Zobacz pełną wersję : Smartfon do 700zł
kurczeblade
27-01-2019, 17:02
Szukam smartfona do 700zł. Całkowicie wypadłem z tematu, bo jest tego okropnie dużo. Wcześniej używany Xiaomi redmi note 3 - w zupełności wystarczający dla mnie telefon. Zależy mi na tym żeby było coś podobnego, może troszkę większy wyświetlacz 5,5/6" ;) coś w tej cenie znajdzie się sensownego ?
Może nie ta półka cenowa, ale ja używam xiaomi pocophone f1 i jest, świetny. Wcześniej jechałem na telefonach za 600-700 zł i to była porażka dla mnie - mało pamięci wewnętrznej, słaba bateria, wolno działający telefon. Moim zdaniem, lepiej dołożyć parę stów więcej i kupić coś porządnego co starczy na te kilka lat.
Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Polecam z czystym sumieniem https://www.umidigi.com/page-umidigi_f1_activity.html
Za nieco więcej jest Redmi Note 6 Pro. Sam ostatnio wziąłem i jest naprawdę spoko.
Zapewniam cie że jakość wykonania i zastosowane materiały w ostatnich modelach UMI są dużo lepsza niż xiaomi, które moim zdaniem mocno się pogorszyło.
Osobiście korzystam z Redmi Note 4 i co do jakości wykonania złego słowa nie powiem. Metal i szkło. Wygląda, jakby kosztował 3 razy więcej ;) Co do następców, to gdzieś wyczytałem, że Note 6 jest nawet gorszym wyborem, niż jego poprzednik Note 5. (może tu spadła ta jakość). Chwalona jest za to tegoroczna premiera Redmi Note 7, ale to koszt ok. 900 zł. Ogólnie, wymienione modele to raczej najlepszy stosunek cena/jakość.
Zapewniam cie że jakość wykonania i zastosowane materiały w ostatnich modelach UMI są dużo lepsza niż xiaomi, które moim zdaniem mocno się pogorszyło.
No, ciekawe, działa w CDMA.
Koesh - masz to? Jak się sprawuje?
Nie mam tego modelu bo wysyłka dopiero za kilka dni, jest to ich średniak, a o ich średniakach i najwyższych modelach złego słowa nie napiszę bo albo miałem albo po znajomych czy w rodzinie używają, inne chińczyki są tragiczne od strony wykonania obudowy, niby jakaś gorilla, a rysuje się o byle czego, bebechy w UMI też zazwyczaj dobrze dobrane, to co wyróżnia ich to zawsze dobry wyświetlacz, dobra odporność na zarysowania szkła, bardzo dobra bateria, czysty android i ogólnie w łapie to czuć że jest dobrze zrobione.
Xiaomi może się poprawi w nowych modelach ale wydaje mi sie że zaczęli coś mieszać z wersjami na różne rynki, z chin przychodzi szmelc albo jakiś drugi gatunek albo nie wiem sam, u nas te ich ostatnie wersje jakieś takie gorsze, coś nie spasowane, jak się naciśnie to jakieś wyczuwalne luzy, ktoś w rodzinie kupił w xkom chyba i wymieniał po tygodniu bo mu plamy wyszły na ekranie, może to pech nie wiem.
Ja nie namawiam na UMI ale polecałem tą firmę parę lat temu i nawet mnie tu wyśmiewano że jestem wielbicielem jakiegoś chińczyka :)
nikoniarz
27-01-2019, 20:35
koesh, a czego używasz osobiście?
kurczeblade
27-01-2019, 20:53
Może nie ta półka cenowa, ale ja używam xiaomi pocophone f1 i jest, świetny. Wcześniej jechałem na telefonach za 600-700 zł i to była porażka dla mnie - mało pamięci wewnętrznej, słaba bateria, wolno działający telefon. Moim zdaniem, lepiej dołożyć parę stów więcej i kupić coś porządnego co starczy na te kilka lat.
Mam Redmi 3 ale mocno go styrałem. Żona ma Redmi 4. Generalnie nie wiem co trzeba robić na tych telefonach żeby wolno działał, bo nigdy nie zamuliły nam się te telefony. Więc przy moim używaniu telefony ze średniej półki to błyskawice :) Poza tym, ja szybko niszczę telefony, więc kupowanie topowych mija się z celem. Tak samo jak uważam że szybko to spada na wartości i robi się stare - przez ten punkt widzenia wole jednak kupić średniaka :)
Ciekawy ten Umini.
