Zobacz pełną wersję : Podwodna małpka-jest sens???
Ostatnio w jakimś wątku wyczytałem o czymś takim i sam zacząłem się nad tym zastanawiać. Mianowicie:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=204769952
Miał z Was coś podobnego??? Da się tym coś osiągnąć z maską i rureczką??
I ??? nikt nie próbował??
Ja miałem coś podobnego tylko innej firmy i kosztował mnie 100PLN sic.
Robiłem tym zdjęcia w Egipcie na rafie koralowej.
Zdjęcia głębiny nie wyjdą - jest mocno niebiesko, pod słońce - blado, o tyle słońce za plecami, lub robione spod wody 1-2 metry w górę wychodzą naprawdę fajnie. Kolory są żywe, wyraźne dużo szczegółów.
Film minimum 400 - zależy gdzie chcesz robić (nasłonecznienie).
W październiku wybieram się znowu i teraz chcę jeszcze kupić "wodoszczelną torebkę" i założyć ją na Kodaka C330 - leży w domu.
A tego "analoga" biorę też bo wiem czego się spodziewać.
Ogólnie polecam bo pamiątka jest super.
P.S. Gdzie jedziesz i w jakim mcu?
Tutaj masz dogłębnie potraktowany temat: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=29332
"P.S. Gdzie jedziesz i w jakim mcu?"
W miesiącu lipcu, do siebie do domu:) Czaplienk i okolice, więcej wody niż lądu ;)
Chce zakupić bo w zeszłym roku nareszcie nabyłem własną maske+rurkę i odkryłem nowy świat...
No to wszystko zależy od przejrzystości wody i słońca w danym dniu.
Jeśli masz czystą wodę i słońce ładnie świeci to na pewno wyjdą.
W innych warunkach nie fotografowałem.
Tutaj masz dogłębnie potraktowany temat: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=29332
właśnie ten post mnie zainspirował do zakupu:D
Woda czyściutka jak szkło ( zawsze tak było, mam nadzieje, że się nic nie zmieniło przez rok.). Raczej w słoneczne dni będę tego używał, dodatkowo jest w tym lampa.
właśnie ten post mnie zainspirował do zakupu:D
Woda czyściutka jak szkło ( zawsze tak było, mam nadzieje, że się nic nie zmieniło przez rok.). Raczej w słoneczne dni będę tego używał, dodatkowo jest w tym lampa.
mam nadzieje ze moja odpowiedz cos pomogła...
Jeżeli bedzie zainteresowanie to moge napisać małe Know how pod woda i w egipcie (głównie sharm el Sheikh)
Dla zainteresowany fotografia podwodana odsylam do mojej galerii www.boroowka.net/pawel (www.boroowka.net/pawel)
pozdrawiam
Paweł
I pojawił się ten na którego czekałem ;)
W sumie dobrze by było gdybyś napisał jakieś wskazówki- wakacje za pasem, może zainspirujesz jeszcze parę osób:D
Galerię już oglądałem. Cóż mogę rzec- "palce lizać"
I pojawił się ten na którego czekałem ;)
W sumie dobrze by było gdybyś napisał jakieś wskazówki- wakacje za pasem, może zainspirujesz jeszcze parę osób:D
Galerię już oglądałem. Cóż mogę rzec- "palce lizać"
Mam prośbę, o nakierowanie mnie cobyście chciali przeczytać, bo nie chcę pisać książki
1) snorkelilng - zasady, bezpieczeństwo, sprzęt
2) underwater photo - głulpki (już ciut opisane ale najwyżej poszerze)
3) underwater photo - lepsze aparaty
4) wymagania sprzetowe - lampy itp
5) głebokość a światło
6) polowanie na rybę aby nie robić tzw podwodnego porno czyli zdjęć tyłk... rybiego
7) nurkowanie ze sprzętem vs fotografia vs grupa nurków
8 ) a bo ja wiem co jeszcze...
9) info o Sharm el Sheikh
10) chyba wydam książkę, a serio to już dawno się zastanawiałem nad tym....... ale cienias jestem
Pozdr
Paweł
To ja poproszę punkty: 2,6, troszkę z 5.
Jedno konkretne pytanko: czy na głębokości max 3-4 metry walić z lampą czy iso 800 wystarczy. Powiem, że woda jak na Polskie warunki naprawdę czyściutka.
To ja poproszę punkty: 2,6, troszkę z 5.
Jedno konkretne pytanko: czy na głębokości max 3-4 metry walić z lampą czy iso 800 wystarczy. Powiem, że woda jak na Polskie warunki naprawdę czyściutka.
Pytanie co chcesz osiągną, bo kolorów z blota i piachu nie wyciągniesz, a na iso800 zawsze jakaś gra światlem będzie.
Bardziej będę się skłaniał ma foto bez lampy, ale pewnie dla testów z lampą też parę pstryknę.
A jakieś ogólne porady z punktów 2,6 ??
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.