PDA

Zobacz pełną wersję : Zadania tematyczne No. 88 - TO JUŻ KONIEC - GŁOSOWANIE



Dex
12-01-2019, 22:10
Zadania tematyczne No. 88 - GŁOSOWANIE

Tematem wymyślonym przez marioboss był:

"TO JUŻ KONIEC"




Fajnie, że troszke nowych osób sie dorzuciło do puli. Bawcie się częściej ;) A może to mój potworny magnetyzm i to niebieskie futerko :mrgreen: Zapraszam do oddania maksymalnie 2 (dwóch) głosów.


Numer zdjęcia znajduje się nad nim.


1
19829


2
19830


3
19831


4
19832


5
19833


6
19836


7
19837


8
19838


9
19839



Jak zakończymy głosowanie upubliczniona zostanie lista uczestników. Jesli ktoś sobie nie życzy poproszę o znak sygnał ;)

siemalysy
12-01-2019, 22:14
O F... Wiedziałem, że o czymś zapomniałem.

Widzę, że zabawa zawiera lokowanie produktu :-P #7

Dex
12-01-2019, 22:17
Autor/autorka był widocznie zbyt leniwy by wyciachać z szopie ;)

siemalysy
12-01-2019, 22:20
Dex wtedy byłaby zbyt mocna ingerencja w ten kadr :-P

spiritus
12-01-2019, 22:26
No to na przełamanie lodów poszło.

Dex
12-01-2019, 22:38
Dex wtedy byłaby zbyt mocna ingerencja w ten kadr :-P

Flamastrem było zamazać :mrgreen:

siemalysy
12-01-2019, 22:47
Ale to nie moje :-P To co miałem wysłać leżakuje na dysku.

Jacek_Z
12-01-2019, 22:47
Co oceniacie? Tak serio. Bardziej cenicie pomysł, jego wykonanie, fotografię inscenizowaną czy wypatrzenie czegoś co jest w realu, bez ingerencji, czy może fotografię przez duże F?
Bo za diabła nie wiem jak to wartościować. Na co głosować. Głos oddałem, tylko nie wiem czy dobrze ;)

Dex
12-01-2019, 23:01
Jacek_Z, szczerze, różnie. Zależy co mi sie spodoba [a bywa wiele razy, że nie zaglosuje, bo albo mi ućknie [tu najczęsciej w Kreciogrodzie ;)] albo nie chce głosować - vide tu lub zagłosuje na ostatnia sekundę bo nie chce widziec wyników, chociaz przeciekać muszę ;)]. Czasem jest to coś mega wpasowane w temat, czasem bo mi sie po prostu podoba a czasem bo jest tak dziwne i wykręcone, że się po prostu nie da na nie nie zagłosować :D Nie ma określonego schematu.

siemalysy
12-01-2019, 23:02
Ja oceniam przede wszystkim pomysł i jego wykonanie, ale czasami zdarzy się, że inne aspekty przekonają do takiego, bądź innego wyboru. Wydaję mi się, że akurat w tej zabawie ciężko założyć sobie jakieś sztywne ramy i co edycja się nimi kierować. Różnorodność tematów, pomysłów i sposobów pokazania tematu jest tak różna, że w mojej ocenie się tak nie da :-)

marioboss
12-01-2019, 23:07
W sumie też miałem o już kiedyś zapytać . Ja oddaję głos na zdjęcie które jest jakimś konglomeratem kilku rzeczy. Najlepiej jeżeli fotografia idealnie pasuje do tematu i pokazuje kreatywność lub rzeczywistość zastaną. A wtedy liczy się technika .

pdz
12-01-2019, 23:18
Spełniłem obywatelski obowiązek :-)

OjTam
13-01-2019, 09:01
Co oceniacie? Tak serio. Bardziej cenicie pomysł, jego wykonanie, fotografię inscenizowaną czy wypatrzenie czegoś co jest w realu, bez ingerencji, czy może fotografię przez duże F?
Bo za diabła nie wiem jak to wartościować. Na co głosować. Głos oddałem, tylko nie wiem czy dobrze ;)

Ja głosuję na widzimisię. Widzi mi się i podoba, to głosuję. ;)
Bez gdybania. Gorzej jak jest więcej fajnych, niż dostępnych głosów...

paparapa
13-01-2019, 11:41
Fajnie jak pojawia się zdjęcie przedstawiające temat w zaskakujący i niecodzienny sposób. Z oceną łatwo nie jest. Od inscenizowanych zdjęć wymagam aby wszystko było wykonane bardzo dobrze, ale dla innych już nie koniecznie.

