PDA

Zobacz pełną wersję : obróbka na życzenie - pomoc



Erie
20-06-2007, 09:29
Hej, hej drodzy Przyjaciele

W związku z tym, że coraz więcej nowych osób pojawia się na forum z różnymi problemami edycyjnymi postanowiłem zaoferować swoją pomoc w edycji/ korekcji/ wywoływaniu zdjęć. Nie wiem czy uznany zostanę za posiadającego wystraczające kompetencje, ale mam nadzieję, że pokazałem już odrobinę, że tak :).

Oczywiście taka obróbka jest za free dla uczestników forum. Bez przesady jednak i proszę nie wysyłać po 100 NEFów do wywołania, bo się komuś nie chce, a On/Ona za to potem kasę weźmie. Nie na tym polegać ma zabawa i pomoc. Do każdego zdjęcia postaram się dołożyć zrozumiały opis poszczególnych kroków korekcji.

Niech zatem zacznie sie zabawa - prace (NEFy, JPGi, skompresowane TIFFy) proszę wysyłać na mój ftp:
- host: erie-design.x-net.gliwice.pl
- user: nikon
- pass: forum

Niestety w związku z hałasem produkowanym przez działający komputer Żona zbojkotowała pomysł całonocnego jego działania (śpimy obok komputera :() - tak więc proponuję wysyłać zdjęcia na mój adres email - wplonka małpa o2.pl lub wojciech.plonka małpa gmail.com

Uwaga - moja oferta nie dotyczy to zleceń komercyjnych (ślubniaki, packshoty, itp.).

Kontakt ze mną - via email, via PM na forum lub na GG 1277673

Utworzyć tam katalog o swojej nazwie użytkownika i wstawić do niego zdjęcie/ zdjęcia wraz z opisem pożądanego typu korekcji. Skorygowane zdjęcie będzie następnie wysyłane na adres email podany w trakcie korespondencji z użytkonikiem forum (proszę nie podawać adresu w żadnym z plików przesyłanych na serwer, aby potem nie było problemów ze spamem itp).

Pozdrawiam
prawdopodobnie najbardziej marudny "użyszkodnik" tego forum
Erie (Wojtek)

wlasiukk
20-06-2007, 10:17
Na ale jakbyście każdą pracę od forumowiczów tam wsadzali z opisem to pewnie było by to naprawdę wartościowe po pewnym czasie ...

Erie
20-06-2007, 10:24
Na ale jakbyście każdą pracę od forumowiczów tam wsadzali z opisem to pewnie było by to naprawdę wartościowe po pewnym czasie ...

ok, to będę wsadzał... a na koniec napiszę książkę :)

puchbeary
20-06-2007, 10:26
Idea warta wykorzystania. Przydałoby sie ...oj przydało ...

Marek Urbanowski
20-06-2007, 10:36
mam nadzieję,ze masz pojemny serwer ,bo jak przypuszczam odzew będzie duzy :))) a co do idei to faktycznie ciekawa:)

Erie
20-06-2007, 10:40
mam nadzieję,ze masz pojemny serwer ,bo jak przypuszczam odzew będzie duzy :))) a co do idei to faktycznie ciekawa:)

dysk 300 GB

piwkoo
20-06-2007, 11:21
Pozwoliłem sobie skorzystać z oferty, zdjęcie znajduje się już na serwerze.
Pozdrawiam

adrian
20-06-2007, 11:34
dysk 300 GB

To robimy wareza :mrgreen:

Erie
20-06-2007, 11:39
bardzo tylko proszę o jedną rzecz
każdy zakłada SWÓJ KATALOG i nie pobiera zdjęć INNYCH osób !!

Dyziek
20-06-2007, 11:39
Erie ty masz stanowczo za dużo czasu;) Poważnie mówiąc to szacunek za chęć pomocy!!! Myślę że i coś ode mnie się znajdzie za jakiś czas na serwerku:)

Zbigniew
20-06-2007, 11:40
Erie - a jak ktoś chce również pobawić się czyimś zdjęciem, to można ?

Erie
20-06-2007, 11:41
Erie ty masz stanowczo za dużo czasu;) Poważnie mówiąc to szacunek za chęć pomocy!!! Myślę że i coś ode mnie się znajdzie za jakiś czas na serwerku:)

Nie mam - mam po prostu chęci "zbawiania świata" - to się popularnie nazywa poczuciem misji, albo mesjanizmem u tych gości co się zajmują psychologią. Dzięki temu niemal połowa mojego roku zdała parę egzaminów i miała zaliczenie z przedmiotów zwiazanych z grafiką :).

Erie
20-06-2007, 11:42
Erie - a jak ktoś chce również pobawić się czyimś zdjęciem, to można ?

