PDA

Zobacz pełną wersję : jaki bezlusterkowiec



wiehoo
16-12-2018, 15:06
cześć
posiadam panasonica LX-100, oraz TZ-80
chciałbym dokupić coś z wymienną optyką,
mój wybór padł na firmę SONY,
1. SONY Alpha A6000 (ILCE-6000) + obiektyw 18-135 mm
2. Sony A7 (ILCE 7K) z ob. 28-70mm f/3.5-5.6
proszę o porady i inne sugestie
z poważaniem wiehoo

jo44
16-12-2018, 15:12
proszę o porady i inne sugestie
Proszę czytać to, co już napisano na tym forum w podobnych wątkach.

Umbra
24-12-2018, 14:03
Oba aparaty są dobre. Pierwszy zestaw bardziej uniwersalny (zakres ogniskowych).

nikoniarz
24-12-2018, 14:34
Do pary z LX100 bierz fullfrejma, czyli A7. Będą się fajnie uzupełniać.

Kolekcjoner
25-12-2018, 01:58
Sony A6000 już bym nie kupował. To już dosyć leciwy sprzęt i za te pieniądze można kupić coś lepszego.

cybulski
25-12-2018, 08:48
Do pary z LX100 bierz fullfrejma, czyli A7. Będą się fajnie uzupełniać.

Do tego lepiej ten nowy tamron 28-75/2.8 do Sony. Podobno bardzo dobre nowe szkło, na dpreview ocenili jako bardzo dobry wybór.

https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiektyw-tamron-28-75-mm-f-28-di-iii-rxd-sony-e.html

https://www.dpreview.com/opinion/6022286663/gear-of-the-year-2018-dan-s-choice-tamron-28-75mm-f2-8-di-iii-rxd

https://www.dpreview.com/files/p/articles/9806734239/01_big.jpeg

https://www.dpreview.com/news/9806734239/tamron-launches-28-75mm-f-2-8-di-iii-rxd-lens-for-sony-fe-costs-800

wiehoo
25-12-2018, 15:03
no ale z tym tamronem to za drogo, mam na to do 4000 zł. Sony A7 (ILCE 7K) z ob. 28-70mm f/3.5-5.6 na ten też patrzyłem

nikoniarz
26-12-2018, 02:03
no ale z tym tamronem to za drogo, mam na to do 4000 zł. Sony A7 (ILCE 7K) z ob. 28-70mm f/3.5-5.6 na ten też patrzyłem
Może być i to. W każdym razie APS-C sobie odpuść.

Umbra
26-12-2018, 10:14
A niby czemu? W takim budżecie APS-C jest całkiem rozsądnym wyborem. Przede wszystkim do czego ma być ten aparat?

wiehoo
26-12-2018, 11:49
krajobraz, przyroda

nikoniarz
26-12-2018, 13:28
A niby czemu?

Tak jak napisałem wyżej- z m4/3 zdecydowanie lepiej uzupełnia się FF. Będzie mieć wtedy i mały kieszonkowy sprzęcik (m4/3) oraz sprzęt który da zauważalnie lepszą jakość (FF). Po prostu różnica w obrazie między m4/3 a APS-C jest na tyle niewielka, że wg. mnie nie warto posiadać obu formatów. I piszę to jako użytkownik m4/3, DX oraz FX. Tzn. DX już się pozbyłem ze względu na to co napisałem wcześniej. Autor zrobi jak uważa- ja tego używać nie będę :) Napisałem co bym zrobił gdybym był na jego miejscu.

Umbra
26-12-2018, 19:05
Bo ja wiem? Mialem a6000 i z Samyangiem 12mm efekt był bardzo dobry. Teraz mam a7 z 28/2.0 i nie powiedziałbym, żeby jakość w pejzażu była lepsza. Jak dla mnie, FF zaczyna mieć mały sens powoli. Do krajobrazu matryce DX są już wystarczające. Do portretu z plytką GO FF ma przewagę, ale już nie az taka kolosalna (chyba, ze ktos zapina jakies szkla f/0.95). Jest pod Sony E Sigma 56/1.4, ktora jest odpowiednikiem 85/2.1, a wiec juz bardzo mala GO. Roznica moze byc na szerszych szklach, ale to juz zaczyna byc srednio sensowne powoli. Takie a6000 z Sigma 30/1.4 i 56/1.4 robi sie calkiem fajnym zestawem. Do tego Samyang 12mm, jak ktos lubi szeroko.

cybulski
26-12-2018, 19:12
DX w nikonie szału nie robi. W mojej ocenie jako apsc lepszy jest Fuji. Oczywiście wyłącznie moja subiektywna opinia. Soniaczkow nie znam więc tu akurat nie wiem.

Umbra
26-12-2018, 19:14
W Sony brakuje jeszcze tele w dobrej cenie i jakości. Jest tani 55-210, ktory jest taki sobie i potem nie ma nic. Dopiero mega drogi 70-200. Na pewno DX w Nikonie daje większy wybor szkiel w niezlych cenach.

cybulski
26-12-2018, 19:15
W Sony brakuje jeszcze tele w dobrej cenie i jakości. Jest tani 55-210, ktory jest taki sobie i potem nie ma nic. Dopiero mega drogi 70-200. Na pewno DX w Nikonie daje większy wybor szkiel w niezlych cenach.
To zgoda.

nikoniarz
26-12-2018, 19:36
To zamiast APS-C od Sony wolałbym jakiegoś Panasa z m4/3. A już szczególnie jeśli mowa o A6000. Jeśli ktoś nie zauważa różnic między DX a FX, to tym bardziej nie zauważy między DX a m4/3. Kumpel ma A6000 i wcale mu nie zazdroszczę. Na tej podstawie wybrałem Panasa.

cybulski
26-12-2018, 19:41
Panasoniki są niezłe. Do body wkładają pełen wypas tak jak Olki. Teść ma Olka więc trochę tym się bawiłem na jednym wyjeździe. Jakość zdjęć nie mam pojęcia jak się ma do apsc ale np Zieniu (https://instagram.com/zieniuphoto?utm_source=ig_profile_share&igshid=15by8pf7i80r7) na wyjazdy właśnie Olka używa.

nikoniarz
26-12-2018, 19:44
O Olku nic nie napiszę bo nie miałem z nim żadnego kontaktu. Warto rzucić okiem na niuanse jak obsługa, wielkość (i korpusu i optyki), i cena... Bo to one bywają decydujące.

Umbra
26-12-2018, 20:23
Ja tam z a6000 bylem zadowolony.

Kolekcjoner
26-12-2018, 20:57
Ja tam z a6000 bylem zadowolony.
Ja też,
.....dopóki nie zacząłem mieć kontaktu z nowszymi bezlustrami 8).

aldam
28-12-2018, 22:36
Kup gx9 z 12-32
Ma najlepszą obecnie matryce pod 4/3
Fajny aparat ale nie miałem go na dłużej jedynie porównywałem w sklepie do pen f
Jeżeli zdecydowałbym się na panasonica to właśnie na gx9
Do tego mnóstwo fajnych lekkich i małych szkieł typu 14mm, 20mm, 15mm czy 42.5mm

CC_PL
02-01-2019, 23:27
Zgadzam się w całej rozciągłości z użytkownikiem Umbra.

Kolekcjoner, co można kupić lepszego od A6000 (z kitem za 2100 zł)?

ksh
02-01-2019, 23:56
Znajoma twierdzi ze najlepszy na świecie jest Olympus PEN E-PL8 + 14-42, a sporo ludzi chwali te najtańsze canony bezlustra, a jeszcze przecież jest fuji z pięknymi kolorkami w tej cenie :)

Antonioo
03-01-2019, 00:19
w tym budżecie polecam XT20/18-55 , Świetna matryca z XT2, piękne kolory,przejścia tonalne,dynamika ,przyjemne "szumienie" na wyższym iso. Wygodna ergonomia.
18-55 dobry kit , z reguły każdy chwali kto robił nim zdjęcia lub posiada.
Mówię jako posiadacz lx100 i xt3/18-55 i 10-24

PM.M
03-01-2019, 00:26
Znajoma twierdzi ze najlepszy na świecie jest Olympus PEN E-PL8 + 14-42, a sporo ludzi chwali te najtańsze canony bezlustra, a jeszcze przecież jest fuji z pięknymi kolorkami w tej cenie :)
Bo Olympusy są ładne, Fuji są też ładne... a Panasonica i Sony to chyba tą samą siekierą ciosali. Ale to moje subiektywne widzi mi się, co nie zmienia faktu że dla kobiet wygląd i waga się liczy dość mocno.