OjTam
13-01-2019, 21:58
siemalysy to zarzuć coś tam zmajstrował. ;)

siemalysy
13-01-2019, 22:10
OjTam nic szczególnego. Chciałem to wysłać:

19869

Ale pewnie byłoby 0 głosów.

OjTam
13-01-2019, 22:12
A. Słynny lot. Może jakbyś bardziej rower roztentegował...[emoji14]

Wysłane gołompem przy użyciu katapulty [emoji23]

crusiek
13-01-2019, 22:12
Czy to jest ta kłoda, która Cię powaliła kiedys? Czy mi się coś przyśniło [emoji3526]

siemalysy
13-01-2019, 22:16
Dokładnie to ta sytuacja.

- - - - kolejny post - - - - - -
OjTam ciężko coś z tego wyciągnąć to tylko .jpg z telefonu.

OjTam
13-01-2019, 22:23
Kto mówi, że w PS miałeś rower roztentegować?[emoji23]
Miałem bardziej fizyczny sposób na myśli.[emoji6]

Wysłane gołompem przy użyciu katapulty [emoji23]

siemalysy
13-01-2019, 22:24
Ty to brutal jednak jesteś :-P

OjTam
13-01-2019, 22:32
Ty to brutal jednak jesteś :-PMówiłem. Już dawno.

Wysłane gołompem przy użyciu katapulty [emoji23]

Dex
13-01-2019, 22:46
I żaden gałgan sie jeszcze o przecieka nie upomniał? :D

1 - 1
2 - 2
3 - 2

0 - 1

paparapa
13-01-2019, 22:47
OjTam nic szczególnego. Chciałem to wysłać:

19869

Ale pewnie byłoby 0 głosów.
Eeeeeee tam, głosy by były jak byś się rozciągnął w nie naturalnej pozie pomazany sokiem w kolorze czerwonym :)

crusiek
13-01-2019, 22:48
I żaden gałgan sie jeszcze o przecieka nie upomniał? :D

1 - 1
2 - 2
3 - 2

0 - 1Jak nic moją bez głosu, no ale ktoś musiał dostać i to wyróżnienie [emoji23]

Dex
13-01-2019, 22:56
Nie wiem, staram sie nie patrzeć nawet na to jaka fota to jest. Szybki podgląd które ile i znikam.

tbogdanowicz
13-01-2019, 23:07
OjTam nic szczególnego. Chciałem to wysłać:

19869

Ale pewnie byłoby 0 głosów.

Koniec, to jakbyś tam sfotografował kogoś w czarnym worku ... :twisted:

PS.
Chyba zły film przed chwilą obejrzałem.

OjTam
14-01-2019, 08:43
siemalysy widzisz? Będziesz musiał zacząć wozić na rower worek na zwłoki, sztuczną krew i może jakąś dodatkową kończynę.[emoji23]
I żółtą taśmę policyjną.
Nigdy nie wiadomo, co się do tematycznych przyda.[emoji23][emoji23][emoji1787]

Wysłane gołompem przy użyciu katapulty [emoji23]

siemalysy
14-01-2019, 14:57
Ale jak to[emoji50] [emoji848] W plecak tych gadżetów nie zmieszczę [emoji848]

Dex
14-01-2019, 14:59
Kupisz sobie koszyczek taki na kierownice do roweru :roll: albo przyczepke :mrgreen:

OjTam
14-01-2019, 15:31
Albo większy plecak.[emoji6]

Wysłane gołompem przy użyciu katapulty [emoji23]

crusiek
14-01-2019, 15:49
Gorzej jak będzie kontrola.....

- Dzień dobry tu starszy posterunkowy dziamdziak dziamdziakowski, może mi Pan wyjaśnić po co Panu worek na zwłoki, sztuczna krew i kończyna, narzędzia i aparat foto w tym tu oto plecaku rowerowym ?
- a wie Pan.... kręcimy (tu wzrok odchodzi w kierunku pedałów) polską wersję Dextera Morgana [emoji23]
Poza tym nie mam wyjścia, nikoniarze kazali mi się zabezpieczyć na wypadek tematycznych [emoji23]

OjTam
14-01-2019, 15:53
Krecik, a po huk się tłumaczyć?
Jest zakaz wożenia/posiadania worka na zwłoki sztucznej krwi i dodatkowej kończyny?
Nie. To o czym my mówimy?
Gorzej jakby miał gram jakiegoś narkotyku. Uuu... To już by było źle...

