PDA

Zobacz pełną wersję : [ Sony ] Viltrox EF-NEX IV adapter



ksh
04-12-2018, 19:48
Podobno adapter radzi sobie bardzo dobrze z większością obiektywów canona ale mało jest informacji jak działa z obiektywami innych producentów z mocowaniem canon.
Czy ktoś używa tego adaptera i podpinał tamrony lub sigmy do Sony A7II/III ?

CC_PL
15-12-2018, 20:29
Generalnie jest tak jak piszesz - nieźle sobie radzi z większością Canonów, a bardzo różnie z innymi szkłami z bagnetem Canona. Pod Sigmy najlepszy jest MC-11. A pod Tamrony..... nie wiem.

Ja się zastanawiam pomiędzy VILTROX-em a Commlite HS (trochę droższy). Ale informacji o kompatybilności szkieł (poza oficjalną tabelą) nie ma zbyt wiele, trzeba szukać po forach.


podpinał tamrony lub sigmy do Sony A7II/III

To nie jest tak że wszystkie Sigmy czy Tamrony będą działać perfekcyjnie, pytaj o konkretne szkła.

nordwind
15-12-2018, 23:28
Są szkła do których wystarczy Commlite za 250zł ( najgorzej wykonany i bez możliwości aktualizacji softu)
do innych jest optymalny Viltrox lub Sigma albo ultra drogi Metabones.
Temat dosyć popularny, więc przeczesując net zawsze można znaleźć jakieś wskazówki.
Dokupiłem Viltroxa do A7II głównie dla Canona EF 70-200 L oraz EF 50 1.8 STM i raczej nie zawiodłem się
Nie miałem jeszcze nawet okazji sprawdzić "w boju" czy będzie jakiś postęp w szybkości i precyzji AF na A7RII.