PDA

Zobacz pełną wersję : ACDSee 7 - czyta nasze NEFy!



slawek-
30-09-2004, 19:31
Jest już całkiem nowy ACDSee 7.
jest znacznie szybszy od poprzednich wersji
obsługuje format RAW kilku producentów (w tym Nikona! :twisted: )
posiada bardzo przydatną dla mnie funkcję porównywania kilku zdjęć (w celu wyboru najlepszego ujęcia z serii)
jest obleśnie niebieski! :D (w standardowym niebieskim xp)
Niestety cena aktualizacji z wersji 6 jest powalająca (40 ojro), więc na razie poczekam :)

adik
30-09-2004, 19:33
Mam mam mam.Ładny:)))

slawek-
30-09-2004, 19:35
Mam mam mam.Ładny:)))
Heh.. ja na razie próbuję dowiedzieć się od ACDSystems, czy mogę zapłacić w dolarach.. byłoby parę groszy taniej ;-)

Saint
30-09-2004, 19:39
w koncu ...

dido
01-10-2004, 00:04
Jest dostępny trial.
Cena w $ 50 upgrade i 80 powerpack.

http://www.acdsystems.com/English/index.htm

slawek-
14-10-2004, 20:52
Minęły dokładnie dwa tygodnie od czasu, gdy wysłałem maila do ACDSystems z wyrazami niezadowolenia z powodu faktu, iż muszę wydać 40 euro na wersję 7, podczas gdy zaledwie 3 miesiące wcześniej kupiłem szóstkę za 50 euro.

Już miałem pisać ciężką tyradę (w końcu kto cierpliwie czeka dwa tygodnie na odpowiedź! ;) ), ale brakowało czasu.

Tymczasem dzisiaj otrzymałem mail następującej treści:

Dear Slawek,
Thank you for your email.
Your purchase falls outside the 30 day window for a free upgrade.
However, in the interest of Good Customer Service, I will send you a free download of the ACDSee 7 program.
That email should arrive shortly.

Thank you,
Paul

W kolejnym mailu przyszedł kluczyk i aktywowałem swoją siódemkę. I cóż mogę powiedzieć. Jestem pod dużym wrażeniem podejścia tej firmy do zadowolenia klienta. Będę dalej polecał ich produkt, co zapewne przewidzieli oferując taki bonus :-)

W mojej firmie często obserwuję jak bardzo konsultanci w Biurze Obsługi Klienta potrafią być elastyczni i tak wszystko poukładać, by to Klient wyszedł ze "starcia" zadowolony. Dziś miałem bardzo rzadką okazję przekonać się, że jednak istnieją podobne firmy :)

slawek-

admin
14-10-2004, 21:15
Slawku, to bardzo budujace. Oby wiecej takich firm...

slawek-
14-10-2004, 21:29
Jako, że bardzo nieczęsto spotykam takie traktowanie klienta, a należy je promować to napiszę krótko o innej dobrej 'firmie'.

Mowa o panu Tomku Jaworskim, znanym także jako tommy_j. Chyba nie muszę przedstawiać.

Jakiś czas temu (jak niektórzy może pamiętają) padł mi mój Microdrive 1GB. Po wymianie maili z której wynikało, że oddanie tego do serwisu może nic nie dać, zdecydowałem się na wysłanie dysku do specjalistycznej firmy (za pośrednictwem Admina - jeszcze raz dzięki Piotrze :-) ).

Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, gdy w następnym mailu Pan Tomek zaproponował pokrycie połowy kosztów naprawy! Wszystko to, przy wciąż możliwej do zrealizowania niemieckiej gwarancji.

To jest osoba, którą będę polecał każdemu, kto zdecyduje się na zakup sprzętu foto kanałami innymi niż sklepowe. Oprócz nieszczęsnego MD kupiłem u niego również SB-800 i pośrednio 50/1.8.

Wielkie brawa za podejście. Polecam! :D

admin
14-10-2004, 21:32
Wiec przy okazji i ja napisze dwa slowa na temat Tomka, wlasciwie to jedno: ekstraklasa Zreszta dzieki prywatnym rozmowom, kilka osob juz mialo okazje poznac Tomka i Jego rzetelnosc. W tym konkretnym przypadku bardzo zluje ze nie udalo mi sie pomoc, ale w takiej sytuacji Tomek stanal na wysokosci zadania...

adik
14-10-2004, 23:13
Hmmmmmmm.Ja nic niepowiem.Tommy_J rzadzi....:)

dido
14-10-2004, 23:34
Ale jak czyta NEF-y. Kolory paskudne. Wykasowałem szybciej niż skończył się mój 7-dniowy trial :) .

michał
15-10-2004, 10:18
Przede wszystkim chciałem się przywitać, w końcu to mój pierwszy post na forum.
A teraz już konkretnie. Istotnie kolory jakie prezentuje ACDSee z NEF`ów są paskudne. Siedziałem 3 godziny i dłubałem w ustawieniach kolorów, profili monitora itp itd. Identyczny problem był z PS, ale po ustawieniu odpowiednich definicji kolorów NEF`y odtwarza pięknie.
Może to u mnie jest coś nie tak. Chociaż po prześledzeniu kilku wątków na forum dpreview odnosze wrażenie, że to choroba wieku dziecięcego.
Ponoć ACDSee ma wkrótce przygotować poprawkę korygującą ten problem.

BartekIgnasiak
20-10-2004, 20:14
tez mam problem z kolorami nefow.... o co chodzi???? sa tragiczne

Leshek
22-10-2004, 19:44
sharewarowym irfanviewem też można NEF'y ogladać, całkiem szybko ładuje i kolorki u mnie są OK
http://www.irfanview.com/

slawek-
24-10-2004, 01:13
Właśnie wyszła aktualizacja (build 47). Piszą coś o poprawie jakości RAWów.. być może odbije się to na kolorach. Nie mam niestety jak sprawdzić - nie focę w NEFach :-)


slawek-

michał
24-10-2004, 13:27
Faktycznie aktualizacja - build 47 ma poprawiać "RAW quality". Zainstalowałem i... no faktycznie, jest trochę lepiej, ale tylko troszeczkę.
Jakość nijak się ma do tej prezentowanej przez Nikon Capture Editor czy Nikon View. Koderzy z ACDSystems muszą jeszcze podłubać zanim coś z tego będzie.
A tak na marginesie polecam wszystkim iView Media Pro. Jakość NEF`ów identyczna jak w sofcie nikona, Można bardzo fajnie poukładać zdjęcia, jest szybki - 3MB NEF`y (D1h) z dysku sieciowego ładuje w 0,5 sek (w ACDSee było to coś około 3 sek). Naprawdę warto.

krzysztof jot
12-11-2004, 03:44
Właśnie wyszła aktualizacja (build 47). Piszą coś o poprawie jakości RAWów.. być może odbije się to na kolorach. Nie mam niestety jak sprawdzić - nie focę w NEFach :-)
slawek-

Powinienes to zmienić - a poznasz co to jakość zdjecia - dla mnie JPG jest nie do przyjęcia...

tomek2007pl
06-12-2007, 09:48
witam, potrzebuje pomocy.....czy ktos wie gdzie (w jakim pliku) ACDsee przechowuje informacje o archiwizowanych materialow? jak zachowac opisy zdjec, gdy chce postawic na nowo system. dziekuje

PaSkal
06-12-2007, 11:06
posiada bardzo przydatną dla mnie funkcję porównywania kilku zdjęć (w celu wyboru najlepszego ujęcia z serii)

Taką funkcję posiada także Faststone. I czyta NEFy. I nic nie kosztuje.