PDA

Zobacz pełną wersję : All my life who am i?, szukaj aparatu bo strzelać sie będziemy...



StruceL
19-06-2007, 21:15
bez ceregieli i krasomówstwa, All my life who am i? (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=312), chciałbym sie z tobą zmierzyć w dziedzinie, w której jesteś mistrzem. zrobisz mi tym ogromna przyjemność. a poza tym, pojedynkiem z tak świetnym fotografem jak ty, wzbogacę zapewne swoją świadomość fotograficzna.

a więc proponuję zasady:

temat: architektura ogólnie pojęta
technika: dowolna
format: kwadrat, 700 x 700 px
tonacja: czerń i biel
czego nie można: niczego czego nie dałoby się zrobić za pomocą technik tradycyjnych w ciemni, fotomontaż zabroniony
termin: od zaraz, powiedzmy do 15 lipca (niedziela)

czekam na odpowiedź, mam nadzieję, że pozytywną.

holka
19-06-2007, 21:55
jesli pozwolisz zacytuje kawalek wypowiedzi all my life who am i? z dnia 5 czerwca

za tydzien wyjezdzam w "swiat" i bede mial ograniczony dostep i do internetu i do aparatu... ;/

tak wiec... chyba bedziesz musial poczekac az zareaguje na wyzwanie...

StruceL
19-06-2007, 22:06
ech... krucy zeks, przegapiłem to...
trudno, niech wyzwanie wisi...
poczekam aż all my life who am i? wróci i się odezwie.

Marcin Stawiarz
20-06-2007, 20:00
Witam, wyzwanie oczywiscie przyjmuje, jednak nie obiecuje, ze zdjecie wystawie. Mam wielki problem, zapomnialem wziac ze soba kabel USB do zgrywania zdjec z databanku/aparatu na laptopa, a w PL bede dopiero za 3 miesiace, postaram sie jednak jakos "skombinowac" ten kabelek. Nie chce juz gledzic nawet o tym ze nie wzialem ze soba PS CS2, i nie bede mogl otwierac RAWow, ale to tez postaram sie jakos "rozwiazac". O braku czasu i obrabianiu zdjec na laptopie nie wspomniam :)

Teraz sprawy czysto techniczne... architektura, to dosyc szerokie pojecie... moze jednak jakos bysmy to sprecyzowali?
- Ulica
- Kamienice
- Architektura nowoczesna
- Opuszczone stare domki
- Zabytki/Znane budowle/Pomniki
- Zamki/Ruiny
- jakies inne propozycje?

moze cos z tego?

nastepna sprawa, to format, kwadrat i architektura to w wiekszosci przypadkow dosyc duze wyzwanie, i ciezko czasami zmiescic wszystko w takim kadrze, dlatego proponuje kadr pionowy. choc mozemy zostac przy kwadracie bedzie wiecej kombinowania :)

termin im dluzszy tym lepiej :)

na te chilwe wszystko z mojej strony, czekam na odpowiedz i ewentualne propozycje.

StruceL
20-06-2007, 23:26
fajnie, że się odezwałeś.
proponuję termin 30 dni, czyli najdłuższy przewidziany przez regulamin.
nie wiem gdzie przebywasz ale myślę, że temat "Zabytki/Znane budowle" usatysfakcjonuje nas obu.
pozostałbym jednak przy kwadracie, będzie ciekawiej.

Marcin Stawiarz
21-06-2007, 00:46
temat bardzo mi pasuje (a jednoczesnie mobilizuje...) i postaram sie zrealizowac w ciagu 30 dni.

30 dni od teraz? czyli 20 lipca, bedzie okej? ;>

powodzenia.

mikkay
21-06-2007, 10:19
Zapowiada się ciekawie :)

StruceL
21-06-2007, 20:07
a więc postanowienia stron są następujące i ostateczne:

- temat: Zabytki / Znane budowle
- technika: dowolna
- format: kwadrat, 700 x 700 px
- tonacja: czerń i biel
- czego nie można: niczego czego nie dałoby się zrobić za pomocą technik tradycyjnych w ciemni, fotomontaż zabroniony
- ilość zdjęć: 1 sztuka
- termin: do 20 lipca do godz. 24:00 przesyłamy zdjęcia adminowi

życzę powodzenia i dajmy z siebie wszystko.

jednocześnie czuję, że wbiłem sobie gwóźdź do trumny :mrgreen:.

StruceL
24-06-2007, 20:43
obiekt już znalazłem. pomysł na obraz też chyba mam. w środę jadę na wizję lokalną obejrzeć i zastanowić się czy osiągnę to co chcę. ale czuję, że tak łatwo nie pójdzie.

to tak w ramach informacji na jakim etapie jestem :mrgreen:.

kubedes
24-06-2007, 23:52
obiekt już znalazłem.(...).
a gdzie Ty w Kraku znalazłeś budynek który podrasowałby do tematu: Zabytki / Znane budowle?
:mrgreen:

A poważniej to, moim zdaniem, słabo sobie wybraliście chłopaki temat.
All my life who am I? raczej do Krakowa nie wyjechał i po samym budynku będzie można się domyślić "która fota czyja".
Nawet jeśli oba zdjęcia zostaną wykonane w identycznej konwencji.
Zastanówcie się nad modyfikacją warunków.

Znając prace Marcina i mając w pamięci fantastycznie dramatyczne szerokie plany i stosowane długie czasy, chętnie zobaczył jak sobie poradzi sobie np. z fotografią detalu. Jeśli już mają być budynki to niech to będzie detal budynku.
Rynna, okno, gzyms, lukarna, drzwi... coś się da pokombinować.

