PDA

Zobacz pełną wersję : Pojedynek - TJD vs. Fenek - głosowanie!



holka
20-06-2007, 20:50
Temat pojedynku "dłoń/dłonie"


1. Fenek - zwyciezca - gratulacje!

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/pojedynek/dlon1.jpg)



----------------------------------------------------------



2. TJD

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/pojedynek/dlon2.jpg)


----------------------------------------------------------


Zapraszam do głosowania

Erie
20-06-2007, 20:53
wygrywa zdjęcie nr 3 (czyli suma 1 i 2) :(

ArtX
20-06-2007, 21:04
dla mnie jedynka. za ta dynamike, na zdjeciu sie wiele dzieje, wszystko podsyca mocny kontrast. IMO ciekawy pomysl na zdjecie. Dwojka dla mnie monotonna, nie podoba mi sie ta szarosc (choc mozliwe, ze taka wlasnie byla koncepcja..) Gdyby to byly dwie rozne rece bylo by ciekawiej.
pozdrawiam.

igorzak
20-06-2007, 21:14
Mi też bardziej leży 1, 2 tak jak napisał ArtX - straszliwie nudna i monotonna.

Erie
20-06-2007, 21:15
ale 1. jest nie na temat :(

ArtX
20-06-2007, 21:45
ale 1. jest nie na temat :(

tak, za malo dloni ;)

ja uwazam ze interpretacja calkiem ciekawa.. moze nie bezposrednia ale przeciez to nie znaczy, ze zla : )

Erie
20-06-2007, 21:58
tak, za malo dloni ;)

ja uwazam ze interpretacja calkiem ciekawa.. moze nie bezposrednia ale przeciez to nie znaczy, ze zla : )

1. dla mnie to oczy (bardzo mocno wyeksponowane), mimika twarzy - próba wypowiedzenia czegoś hamowana, tamowana i tłamszona przez... pojawiające się w koćnu dłonie, i to nawet nie dłonie, a ręce... ale nie będę krytykował bo nie powinno się w pojedynkach

w tym pojedynku po prostu nie zagłosowałem

Niedzwiedz
20-06-2007, 22:10
odrazu widac zwyciezce :) glos oddany

mikkay
20-06-2007, 23:05
Niedzwiedz - ano widać. Dwójka pomysł może i oklepany, ale jakby wykonanie lepsze... Jakby bardziej subtelne byłby te łapska :) Te wyglądają jak brudne :)

Jakubas
20-06-2007, 23:05
Dwojka nudna? Wiecie, jaka historia moze sie kryc za tymi rekoma? Ogolnie wybor ciezki... Stawiam na 1, bo choc oczy sa spaprane, to pomysl wygral. Dwojka? +1/3 EV, minimalnie wiekszy kontrast, inny kadr i jest super ;)

mikkay, one sa brudne...

shadowArt
20-06-2007, 23:12
Wybór dla mnie nie był trudny...
Czekam rzecz jasna na wynik.

bachol
21-06-2007, 08:29
liczyłem na ciekawsze fotki. może nawet na kobiece dłonie ale cóż:/ trzeba wybrać mniejsze zło.

w 1. temat to oczy albo strach
a 2. chyba ktoś miał "brudne" ręce i fotkę zasyfił;(

Jas_
21-06-2007, 09:22
Głos oddany.
Podstawowe kryterium: zgodność z tematem pojedynku...