Wysłane gołompem przy użyciu katapulty [emoji23]

crusiek
14-01-2019, 15:54
Pomidor [emoji23]

OjTam
14-01-2019, 15:57
W zimie? Nie, dziękuję.

Wysłane gołompem przy użyciu katapulty [emoji23]

tbogdanowicz
14-01-2019, 18:02
Gram to faktycznie problem. Za mało na łapówkę, za dużo na działkę podczas wycieczki :mrgreen:.

OjTam
14-01-2019, 18:11
Gram to faktycznie problem. Za mało na łapówkę, za dużo na działkę podczas wycieczki :mrgreen:.

O to to to. ;)

crusiek
14-01-2019, 18:14
Widzę panowie, że macie głęboką wiedzę w tym temacie :mgreen:

tbogdanowicz
14-01-2019, 18:16
No, ba! :roll:

OjTam
14-01-2019, 18:18
Widzę panowie, że macie głęboką wiedzę w tym temacie :mgreen:

Znasz takie powiedzenie: Mniej wiesz, lepiej śpisz? ;)

crusiek
14-01-2019, 18:38
Znasz takie powiedzenie: Mniej wiesz, lepiej śpisz? ;)

Powiem Ci, że po wczorajszym i dzisiejszym dniu.... są to święte słowa ...

crusiek
15-01-2019, 20:53
Jak już piszę sam pod sobą po 24h to znaczy, że coś chyba jest na rzeczy :D

Dex
15-01-2019, 20:56
Jesteś Schizokrecikiem albo Kreciofrenikiem :mrgreen:

siemalysy
15-01-2019, 20:59
Dex się ociąga. Zaraz koniec, a tu żadnego przecieku....

crusiek
15-01-2019, 21:04
Na zachętę:
19935

- - - - kolejny post - - - - - -


Jesteś Schizokrecikiem albo Kreciofrenikiem :mrgreen:

Jest wielce prawdopodobne. Gdyż naturalnie mam ku temu wielkie predyspozycje będąc w rzeczywistości introwertyczną osobą ze skłonnościami sadystycznymi.
To kiedy się widzimy na plenerze ? :)

Dex
15-01-2019, 21:10
siemalysy, juz nie bede zaciekał :-P zaraz sam zobaczycie co i jak ;) sie postenteretensujcie sie troche :-P
crusiek, ciastka muszą być 2 bo nas jest 2 :D


będąc w rzeczywistości introwertyczną osobą ze skłonnościami sadystycznymi.
To kiedy się widzimy na plenerze ?

Ja ruszam zaraz :D trzeba iść pozaznaczać swoje krzaki :D

crusiek
15-01-2019, 21:12
siemalysy, juz nie bede zaciekał :-P zaraz sam zobaczycie co i jak ;) sie postenteretensujcie sie troche :-P
crusiek, ciastka muszą być 2 bo nas jest 2 :D



Ja ruszam zaraz :D trzeba iść pozaznaczać swoje krzaki :D

Orzesz....uważaj na straż miejską, lubią się czaić w krzaczorach :D

spiritus
15-01-2019, 21:37
Orzesz....uważaj na straż miejską, lubią się czaić w krzaczorach :D

Co oni mogą wiedzieć o czajeniu się w krzakach... amatorzy :D

siemalysy
15-01-2019, 21:38
spiritus nabierzesz wprawy to będziesz mógł się przerzucić na foto z zasiadki :-P

spiritus
15-01-2019, 21:42
spiritus nabierzesz wprawy to będziesz mógł się przerzucić na foto z zasiadki :-P

Panie... ja się lv bawię z ukrycia :D
Wybierz sobie czy termo czy nokto :D

siemalysy
15-01-2019, 21:43
I udaję się coś wypatrzeć? Pytam o to co możesz publicznie zdradzić :-P

spiritus
15-01-2019, 21:49
I udaję się coś wypatrzeć? Pytam o to co możesz publicznie zdradzić :-P

Jak na dloni

19939

Dex
15-01-2019, 21:51
Orzesz....uważaj na straż miejską, lubią się czaić w krzaczorach :D

Deszcz pada, kto Ci bedzie z nich teraz po krzaczorach siedział?


Panie... ja się lv bawię z ukrycia :D
Wybierz sobie czy termo czy nokto :D

Ja sie chętnie i tym i tym pobawie ;) masz lornetke czy jakiś monokular? Czy SVD z lunetką od razu by sie przedstawić? :mrgreen:

spiritus
15-01-2019, 21:52
Deszcz pada, kto Ci bedzie z nich teraz po krzaczorach siedział?



Ja sie chętnie i tym i tym pobawie ;) masz lornetke czy jakiś monokular? Czy SVD z lunetką od razu by sie przedstawić? :mrgreen:

Noo coś jak lorneta. Termo to kamery

Dex
15-01-2019, 21:55
Taki nokto to by sie na spacery przydał. Tylko ciut drogawe zabawki. Czasem ciemnica to by było widac co sie czai za rogiem :D

crusiek
15-01-2019, 21:59
Deszcz pada, kto Ci bedzie z nich teraz po krzaczorach siedział?



Idziemy sobie jakiś czas temu z kumplami pogadać i wypić napój wysokoprocentowy, tak dla relaksu, pół roku się nie widzieliśmy.
Siedliśmy sobie pod topolą, naokoło ani żywej duszy, siąpi deszczyk.
Nagle z d...y pojawiają się oni, zacna pani wraz z szanownym panem pytają nas co my tutaj robimy.
No więc podjęliśmy dyskusję o czym to rozmawialiśmy (o polityce, o ludziach, o pierdołach)...
Pani wskazuje na butelkę plastikową z rozrobionym spiritusem :) a co tam sobie popijacie, będzie mandacik :)
My na to że nic, to oranżada jest proszę Pani.
Pani nie uwierzyła. Zaproponowaliśmy więc aby powąchała/ spróbowała.
Na szczęście nie skusiła się spróbować, bo pewnie już by została z nami na imprezie.... ale powąchała.
I mówi.... faktycznie, nic nie czuć, ale jakby troszkę mdło pachnie ta oranżada.

Młodszy towarzysz szanownej pani stwierdził, że nie ma co dłużej tu siedzieć i sobie poszli, ech....
Także ten..... spodziewaj się niespodziewanego.
A spiritus był z taką "landryną" rozrobiony faktycznie..... że po zapachu nie poznasz, tylko po smaku :D

spiritus
15-01-2019, 22:03
Ja Ci dam spirytusa rozrabiać!!! :D
Dexter czemu nie zagłosował? :D

- - - - kolejny post - - - - - -

Odnośnie mandatów jakby ktoś jakiś chciał na pamiątkę to mogę wystawić... powiesi sobie taki w gablocie i będzie opowiadał jak to spirytus mu wystawił mandat za picie spirytusu ;D

crusiek
15-01-2019, 22:07
Ja Ci dam spirytusa rozrabiać!!! :D
Dexter czemu nie zagłosował? :D

- - - - kolejny post - - - - - -



Wybacz, nie chciałem Cię urazić, na swoją obronę dodam, co powinno być dla Ciebie swego rodzaju pochlebstwem, że po prostu jesteś niezastąpiony i rozchwytywany :)


Odnośnie mandatów jakby ktoś jakiś chciał na pamiątkę to mogę wystawić... powiesi sobie taki w gablocie i będzie opowiadał jak to spirytus mu wystawił mandat za picie spirytusu ;D
Co prawda mam sporo znajomych, na których mógłbym liczyć w kwestii mandatu :D ale za coś takiego dałbym się ZMANDACIĆ, wiem, jestem jak ta sprzedajna .... :)

spiritus
15-01-2019, 22:10
Wybacz, nie chciałem Cię urazić, na swoją obronę dodam, co powinno być dla Ciebie swego rodzaju pochlebstwem, że po prostu jesteś niezastąpiony i rozchwytywany :)

Pan... ja żartował :D
Śmiejcie dowoli, ja się nie obrażam i obracam wszystko w żart :D
Nawet raz jak Ukraińcowi mandat wypisałem to wyszedł zadowolony ode mnie bo go jakoś rozweseliłem :D


Co prawda mam sporo znajomych, na których mógłbym liczyć w kwestii mandatu :D ale za coś takiego dałbym się ZMANDACIĆ, wiem, jestem jak ta sprzedajna .... :)

Zapraszam :D

crusiek
15-01-2019, 22:12
Pan... ja żartował :D
Zapraszam :D

Spoko, zdołałem wyczuć :) krety mają dobry węch :)

spiritus
15-01-2019, 22:14
Koniec głosowania a Dexter jak głosu nie oddał tak nie oddał. Kierownik w stanie spoczynku thekrycha będzie z tego powodu bardzo niezadowolony :D

Ze swej strony dziękuję za głosy. Dało mi to zaszczytne 3. miejsce :)

- - - - kolejny post - - - - - -


Spoko, zdołałem wyczuć :) krety mają dobry węch :)

I co z tego jak wuja widzą... pewnie przez ten spirytus ;D

crusiek
15-01-2019, 22:17
Nawet raz jak Ukraińcowi mandat wypisałem to wyszedł zadowolony ode mnie bo go jakoś rozweseliłem :D


To mi tak trochę przypomniało poniższy tekst o dyplomacji :D

Dyplomacja to umiejętność powiedzenia komuś s.....j w taki sposób, żeby poczuł podniecenie na myśl o czekającej go podroży ..

- - - - kolejny post - - - - - -


Koniec głosowania a Dexter jak głosu nie oddał tak nie oddał. Kierownik w stanie spoczynku siemalysy będzie z tego powodu bardzo niezadowolony :D

Ze swej strony dziękuję za głosy. Dało mi to zaszczytne 3. miejsce :)

- - - - kolejny post - - - - - -



I co z tego jak wuja widzą... pewnie przez ten spirytus ;D

Coś w tym jest :D

spiritus
15-01-2019, 22:17
No dokładnie :D

siemalysy
15-01-2019, 22:22
Koniec głosowania a Dexter jak głosu nie oddał tak nie oddał. Kierownik w stanie spoczynku siemalysy będzie z tego powodu bardzo niezadowolony :D...

Cały Dex. Albo zagłosuje tuż przed gwizdkiem, albo wcale :-D

Dex
15-01-2019, 22:22
No to mamy wyniki 88 edycyji :mrgreen:

Pierwsze miejsce zajmuje OlgaZ
https://forum.nikoniarze.pl/attachment.php?attachmentid=19829&d=1547322105

Drugie Stefan Kulibaba

https://forum.nikoniarze.pl/attachment.php?attachmentid=19838&d=1547322220

A trzecim podzielą się spiritus

https://forum.nikoniarze.pl/attachment.php?attachmentid=19831&d=1547322123&thumb=1

oraz paparapa

https://forum.nikoniarze.pl/attachment.php?attachmentid=19839&d=1547322228

Dziękuję wszystkim co wzieli udział w zabawie, zdjęciującym i głosującym i tym co zagłosowali na moją pracę ;)

Pełna lista:

01 - OlgaZ
02 - Marioboss
03 - spiritus
04 - crusiek
05 - tbogdanowicz
06 - Obrazek2000
07 - Dex
08 - Stefan Kulibaba
09 - paparapa

crusiek
15-01-2019, 22:24
Tak czułem, że jedynka wygra.... i patrząc na telefonie stwierdziłem że oddam na nią głos ale.... odpaliłem zdjęcie na kompie i co ja widzę...... na butach trytytki, a więc to wcale nie koniec! .... dlatego nie oddałem głosu, mam nadzieję, że autor mi wybaczy :)

Ja natomiast dziękuję za 3 głosy szanownym forumowiczom, jest to zgodne z POTRÓJNIE uchwyconym tematem na tym jakże kiepskim zdjęciu.
1. Koniec drogi....
2. koniec światła....
3. a w związku z tym też i koniec dnia.
:D:D:D:D

Dex
15-01-2019, 22:29
Idziemy sobie jakiś czas temu z kumplami pogadać i wypić napój wysokoprocentowy, tak dla relaksu, pół roku się nie widzieliśmy.
Siedliśmy sobie pod topolą, naokoło ani żywej duszy, siąpi deszczyk.
Nagle z d...y pojawiają się oni, zacna pani wraz z szanownym panem pytają nas co my tutaj robimy.
No więc podjęliśmy dyskusję o czym to rozmawialiśmy (o polityce, o ludziach, o pierdołach)...
Pani wskazuje na butelkę plastikową z rozrobionym spiritusem :) a co tam sobie popijacie, będzie mandacik :)
My na to że nic, to oranżada jest proszę Pani.
Pani nie uwierzyła. Zaproponowaliśmy więc aby powąchała/ spróbowała.
Na szczęście nie skusiła się spróbować, bo pewnie już by została z nami na imprezie.... ale powąchała.
I mówi.... faktycznie, nic nie czuć, ale jakby troszkę mdło pachnie ta oranżada.

Młodszy towarzysz szanownej pani stwierdził, że nie ma co dłużej tu siedzieć i sobie poszli, ech....
Także ten..... spodziewaj się niespodziewanego.
A spiritus był z taką "landryną" rozrobiony faktycznie..... że po zapachu nie poznasz, tylko po smaku :D

Kiedys też mnie z kumplem zaszli z nienacka. Kamizelki zdjęcli, ciemno w opór nic nie widać, gadam se dodatkowo z innym kumplem przez telefon i mówie, czekaj, oddzwonie tylko mandat zaraz dostane :mrgreen:


Ja Ci dam spirytusa rozrabiać!!! :D
Dexter czemu nie zagłosował? :D

- - - - kolejny post - - - - - -

Odnośnie mandatów jakby ktoś jakiś chciał na pamiątkę to mogę wystawić... powiesi sobie taki w gablocie i będzie opowiadał jak to spirytus mu wystawił mandat za picie spirytusu ;D

A bo była moja praca i nie chciałem widzieć wyników :)

Jesli tylko pamiątkowa wersja bez płacenia to czemu by nie, fajna pamiatka :mrgreen:


Koniec głosowania a Dexter jak głosu nie oddał tak nie oddał. Kierownik w stanie spoczynku siemalysy będzie z tego powodu bardzo niezadowolony :D


No jak wyżej, moja srajtaśma to nie chciałem głosować ;)


To mi tak trochę przypomniało poniższy tekst o dyplomacji :D

Dyplomacja to umiejętność powiedzenia komuś s.....j w taki sposób, żeby poczuł podniecenie na myśl o czekającej go podroży ..


Znam to, doooobre to jest ;)


Cały Dex. Albo zagłosuje tuż przed gwizdkiem, albo wcale :-D

No nie zagłosował bo mu sie papier skończył :mrgreen:

tbogdanowicz
15-01-2019, 22:30
spirytus
gdyby nie to, że koło tych słupów na Wielkiej Rawce, miałem kiedyś potkanie ze strażą graniczą, to bym na to zdjęcie zagłosował :razz:.

spiritus
15-01-2019, 23:41
Jesli tylko pamiątkowa wersja bez płacenia to czemu by nie, fajna pamiatka :mrgreen:

Noo niestety. Minimum 20 PLN musiałbyś za taki suvenir zapłacić :D


spirytus
gdyby nie to, że koło tych słupów na Wielkiej Rawce, miałem kiedyś potkanie ze strażą graniczą, to bym na to zdjęcie zagłosował :razz:.

Co Ci biedaku zrobili? :D
Też miałem z chłopakami tam spotkanie. Pogadaliśmy trochę ale nie chcieli quadem wywieźć na górę :D
Pisz wszystko... może znajdę złoczyńców :D

OlgaZ
16-01-2019, 00:24
a więc to wcale nie koniec! ....

To prawda, to był tylko zwiastun. Koniec końców nastąpił kilka dni później, kiedy odpadły obie podeszwy :-D
Dziękuję bardzo za głosy i gratuluję wyróżnionym osobom 19958

crusiek
16-01-2019, 00:27
To prawda, to był tylko zwiastun. Koniec końców nastąpił kilka dni później, kiedy odpadły obie podeszwy :-D
Dziękuję bardzo za głosy i gratuluję wyróżnionym osobom 19958Znam ten ból bardzo dokładnie, ja tak styrałem buty i nogi przy okazji też.. na jebel toubkal, pozostały na zawsze we francuskim obozie [emoji846]

OlgaZ
16-01-2019, 00:41
Ano, przynajmniej dokonały żywota jako szczęśliwe buty - w drodze;)
Ja się moich pozbyłam na lotnisku w Kopenhadze, a później gapa dowiedziałam się, że Meindl przykleiłby mi nową podeszwę i byłyby jak nowe :-|

spiritus
16-01-2019, 00:49
To prawda, to był tylko zwiastun. Koniec końców nastąpił kilka dni później, kiedy odpadły obie podeszwy :-D
Dziękuję bardzo za głosy i gratuluję wyróżnionym osobom 19958

Dzięki i Tobie też gratulacje :)

Dej temat następny dziołcha :D

OlgaZ
16-01-2019, 01:02
Zrobione, wysłałam gołębiem mailowym :)

spiritus
16-01-2019, 01:03
Swoją drogą... ciekawego bloga masz :)
Pewnie w wolnym czasie będę czytał.

