Zobacz pełną wersję : podłoga w garażu , czym ?
robin102
11-02-2019, 13:13
Podzielcie się proszę doświadczeniami, bo chcę pomalować podłogę w garażu ten szary beton dawno wyschnięty. Nie płytki, nie żywica bo za drogo, a jakaś specjalna farba może ? Coś łatwego w aplikacji.
spiritus
11-02-2019, 13:24
Może to?
https://nobiles.pl/produkty/beton/nobiles-pilbet/
Osobiście nie używałem ale znajomy tej farby używał... chyba tej :D
Polecam tą farbę: https://www.sikkens.pl/produkty/detail/wapex_660
robin102
11-02-2019, 13:32
Mechanicznie jest troche odporna tak w praktyce ? Możesz podpytać znajomego , proszę
spiritus
11-02-2019, 13:34
Mechanicznie jest troche odporna tak w praktyce ? Możesz podpytać znajomego , proszę
To było 1-2 dni temu więc żadnych opinii Ci nie dam bo "zbyt świeże".
Poczytaj na forach
Ale płytki wyjdą taniej niż ten Sikkens :)
robin102
11-02-2019, 14:04
35 metrów powierzchni łącznie. Poza tym tanie płytki to coś upadnie i już potłuczone :(
Mocne gresowe w castoramie widzę często po ~20zł/m.
robin102
11-02-2019, 14:22
500 płytki, ze 200 klej do nich, jakiś grunt też, fotem fuga z 50 zł, i 25 metrów ukladania powiedzmy po 30 zł za metr. W sumie wyjdzie z 1400 -1500zł.
Do zastanowienia się
Ale płytki wyjdą taniej niż ten Sikkens :)
Możliwe. Kolega pytał o farbę więc zasugerowałem Sikkensa. Jest to profesjonalna farba, swoje kosztuje, ale jest to chyba jedna z najlepszych.
500 płytki, ze 200 klej do nich, jakiś grunt też, fotem fuga z 50 zł, i 25 metrów ukladania powiedzmy po 30 zł za metr. W sumie wyjdzie z 1400 -1500zł.
Do zastanowienia się
No i będzie solidnie/trwale bo na farby to marnowanie kasy moim zdaniem.
Przy szybkim układaniu można bez fugi i zrobić je klejem jak kupisz lepszy do układania, a pisze dlatego że jak zlecisz to jakiemuś przybyszowi ze wschodu to za 300zł ci to zrobi w jeden dzień :)
robin102
11-02-2019, 14:48
Polecam tą farbę: https://www.sikkens.pl/produkty/detail/wapex_660
Hmmmm opakowanie 5 litrów to to pewnie by ledwo starczyło 1035 zł :(
Może być ciężko:???: Ja przeważnie te 5L liczę na +/- 20 metrów :?
robin102
13-02-2019, 12:15
Może jeszcze jakies propozycje sprawdzonej farby na podłogę aby tak 500 zł wystarczyło na te 25 m2 powierzchni. Bedę jednak malował
barracuda
13-02-2019, 19:07
Polecam jednak płytki. Jak dobrze położone, w sensie klej pod całą płytką, to tak od razu nie pęknie jak coś na nią spadnie. Miałem ten sam dylemat jakiś czas temu i uważam, że płytki to dobra opcja.
robin102
13-02-2019, 19:15
Wiem, że płytki to dobra opcja, ale szkoda mi nawet tego tysiąca więcej zwłaszcza, że mam w perspektywie przeróbki w garażu które mogą nieść za sobą jakąś demolkę podłogi. Porządna farba mi załatwię temat od strony estetycznej, bo patrzeć na ten beton nie dam rady. Garażu mało używam, auto często nie jeździć. Koty moje w zasadzie w garażu mieszkają z rowerami i motorem :)
Zerknij na posadzkowe farby epoksydowe, są dość tanie i odporne.
Rafał_Sz
13-02-2019, 19:34
500 płytki, ze 200 klej do nich, jakiś grunt też, fotem fuga z 50 zł, i 25 metrów ukladania powiedzmy po 30 zł za metr. W sumie wyjdzie z 1400 -1500zł.
Do zastanowienia się
Tu się nie ma co zastanawiać. Farby do betonu przerabiałem. Cytując klasyka - "daj Pan spokój".
barracuda
13-02-2019, 19:44
Tu się nie ma co zastanawiać. Farby do betonu przerabiałem. Cytując klasyka - "daj Pan spokój".
Poza tym, jak beton równy jest i nieuszkodzony, to takie płytki na podłodze bez problemu sam położysz:)
robin102
13-02-2019, 22:04
Nie chcę płytek na ten czas, bo ani tego jak zrobić, ani kasy na to a całkiem możliwe, że trzeba będzie w niedalekiej perspektywie posadzkę zrywać.
Nad tym się zastanawiam 18 kg powinno starczyć. Posadzkę mam ładną równiutką.
https://farbyspecjalistyczne.pl/produkt/powloka-garazy-striasol-250-sp/
leighadams
13-02-2019, 22:15
Tak się tylko wydaje, ze ładna, równiutka itp. Pomalujesz farba to dopiero wyjdą na wierzch wszystkie pęknięcie itp. Połóż te płytki, choćby najtańsze gresy za 15zl z castoramy czy obi i nie kombinuj jak koń pod górkę[emoji3]
W nowym garażu po wylewce od razu położyłem BETONMAL , bardzo fajna sprawa w użytkowaniu i sprzątaniu.
andystar
13-02-2019, 23:17
Najtaniej jest położyć gres (techniczny). Robiłem to w zeszłym roku. Najłatwiej się sprząta (gładka powierzchnia), farba będzie chropowata jak beton.
Betonmal położony dwukrotnie jest gładki, fajnie się zmiata i zmywa, nawet smar przy serwisowaniu roweru itp.
Nie ma nic lepszego od tego: fortelock. Pod tą nazwą masz też producenta, szybki montaż i w razie czego demontaż. Szybkość aplikacji a cenowo to już zależy. Jest kilku innych wytwórców również. Po latach użytkowania jak nowe....
Ja kupiłem chyba w obi zwykłą farbę do posadzek. Chyba primacol ale ręki nie dam sobie uciąć Wprawdzie garażu używam tylko jako miejsca do przetrzymywania motocykli więc spokojnie daje radę. Nie chciałem się bawić w płytki bo to niepotrzebne koszty w moim przypadku. A w suchy beton olej by łatwo wsiąkał bo oldtimery lubią znaczyć teren :D
robin102
14-02-2019, 00:11
Betonmal położony dwukrotnie jest gładki, fajnie się zmiata i zmywa, nawet smar przy serwisowaniu roweru itp.
Gdzie kupowałeś ? Lubie takie proste polskie nazwy. Kleju elastycznego do gresu używałem najtańszego na świecie i nic nie odpada, marki IZOLBET po 15 zł za 25 kg :)
Przez internet parę lat temu, jest np. utaj :
http://www.koloreo.pl/rafil-betonmal-10l-epoksydowa-farba-do-betonu-o_439.html
robin102
14-02-2019, 17:53
Znalazłem jeszcze taką. Co Wy na to ?
https://farbyspecjalistyczne.pl/produkt/powloka-garazy-striasol-250-sp/
robin102
19-02-2019, 12:28
Zdecydowałem się na ten produkt, ale firma ani na maile nie odpisuje, ani telefon nie dział. Ktoś coś wie może ?
https://www.betondur.com/produkty/betondur-hardfloor/
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.