Andre
21-06-2007, 16:14
gdyby dwójka była trochę jaśniejsza...
dla jedynki wielki plus za pomysl

hicks
21-06-2007, 22:54
Dla mnie zdecydowanie 1 - tylko nie rozumiem tych glosow ze nie na temat, no chyba ze to jest konkurs na fotografie stockowa wyizolowana na bialym/czarnym tle ;)

Erie
21-06-2007, 22:56
Dla mnie zdecydowanie 1 - tylko nie rozumiem tych glosow ze nie na temat, no chyba ze to jest konkurs na fotografie stockowa wyizolowana na bialym/czarnym tle ;)

odpowiedz sobie na pytanie co to jest dłoń :) i wówczas popatrz się raz jeszcze na krytyczne głosy

hicks
21-06-2007, 23:09
odpowiedz sobie na pytanie co to jest dłoń :) i wówczas popatrz się raz jeszcze na krytyczne głosy

Wiem co to jest dlon, i z tego co mi wiadomo dlon zawiera sie w zbiorze reka :)

Erie
21-06-2007, 23:13
Wiem co to jest dlon, i z tego co mi wiadomo dlon zawiera sie w zbiorze reka :)

a ręka zawiera się w zbiorze człowiek, a człowiek zawiera się w zbiorze ludzie, czyli jak zrobimy zdjęcie grupowe 1000 osób to też będzie to zdjęcie na temat "dłoń/dłonie"?

Sebastiann
21-06-2007, 23:13
Głos oddany

hicks
21-06-2007, 23:41
a ręka zawiera się w zbiorze człowiek, a człowiek zawiera się w zbiorze ludzie, czyli jak zrobimy zdjęcie grupowe 1000 osób to też będzie to zdjęcie na temat "dłoń/dłonie"?
Jak nie schowaja do kieszeni ??? :) A tak na serio to uwazam, ze na 1 fajny pomysl wlasnie dlonie/reka buduja to zdjecie jedynie co to te oczy za jasne. Mi w kazdym razie sie podoba. Sa emocje jest mozliwosc interpretacji.

Erie
21-06-2007, 23:48
Jak nie schowaja do kieszeni ??? :) A tak na serio to uwazam, ze na 1 fajny pomysl wlasnie dlonie/reka buduja to zdjecie jedynie co to te oczy za jasne. Mi w kazdym razie sie podoba. Sa emocje jest mozliwosc interpretacji.

nie zrozum mnie źle - mi to zdjęcie się też podoba, ale gdyby to była np. matura za czasów jak ja zdawałem to mimo iż byłoby fajne, nawet bardzo fajne to dostałby jedynkę za niegodność z tematem (przynajmniej wg mnie jest to niezgodne z tematem)

hicks
22-06-2007, 00:21
nie zrozum mnie źle - mi to zdjęcie się też podoba, ale gdyby to była np. matura za czasów jak ja zdawałem to mimo iż byłoby fajne, nawet bardzo fajne to dostałby jedynkę za niegodność z tematem (przynajmniej wg mnie jest to niezgodne z tematem)

Dla mnie jest na temat tylko, ze wystapilo cos takiego, ze zamowiles garnitur a dostales jeszcze koszule i krawat :) Po prostu uwazam, ze to zdjecie poszlo dalej niz tylko sfotografowanie dloni ale bez nich nie byloby tego zdjecia. One sa tu bardzo waznym srodkiem wyrazu. Edit: Szukajac szkolnej analogi powiedzialbym, ze praca nie jest "nie na temat" tylko "wykracza poza temat" co jest na +.

Karrlos
22-06-2007, 09:30
a ręka zawiera się w zbiorze człowiek, a człowiek zawiera się w zbiorze ludzie, czyli jak zrobimy zdjęcie grupowe 1000 osób to też będzie to zdjęcie na temat "dłoń/dłonie"?
Jeśli będą mieli wyeksponowane dłonie to praca ta będzie na temat jak najbardziej.
Pamietajcie że kazdy inaczej odbiera daną rzecz/obraz, inaczej interpretuje.