Kolekcjoner
03-01-2019, 03:41
Zgadzam się w całej rozciągłości z użytkownikiem Umbra.

Kolekcjoner, co można kupić lepszego od A6000 (z kitem za 2100 zł)?
Moim zdaniem zdecydowanie lepszym zakupem jest M50 albo jeśli wizjer zbędny to M6/M100.
Ten ostatni pojawia się ostatnio w promocji za 1300 zł z kitem.

ksh
03-01-2019, 11:11
Teraz za 1999zł jest Olympus PEN E-PL8 + 14-42mm EZ + 40-150mm w eurortv.

wiehoo
03-01-2019, 15:31
nadmieniam że posiadam panasonica lx 100i chciałem dokupić coś z wymienną optyką, i tu sony a 6000 z ob. 18-135,
ten panasonic gx 9 też mnie zinteresował
wiesław

Antonioo
04-01-2019, 18:41
dokupując do lx100 gx9/12-32 uważam, że lx100 z dużym prawdopodobieństwem poszedłby w odstawkę. Z racji podobnych gabarytów. https://camerasize.com/compare/#569,770 , i jednak słabszą matrycą.
Pytanie na czym nam najbardziej zależy.

barracuda
04-01-2019, 20:41
Mam nadzieję, że uda się w tym wątku wybrać ten jeden jedyny bezlusterkowiec, bo sam czytam ciągle o różnych modelach i nie mam pojęcia co wybrać. :)

Ligo
05-01-2019, 09:13
Mam nadzieję, że uda się w tym wątku wybrać ten jeden jedyny bezlusterkowiec, bo sam czytam ciągle o różnych modelach i nie mam pojęcia co wybrać. :)
Na dzisiaj, jak dla mnie najlepszy z niepełnoklatkowych jest Panasonic G9.
To jest potwór, którym da się zrobić wszystko. Tyle, że cena to $1300 w promocji.
W drugiej kolejności patrzyłbym na Canona M5, albo M50, za sprawą bardzo dobrych i tanich szkieł.

cybulski
05-01-2019, 09:34
Na dzisiaj, jak dla mnie najlepszy z niepełnoklatkowych jest Panasonic G9.
To jest potwór, którym da się zrobić wszystko. Tyle, że cena to $1300 w promocji.
W drugiej kolejności patrzyłbym na Canona M5, albo M50, za sprawą bardzo dobrych i tanich szkieł.

Jeśli tym torem Panas pójdzie w pełnej klatce to może sie okazać że to będzie najlepsze ff na rynku za jakis czas. Niby jest jeszcze full wypas ff Pentax ale jakoś się nie przyjmuje za bardzo no i lustro.

Ligo
05-01-2019, 10:12
Jeśli tym torem Panas pójdzie w pełnej klatce to może sie okazać że to będzie najlepsze ff na rynku za jakis czas.
Myślę, że pójdzie i całkiem niedługo szczęka nam opadnie.:-)

ksh
05-01-2019, 10:48
Pójdzie czy nie pójdzie to cos musi zrobić bo jeszcze w 2017 roku plotki rozsyłali że się wycofują z foto i skupiają sie na video, sprzedaż z tego co podają panas ma śladową i nawet nie zgarniają 1/10 tego co canon, oly, sony i nawet są daleko za fuji, który ma chyba coś 4% udziału w rynku.

cybulski
05-01-2019, 10:50
Pójdzie czy nie pójdzie to cos musi zrobić bo jeszcze w 2017 roku plotki rozsyłali że się wycofują z foto i skupiają sie na video, sprzedaż z tego co podają panas ma śladową i nawet nie zgarniają 1/10 tego co canon, oly, sony i nawet są daleko za fuji, który ma chyba coś 4% udziału w rynku.

A to inna sprawa czy to ma sens biznesowy, bo jak pokazuje właśnie przykład Pentaxa można zrobić bardzo dobrą pełną klatkę i nic z tego nie wynika.

ksh
05-01-2019, 12:05
Jak patrzę na ceny Nikon Z6 w US to mi ciśnienie podnosi bo cena z podatkiem 1600$ czyli 6000zł, oczywiście na grey market ale jest dostępny, czyli mamy cenowo lepiej niż wiele m4/3 i aps-c z kosmicznymi cenami bo to niby dla profesjonalisty.
Rynek zmieniał się powoli, sony z pełną klatką udowodnił że może być tanio, a klient teraz coraz częściej wierzy w marketingową papkę i wybiera pełną klatkę bezlustra bo to najlepszy wybór, a że ma do wyboru już trzy firmy, a za kilka dni cztery to coś czuję że drogie model m4/3 i aps-c dość gwałtownie stracą rynek.

maxwawa
05-01-2019, 15:24
Poczekałbym jeszcze na Panasonica bo oprócz drogich S1 i S1R to firma ta zaprezentuje wiele tańszą pełną klatkę w wersji entry-level.

wiehoo
05-01-2019, 16:59
byłem dzisiaj w cyfrowych.pl i tam polecano mi Panasonic LUMIX DMC-GX80 + ob. 14-140, 3 645 zł
był też
1.Panasonic LUMIX DC-GX9 + ob. 14-42 3 695 zł
2.Panasonic LUMIX DMC-GX80 + ob. 12-32 + 35-100 3 299 zł
3.Panasonic LUMIX DC-GX9 + ob. 14-140 4 439 zł
czy różnica między GX9 a GX80 jest warta dopłaty ??, nadmieniam że najbardziej interesuje mnie zestaw z obiekt. 14-140
wiesław

nikoniarz
05-01-2019, 17:42
dokupując do lx100 gx9/12-32 uważam, że lx100 z dużym prawdopodobieństwem poszedłby w odstawkę. Z racji podobnych gabarytów. https://camerasize.com/compare/#569,770 , i jednak słabszą matrycą.
Pytanie na czym nam najbardziej zależy.

To do gabarytów GX9 dolicz jeszcze optykę adekwatną do tej z LX100. Mam na myśli chociażby zakres ogniskowych i światło.

Kolekcjoner
05-01-2019, 21:49
Jeśli tym torem Panas pójdzie w pełnej klatce to może sie okazać że to będzie najlepsze ff na rynku za jakis czas. Niby jest jeszcze full wypas ff Pentax ale jakoś się nie przyjmuje za bardzo no i lustro.

Tijaaa z ceną 4500$ za korpus wróżę im gigantyczną sprzedaż....
A bym zapomniał.... brak szkieł jest w gratisie :lol:...

ksh
05-01-2019, 22:01
Ale coś tam jest w plotkach że budżetowy panas będzie tańszy od Z6, zobaczymy.

jurkarol
05-01-2019, 23:13
byłem dzisiaj w cyfrowych.pl i tam polecano mi Panasonic LUMIX DMC-GX80 + ob. 14-140, 3 645 zł
był też
1.Panasonic LUMIX DC-GX9 + ob. 14-42 3 695 zł
2.Panasonic LUMIX DMC-GX80 + ob. 12-32 + 35-100 3 299 zł
3.Panasonic LUMIX DC-GX9 + ob. 14-140 4 439 zł
czy różnica między GX9 a GX80 jest warta dopłaty ??, nadmieniam że najbardziej interesuje mnie zestaw z obiekt. 14-140
wiesław
Ostatnio wglebialem się w ten temat, macalem gx80 i gx9 i doszedłem do wniosku ze gx80 wystarczy, a różnicy praktycznie się nie odczuwa. Fajnie ze gx9 ma pokrętło kompensacji ev na wierzchu ale to da się przeżyć. Gx80 jest zgrabniejszy

Kolekcjoner
05-01-2019, 23:14
Ale coś tam jest w plotkach że budżetowy panas będzie tańszy od Z6, zobaczymy.
Niestety strategia cenowa Panasa jest od lat taka jakby ostatnią rzeczą na której im zależy była duża sprzedaż ;)..