Ja nie namawiam na UMI ale polecałem tą firmę parę lat temu i nawet mnie tu wyśmiewano że jestem wielbicielem jakiegoś chińczyka :)
Chińczycy z roku na rok robią coraz lepsze wypusty. Już teraz są całkiem dobre. To tak, jak kiedyś na Zachodzie śmiali się z pojazdów Toyoty.
No i niech się w końcu wezmą za sprzęt foto.:-)
Mam Redmi 3 ale mocno go styrałem. Żona ma Redmi 4. Generalnie nie wiem co trzeba robić na tych telefonach żeby wolno działał, bo nigdy nie zamuliły nam się te telefony. Więc przy moim używaniu telefony ze średniej półki to błyskawice :) Poza tym, ja szybko niszczę telefony, więc kupowanie topowych mija się z celem. Tak samo jak uważam że szybko to spada na wartości i robi się stare - przez ten punkt widzenia wole jednak kupić średniaka :)
Ciekawy ten Umini.Może, teraz jest lepiej, bo mój taki, że, średniej półki to po jakimś czasie, mocno zamulal. A bo to że, dwa lata temu.
Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
koesh, a czego używasz osobiście?
Umi Z1 PRO rozwaliłem ale tez miałem wczesniej Touch po znajomych mają S2, Z2 ( ten jest super i w przedsprzedaży za 199$ były ), miałem tez w ręce taniego chyba A3 ale to juz plastik fantastik, ja kupiłem Cubot P20 przed świętami, teraz chyba skusze się na tego F1 od Umi bo w tym cubot okazało się nie ma sensora do kompasu czyli mapy i nawigacja działa jak powalona :(
prosze usunac
- - - - kolejny post - - - - - -
Polecam z czystym sumieniem https://www.umidigi.com/page-umidigi_f1_activity.html
Nie mam tego modelu bo wysyłka dopiero za kilka dni.....
.......Ja nie namawiam na UMI ale polecałem tą firmę parę lat temu i nawet mnie tu wyśmiewano że jestem wielbicielem jakiegoś chińczyka :)
Umi Z1 PRO rozwaliłem ale tez miałem wczesniej Touch po znajomych mają S2, Z2 ( ten jest super i w przedsprzedaży za 199$ były )......(
Ja wlasnie te pare lat temu skusilem sie na UMI Super. Ten telefon po prostu wyrzucilem do kosza.
Tutaj pierwsza z brzegu recenzja twojego UMI Z1 Pro
https://www.youtube.com/watch?v=Dg1c_icJv_Y
Nie oglądam recenzji bo youtuberzy dostają sporo sprzętu od xiaomi plus wycieczki do ich fabryki itd, to nie są teorie spiskowe tylko zwykły biznes.
Ja nic nie wciskam, to nie moja kasa i mi decydować za kogoś.
Mogę polecić też u nas z gwarancją Huawei P20, a nawet P20 lite, które można taniutko kupić obecnie, bardzo fajne solidne konstrukcje.
dannywrocek
27-01-2019, 23:52
Kup Moto G5 i będziesz zadowolony. A może nawet na G6 wystarczy. Miałem G1,zaczęło brakować miejsca (audiobooki córeczek do słuchania w trakcie jazdy do szkoły,muzyka,itp),kupiłem G4 i już jakieś dwa lata śmiga ja wściekła (G1 wciąż w użyciu,wzięła go moja żona). Porządne smartfony za nieduże pieniądze.
kurczeblade
28-01-2019, 09:57
Myślałem też o Xiaomi redmi note 5 plus.
kurczeblade
28-01-2019, 11:06
Nie ogarniam tych nazw Xiaomi. W każdym razie rano mój telefon zdechł, i musiałem zamówić coś na szybko.
Zamówiłem redmi note 5. Nie udało mi się porównać z innymi telefonami, ale mam nadzieję że nie wybrałem źle. Telefon kosztował 690zł. Więc zmieściłem się w planowanej kwocie. ;)
Rafał_Sz
28-01-2019, 11:42
I dobrze zrobiłeś. Pierwsza myśli po lekkim zapoznaniu się z telefonami Xiaomi - jak im się to opłaca? ;)
kurczeblade
28-01-2019, 11:55
I dobrze zrobiłeś. Pierwsza myśli po lekkim zapoznaniu się z telefonami Xiaomi - jak im się to opłaca? ;)
Mniejsza kasa leci na marketing, reklamę. Chiny, Korea to potęga gospodarcza, to już nie jest świat w którym szyto skarpety i tandetne plastikowe podróbki. Generalnie masz tam miliony ludzi którzy kupują te produkty, masz dobrze rozwinięta motoryzacje, i wszelkie produkty, które często są lepsze od światowych wylansowanych marek. Coś w ten deseń ;)
Zerknij sobie na kanał na YT "Raport z Państwa srodka" gość mieszka tam, prowadzi biznes, trochę opowiada o kulturze, o gospodarce. Ja byłem w szoku jak mocno się rozwija ten kraj, i przestaje już używać powodzenia "chińskie gówno" ;)
Rafał_Sz
28-01-2019, 12:16
Ja tego gościa znam osobiście, bo mi tam interes załatwiał. ;) Aczkolwiek kilku chińskich producentów z mojej branży wymiękło, bo w PL produkuję lepiej i co najdziwniejsze - taniej.
