PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączanie Z6/Z7 do komputera, zgrywanie zdjęć.



Michał Jędrak
24-04-2019, 18:24
No orły, sokoły, podpowiedzcie mi jak zgrywać zdjęcia z aparatu. W komputerach jestem mega biegły ale widocznie niewystarczająco biegły aby sprostać inżynierom Nikona.

1. Chcę wrócić z sesji, włączyć w aparacie wifi, wcisnąć kopiowanie wszystkich zdjęć i mieć je na komputerze.

albo

2. Chcę wrócić z sesji, włączyć w aparacie wifi i chcę żeby mi się aparat pokazywał jako 'removable drive' czy coś w tym stylu i zrzucać zdjęcia do LR

Walczę, walczę i przegrywam z Nikonem. Jak się to robi?

TOP67
24-04-2019, 19:12
Nie ma czegoś takiego jak WiFi w aparatach Nikona. To jest tylko wspomaganie SnapBridge.

Myszowor
24-04-2019, 19:36
Jest instrukcja PL Sieciowa jak to się robi do ściągnięcia na stronie Nikona:
http://download.nikonimglib.com/archive3/RQ1CO00vVrIu03gZhb4814sXgq01/Z7Z6NWG_(Pl)01.pdf

TOP67
24-04-2019, 19:49
Wystarczy dopłacić 5 tys. za transmiter WT-7

krzysztofz24
24-04-2019, 19:51
Wystarczy dopłacić 5 tys. za transmiter WT-7

Albo uzyc stropolskiej metody z kablem lub czytnikiem:-).

rpromin
24-04-2019, 20:21
Możesz zainstalować nikon wireless utility i zdjęcia zrzucać po wi-fi, możesz tez zaznaczać na aparacie zdjęcia do wysłania na kompa lub ustawić ze każde zrobione zdjęcie będzie się z automatu zgrywać na kompa, pod warunkiem ze masz odpalony na kompie program.

To może nawet służyć jako proteza drugiej karty, tylko transfer jest dość wolny 1 raw 25s wiec jest to mało praktyczne.

Wiec w stosunku do starszych nikonow jest postęp, jest jakiś tam transmiter który nawet działa ale jest wolny. Jak chcesz szybko to musisz wydać 5K na transmiter.

https://youtu.be/wu9lQDbYf84

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

rpromin
24-04-2019, 20:28
Nie ma czegoś takiego jak WiFi w aparatach Nikona. To jest tylko wspomaganie SnapBridge.

To nie jest prawda dla z6/z7, w starych nikonach było tak jak piszesz ale z6 ma transmiter tylko wolny.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

ksh
25-04-2019, 09:17
eee... serio z Zetki nie da się wysłać normalnie bezprzewodowo materiału do komputera tylko trzeba dokupić WT-7 ?

rpromin
25-04-2019, 09:18
eee... serio z Zetki nie da się wysłać normalnie bezprzewodowo materiału do komputera tylko trzeba dokupić WT-7 ?

Jednak nie przeczytałeś tego co napisałem :) jest nawet filmik.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

ksh
25-04-2019, 09:32
Jak się czyta tych "praktyków" internetowych to już myślałem że się nie da :)
Zagmatwali to ciut ale na szczęście jest inaczej niż do tej pory np w D750 co dla mnie nie było używalne kompletnie.
W soniaczu w menu wybieram "wyślij na komputer" i leci, a ustawienie po zakupie to było wpisanie id i hasła wifi plus w sony mają fajną appke na kompa do zarządzania mediami.

rpromin
25-04-2019, 15:00
Jak się czyta tych "praktyków" internetowych to już myślałem że się nie da :)
Zagmatwali to ciut ale na szczęście jest inaczej niż do tej pory np w D750 co dla mnie nie było używalne kompletnie.
W soniaczu w menu wybieram "wyślij na komputer" i leci, a ustawienie po zakupie to było wpisanie id i hasła wifi plus w sony mają fajną appke na kompa do zarządzania mediami.

W Nikonie wyglada to bardzo podobnie tez robisz wyślij na komputer i nawet jak nie ma połączenia to on sobie oznacza to zdjęcie jako zdjęcie do wysłania na później. Można tez ustawić aby automatycznie wysyłał na komputer po zrobieniu zdjęcia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk