PDA

Zobacz pełną wersję : Drzewko w LR



patriot0420
13-01-2019, 22:34
Hej,

Z racji zmiany komputera musiałem przeinstalować LR. Zauważyłem, że w zakładce Library po lewej stronie w module Folders LR nie tworzy drzewka folderów - nie pokazuje ścieżki do zdjęć np. Dysk E -> 2019-> chrzty ......

tylko widnieje dysk E i wszystkie zaimporotowane foldery wymieszane ze sobą.

LR w wersji 6.3. Jeśli ktoś mógłby pomóc byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie

mmluty
13-01-2019, 23:40
Zainstalowałeś na nowo Lr więc żeby widział zdjęcia jak poprzedni musisz mu zainstalować Catalog z poprzedniego Lr, wtedy będzie również obslugiwał wszystkie zdjęcia jak poprzedni. Jeżeli tego nie zrobisz to nowo zainstalowany Lr nic o Twoich wcześniejszych zdjęciach nie wie, więc musisz je na nowo zaimportować i obrobić.

- - - - kolejny post - - - - - -

Widzę, że nie tylko przeinstalowałeś Lr ale zmienialeś komputer, to pewnie i pliki są w innym miejscu? W takiej sytuacji tylko stary Catalog Lr z poprzedniego kompa i Import wszystkich zdjęć, a i tak bez lekkiego bałaganu się pewnie nie obejdzie. Jeżeli jednak skasowałeś stary Catalog Lr to tylko Import i obrobka od nowa.

patriot0420
14-01-2019, 00:17
Nie, nie o to chodzi. Kompletnie odcinam sie od starego kompa i wszytkich starych adresów zdjęć i wszystkiego innego.

Nowy komp, LR od zera, nowe zdjęcia. Mam je na dysku E - zlecenia - 2019 - chrzty. Taki przykładowy adres. Natomiast LR pokazuje mi tak jakbym miał każde konkretne zlecenie od razu na dysku E czyli E-chrzest 1, kolejne E- ciążowa 1, E- chrzest 2. Bez żadnych folderów między dyskiem a folderem ze zdjęciami.

mmluty
14-01-2019, 00:56
Trudno powiedzieć jak ustawiłeś parametry importu w nowym Lr. Przypuszczalnie tak ustawiłeś bo"głupi " program sam nic nie wymyśli. Kliknij Librery>Import i zobacz co tam z prawej strony w tym słupku wyhaczyłeś. Kombinacji tam trochę jest i nie wszystkie muszą być od razu oczywiste.

patriot0420
14-01-2019, 10:52
No wlasnie chodzi o to, że wszystkie ustawienia są standartowe:) Dołączam ss dla jasności.

19883


Natomiast poniżej ss z sekcji library import

19884

I właśnie tak samo chce mieć w module library folders, bo inaczej jest ciężko cokolwiek znaleźć

mmluty
14-01-2019, 23:40
Pokazujesz lewą kolumnę Librery>Import> Source czyli źródło skąd kopiujesz pliki, a ja napisałem o prawej kolumnie ekranu Librery > import>Destination. W tej (prawej) kolumnie masz jako czwartą zakładkę Destination. Tam masz coś inaczej ustawione niż chcesz mieć.

- - - - kolejny post - - - - - -

W Lr są rózne metody wyszukiwania zdjęć. Klasyczne naśladowanie katalogow Win jest chyba najmniej efektywne ponieważ Lr stosuje nieco inną logikę prowadzenia bazy danych, ale da się go nakłonić i do tego. Wiele osob w tym ja używają głównie katalogów kalendarzowych natomiast jako podstawowy sposób wyszukiwania stosują tematyczne tagowanie zdjęć. Lr daje tutaj duże możliwości i każdy sposob jest dobry jeżeli potrafimy nad tym panować.