PDA

Zobacz pełną wersję : D100 + jaka Lampa blzskowa??



BUQ
02-10-2005, 22:04
Witam forumowiczów juz dostałem w swoje raczki nowiotkie body D100 narazie ucze sie je w pełni opanowac ;) Zastanawiam sie nad kupnem jakiejs lampy błyskowej ale nie wiem co wybrac zakladam tez nie wydac strasznie duzej gotowki bo narazie duzo wydałem na aparat bede wdzieczny za pomoc.Ewentualnie jakas pomoc w ustawieniach tego aparatu na co warto zwrócic uwage przy fotografowaniu sportowym dokładnie rajdówek:)

Pozdrawiam
Arek
:arrow:

szymony
03-10-2005, 03:32
SB 600/800 lub starsze z DX w oznaczenu na końcu.
Z niezależnych patrz czy obsługują D TTL.

BUQ
03-10-2005, 07:51
Czy SB-50 DX to byłby dobry wybór??

gALL
03-10-2005, 08:14
Zly! SB-50dx ma kretynskie zasilanie ogniwami CR123 (9 zl za sztuke), choc na jednym komplecie mozna zrobik ok 250 klatek (z wlasnego doswiadczenia to wiem).

Jak D100 to kup SB-80dx, jedna z lepszych lamp Nikona, sa teraz tanie i w dobrym stanie na AlleDrogo.

kaweszi
03-10-2005, 16:58
Z własnej autopsji :wink: lampę sb-80dx do D100 szczerze polecam.

Win Iks Pe
03-10-2005, 21:10
heh,
az mi rece lataja ze strachu jak tu ludzie pisza o dx i 800 itepe...
bo jak napisze ze polecam metz 45-ct1 to zaraz zaczna patrzec na mnie jak na raroga :D
ale co mi tam... nowe aku jak wezmiesz to sobie troszke porobisz... a i poblyskac mozesz nawet za siebie z dobrym skutkiem...
sam kupilem taki wynalazek za 100 pln, na chodzie i z dopalaczem do wersji z motorem...
p.s.
tylko nie piszcie mi ze tym zdjecia nie zrobie...
pozdrawiam,
win iks pe z zawodu wujek

szymony
03-10-2005, 22:37
heh,
az mi rece lataja ze strachu jak tu ludzie pisza o dx i 800 itepe...
bo jak napisze ze polecam metz 45-ct1 to zaraz zaczna patrzec na mnie jak na raroga :D
ale co mi tam... nowe aku jak wezmiesz to sobie troszke porobisz... a i poblyskac mozesz nawet za siebie z dobrym skutkiem...
sam kupilem taki wynalazek za 100 pln, na chodzie i z dopalaczem do wersji z motorem...
p.s.
tylko nie piszcie mi ze tym zdjecia nie zrobie...
pozdrawiam,
win iks pe z zawodu wujek

He he. Zapomniałeś tylko dodać o skromnych gabaratach tego błyskograta (młotek) i ~ 150V na stopce (spróbujcie do C to zapodać).
Ale błyskograt jest super (choć tylko automatyka tyrystorowa), a swego czasu kosztował majątek. Gdyby komuś mimo wszystko jeszcze brakowało power'a to ma jeszcze serię 60-CT xx :mrgreen:

Win Iks Pe
03-10-2005, 22:53
... 150, zaraz 150 na stopce... a ruszyc troche lapkami i wysmazyc nowszy uklad z serwisowki do lampki i wlozyc go do srodka...
sam mialem ten problem i dolozylem uklad na diodzie tyrystorowej i uszzz podlaczam
to do czego mi sie podoba i do tej pory sprzet mi nie odfrunal :)
w razie czego sluze pomoca w zbudowaniu ustrojstwa :)
win iks pe, z zawodu wujek

szymony
04-10-2005, 08:27
... 150, zaraz 150 na stopce... a ruszyc troche lapkami i wysmazyc nowszy uklad z serwisowki do lampki i wlozyc go do srodka...
sam mialem ten problem i dolozylem uklad na diodzie tyrystorowej i uszzz podlaczam
to do czego mi sie podoba i do tej pory sprzet mi nie odfrunal :)
w razie czego sluze pomoca w zbudowaniu ustrojstwa :)
win iks pe, z zawodu wujek

Nikuś wytrzymuje 250V na stopce, więc po początkowych niepowodzeniach, z optiotrackiem, dałem sobie spokój.

krzysztof jot
04-10-2005, 17:14
Polecam SB-80Dx lub nowsze (600/800) Ja miałem 80Dx, potem zmieniłem
na 800-tke, bo wiedziałem ze wcześniej czy pozniej zmienie body i SB-800
będzie "rozwojowa" i mam nadzieję, ze w D200 nie zrobia i-TTL II ktorego
bęzie obslugiwała tylko nowa lampa, bo mnie trafi... :)
Wszelkie wynalazki zastepcze traktuje jak opony dębicy do porszaka -
jak cie nie stac na akcesoria, nie kupuj drogich zabawek... :P