PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D40 format obrazu



plablo69
17-06-2007, 10:59
Dlaczego zdjecia robione kompaktami monitor wyświetla na całym ekranie a zrobione Nikonem D40 maja górny i dolny pas.Jest to związane z formatem matrycy 4:3 a 3:2 ?

Gawronnek
17-06-2007, 11:01
sam sobie odpowiedziałeś, dokładnie tak jest jak piszesz

plablo69
17-06-2007, 15:05
Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń.Temat uważam za zamknięty.