Strucel - ja, bym tak zagrał. Nie walczył bym orężem w którym oponent ma lata praktyki i papiery mistrzowskie 8-)
Niech pokaże coś nowego ;-)

StruceL
25-06-2007, 21:24
kubedes (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=9399) - jestem przekonany, że nie rozpoznasz tego co pokażę na zdjęciu, więc nie do końca jest jak mówisz z tym Krakowem. temat wydaje się banalny ale zapewniam cię, że taki nie jest, jeżeli ktoś chce się dobrze przygotować. styl i tak zostanie rozpoznany, nieważne co by to było.
poza tym walka z mistrzem od miejskich krajobrazów jest dla mnie wyzwaniem i porządną motywacją.

Marcin Stawiarz
26-06-2007, 18:58
obiekt już znalazłem. pomysł na obraz też chyba mam. w środę jadę na wizję lokalną obejrzeć i zastanowić się czy osiągnę to co chcę. ale czuję, że tak łatwo nie pójdzie.



na razie obiektu nie wybralem, bo nie wiem kiedy bede mogl i czy w ogole bede mogl zrobic zdjecie w miejscu, o ktorym mysle ;) jedno jest jednak pewne.... gdy w weekend biegalem chwile z aparatem i chcialem ustrzelic jakas architekture w kwadracie, to bylo to niemal niemozliwe... wszystkie kadry byly dobre ale w pionie... wiec tym bardziej trzeba sie sprezyc do tego zadania.

wojteh
27-06-2007, 10:23
jak dla mnie jedna z ciekawszych rozgrywek - kurcze nie mogę się doczekać rozwiązania :)

StruceL
27-06-2007, 20:55
All my life who am i? (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=312), kibicuję ci jak fix, żebyś se nie myślał. mam nadzieję, że sfotografujesz to o co ci chodzi i zrealizujesz swój pomysł.

StruceL
03-07-2007, 21:37
obraz już mam i chyba stworzyłem klimat o jaki mi chodziło ale broni nie składam. do końca terminu jeszcze chwilę wiec spróbuję jeszcze cos wymaścić.

Marcin Stawiarz
03-07-2007, 22:40
ja jeszcze nie mam i nie wiem czy bede mial... kurcze pech, ze tylko do 20 lipca hehe, bo miedzy 27 lipca a 5 sierpnia bede mial sporo okazji zeby zrealizowac temat ;/

Maciej
04-07-2007, 00:15
To przesuńcie lekko termin.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

mikkay
04-07-2007, 00:30
Racja, lepiej później, a lepiej.

All my... zobaczymy czy uda ci się zrobić zdjęcie, by od razu nie było widać, że to twoje... :P

Maciej
04-07-2007, 00:44
All my... zobaczymy czy uda ci się zrobić zdjęcie, by od razu nie było widać, że to twoje... :P
Co Wy z tym, żeby Marcin robił na pojedynki zdjęcia, które nie będą rozpoznawalne? Skoro ma własny, ciężko wypracowany, a w dodatku świetny styl, to niech z tego korzysta. To tak ode mnie. :razz:

StruceL
04-07-2007, 11:55
no to przekładamy na 5 sierpnia... o ile administracja nie ma nic przeciwko.
prosimy admina o zaakceptowanie tego faktu i nie wyciąganie konsekwencji :).
ukłony.

Marcin Stawiarz
04-07-2007, 12:03
StruceL - mam nadzieje, ze wytrzymasz, to sporo czasu jeszcze...
(wyszla w sumie podobna sytuacja jak w pojedynku z Czornyjem (z 2 tygodnie poslizgu? ;) ), po prostu niektorych rzeczy nie da sie przyspieszyc, ale mam nadzieje ze efekty naszej 'pracy' beda takie jak chcielibysmy zeby byly...)

mikkay
04-07-2007, 14:09
Co Wy z tym, żeby Marcin robił na pojedynki zdjęcia, które nie będą rozpoznawalne? Skoro ma własny, ciężko wypracowany, a w dodatku świetny styl, to niech z tego korzysta. To tak ode mnie. :razz:

Ja wiem, że ma i chwała mu za to :) To taki żarcik był..

StruceL
04-07-2007, 17:49
pewnie, że wytrzymam. wszystko dla dobra sztuki :mrgreen:.

w takim razie ostateczny termin to 5 sierpnia. ok?

StruceL
04-08-2007, 20:03
Moja praca poszła. No i wyszło na to, że sam czasu miałem bardzo mało. Jeden wypad, jedno zdjęcie. Mam nadzieję All my life who am i? (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=312), że zdołasz posłać zdjęcie. Pozdro.

StruceL
07-08-2007, 18:45
ech... chyba po pojedynku.

legologo
07-08-2007, 19:26
Szkoda. :( Zapowiadało się bardzo ciekawie.

Karrlos
08-08-2007, 09:35
Poczekaj trochę. Moze All nie ma dostępu do netu.

Marcin Stawiarz
14-08-2007, 18:17
witam,
przepraszam ze sie nie odzywalem, ale przeprowadzilem sie i net bede mial dopiero od 17 sierpnia, troche to wszystko skomplikowane zeby sie tu rozpisywac, ale niedlugo wroce i dogramy dalsze szczegoly (mam nadzieje). jeszcze raz przepraszam.

StruceL
14-08-2007, 20:46
spoko, nic się nie dzieje. czekam cierpliwie. jak będziesz gotowy to daj znać.