tbogdanowicz
16-01-2019, 07:47
Co Ci biedaku zrobili? :D
Też miałem z chłopakami tam spotkanie. Pogadaliśmy trochę ale nie chcieli quadem wywieźć na górę :D
Pisz wszystko... może znajdę złoczyńców :D

Odszukałem zdjęcia z tego pobytu w Bieszczadach. To był 2011 :-).
Dzieci chciały mieć zdjęcie z ukraińskiej strony, tak by było widać granicę. Strażnicy wyszli z tych krzaków (ścieżki wtedy nie było). Dziwny pytania, "po co", "co mamy w plecakach" itd. Rozumiem gdyby to było o świcie lub wieczorem, ale niw środku dnia, gdy byłem z żoną i dziećmi poniżej 10 lat. Zachowywali się jakby chcieli pokazać jacy to oni są ważni i groźni. Zestresowali mi dzieci, odeszli kawałek w stronę Krzemieńca i czekali aż zawrócimy w stronę Rawki. Też mieliśmy pójść na Krzemieniec, ale to szlak wzdłuż granicy, a nie miałem ochoty z nimi znowu rozmawiać.

Dex
16-01-2019, 09:48
Ok, to zabawa będzie jak wróce z pracy ;)
OlgaZ jak chcesz to możesz śmiało tu wrzucić temat, będą mieli już rozkmine nim oficjalnie się wątek pojawi ;)

Niestety nie miałem starych, pocerowanych, zmasakrowanych :D glanów, ale też je reanimowałem do samego końca.


t

OlgaZ
16-01-2019, 09:53
Swoją drogą... ciekawego bloga masz :)
Pewnie w wolnym czasie będę czytał.

Dzięki i zapraszam ;-)


@OlgaZ jak chcesz to możesz śmiało tu wrzucić temat, będą mieli już rozkmine nim oficjalnie się wątek pojawi
Okej, w takim razie następny temat brzmi: GŁĘBIA

Dex
16-01-2019, 09:59
Mam sekundke luza, to nawet zaraz będzie nowy, już oficjalnie ;) wątek

Dzięki wielkie :)

paparapa
16-01-2019, 11:45
Ano, przynajmniej dokonały żywota jako szczęśliwe buty - w drodze;)
Ja się moich pozbyłam na lotnisku w Kopenhadze, a później gapa dowiedziałam się, że Meindl przykleiłby mi nową podeszwę i byłyby jak nowe :-|

..... podeszwy... :), ale kto patrzy na buty od spodu.
Masz mocne nerwy chodząc w takich butkach :)))

spiritus
16-01-2019, 12:01
tbogdanowicz
Przekroczyłeś nielegalnie granicę i dziwisz się, że Cię sprawdzali? Dzień czy noc to nie ma znaczenia. Większość przerzutów jest owszem nocą ale w dzień też się zdarzają dość często.
Ludzie sobie w tym za dużo pozwalają (nie tylko w górach) nie zdając sobie sprawy co im może tak naprawdę grozić.
Poszliście tam minimum w trójkę a to już jest przestępstwo a nie wykroczenie :)

Śmiało mogłeś iść na Krzemieniec. Rozporządzenie wojewody wyłącza konieczność zachowania odstępu 15m na tamtym odcinku. Jednak no przekraczać nie wolno.

A, że chcieli być groźni i ważni to pozostałości jeszcze po WOP-ie. Teraz się dużo zmieniło.

OjTam
16-01-2019, 15:44
Teraz się dużo zmieniło.

Najpierw strzelacie, później pytacie? :mrgreen: :p

tbogdanowicz
16-01-2019, 19:33
tbogdanowicz
Przekroczyłeś nielegalnie granicę i dziwisz się, że Cię sprawdzali? Dzień czy noc to nie ma znaczenia. Większość przerzutów jest owszem nocą ale w dzień też się zdarzają dość często.
Ludzie sobie w tym za dużo pozwalają (nie tylko w górach) nie zdając sobie sprawy co im może tak naprawdę grozić.
Poszliście tam minimum w trójkę a to już jest przestępstwo a nie wykroczenie :)

Śmiało mogłeś iść na Krzemieniec. Rozporządzenie wojewody wyłącza konieczność zachowania odstępu 15m na tamtym odcinku. Jednak no przekraczać nie wolno.