Ligo
05-01-2019, 23:41
Tijaaa z ceną 4500$ za korpus wróżę im gigantyczną sprzedaż....
A bym zapomniał.... brak szkieł jest w gratisie :lol:...
Cena jak cena, pażywiom uwidim... Na pewno technologicznie będzie to cacko.
W konsorcjum ma być też Sigma, więc ze szkłami powinno być dobrze.
Ach, zapomniałem... Przecież i Sigma ma wypuścić pełnoklatkowego Foveona. Będzie się działo.:-D

Kolekcjoner
06-01-2019, 00:57
Cena jak cena, pażywiom uwidim... Na pewno technologicznie będzie to cacko.
W konsorcjum ma być też Sigma, więc ze szkłami powinno być dobrze.
Ach, zapomniałem... Przecież i Sigma ma wypuścić pełnoklatkowego Foveona. Będzie się działo.:-D

Nie, ja nie neguję że technologicznie nie będzie to killer. Szkoda tylko że wpływ tego systemu na konkurencję rysuje się znikomy....

Borat1979
06-01-2019, 01:30
Tijaaa z ceną 4500$ za korpus wróżę im gigantyczną sprzedaż....
A bym zapomniał.... brak szkieł jest w gratisie :lol:...

Mniej więcej tyle kosztowało Sony A9 w dniu premiery a był to topowy model a tu tani. :-? Wszyscy krzyczeli, że sprzęt Sony jest taki drogi a tu jak wszyscy powypuszczają swoje systemy FF to Sony E okaże się budżetowy :shock:

Ligo
06-01-2019, 01:52
Ale kto mówi, że tani? Cztery, albo 4 i pół kafla zielonych za kupkę plastku i elektroniki to przegięcie pały, niezależnie co na nim pisze. A9 w tej chwili to $3500, a za pół roku będzie pewnie poniżej trójki, więc bliżej granicy rozsądku.

ksh
06-01-2019, 11:27
Mniej więcej tyle kosztowało Sony A9 w dniu premiery a był to topowy model a tu tani. :-? Wszyscy krzyczeli, że sprzęt Sony jest taki drogi a tu jak wszyscy powypuszczają swoje systemy FF to Sony E okaże się budżetowy :shock:

Ale przykładowo Z6 po dwóch miesiącach od dostępności jest już tańszy od A7III, sony ma stare modele, na których zarobił i można nimi zasypywać rynek, za parę lat inni będą mieli podobnie pewnie.

Kolekcjoner
06-01-2019, 11:36
Ogólnie mówiąc te 4500 to nie jest problem. Problemem jest brak systemu. Szczególnie dla pro. Trąbienie wszędzie o tym jaki to się robi superhiper sprzęt dla profi w kontekście tego, że nie ma co do tego zapiąć - i długo nie będzie jest po prostu śmieszne. To jest zaklinanie rzeczywistości i obym nie był złym prorokiem ale z takim podejściem to nie wróżę Panasonikowi długiego bytu na tym rynku.

ksh
06-01-2019, 12:10
W bezlustrach najważniejsze jest sprzedać zestaw z kitem, z tego co spotykam kogoś z soniaczami A7 to zazwyczaj przypięty 28-70 albo jakiś pleśniak manualny, przecież sony zbudowało swoją obecność na rynku sprzedażą body, a nie np jasnych zoomów, które mają w kosmicznych cenach i gabarytów armat wystawionych na wawelu.

Ligo
07-01-2019, 02:22
Trąbienie wszędzie o tym jaki to się robi superhiper sprzęt dla profi w kontekście tego, że nie ma co do tego zapiąć - i długo nie będzie jest po prostu śmieszne. To jest zaklinanie rzeczywistości i obym nie był złym prorokiem ale z takim podejściem to nie wróżę Panasonikowi długiego bytu na tym rynku.
Ale mówisz o Sony, czy Panasoniku? Bo jeśli o Sony, to pełna zgoda, natomiast jeśli chodzi o FF Panasia, to trzeba trochę poczekać, bo na razie nic nie wiemy ani o puszce, ani o optyce, jaka będzie do niego dostępna.

Kolekcjoner
07-01-2019, 14:20
Ale mówisz o Sony, czy Panasoniku? Bo jeśli o Sony, to pełna zgoda, natomiast jeśli chodzi o FF Panasia, to trzeba trochę poczekać, bo na razie nic nie wiemy ani o puszce, ani o optyce, jaka będzie do niego dostępna.
O Panasonicu - nie czytałeś tych butnych zapowiedzi np. na dpreview?
A co do optyki to czego nie wiadomo? Wypuszczą do tego od razu pełen setup profesjonalnych szkieł? Jakoś nie widzę kolejki profi ustawiającej się w sklepie po te cuda ;)...

ksh
07-01-2019, 17:37
Kolejki są ale blogerów i youtubowców żeby dostać do testów albo co lepsi darmowe sample sprzętu, coś czuję że będzie znowu śmiesznie po testach np takich northrupów itp :)

cz4rnuch
07-01-2019, 17:58
W bezlustrach najważniejsze jest sprzedać zestaw z kitem, z tego co spotykam kogoś z soniaczami A7 to zazwyczaj przypięty 28-70 albo jakiś pleśniak manualny...
Od jakiegoś czasu jestem na wyjeździe i zacząłem zwracać uwagę na to co ludzie podpinają. Dwie rzeczy mocno mnie zaskoczyły. Raz, że w porównaniu z tym co wcześniej zaobserwowałem użytkowników A7 mocno przybyło (i to bardzo) a dwa, że nie widziałem nikogo z kitem.

Sosul
07-01-2019, 18:07
Używam Olka i mogę Ci go polecić. Wydaje mi się, że w fajnych pieniądzach znajdziesz OMD E-M10 II + panasa 25 f1.7. Zestaw lekki, poręczny, szybki.

wiehoo
07-01-2019, 20:58
sprecyzowałem już chyba do dwóch modeli panasonica gx9 za 4499 zł. i gx 80 za 3400 zł., oba z obiektywem PANASONIC Lumix G VARIO 14-140mm F3.5-5.6 ASPH POWER O.I.S.
teraz tylko który wybrać ?

ksh
07-01-2019, 21:26
4500zł wychodzi teraz ( bywają promocje nawet poniżej 4000zł ale trzeba polować ) zestaw Sony a6300 kit 18-105mm f/4 i jakoś nie wiem dlaczego ktoś miałby wybrać za te same pieniądze m4/3.

grizz
07-01-2019, 21:34
Jak masz wolny tysiak to bierz gx9 - lepsza matryca, nowszy, lepszy wizjer.

grizz
07-01-2019, 21:40
4500zł wychodzi teraz ( bywają promocje nawet poniżej 4000zł ale trzeba polować ) zestaw Sony a6300 kit 18-105mm f/4 i jakoś nie wiem dlaczego ktoś miałby wybrać za te same pieniądze m4/3.

choćby dlatego: https://camerasize.com/compact/#770.97,656.446,ha,t (daje z olkiem bo 14-140 jest w starej wersji) + świetna obsługa, większa responsywność, stabilizacja - i to podwójna, lepszy wizjer, elektroniczna migawka

ksh
07-01-2019, 22:36
Jeśli wielkość/waga jest istotna to faktycznie sony odpada ale i ten zestaw z 14-140 nie należy do małych, dla mnie m4/3 ma sens w połączeniu z naleśnikami ale każdy ma inne priorytety.

Kolekcjoner
08-01-2019, 00:30
choćby dlatego: https://camerasize.com/compact/#770.97,656.446,ha,t (daje z olkiem bo 14-140 jest w starej wersji) + świetna obsługa, większa responsywność, stabilizacja - i to podwójna, lepszy wizjer, elektroniczna migawka

Ja wiem czy ta różnica w wielkości jest znacząca? Jak się popatrzy na tylną ściankę to Panas jest nawet większy, a to czy ogór wystaje dwa centymetry mniej czy więcej to naprawdę nie ma żadnego praktycznego znaczenia.

marcin90
08-01-2019, 16:32
No i światło obiektywu - f4 w całym zakresie vs 3,5 - 5,6 na mniejszej matrycy... te 2-3 cm większe sony da bardzo wymierne korzyści w tym porównaniu.

CC_PL
10-01-2019, 17:12
Wymieniony XT20/18-55 to fajny zestaw, ale to 5- 5,5 ys. zł, trochę inna pólka cenowa.

stafford
11-01-2019, 06:59
A może tak: https://camerasize.com/compact/#656.446,770.97,656.702,ha,t

wiehoo
11-01-2019, 20:48
CYTUJĘ "sprecyzowałem już chyba do dwóch modeli panasonica gx9 za 4499 zł. i gx 80 za 3400 zł., oba z obiektywem PANASONIC Lumix G VARIO 14-140mm F3.5-5.6 ASPH POWER O.I.S.
teraz tylko który wybrać ?"
może zadam trochę inaczej pytanie, do tego obiektywu szukam body --- Obiektyw SEL18135 F3.5-5.6 OSS
odnośnik (nie wiem czy można) https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=obiektyw_sel18135_f35_56_oss&gclid=Cj0KCQiAmuHhBRD0ARIsAFWyPwh5YO0ag-pFhaYosgzt6Y_j7hVYbYebpW16VaoNaOKAjvh8zgTiBSEaAlM7 EALw_wcB
wiehoo

grizz
11-01-2019, 20:50
jak masz wolny tysiak to gx9 - nowsza matryca i lepszy wizjer

CC_PL
11-01-2019, 21:52
może zadam trochę inaczej pytanie, do tego obiektywu szukam body --- Obiektyw SEL18135 F3.5-5.6 OSS

Pod ten obiektyw nie próbowałbym podpinać Panasia ;) Ale Sony jak najbardziej. Polecam coś z linii A6xx. Teraz najkorzystniej wypadają A6300 i A6000

wiehoo
11-01-2019, 22:03
A6000 piszą że to już stary , a Ty jak uważasz?

madebyzosiek
11-01-2019, 22:12
A6000 piszą że to już stary , a Ty jak uważasz?No stary, ale dzięki temu tani, a zdjęcia robi całkiem całkiem... A6300 już w sumie też jest stary, a i A6500 nowością nie jest.

grizz
11-01-2019, 22:19
stary, starry, dużo braków ma. Stabilizacji oba nie mają. migawek elektronicznych.

madebyzosiek
11-01-2019, 22:27
stary, starry, dużo braków ma. Stabilizacji oba nie mają. migawek elektronicznych.Ale zdjęcia robią, a nie kosztują 5k zł ;)

Kolekcjoner
11-01-2019, 23:05
Przede wszystkim w A6000 i 6300 nie ma dotyku, mega przydatne przy AF - pach paluchem w ekran i tam masz ustawioną ostrość. To jest moim zdaniem jeden z tych miłych bonusów wynikających z używania bezlustra, a przy tym bardzo przydatny w praktyce.
Dodatkowo przy beznadziejnym menu i guzikach rozłożonych jakby ktoś wypił zbyt dużo sake ;) byłoby to niesamowicie przydatne koło ratunkowe. Moim zdaniem nie ma teraz sensu robić takiego kroku wstecz.

ksh
11-01-2019, 23:10
Macanko af może się przydać jak robisz zdjęcia patrząc na ekran, wtedy można wybrać aparat bez wizjera i już.

nikoniarz
11-01-2019, 23:22
Macanko af może się przydać jak robisz zdjęcia patrząc na ekran, wtedy można wybrać aparat bez wizjera i już.

Przydaje się i z wizjerem. Równie skutecznie. Tylko proszę nie pisz o wkładaniu palca do oka, bo przy wizjerze umieszczonym na bocznej krawędzi korpusu trzeba po prostu chcieć go tam włożyć :D

wiehoo
12-01-2019, 18:59
porównajmy może te obiektywy
1.Obiektyw PANASONIC 14-140mm F3.5-5.6 ASPH POWER O.I.S. + gx80
2.Obiektyw Panasonic 12-60 f/3.5-5.6 ASPH. POWER O.I.S. H-FS12060 + gx9
3.Sony 18-135mm f/3.5-5.6 OSS (SEL18135) + a6000
co wybieramy, przypominam że posiadam lx 100 którego będę też używał
wiehoo

PiKa
12-01-2019, 19:00
Skoro masz lx100 to bym wybrał body z większą matrycą, czyli a6000

wiehoo
12-01-2019, 19:06
czyli
3.Sony 18-135mm f/3.5-5.6 OSS (SEL18135) + a6000

- - - - kolejny post - - - - - -

jeszcze o obiektywie trochę,
.Sony 18-135mm f/3.5-5.6 OSS (SEL18135) bedzie czy jest lepszy od PANASONIC 14-140mm F3.5-5.6 ASPH POWER O.I.S.
i jak do nich się ma Panasonic 12-60 f/3.5-5.6 ASPH. POWER O.I.S. H-FS12060

nikoniarz
12-01-2019, 19:10
Nie ma sensu do LX100 dokupować matrycy APS-C, a już na pewno nie A6000. Pisałem o tym wcześniej.

https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison?attr18=daylight&attr13_0=panasonic_dmcgx85&attr13_1=sony_a6000&attr13_2=pentax_645z&attr13_3=phaseone_iq180&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=6400&attr16_1=6400&attr16_2=6400&attr16_3=35&attr171_0=1&normalization=compare&widget=1&x=0&y=0

cybulski
12-01-2019, 19:30
Nie ma sensu do LX100 dokupować matrycy APS-C, a już na pewno nie A6000. Pisałem o tym wcześniej.

https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison?attr18=daylight&attr13_0=panasonic_dmcgx85&attr13_1=sony_a6000&attr13_2=pentax_645z&attr13_3=phaseone_iq180&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=6400&attr16_1=6400&attr16_2=6400&attr16_3=35&attr171_0=1&normalization=compare&widget=1&x=0&y=0

Ona tam się po prostu nie zmieści ;)

nikoniarz
12-01-2019, 19:36
Ona tam się po prostu nie zmieści ;)

Do X70 się mieści to i tu wejdzie bo są podobnej wielkości... ;)

cybulski
12-01-2019, 19:43
A tak na poważnie wiehoo masz już zoomy w tych aparatach to po co Ci kolejne ciemne zoomy?
Tani dobry ciemny zoom to jest w nikonie 18-105 za 500 zł używany. W niedużo większych pieniądzach kupisz jakieś body Nikona z serii 3000 i wynik będzie podobny bez wydawania kupy kasy na bezlusterkowce.

wiehoo
12-01-2019, 20:17
no chciałem takiego zooma 7-10 razy, w lx 100 to tylko 3x , a tz 80 to nie liczę

cybulski
12-01-2019, 20:42
W nikonie tanie zoomy z VR są w miarę dobre i nie wydajesz majątku na zestaw. Kupisz używany zestaw za 1/3 ceny zestawu bezlusterkowego. Szkoda kasy na kupowanie takich nowych zomoow w bezlusterkowcach, nie przekłada się to na jakość.

