PDA

Zobacz pełną wersję : Podwodna małpka-jest sens???



emet_b
18-06-2007, 18:39
Ostatnio w jakimś wątku wyczytałem o czymś takim i sam zacząłem się nad tym zastanawiać. Mianowicie:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=204769952
Miał z Was coś podobnego??? Da się tym coś osiągnąć z maską i rureczką??

emet_b
18-06-2007, 21:36
I ??? nikt nie próbował??

Karrlos
18-06-2007, 22:32
Ja miałem coś podobnego tylko innej firmy i kosztował mnie 100PLN sic.
Robiłem tym zdjęcia w Egipcie na rafie koralowej.
Zdjęcia głębiny nie wyjdą - jest mocno niebiesko, pod słońce - blado, o tyle słońce za plecami, lub robione spod wody 1-2 metry w górę wychodzą naprawdę fajnie. Kolory są żywe, wyraźne dużo szczegółów.

Film minimum 400 - zależy gdzie chcesz robić (nasłonecznienie).

W październiku wybieram się znowu i teraz chcę jeszcze kupić "wodoszczelną torebkę" i założyć ją na Kodaka C330 - leży w domu.
A tego "analoga" biorę też bo wiem czego się spodziewać.

Ogólnie polecam bo pamiątka jest super.

P.S. Gdzie jedziesz i w jakim mcu?

fIlek
18-06-2007, 23:05
Tutaj masz dogłębnie potraktowany temat: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=29332

emet_b
18-06-2007, 23:06
"P.S. Gdzie jedziesz i w jakim mcu?"

W miesiącu lipcu, do siebie do domu:) Czaplienk i okolice, więcej wody niż lądu ;)
Chce zakupić bo w zeszłym roku nareszcie nabyłem własną maske+rurkę i odkryłem nowy świat...

Karrlos
19-06-2007, 13:33
No to wszystko zależy od przejrzystości wody i słońca w danym dniu.
Jeśli masz czystą wodę i słońce ładnie świeci to na pewno wyjdą.
W innych warunkach nie fotografowałem.

emet_b
19-06-2007, 13:44
Tutaj masz dogłębnie potraktowany temat: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=29332

właśnie ten post mnie zainspirował do zakupu:D

Woda czyściutka jak szkło ( zawsze tak było, mam nadzieje, że się nic nie zmieniło przez rok.). Raczej w słoneczne dni będę tego używał, dodatkowo jest w tym lampa.

Borowa
19-06-2007, 13:48
właśnie ten post mnie zainspirował do zakupu:D

Woda czyściutka jak szkło ( zawsze tak było, mam nadzieje, że się nic nie zmieniło przez rok.). Raczej w słoneczne dni będę tego używał, dodatkowo jest w tym lampa.

mam nadzieje ze moja odpowiedz cos pomogła...

Jeżeli bedzie zainteresowanie to moge napisać małe Know how pod woda i w egipcie (głównie sharm el Sheikh)
Dla zainteresowany fotografia podwodana odsylam do mojej galerii www.boroowka.net/pawel (www.boroowka.net/pawel)

pozdrawiam
Paweł

emet_b
19-06-2007, 14:15
I pojawił się ten na którego czekałem ;)

W sumie dobrze by było gdybyś napisał jakieś wskazówki- wakacje za pasem, może zainspirujesz jeszcze parę osób:D


Galerię już oglądałem. Cóż mogę rzec- "palce lizać"

Borowa
19-06-2007, 15:51
I pojawił się ten na którego czekałem ;)

W sumie dobrze by było gdybyś napisał jakieś wskazówki- wakacje za pasem, może zainspirujesz jeszcze parę osób:D


Galerię już oglądałem. Cóż mogę rzec- "palce lizać"

Mam prośbę, o nakierowanie mnie cobyście chciali przeczytać, bo nie chcę pisać książki

1) snorkelilng - zasady, bezpieczeństwo, sprzęt
2) underwater photo - głulpki (już ciut opisane ale najwyżej poszerze)
3) underwater photo - lepsze aparaty
4) wymagania sprzetowe - lampy itp
5) głebokość a światło
6) polowanie na rybę aby nie robić tzw podwodnego porno czyli zdjęć tyłk... rybiego
7) nurkowanie ze sprzętem vs fotografia vs grupa nurków
8 ) a bo ja wiem co jeszcze...
9) info o Sharm el Sheikh
10) chyba wydam książkę, a serio to już dawno się zastanawiałem nad tym....... ale cienias jestem

Pozdr
Paweł

emet_b
19-06-2007, 18:43
To ja poproszę punkty: 2,6, troszkę z 5.

Jedno konkretne pytanko: czy na głębokości max 3-4 metry walić z lampą czy iso 800 wystarczy. Powiem, że woda jak na Polskie warunki naprawdę czyściutka.

Borowa
19-06-2007, 23:35
To ja poproszę punkty: 2,6, troszkę z 5.

Jedno konkretne pytanko: czy na głębokości max 3-4 metry walić z lampą czy iso 800 wystarczy. Powiem, że woda jak na Polskie warunki naprawdę czyściutka.

Pytanie co chcesz osiągną, bo kolorów z blota i piachu nie wyciągniesz, a na iso800 zawsze jakaś gra światlem będzie.

emet_b
19-06-2007, 23:50
Bardziej będę się skłaniał ma foto bez lampy, ale pewnie dla testów z lampą też parę pstryknę.

A jakieś ogólne porady z punktów 2,6 ??