kurczeblade
28-01-2019, 12:37
Chodzi raczej o marki/produktu krajowe. Nie wiem może jest jakas PL firma która ma swoje produkty telefoniczne. Ale nie ma się co mierzyć z Chinami. ;) Ale ja się nie znam ;) ważne żeby telefon mi hulał. Wcześniej redmi note 3 którego skatowalem przez prawie 3 lata, kupiony na aliexpres, lepiej mi hulał od Samsungów znajomych które kupowali za worek kasy, i zawsze mówili to samo jak nie dopuszczali argumentów że mają gorszy parametrami telefon, a markowy "ja mam przynajmniej krajową gwarancję" ? kończyło się kontrargumentem, że jak mi się popsuję Xiaomi, to kupię jeszcze 3 kolejne za cenę Twojego jednego ;)
Mniejsza kasa leci na marketing, reklamę. Chiny, Korea to potęga gospodarcza, to już nie jest świat w którym szyto skarpety i tandetne plastikowe podróbki. Generalnie masz tam miliony ludzi którzy kupują te produkty, masz dobrze rozwinięta motoryzacje, i wszelkie produkty, które często są lepsze od światowych wylansowanych marek. Coś w ten deseń ;)
Tylko że nadal technologicznie są daleko z tyłu, tłuczenie fonów składanych z modułów od dziesiątków producentów z japonii, korei, usa, tajwanu itd co często tez sami produkują u siebie, podrabiają czy kopiują nie jest miarą potęgi.
Potęga powstała bo czerpią z gigantycznych swoich surowców i mają tanią siłę roboczą, nawet taka "drobnostka" jak finansowanie przez państwo wysyłki na cały świat ma znaczenie, jakby przyszło ludziom płacić po 50zł za przesyłkę to by im handel tak się nie rozkręcił :)
Zerknij sobie na kanał na YT "Raport z Państwa srodka" gość mieszka tam, prowadzi biznes, trochę opowiada o kulturze, o gospodarce. Ja byłem w szoku jak mocno się rozwija ten kraj, i przestaje już używać powodzenia "chińskie gówno" ;)
Teraz spieprzył do Kambodży bo całe te "interesy" w Chinach jaki miał to jednak z pełną legalnością odnośnie podatków itd wiele nie ma wspólnego co zresztą sam o tym wspominał :)
Co do Xiaomi to zdecydowanie są to bardzo atrakcyjne ceny i bardzo dobre wykonanie ale na rynku jest bardzo dużo tego i wiele firm z chin robi to lepiej już ale nie ma u nas popularności, co ciekawe jak kiedyś podawano sprzedaż Xiaomi w EU jest malutka, rośnie tam gdzie naszych imigrantów jest dużo.
My mamy od dawna taką łatwość wpadania w owczy pęd co dotyczyło nawet samochodów, ubrań, miejsc wypoczynku i np tego xiaomi :)
Bardzo dobre fony chińskie to vivo, one plus, asus...
Samsung padł mi po 3,5 roku (bateria spuchła). Nie wiem, w czym Xiaomi miałoby być gorsze. W tej samej cenie ma lepsze podzespoły, a wykonanie takie samo, jak nie lepsze.
A ja polecę Motorolę Moto G6, dobra bateria, fajne bebechy no i młody przez ponad pół roku nie zwiesił ani nie nie zepsuł telefonu :-)
Tylko że teraz raczej się już nie kupuje się z tak dużymi ramkami, szkoda miejsca jak ekran można mieć na całym fonie.
Bardzo fajne są te nowe Nokie.
Tylko że teraz raczej się już nie kupuje się z tak dużymi ramkami, szkoda miejsca jak ekran można mieć na całym fonie.
Chyba, że się woli większe ramki i parę fajnych bajerów, zamiast braku ramki i braku bajerów. ;)
Ot, ja osobiście wolałem mieć USB-C, minijacka i NFC, zamiast całkowitego braku ramek, więc...