PiKa
12-01-2019, 20:45
Rzeczywiści w lx100 jest matryca 4/3

Ale nie wiem czy jest mieć dwa aparaty z taką samą matrycą (rozmiarowo) i dość podobnymi obiektywami.

wiehoo
13-01-2019, 19:16
cytuję
"Rzeczywiści w lx100 jest matryca 4/3

Ale nie wiem czy jest mieć dwa aparaty z taką samą matrycą (rozmiarowo) i dość podobnymi obiektywami."


a który z tych obiektywów jest podobny w LX100

1.Obiektyw PANASONIC 14-140mm F3.5-5.6 ASPH POWER O.I.S. + gx80
2.Obiektyw Panasonic 12-60 f/3.5-5.6 ASPH. POWER O.I.S. H-FS12060 + gx9
3.Sony 18-135mm f/3.5-5.6 OSS (SEL18135)

PiKa
13-01-2019, 19:47
Zakładając że to lx100 v1 to tam jest F1.7-2.8 i ekwiwalent 24-75.

Te obiektywy mają ekwiwalent 24-280, 24-120, 36-270, wiec dół właściwie taki sam, góra rzeczywiście dłuższa zwłaszcza w tych 270/280. Z drugiej strony są ciemniejsze.
W praktyce znaczy to tyle, że dostaje się zakres 75-280, czasami tracąc 24-36, oraz tracąc na jasności.

Na pewno sam to wiedziałeś. Czy warto ? Moim zdaniem nie. Chyba, że potrzebujesz właśnie tego brakującego zakresu powyżej 75 mm.

jo44
13-01-2019, 20:39
Ten trzeci to chyba 27-200. :)

PiKa
13-01-2019, 23:40
Rzeczywiście, to apsc.

Ale akurat sony bym rozważał jako że ma większą matrycę.

- - - - kolejny post - - - - - -

I jeszcze rozmiary:

http://j.mp/2QKljDX

19870

wiehoo
14-01-2019, 18:10
z tego co widzę najbardziej mi odpowiada
1.Obiektyw PANASONIC 14-140mm F3.5-5.6 ASPH POWER O.I.S.
zakres lx 100 to 24-75 a panasonic 14-140 to 24-280, też nie chcę bezpośredniego przedłużenia ogniskowej a raczej zazębienie i dalej w górę.
Rozumiem że tu się pokrywa, ale nie robię z tego problemu, większy zakres mi odpowiada, ale czy sony nie będzie lepszy jakościowo?
no i czy można sony podłączyć do panasoników ?
najbardziej mnie kusi ten
1.Obiektyw PANASONIC 14-140mm F3.5-5.6 ASPH POWER O.I.S. + gx80 ale tu mała matryca
później
3.Sony 18-135mm f/3.5-5.6 OSS (SEL18135) mówią że stary i się grzeje, (di kręcenia klipów raczej będzie lx100
no i
2.Obiektyw Panasonic 12-60 f/3.5-5.6 ASPH. POWER O.I.S. H-FS12060 + gx9

grizz
14-01-2019, 18:29
Rozmiary z powyższego są zakłamane - tam jest stara wersja 14-140, która jest większa od nowej.

Sorki, ale a6000 to staroć.

Branie 12-60 jeżeli masz lx100 jest bez sensu.

Co do wielkości matrycy - widzisz, tą przepaść? https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison?attr18=daylight&attr13_0=panasonic_dmcgx85&attr13_1=panasonic_dcgx9&attr13_2=sony_a6000&attr13_3=apple_iphonex&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=jpeg&attr16_0=12800&attr16_1=12800&attr16_2=12800&attr16_3=32&attr171_0=1&normalization=compare&widget=1&x=0.8315202231520223&y=0.9661291926294874

Ligo
14-01-2019, 19:06
no i czy można sony podłączyć do panasoników ?
Gdybyś choć trochę poczytał, wiedziałbyś że nie.

Tu masz porównanie wielkości 14-140 do sonowego 18-55:

19906

wiehoo
14-01-2019, 19:20
powiem szczerze dużej różnicy nie widzę
to do poprzedniego postu admina o jakości zdjęć

Kolekcjoner
14-01-2019, 21:06
powiem szczerze dużej różnicy nie widzę
to do poprzedniego postu admina o jakości zdjęć
To sobie włącz Fuji xt-3 albo Sony a6500, nawet Canon m50 już ucieka, a z wyciąganiem z cieni to już w ogóle.
Akurat A6000 to jest już puszka z poprzedniej epoki i robiła wrażenie w momencie premiery ale nie teraz.

PiKa
14-01-2019, 21:15
Problem przypuszczam w tym, że cena a6000 vs x-t3 lub a6500 to pewnie niebo a ziemia

ksh
15-01-2019, 10:36
Na amazonie prosty fujik w przedsprzedaży dość tanio https://www.amazon.de/Fujifilm-Systemkamera-16-50mm-F3-5-5-6-braun/dp/B01L312FZM/ 344 euro czyli coś 1470zł.

darekw1967r
15-01-2019, 12:06
Ja też,
.....dopóki nie zacząłem mieć kontaktu z nowszymi bezlustrami 8).

Ja tez mam kontakt z innymi bezlustrami i nie stwierdzilem aby obrazek z A6000 rozni sie od innych bezluster.
A6000 ma wystarczajaco duzo aby uzyskac wysokiej jakosci obrazek oraz wysokiej jakosci film hd.
Jak dla mnie A6000 to bardzo uniwersalny aparat ktory duzo moze.

- - - - kolejny post - - - - - -



Akurat A6000 to jest już puszka z poprzedniej epoki i robiła wrażenie w momencie premiery ale nie teraz.

I co z tego ? Puszka jest tania i dobra.

Doskonale sprawdza sie w praktyce.

Kolekcjoner
15-01-2019, 12:50
Ja tez mam kontakt z innymi bezlustrami i nie stwierdzilem aby obrazek z A6000 rozni sie od innych bezluster.
A6000 ma wystarczajaco duzo aby uzyskac wysokiej jakosci obrazek oraz wysokiej jakosci film hd.
Jak dla mnie A6000 to bardzo uniwersalny aparat ktory duzo moze.

- - - - kolejny post - - - - - -



I co z tego ? Puszka jest tania i dobra.

Doskonale sprawdza sie w praktyce.
Wiem, Zenit też robi zdjęcia ale nie o tym tu piszemy 8). Jak dla mnie kupowanie w tej chwili A6000 to bezsens.

madebyzosiek
15-01-2019, 13:06
Wiem, Zenit też robi zdjęcia ale nie o tym tu piszemy 8). Jak dla mnie kupowanie w tej chwili A6000 to bezsens.

Jednak też nie do końca się zgodzę, po poza dość przeciętnym AFem w słabszym świetle i ogólnym zamułem użytkowym temu aparatowi ciężko coś zarzucić, szczególnie w jego aktualnej cenie. To znaczy nowego też bym pewnie nie kupił, nie zrobiłem tak blisko dwa lata temu. Ale aparat uznaję za dobry w zakresie zastosowań, do których go nabyłem. Nie chciałbym go mitycznie umieszczać w gablocie legend, jak choćby mityczny D90, ale zdecydowanie z budżetem ok 2000 warto go rozważyć z kitem, a z budżetem 3000 z Sigmą 30 C. Sądzę, że jak dokupię do niego kiedyś okazjonalnie Sigmę 16 i 56 to spokojnie będę go używał jeszcze częściej niż teraz ;)

Kolekcjoner
15-01-2019, 13:45
Za nieco ponad 2000 można kupić teraz m50 pod każdym względem lepszy wybór niż alfiok :).

wiehoo
15-01-2019, 15:15
wklejam link
https://www.euro.com.pl/kompakty-z-wymienna-optyka/canon-eos-m50-18-150mm-czarny.bhtml
czy o ten aparat chodzi ?

PiKa
15-01-2019, 15:29
Tak to ten.

darekw1967r
15-01-2019, 22:27
Wiem, Zenit też robi zdjęcia ale nie o tym tu piszemy 8). Jak dla mnie kupowanie w tej chwili A6000 to bezsens.