Nie wiem, bez zgody autora raczej nie - zaraz wyłączę możliwość ściągania (o ile da się to zdalnie zrobić przez puttyego)

Dyziek
20-06-2007, 11:49
Zbigniew (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=5899) chcesz to i Tobie coś podeślę?:)

GrzegorzPPP
20-06-2007, 12:07
piękny cel ;)

napewno wszyscy na tym skorzystamy :)

Sebastiann
20-06-2007, 12:11
Erie no normalnie szacuneczek:) Fajna sprawa - chwali sie chwali:)

bombel
20-06-2007, 19:39
1. Pomysł świetny. Przyznam się, że w identycznym celu zacząłem już nawet gromadzić materiały od jakiegoś czasu...

2. Erie - nie sądzę, że dobrze zrobiłeś wyłączając ściąganie. Innimogliby też spróbować swoich sił, lub przydałby się ten ftp w takichsprawach, jak choćby słynne 'Załamywanie się pikseli'.

Jak teraz zobaczyć takiego załamanego piksela, skoro nie można sobie ściągnąć i obrócić? :)

Zbigniew
20-06-2007, 19:45
Zbigniew (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=5899) chcesz to i Tobie coś podeślę?:)

Możesz, ale z długim terminem :)

Madziulek
01-07-2007, 20:32
świetny pomysł ja już skorzystałam i mogę polecić Erie , zna się na rzeczy :)
dzięki , dobry człowieku :)

sebakkk
30-10-2007, 21:06
Niech zatem zacznie sie zabawa - prace (NEFy, JPGi, skompresowane TIFFy) proszę wysyłać na mój ftp:
- host: erie-design.x-net.gliwice.pl
- user: nikon
- pass: forum

Utworzyć tam katalog o swojej nazwie użytkownika i wstawić do niego zdjęcie/ zdjęcia wraz z opisem pożądanego typu korekcji. Skorygowane zdjęcie będzie następnie wysyłane na adres email podany w trakcie korespondencji z użytkonikiem forum (proszę nie podawać adresu w żadnym z plików przesyłanych na serwer, aby potem nie było problemów ze spamem itp).



A jak je wysłać, wchodzę na erie-design.x-net.gliwice.pl i jest pusta strona :(

Erie
30-10-2007, 21:34
A jak je wysłać, wchodzę na erie-design.x-net.gliwice.pl i jest pusta strona :(

niestety w związku z hałasem produkowanym przez działający komputer Żona zbojkotowała pomysł całonocnego jego działania (śpimy obok komputera :() - tak więc proponuję wysyłać zdjęcia na mój adres email - wplonka małpa o2.pl

sebakkk
30-10-2007, 22:07
tak więc proponuję wysyłać zdjęcia na mój adres email - wplonka małpa o2.pl

zmniejszyć rozmiar??

Erie
30-10-2007, 22:31
zmniejszyć rozmiar??

nie, pełne rozdzielczości

sebakkk
30-10-2007, 23:38
a ilę mogę max przesłać, mam zdjęcia znajomych z wesela robione sony h2 i jest sporo kiepskich :(

Zbigniew
31-10-2007, 00:04
Erie chyba nie pisał wcześniej o maksymalnej liczbie... wspominał tylko, że powyżej 20 sztuk wraz ze zdjęciami prosi o podesłanie danych do wystawienia faktury :-D :twisted:

Erie
31-10-2007, 00:13
Erie chyba nie pisał wcześniej o maksymalnej liczbie... wspominał tylko, że powyżej 20 sztuk wraz ze zdjęciami prosi o podesłanie danych do wystawienia faktury :-D :twisted:

tak? pisałem? hmmm... cholerna skleroza :D

a teraz poprosimy kogoś o małe posprzątanie niepotrzebnych postów :D, jak oczywiście będzie miał chwilę czasu i ochoty

jordash
07-05-2008, 08:51
Witam !
jesli oczywiscie mozna wyslalbym fotke do przerobki ,mi niebardzo to idzie samemu .pozdrawiam

Erie
07-05-2008, 09:25
Witam !
jesli oczywiscie mozna wyslalbym fotke do przerobki ,mi niebardzo to idzie samemu .pozdrawiam

wyślij

aumar
24-08-2008, 17:21
Mam mały problem. Na zdjęciach robionych pod zachodzące słońce, po wywołaniu występuje dookoła słońca nieprzyjemne halo, często wielowarstwowe jak to usunąć. Prosiłbym o poradę. Ponieważ chciałbym się nauczyć robić to sam a nie mogę znaleźć nigdzie (ani w necie ani na forum) rozwiązania.

P.S. Próbowałem już różnych funkcji, ale żadna nie niweluje tego całkowicie

Erie
06-11-2008, 17:52
czas już chyba najwyższy zamknąć ten wątek