspomaganie SnapBridge.

Myszowor
24-04-2019, 19:36
Jest instrukcja PL Sieciowa jak to się robi do ściągnięcia na stronie Nikona:
http://download.nikonimglib.com/archive3/RQ1CO00vVrIu03gZhb4814sXgq01/Z7Z6NWG_(Pl)01.pdf

TOP67
24-04-2019, 19:49
Wystarczy dopłacić 5 tys. za transmiter WT-7

krzysztofz24
24-04-2019, 19:51
Wystarczy dopłacić 5 tys. za transmiter WT-7

Albo uzyc stropolskiej metody z kablem lub czytnikiem:-).

rpromin
24-04-2019, 20:21
Możesz zainstalować nikon wireless utility i zdjęcia zrzucać po wi-fi, możesz tez zaznaczać na aparacie zdjęcia do wysłania na kompa lub ustawić ze każde zrobione zdjęcie będzie się z automatu zgrywać na kompa, pod warunkiem ze masz odpalony na kompie program.

To może nawet służyć jako proteza drugiej karty, tylko transfer jest dość wolny 1 raw 25s wiec jest to mało praktyczne.

Wiec w stosunku do starszych nikonow jest postęp, jest jakiś tam transmiter który nawet działa ale jest wolny. Jak chcesz szybko to musisz wydać 5K na transmiter.

https://youtu.be/wu9lQDbYf84

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

rpromin
24-04-2019, 20:28
Nie ma czegoś takiego jak WiFi w aparatach Nikona. To jest tylko wspomaganie SnapBridge.

To nie jest prawda dla z6/z7, w starych nikonach było tak jak piszesz ale z6 ma transmiter tylko wolny.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

ksh
25-04-2019, 09:17
eee... serio z Zetki nie da się wysłać normalnie bezprzewodowo materiału do komputera tylko trzeba dokupić WT-7 ?

rpromin
25-04-2019, 09:18
eee... serio z Zetki nie da się wysłać normalnie bezprzewodowo materiału do komputera tylko trzeba dokupić WT-7 ?

Jednak nie przeczytałeś tego co napisałem :) jest nawet filmik.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

ksh
25-04-2019, 09:32
Jak się czyta tych "praktyków" internetowych to już myślałem że się nie da :)
Zagmatwali to ciut ale na szczęście jest inaczej niż do tej pory np w D750 co dla mnie nie było używalne kompletnie.
W soniaczu w menu wybieram "wyślij na komputer" i leci, a ustawienie po zakupie to było wpisanie id i hasła wifi plus w sony mają fajną appke na kompa do zarządzania mediami.

rpromin
25-04-2019, 15:00
Jak się czyta tych "praktyków" internetowych to już myślałem że się nie da :)
Zagmatwali to ciut ale na szczęście jest inaczej niż do tej pory np w D750 co dla mnie nie było używalne kompletnie.
W soniaczu w menu wybieram "wyślij na komputer" i leci, a ustawienie po zakupie to było wpisanie id i hasła wifi plus w sony mają fajną appke na kompa do zarządzania mediami.

W Nikonie wyglada to bardzo podobnie tez robisz wyślij na komputer i nawet jak nie ma połączenia to on sobie oznacza to zdjęcie jako zdjęcie do wysłania na później. Można tez ustawić aby automatycznie wysyłał na komputer po zrobieniu zdjęcia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

fader_audio
02-05-2024, 12:42
witam,

udało mi się sparować, o zdjęcia się zgrywają, ale co z filmami, czy też się da zgrywać. Może to kwestia ustawień. Jeśli filmów się nie da to dla mnie jest bezsensu takie zgrywanie.
Na chwilęobecną nie znalazłem nic odnośnie przesyłania filmow.

mg6
03-05-2024, 07:56
A koniecznie trzeba bezprzewodowo? Ja wpinam xqd lub cf express do odpowiednich przejściówek później do usb w komputerze, szybko i po kłopocie.

TOP67
03-05-2024, 10:51
Są różne potrzeby. Podczas pracy w studio, wyjmowanie karty może poruszyć aparat, poza tym trwa. Możliwość obejrzenia zdjęcia na dużym ekranie, zaraz po jego zrobieniu bywa nieoceniona.
Również w teranie, np. podczas imprez sportowych, jedna osoba może robić zdjęcia, a druga natychmiast je przebierać i obrabiać na komputerze.

markB
03-05-2024, 14:35
Może to pomoże: https://petapixel.com/2015/09/21/airnef-wirelessly-transfer-photos-and-videos-from-a-nikon-to-a-computer/

fader_audio
04-05-2024, 00:19
nie musi być bezprzowodowo. Chciałem to sprawdzić po zainstalowaniu win10. Pomyślałem skoro mogę bezprzewodowo, to nie muszę wyjmować karty a aparatu podpianć kabli, co zmniejsza ilośc wkłądania/wyjmowania karty czy wpinania/wypinania kabla.
Do tej pory używałem czytnika, i smigało to bardzo dobrze. wyglada na to że nadal tak będę robił.

Dziękuje za odpowiedzi, z odpowiedzi napisanej przez markB się przyjrzę.