Bardzo fajne są te nowe Nokie.
...kupiłem Nokię 6.1. ;)
Większość fonów w okolicach 200$ są raczej bez ramek, ekran wtedy 6", mocna bateria, rozdzielczość większa niż 1080p, zazwyczaj pamięć 4/64GB itd.
Miałem na myśli nowe nokie, ta kosztuje 170$
https://www.telix.pl/wp-content/uploads/2018/05/nokia-6x.jpg
nikoniarz
31-01-2019, 19:34
Większość fonów w okolicach 200$ są raczej bez ramek, ekran wtedy 6", mocna bateria, rozdzielczość większa niż 1080p, zazwyczaj pamięć 4/64GB itd.
Miałem na myśli nowe nokie, ta kosztuje 170$
https://www.telix.pl/wp-content/uploads/2018/05/nokia-6x.jpg
Prawda jest taka, że same parametry nie są żadnym wyznacznikiem czy pewniakiem. Pojemna bateria nie musi być wydajna, bo to zależy od optymalizacji urządzenia jak i samej jakości ogniwa. Wyższa rozdzielczość wymusza znów większą wydajność urządzenia w kwestii pewnych zastosowań. W przypadku mniej wydajnych urządzeń owa rozdzielczość może być minusem. Podobnie pamięć RAM- nie do końca liczy się ilość a optymalizacja, zarządzanie. Pamięć masową urządzenia można w obecnych czasach pominąć- większość urządzeń oferuje wystarczającą pojemność na aplikacje, a resztę wrzuca się na kartę.
Oczywiście powyższe też nie jest żadną regułą, aczkolwiek pisząc to miałem na myśli jedno- nie ma sensu generalizować, uogólniać...
Co do Nokii- do tej pory telefony tej marki miałem najdłużej. Najczęściej topowe. W międzyczasie były przerywniki telefonów innych marek (również topowych), ale te miałem krócej. Ze wszystkich byłem zadowolony, ale nie wiem czy to przypadek, że Nokie miałem najdłużej, czy może byłem z nich ciut bardziej zadowolony.
Od pewnego czasu nie używam już topowych telefonów, gdyż te ze średniej półki są na tyle dobre, że nie czuję potrzeby wydawania 2-3k za telefon.
Co do optymalizacji, od androida 8 jest świetna, nawet zmniejszanie rozdzielczości z natywnej na mniejszą, zarządzanie rdzeniami i ich zegarem, to poszło bardzo do przodu razem z dobrymi bateryjkami jakie wciskają chińczycy od dłuższego czasu.
Pamięć w fonie zazwyczaj jest szybsza, mniej zawodna, nie nagrzewa się jak karta i nie pobiera tyle prądu, czyli jak mi chińczyk da 4/64 to mi wystarcza z nawiązką.
Dla mnie po za czystym androidem bez cudów producenta fona najważniejszy jest duży ekran tak 6-6,2" ale tak by całość nie była ani cięższa ani większa od zwykły 5,5".
Kolejna sprawa do bateria i ogólnie wydajność energetyczna fona, jak znajomi szukali dla swoich samsungów punktu szybkiego lądowania to ja miałem jeszcze 60% i spokojnie mogłem dopiero w nocy wrzucić ładowanie w hotelu.
Tak piszesz z tymi fonami z średniej półki, są obecnie nawet lepsze niż flagowce sprzed roku czy dwóch znanych i lubianych producentów.
- - - - kolejny post - - - - - -
ahh... zapomniałem jeszcze o fonach OPPO, bardzo dobra jakość i ciekawe własne rozwiązania.
już prawie trzy lata męczę Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Dalej śmiga. I gdybym nie potrzebował czegoś pancernego z baterią ok. 10000 mAh to wziąłbym kolejnego Xiaomi. Kupiłem teściowej 4X. Też śmiga aż miło.
nikoniarz
02-02-2019, 15:40
z baterią ok. 10000 mAh
Czyli telefon z baterią jak powerbank? No niestety, nie wleje się 10 litrów wody do 3-litrowego pojemnika...
W UMI montowali świetne samsungowe 4500mAh, teraz mają 5150mAh ale nie wiem od kogo, pojemność rośnie bez zwiększania wagi to jest duży plus.
Może samsung galaxy j5 2016 ? Bardzo sobie chwalę go ;)
Mi trudniej sobie wyobrazić smartfon co spełni oczekiwania na przykład 499 zł motorola e5 moto - zdjęcia robi lepsze niż mój Caanon sx40
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.