A, że chcieli być groźni i ważni to pozostałości jeszcze po WOP-ie. Teraz się dużo zmieniło.
spiritus
Byłem od granicy dalej niż Ty robiąc swoje zdjęcie. Do granicy miałem jeszcze kilka metrów, gdy wyszli z tych krzaków.
Skończyło się na tym że zrobiliśmy zdjęcia przy polskim słupku, mając ukraiński w tle.

Na Krzemieńcu byłem w latach '80 lub '90. Niby zwykłe miejsce, ale wtedy robiło to wrażenie.

Co może grozić ludziom??? Granice to wymysły polityków.
Oddziela zasięgi działań Ministerstw Skarbu (czy jak by się ono nie nazywało) danego kraju od siebie. Skoro pracujesz na granicy, to powiedz, czy ziemia po przekroczeniu granicy staqje się inna? Czy słońce inaczej świeci? Czy ludzie tam inaczej wyglądają?

Gdyby nie kwestie komu płacisz podatki i jakiemu rządowi podlegasz, to granic by mogło nie być. Ale pewnie uczą Cie zupełnie innego sposobu patrzenia na świat :-).

tbogdanowicz
16-01-2019, 20:26
spiritus
Żeby nie było nieporozumień.
Masz w 100% rację. Jest przepis zabraniający przekraczania granicy w takim miejscu i powinienem się do niego stosować. Ale co o nim myślę to zupełnie inna rzecz :-).

To jest podobna sytuacja do opisywanej w wątku na temat chodzenia po górach w nocy. Wiem że gdyby pozwolić jednym to dlaczego innym nie?

Pozdrawiam,
tbogdanowicz

spiritus
16-01-2019, 22:27
Paaanie...ta to 30 lat temu bylo i zyjesz niesmakiem do dzisiaj wobec calej formacji? No bez przesady :D
Myslalem, ze Cie zlapali jak granice przekroczyles. Nie znam przepisow jakie dzialaly w tamtym okresie. Jednak to byl WOP. Oni rzadzili sie swoimi prawami.

Mnie uczyc patrzenia na swiat nie trzeba :)
Ogolnie dobrze, ze jest granica bo ja bym wtedy mieszkal wsrod dziwnego towarzystwa.
Odnosnie pytania czy ludzie inaczej wygladaja...no to tak. Inaczej.
Jezeli chodzi o to co moze grozic to masz art 49a kw i 264kk. Zalezy od tego w jaki sposob ta granice przekraczasz.

- - - - kolejny post - - - - - -

10-15 lat temu tez nas zlapala sg w srodku nocy :D
Szlismy na carynska na wschod slonca i do nas podjechali autem.
Teraz wiem o co tyle zamieszania jest i jak to kombinuja aby granice przeskoczyc.

- - - - kolejny post - - - - - -

Wracajac jeszcze do tego co jest wymyslem politykow a co nie.
Od dawna sa podzialy, limity i wszelkie pojete prawo. Gdyby nie to byloby bezprawie i samosady. Chcialbys tak zyc? Ja nie.

tbogdanowicz
16-01-2019, 22:56
Tamto bycie 30 lat temu wspominam bardzo miło.

Natomiast mniej miło pobyt w 2011 i spotkanie tych panów ;-). Ale do szlaku nie mam nic.
Co do głosowania, na "koniec", dla mnie, w tych okolicach Polska kończy się na szczycie Opołonka :-). Może byłeś? (Wiem że tam nie ma szlaku :-)). Ja najdalej szedłem do źródła Sanu, ale niestety zaczęło padać i zawróciliśmy. Bardzo przyjemne są mokradła koło Tarnawy Wyżnej, pozostałości Beniowej... Ogólnie to niesamowita okolica.

Z WOP miałem kiedyś spotkanie w nocy w Tatrach na początku lat '90.
Z powodu deszczu i mgły utknęliśmy w górach na noc. Niestety nocleg zrobiliśmy sobie zbyt blisko ścieżki. Żołnierze nas obudzili i po krótkiej rozmowie kazali się lepiej schować :-). Okazało się że w nocy wyszedł księżyc i biała linki namiotu widać było z daleka :-). Tych całkowicie rozumiem, że zainteresowali się nami.

spiritus
17-01-2019, 04:46
No to widzisz. Zalezy duzo od czlowieka.

Jacek_Z
18-01-2019, 00:03
To prawda, to był tylko zwiastun. Koniec końców nastąpił kilka dni później, kiedy odpadły obie podeszwy :-D
Gratulacje.
To tak wyglądają kobiece buty?? A ja myslałem, że wy tylko w szpilkach :mrgreen: