PDA

Zobacz pełną wersję : Parasolka i SB-800



vuki
29-09-2005, 11:57
Zrobilem sobie micro studio, z jednej strony mam parasolke z zarowka blyskowa,
z drugiej strony odbijam od sciany blysk SB-800 zapieta do D70 i ...
mam blysk ale jest strasznie ciemno, jak to ustawic?
Moze zdjac Sabine i wbudowana odpalac, jak rozwiazac to oswietlenie?
:?

chudkiewicz
29-09-2005, 12:08
A wyłączyłeś przedbłyski ??
Pewnie lampy nie są sprzężone w tym momencie.
A jaka to żarówka ? Chinka ? :)

vuki
29-09-2005, 12:21
przedblyski wylaczone, pstrykaja razem,
zarowce w metryke nie patrzylem i nie wiem skad pochodzi
teraz nie mam do niej dostepu

chudkiewicz
29-09-2005, 12:30
A w aparacie TTL ? czy commander ?
Kurcze, teraz nie pamietam jak ja to robilem.
Ale jakos tak wlasnie, i bylo nawet za jasno,
tak ze korekcje na - 5 ustawialem.

vuki
29-09-2005, 12:36
ustawialem i TTL i Commander i tak samo
jak blysne sama Sabina to jest OK

chudkiewicz
29-09-2005, 12:48
A SB ? Jakie ustawienia, kurcze no najlepiej bylo by popróbować
ale wiadomo, teraz wpracy siedze.. i jak nei mam tego przed soba
to nie moge sobie przypomniec. Zreszta, powiem Ci ze z reguly ustawialem
lampe na manual , jak najmniejsza wartosc.
Poza tym, rozumiem ze żarówka wyzwala sie przez blysk SB ? Tak ?

vuki
29-09-2005, 12:53
tak, zarowka jest wyzwalana przez blysk SB
w SB mam TTL, byc moze ta blad - dam manuala ale tez jestem na razie w pracy

c2h5oh
29-09-2005, 13:09
moze przedblyski wyzwalaja druga lampe?

Miqel
29-09-2005, 14:02
Może spróbuj odpiąć SB, przestawić na Comander-TTL? Wtedy będziesz miał 2 lampy mobilne? :lol: Ja miałem podobny problem jak pod odpiętą SB miałem zamontowany soft-box. Ale się aparat już chyba "nauczył" :wink: Acha... wszystko robię na M np. wieczorem w domku (400 ASA 1/20 f:5,6) - spróbuj... :?:

Lolas
29-09-2005, 14:47
A moze najlepiej: aparat M, SaBina M, a blysk zarowy i Sabiny wyzwalany lampa wbudowana. Wtedy chyba nie ma prawa nie dzialac, tylko trzeba "pomeczyc" sie trybem manalnym :)

ddMON
29-09-2005, 18:50
przedblyski wylaczone, pstrykaja razem
...

moze przedblyski wyzwalaja druga lampe?
Chyba nie! 8)

szymony
29-09-2005, 23:00
tak, zarowka jest wyzwalana przez blysk SB
w SB mam TTL, byc moze ta blad - dam manuala ale tez jestem na razie w pracy

Kolejna zaleta inaczej iTTLa :( Niezależnie czy masz ustawione TTL czy TTL BL, przedbłyski śmigają na potęgę. I to one wyzwalają zdalnego błyskograta. Jedyne co możesz zrobić to ustawić Sabinę w manual i eksperymentalnie dobrać moc. Lub ewentualnie tryb "A" (nie AA, bo on także se przedbłyskiwuje :wink: ), ale wtedy automatyka sabiny i tak nie uwzględni błysku zdalnego błyskograta.

PS. Coraz mniej mi się podoba iTTL. Po za "FV Lock" i "CLS" (który wali lepiej niż stroboskop), nie oferuje niczego nowatorskiego w stosunku do rozwiązań z manuali. Za to przedbłysków jest od groma i ciut ciut, które skutecznie opóźniają wyzwolenie migawki, oraz zamykają oczka wszelkim żywym organizmom. Wyłączyć ich oczywiśnie nie sposób, nie tracąc przy okazji pomiaru przez obiektyw.

Władca Pixeli
30-09-2005, 05:28
Jeżeli ktoś chce się bawić w studio z parasolkami to najlepiej zapomnieć o wszelkich lampach z automatykami. Dwie najtańsze lampy z trybem manualnym (najlepiej z możliwością zmiany mocy – np Vivitar 285HV) i dobry światłomierz do światła błyskowego i mamy pełną kontrolę.

vuki
30-09-2005, 07:05
ustawilem Manual i jest OK, tzn. trzeba pokombinowac z moca ale to juz pryszcz.
Dzieki all

chudkiewicz
30-09-2005, 07:50
No widzisz.. mowilem manual :)
Ciesze sie ze jest juz ok.
pozdrawiam