Marek Urbanowski
22-06-2007, 10:59
Moim skromnym zdaniem,pomimo faktu,że autorzy zawarli główny element tematu na zdjęciach to jednak podeszli do niego bez emocji i pomysłu.Pojedynek to coś innego niż zwykłe pokazanie do oceny.By brać w nim udział trzeba się do niego dobrze przygotować,a by go wygrać trzeba włożyć w to wiele pracy i serca.Podobne do zdjęcia nr1 mam w swoim portfolio(zrobione na jednych z forumowych warsztatów).Jednak mój model na moment zrobienia zdjęcia stał się kimś zgoła innym,utożsamił się z postacią,którą miał zagrać.
Myślę,że autorzy obu prac nie maja mi za złe tego co napisałem i przy kolejnym pojedynku bardziej się wysilą na swoimi pomysłami i ich realizacją.Pozdrawiam:)

Fenek
22-06-2007, 13:41
@YOZ
Dzięki za uwagi i nie mam zamiaru się obrażać za Twoją krytykę tak długo, jak nie operujesz wulgaryzmami, a nie operujesz. ;) Gdyby się przydarzył "następny raz", wiadomo że zapewne prace będą lepsze - w końcu uczymy się cały czas.

Marek Urbanowski
22-06-2007, 14:00
@YOZ
Dzięki za uwagi i nie mam zamiaru się obrażać za Twoją krytykę tak długo, jak nie operujesz wulgaryzmami, a nie operujesz. ;) Gdyby się przydarzył "następny raz", wiadomo że zapewne prace będą lepsze - w końcu uczymy się cały czas.
Miło mi,ze masz zdrowe podejscie do krytyki:) co do wulgaryzmów to nigdy ich nie używam w wirtualnych dyskusjach:)
Tak na marginesie jeszcze dodam, że nie zawsze takie dosłowne podejście do tematu jest dobrym rozwiazaniem:)

Fenek
22-06-2007, 14:55
Tak na marginesie jeszcze dodam, że nie zawsze takie dosłowne podejście do tematu jest dobrym rozwiazaniem
Dzięki za sugestię, przyda się następnym razem. :)

Jacek_Z
22-06-2007, 15:02
dla mnie na nr 1 temat brzmi "emocje", a nie dłoń/dłonie
nr 2 jest na temat, ale tez jest i ciekawsze od 1 - co by można wyraźniej spostrzec przy innnej obróbce.

bubel
22-06-2007, 18:57
Dwojka dla mnie monotonna, (...) Gdyby to byly dwie rozne rece bylo by ciekawiej.
w/g mnie to sa dlonie dwojga roznych ludzi; ja bym obstawial ze jedna dlon jest damska a druga meska ;)
i pomimo swietnego wykonania/pomyslu jedynki, to jestem za dwojka - wlasnie za to, ze trzeba sie wysilic, zeby zobaczyc koncepcje ;)

pozdr,
b.

iahveh
25-06-2007, 15:02
Głos oddany

gadas
25-06-2007, 15:16
Głos oddany !

AMI
25-06-2007, 22:45
Witam,

Jedynka na plus za pomysł, ale technicznie się niezbyt broni.
Dwójka lepsza technicznie ale podejście do tematu bez fajerwerków.

Pozdrawiam:
AMI

kobyll
26-06-2007, 08:39
(...) Jedynka na plus za pomysł, ale technicznie się niezbyt broni.
Dwójka lepsza technicznie ale podejście do tematu bez fajerwerków. (...)


Dokładnie tak! Teraz tylko trzeba podjąć decyzje co bierze góre - serce czy rozum :)

andar
26-06-2007, 10:18
(1) raczej temat by pasował "Proszę o Ciszę!" mimo że bardzo dobre to nie na temat.
(2) mimo że słabiej to na temat i w tym kontekście to zdjęcie dla mnie wygrywa.

marbed
27-06-2007, 20:09
Głos oddany.
Przed czytaniem postów doszedłem do podobnych wniosków

Fenek
27-06-2007, 21:55
TJD, dzięki za fajną zabawę i liczę że przyjdzie nam jeszcze kiedyś skrzyżować obiektywy! :) I dziękuję tym, co zagłosowali na mnie.

TJD
27-06-2007, 23:43
Ja też dziękuję za fajną zabawę i ...lekcję pokory ;)

Następnym razem bardziej się postaram.

elanek
02-07-2007, 15:12
jedynka to portret