Ale ja nie pisze o Zenitach tylko o bardzo dobrym aparacie, ktorym mozesz robic swietne foty oraz krecic wysokiej jakosci filmy hd ;)
A6000 nie jest nowoscia i nie wyglada jak topowy model powiedzialbym, ze wyglada bardziej na plastikowy badziew
ale ma cechy (bardzo szybki AF, swietne algorytmy sledzace cel, wysoka jakosc obrazu) ktore caly czas utrzymuja go na rynku ;)

- - - - kolejny post - - - - - -


Jak dla mnie kupowanie w tej chwili A6000 to bezsens.

Bezsens to negowanie zalet dobrego aparatu i jego obecnie niskiej ceny ;)

Kolekcjoner
15-01-2019, 22:58
Ale ja nie pisze o Zenitach tylko o bardzo dobrym aparacie, ktorym mozesz robic swietne foty oraz krecic wysokiej jakosci filmy hd ;)
A6000 nie jest nowoscia i nie wyglada jak topowy model powiedzialbym, ze wyglada bardziej na plastikowy badziew
ale ma cechy (bardzo szybki AF, swietne algorytmy sledzace cel, wysoka jakosc obrazu) ktore caly czas utrzymuja go na rynku ;)
Problem polega na tym że cały czas podkreślasz zalety tego co w tej chwili jest normą, a we współczesnych aparatach jest jeszcze lepsze i dodatkowo dochodzą rzeczy których w alfie nie uświadczysz. I chyba mamy różne aparaty, bo alfa dla mnie ani nie wygląda na plastikowy badziew ani nim nie jest. To jest ostatnia rzecz która by mnie drażniła w tym body.
Żartobliwe wspomnienie o Zenicie miało na celu uświadomienie Ci - co najwyraźniej bardzo potrzebne ;), że praktycznie każdym aparatem jesteś w tej chwili w stanie zrobić świetne foty i filmy ale przecież nie o tym tu mowa ;).

darekw1967r
16-01-2019, 00:52
Problem polega na tym że cały czas podkreślasz zalety tego co w tej chwili jest normą, a we współczesnych aparatach jest jeszcze lepsze i dodatkowo dochodzą rzeczy których w alfie nie uświadczysz. I chyba mamy różne aparaty, bo alfa dla mnie ani nie wygląda na plastikowy badziew ani nim nie jest. To jest ostatnia rzecz która by mnie drażniła w tym body.
Żartobliwe wspomnienie o Zenicie miało na celu uświadomienie Ci - co najwyraźniej bardzo potrzebne ;), że praktycznie każdym aparatem jesteś w tej chwili w stanie zrobić świetne foty i filmy ale przecież nie o tym tu mowa ;).

Wedlug mnie problem, ktory mamy polega na tym, ze biore pod uwage cechy sprzetu, cene i jego mozliwosci.
Niestety bardzo mylisz sie co do twierdzenia ze kazdym aparatem zrobisz swietne foty oraz filmy.
Jeden z wiekszych problemow to sa wlasnie filmy i tutaj wiekszosc aparatow nie nadaje sie do tego zadania.
Przykladowo seria Sony A laczy w sobie obie te cechy i wlasnie staram Ci to uzmyslowic.
Pisanie, ze A6000 nie warto kupowac to ewidentna nieznajomosc tematu i wprowadzanie ludzi w blad.
Wez pod uwage, ze niekoniecznie sa potrzebne najnowsze puszki aby dobrze focic i filmowac ;)

Kolekcjoner
16-01-2019, 01:00
Wedlug mnie problem, ktory mamy polega na tym, ze biore pod uwage cechy sprzetu, cene i jego mozliwosci.
Niestety bardzo mylisz sie co do twierdzenia ze kazdym aparatem zrobisz swietne foty oraz filmy.
Jeden z wiekszych problemow to sa wlasnie filmy i tutaj wiekszosc aparatow nie nadaje sie do tego zadania.
Przykladowo seria Sony A laczy w sobie obie te cechy i wlasnie staram Ci to uzmyslowic.
Pisanie, ze A6000 nie warto kupowac to ewidentna nieznajomosc tematu i wprowadzanie ludzi w blad.
Wez pod uwage, ze niekoniecznie sa potrzebne najnowsze puszki aby dobrze focic i filmowac ;)
Nie warto, bo w tej chwili za to samo można mieć więcej - proste. To że nie jesteś w stanie tego zaakceptować trudno - będziesz musiał z tym jakoś żyć ;). Reszta to oczywistości nad którymi nie warto tu dyskutować.

BTW: pisanie że A6000 teraz warto kupować to dopiero wprowadzanie w błąd, bo ludzie mogą te pieniądze obecnie wydać lepiej. Dostając więcej za to samo. Dodatkowo nie wylądują w systemie z g.... kitem gdzie na dzieńdobry pasowałoby go wymienić na coś lepszego.

wiehoo
16-01-2019, 20:53
no właśnie chcę kupić aparat nie kitowymi obiektywami tylko
1.Obiektyw PANASONIC 14-140mm F3.5-5.6 ASPH POWER O.I.S. + gx80
2.Obiektyw Panasonic 12-60 f/3.5-5.6 ASPH. POWER O.I.S. H-FS12060 + gx9
3.Sony 18-135mm f/3.5-5.6 OSS (SEL18135) + a6000
no racja nr 2 ma kitowy chyba
ale teraz wchodzi a6400 to pewnie a6300 będzie tańszy i się zmieszczę

ksh
16-01-2019, 20:55
A6300 już jest tańszy, lepiej kupuj póki jest cashback.

darekw1967r
17-01-2019, 11:12
Nie warto, bo w tej chwili za to samo można mieć więcej - proste. To że nie jesteś w stanie tego zaakceptować trudno - będziesz musiał z tym jakoś żyć ;). Reszta to oczywistości nad którymi nie warto tu dyskutować.

BTW: pisanie że A6000 teraz warto kupować to dopiero wprowadzanie w błąd, bo ludzie mogą te pieniądze obecnie wydać lepiej. Dostając więcej za to samo. Dodatkowo nie wylądują w systemie z g.... kitem gdzie na dzieńdobry pasowałoby go wymienić na coś lepszego.

1. Niekoniecznie za to samo. Malo ktory sprzet laczy w sobie bardzo szybki AF + swietne filmowanie + swietnej jakosci foty + obiektyw PZ.
2. Masz problem bo nie jestes w stanie zaakceptowac dobrej puszki w dobrej cenie. ( Cena za nowy A6000 + kit z PZ-tem to okolo 2000 zl )
3. Bazowanie na nowych puszkach nie zawsze ma sens. Moze warto pomyslec zanim sie wyda kase i rozczaruje.
4. A6000 nie ma az tak g... kita jak to probujesz przedstawic ludziom.
5. Zestaw z kitem jest bardzo kompaktowy a calosc ma bardzo duze mozliwosci o ile ktos umie i potrafi to ogarnac ;)
6. Kazdy ma wolny wybór co kupic i za ile i warto zastanowic sie czy A6000 lub nowsza jego wersja nie bedzie
dobrym rozwiazaniem.


Ogolnie mowiac w zaden sposob nie przekonales mnie do swoich racji i uwazam, ze troche malo cenisz dobre i sprawdzone rozwiazania
ktore daja bardzo dobre rezultaty.


Po mimo, ze foce i focilem roznymi systemami (FF,APS-C,m.4/3, 1", Huawei P20) moglbym kupowac nowe zabawki z kolejnymi bajerami i miec wiecej niz mam tylko jest jeden szkopuł w tej calej sprawie.
Najwiecej foce A6000 + Nissin i40, ktory "wygral" ze wszystkim pod wzgledem jakosci i funkcjonalnosci ;)
Dlaczego mam nie polecac najlepszego dla mnie rozwiazania ktore caly czas sie sprawdza i jestem z tego
bardzo zadowolony.
Chcialbym aby inni tez byli zadowoleni ;)


I tak niezaleznie co napiszemy klient ma prawo do wlasnego wyboru co i za ile kupic.


