PDA

Zobacz pełną wersję : Fotopolimery - zastosowanie



ralf
04-04-2019, 08:59
W jakim rodzaju druku mają zastosowanie fotopolimery? Pytam w kontekście wykonywania opakowań na zdjęcia, druki na opakoaniach do płyt itd. Tak, aby jakościowo i wizualnie wyglądało to bardzo dobrze. Zastanawiam się, czy fotopolimery sprawdzą sie do tego rodzaju zadań?

TOP67
04-04-2019, 14:32
Przede wszystkim flexodruk, ale to potężne nakłady.
Również pieczątki się z tego robi.

Rafał_Sz
04-04-2019, 15:02
W jakim rodzaju druku mają zastosowanie fotopolimery? Pytam w kontekście wykonywania opakowań na zdjęcia, druki na opakoaniach do płyt itd. Tak, aby jakościowo i wizualnie wyglądało to bardzo dobrze. Zastanawiam się, czy fotopolimery sprawdzą sie do tego rodzaju zadań?
Druk fotopolimerowy to bardzo szerokie pojęcie. Utarło się w zamierzchłych czasach, że chodzi o druk fleksograficzny. Tampodruk czy sitodruk to również fotopolimery (z wyjątkiem matryc trawionych i filmów kapilarnych).

W pieczątkarstwie fotopolimery zostały już praktycznie wyparte przez palenie specjalnej gumy laserem CO2.

Do małych nakładów najlepiej sprawdzają się drukarki UV z białym podkładem do nadruku bezpośredniego, np. Mutoch ValueJet. Drukują na wszystkim bez względu na kształt i grubość przedmiotu. Dają też najwyższą jakość, ale przy większych nakładach tracą sens ze względów ekonomicznych. Przy dużych nakładach można obecnie kombinować na 1000 sposobów. Możliwości druku są bardzo szerokie.