Kazdy z Nas ma wlasne racje i tyle co mozna w tym temacie napisac ;)

Musisz z tym żyć i pogodzic sie ze inni mysla inaczej ;)

cybulski
17-01-2019, 11:20
Ad a6000
Przed świętami, szukając prezentów, m.in natknąłem sie w którejś galerii w Warszawie na stoisko Sony gdzie była miła dziewczyna prenetująca różne zabawki, nowe ale też te stare modele. Wziąłem do ręki wspomiany A6000 z podpiętym dłuższym zoomem, już nie pamietam jakim i cyknąłem trochę w różne strony.
Nawet na maksymalnym powiększeniu na ekranie było ostro i nie było widać szumu. Naprawdę dobry sprzęt za te pieniążki. Czy nowsze bajery są potrzebne to już nie mnie oceniać, ponieważ często płaci się za nie zbyt dużo w stosunku do użyteczności. A ostatecznie chodzi m.in przecież o obrazek i wygodę.

ksh
17-01-2019, 13:08
A6000 mimo że dziadek to nadal dobry tak samo jak i nie produkowane już samsungi nx.
Kwestia ceny i jak dużo dokładamy do nowszego modelu i czy ten nowszy model jest nam potrzebny.
A6300 jest nie wiele droższy w promocjach ale co oferuje więcej, wydaje mi sie że skok dopiero mamy w A6500, może ten nowy A6400 będzie coś pośredniego.

Podobnie jest z A7 pierwszym gdzie czasami na amazon z kitem jest za 2500zł, czy warto ?

Kolekcjoner
17-01-2019, 15:58
1. Niekoniecznie za to samo. Malo ktory sprzet laczy w sobie bardzo szybki AF + swietne filmowanie + swietnej jakosci foty + obiektyw PZ.
2. Masz problem bo nie jestes w stanie zaakceptowac dobrej puszki w dobrej cenie. ( Cena za nowy A6000 + kit z PZ-tem to okolo 2000 zl )
3. Bazowanie na nowych puszkach nie zawsze ma sens. Moze warto pomyslec zanim sie wyda kase i rozczaruje.
4. A6000 nie ma az tak g... kita jak to probujesz przedstawic ludziom.
5. Zestaw z kitem jest bardzo kompaktowy a calosc ma bardzo duze mozliwosci o ile ktos umie i potrafi to ogarnac ;)
6. Kazdy ma wolny wybór co kupic i za ile i warto zastanowic sie czy A6000 lub nowsza jego wersja nie bedzie
dobrym rozwiazaniem.


Ogolnie mowiac w zaden sposob nie przekonales mnie do swoich racji i uwazam, ze troche malo cenisz dobre i sprawdzone rozwiazania
ktore daja bardzo dobre rezultaty.


Po mimo, ze foce i focilem roznymi systemami (FF,APS-C,m.4/3, 1", Huawei P20) moglbym kupowac nowe zabawki z kolejnymi bajerami i miec wiecej niz mam tylko jest jeden szkopuł w tej calej sprawie.
Najwiecej foce A6000 + Nissin i40, ktory "wygral" ze wszystkim pod wzgledem jakosci i funkcjonalnosci ;)
Dlaczego mam nie polecac najlepszego dla mnie rozwiazania ktore caly czas sie sprawdza i jestem z tego
bardzo zadowolony.
Chcialbym aby inni tez byli zadowoleni ;)


I tak niezaleznie co napiszemy klient ma prawo do wlasnego wyboru co i za ile kupic.


Kazdy z Nas ma wlasne racje i tyle co mozna w tym temacie napisac ;)

Musisz z tym żyć i pogodzic sie ze inni mysla inaczej ;)
Ad. 1. Za to samo albo za mniej. BTW: ten AF to nie jest znów taka rewelacja - nie przesadzaj. Nawet w sporo tańszych puszkach potrafi być lepszy.
Ad. 2. Jasne od kilku lat nie jestem w stanie zaakceptować tego co używam :lol:... Daruj sobie takie personalne wycieczki.
Ad. 3. W tym wypadku ma sens i oczywiście że warto się zastanowić.
Ad. 4. Zależy jak się trafi. Moje dwa się rozpadły po prostu w rękach. Ostrość taka sobie, kolor w tym trzecim idzie w magentę. Koledzy na forum KKM też zgłaszają zastrzeżenia. Czemu mam polecać coś co jest loterią - tak wiem trafiają się dobre egzemplarze jak u mojego kolegi.
Ad. 5. No jasne, tak samo jak w innych aparatach dostępnych na rynku.
Ad. 6. Oczywiście. O tym wyborze właśnie pisałem.


Nie jest moim celem przekonywać Cię do swoich racji - zupełnie źle to zrozumiałeś w takim razie. Pisałem do osób które teraz chcą kupić aparat. Dlatego że od lat używam alfy i mam też inne bezlusterkowce to dlaczego mam polecać coś co jest obecnie słabsze od innych rozwiązań i ma wady.

darekw1967r
18-01-2019, 18:06
A6000 mimo że dziadek to nadal dobry tak samo jak i nie produkowane już samsungi nx.
Kwestia ceny i jak dużo dokładamy do nowszego modelu i czy ten nowszy model jest nam potrzebny.
A6300 jest nie wiele droższy w promocjach ale co oferuje więcej, wydaje mi sie że skok dopiero mamy w A6500, może ten nowy A6400 będzie coś pośredniego.

Podobnie jest z A7 pierwszym gdzie czasami na amazon z kitem jest za 2500zł, czy warto ?

Najwiekszy skok jest z A6000 do A6300. A6500 jest znacznie drozszy.
A6300 ma RAW-y 14-bit / kanal, wieksza dynamike,
Filmuje w 4K oraz ma jeszcze szybszy i dokladniejszy AF.
Lepiej sobie radzi z odprowadzaniem ciepla z matrycy podczas filmowania.

Jak jeszcze stanieje A6300 to warto sie tym zainteresowac.

- - - - kolejny post - - - - - -



Nie jest moim celem przekonywać Cię do swoich racji - zupełnie źle to zrozumiałeś w takim razie. Pisałem do osób które teraz chcą kupić aparat. Dlatego że od lat używam alfy i mam też inne bezlusterkowce to dlaczego mam polecać coś co jest obecnie słabsze od innych rozwiązań i ma wady.

W pewnych sprawach wyboru sprzetu sie zgadzamy a w pewnych nie.
Kazdy z Nas ma inny punkt widzenia i mozemy pisac i pisac a i tak klient dokona wyboru tego co mu bedzie odpowiadalo najlepiej.

Kolekcjoner
18-01-2019, 19:08
Najwiekszy skok jest z A6000 do A6300. A6500 jest znacznie drozszy.
A6300 ma RAW-y 14-bit / kanal, wieksza dynamike,
Filmuje w 4K oraz ma jeszcze szybszy i dokladniejszy AF.
Lepiej sobie radzi z odprowadzaniem ciepla z matrycy podczas filmowania.

Jak jeszcze stanieje A6300 to warto sie tym zainteresowac.
I trzeba to zrobić szybko, bo tzw dobrze poinformowane źródła donoszą że szybko zniknie z rynku.

wiehoo
23-01-2019, 16:39
znakiem tego będę szukał a6300 z obiektywem 18-135

chucky80
08-06-2019, 23:12
Pozwolę sobie podpiąć się pod wątek bo wydaje mi się, że szukam czegoś podobnego. Mam nadzieję, że autor się nie pogniewa.
Z tym że u mnie to raczej powrót do aparatu po latach. Fotografia czysto amatorska, zdjęcia rodzinne no i przede wszystkim ruchliwego 4-latka ;) Gdyby udało się zastąpić kamerę typu handycam (Panasonic HC-V770) to byłoby idealnie.

Celuję w kwotę ok. 3000zł z w miarę uniwersalnym obiektywem. Przyszłościowo do ew. rozbudowy.
Wstępnie zidentyfikowałem takie modele (z czego ostatni tj T30 jednak budżet przekracza): https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_eosm6&products=oly_em10iii&products=fujifilm_xt20&products=fujifilm_xt30

Co myślicie? Nieco większa matryca ale brak wizjera. Przyzwoita stabilizacja ale mniejsza matryca i tym podobne dylematy mam. Żaden w 100% nie spełni moich oczekiwań.

Dzięki!

ksh
09-06-2019, 00:50
Jak już masz upatrzone aparaty to teraz zerknij na obiektywy jakie mają i w jakich są cenach, potem zadaj sobie pytanie czy mniejsza matryca z mocno szumiącym wyższym ISO nie będzie przeszkadzała.

chucky80
09-06-2019, 01:25
No właśnie patrzyłem i te kitowe obiektywy do jasnych nie należą. Więc może jednak możliwie najtańsze body ale dobrać do tego na początek jasny obiektyw stałoogniskowy?
Np body Canon M6 można już mieć od 1500zł. Da się do tego dobrać sensowny obiektyw? Jednak na zdjęciach w warunkach domowych zależy mi dość mocno... Pytanie, czy akurat w tym modelu autofokus jest po prostu wolny, czy jedynie wolniejszy od konkurencji? To w kontekście uciekającego dzieciaka ;)

Kolekcjoner
09-06-2019, 13:01
No właśnie patrzyłem i te kitowe obiektywy do jasnych nie należą. Więc może jednak możliwie najtańsze body ale dobrać do tego na początek jasny obiektyw stałoogniskowy?
Np body Canon M6 można już mieć od 1500zł. Da się do tego dobrać sensowny obiektyw? Jednak na zdjęciach w warunkach domowych zależy mi dość mocno... Pytanie, czy akurat w tym modelu autofokus jest po prostu wolny, czy jedynie wolniejszy od konkurencji? To w kontekście uciekającego dzieciaka ;)
AF w m6 jest dużo lepszy niż w tanich lustrach /nie mówiąc już o intuicyjności działania, bo to trudno znaleźć nawet w droższych dslr/. Co do obiektywów to masz do wyboru kilka bardzo dobrych EFM (w tym obowiązkowy 22/2 ;)) oraz setki szkieł pod mocowanie EF/EFS....

poste
09-06-2019, 13:18
Miałem parę razy w ręku dwie m-ki i ostatnia rzeczą jak mógłbym o nich powiedzieć jest intuicyjność obsługi. Tak z punktu widzenia użytkownika Nikonow, gdzie każde body od analoga po Z ogarniam właśnie intuicyjnie.

chucky80
09-06-2019, 13:56
Rozumiem więc, że pomysł body Canona plus stałoogniskowy jasny obiektyw mają sens na tle konkurencji? Myślę, że do obsługi się przyzwyczaję bo nie mam obecnie nawyków ze sprzętu konkurencji.
A więc zestaw body https://www.ceneo.pl/51780200 plus np taki obiektyw https://www.ceneo.pl/19820448 ?
Jak ma się ten Canon na tle konkurencji? Czy szukać na siłę czegoś z wizjerem? Ew. "walczyć" o stabilizację matrycy?

poste
09-06-2019, 14:18
No nie wiem, jak ogladalem zdjęcia z tego Canona, to na ekranie tv poniżej 50' szału nie było. Do d7200 nie ma co porównywać. Ja bym sugerował przyjrzenie się Sony bo obecnie wybór szkieł chyba największy. Przejściówki nie są takie sexy;). Za chwilę będzie wielkość lustrzanki

chucky80
09-06-2019, 14:27
Dlatego pytam o poradę. A cena tez ma znaczenie. Powyższy zestaw można mieć w cenie 2500-2800zl. Jak to wyglada z Sony?

chucky80
09-06-2019, 21:56
W zasadzie znalazłem nawet gotowy zestaw: https://foto-szop.pl/aparat-canon-eos-m6-ef-m-22mm-f2-stm-p-34565.html
Czy w podobnej cenie uda znaleźć się jakąś ciekawą alternatywę na start?

ksh
09-06-2019, 22:22
Tu masz sample (https://www.dpreview.com/samples/5412873901/canon-eos-m6-with-ef-m-22mm-f2-sample-gallery) z tego zestawu, jeśli taka ogniskowa nie będzie ograniczeniem to bierz, u nas pewnie wiele dobrego o aps-c canona nie zobaczysz bo mamy specyficzny rynek ale na świecie canon to nr1 w bezlustrach z małymi matrycami, przegonili nawet olympusa w tamtym roku.

Kolekcjoner
09-06-2019, 23:18
Rozumiem więc, że pomysł body Canona plus stałoogniskowy jasny obiektyw mają sens na tle konkurencji? Myślę, że do obsługi się przyzwyczaję bo nie mam obecnie nawyków ze sprzętu konkurencji.
A więc zestaw body https://www.ceneo.pl/51780200 plus np taki obiektyw https://www.ceneo.pl/19820448 ?
Jak ma się ten Canon na tle konkurencji? Czy szukać na siłę czegoś z wizjerem? Ew. "walczyć" o stabilizację matrycy?
Z tym że ja bym wziął zestaw z "kitem". Kit eMkowy jest bardzo przyzwoity, do codziennego użytku w zupełności wystarcza. Do tej eMki moźna dokupić osobny wizjer ale to dosyć droga zabawa i średnio opłacalna. Jak wizjer jest dla Ciebie istotny to celuj w M50.
Co do jakości obrazka - nie zawiedziesz się. To jest matryca nowej generacji nie ustępująca konkurencji. Moim zdaniem daje lepszy obrazek niż Sony A6000 - /mam oba :)/. Do tego w Canonie masz dotyk, który umożliwia bardzo intuicyjny sposób używania AFa.


Tu masz sample (https://www.dpreview.com/samples/5412873901/canon-eos-m6-with-ef-m-22mm-f2-sample-gallery) z tego zestawu, jeśli taka ogniskowa nie będzie ograniczeniem to bierz, u nas pewnie wiele dobrego o aps-c canona nie zobaczysz bo mamy specyficzny rynek ale na świecie canon to nr1 w bezlustrach z małymi matrycami, przegonili nawet olympusa w tamtym roku.
Biorąc pod uwagę jakie są eMki to się nie dziwię, że tak jest.

chucky80
09-06-2019, 23:59
Muszę to przemyśleć :) "kitowy" ma stabilizację, więc przypuszczam, że może w części zastąpić moją kamerę. Z drugiej strony, ten 22mm otwiera nowe możliwości ze zdjęciami w nienajlepszych warunkach oświetleniowych. Różnica w cenie, to ok 300zł na korzyść "kit'a".

chucky80
13-06-2019, 00:39
I zdecydowałem się jednak na kita:) Inny obiektyw odkupię z czasem a kit będzie uniwersalny na początek.

chucky80
15-06-2019, 11:51
Pierwsze praktyczne pytanie do Was ;) Czy wszystkie obiektywy Canona z zoomem (to mój pierwszy zmiennogniskowy nie w małpce) mają blokadę/przełącznik cofania obiektywu? Jak to wygląda od strony praktycznej, za każdym razem kiedy kończę pracę z aparatem muszę więc wykonać poniższe kroki?

1. Wyłącznik On/Off
2. Zamknięcie obiektywu dekielkiem
3. Cofnięcie i zablokowanie obiektywu

Kolekcjoner
15-06-2019, 22:43
Pierwsze praktyczne pytanie do Was ;) Czy wszystkie obiektywy Canona z zoomem (to mój pierwszy zmiennogniskowy nie w małpce) mają blokadę/przełącznik cofania obiektywu? Jak to wygląda od strony praktycznej, za każdym razem kiedy kończę pracę z aparatem muszę więc wykonać poniższe kroki?

1. Wyłącznik On/Off
2. Zamknięcie obiektywu dekielkiem
3. Cofnięcie i zablokowanie obiektywu
Nie, nie wszystkie. Akurat kit do eMki tak ma :).