Zobacz pełną wersję : Zdjęcia samochodu
spiritus
02-12-2018, 18:03
Siema
Chwilę temu kolega poprosił mnie o zrobienie kilku zdjęć jego samochodu do sprzedaży. Macie jakieś konta na instagramie w obserwowanych albo portfolia aby sobie podpatrzyć jakich kadrów się trzymać?
Samochodu jeszcze nigdy nie fotografowałem a chciałbym do tego podejść porządnie aby nie zostawić złego zdania o sobie :D
Może sami macie jakieś rady?
Błyskać nie mam zamiaru.
Sprzęt to to co w stopce i do tego ma przyjść w tygodniu N10-24. Od kilku dni też się rozglądam za polarem więc sprzętowo mam nadzieję wyrobię :D
Statyw też jest :)
Zrobić zdjęcia przyzwoitym telefonem komórkowym. Z każdej strony + bagażnik, siedzenia, deska rozdzielcza, silnik. Zero obróbki.
Podniesienie kontrastu, clarity, jakakolwiek obróbka, efekty artystycznie - odstraszą kupujących.
Dać rzetelny opis samochodu.
I to chyba by było na tyle :)
Zrobisz porządne zdjęcia i zainteresowani będą pisać "czy można prosić o prawdziwe zdjęcia samochodu?" :)
Nie sugerować się tym, że większość zdjęć w ogłoszeniach jest z komórki i zrobić porządne foty.
Zrobienie dobrych zdjęć to jak posprzątanie w aucie, gdy chcemy go pokazać potencjalnemu klientowi.
Nie sugerować się tym, że większość zdjęć w ogłoszeniach jest z komórki i zrobić porządne foty.
Zrobienie dobrych zdjęć to jak posprzątanie w aucie, gdy chcemy go pokazać potencjalnemu klientowi.
Dokładnie tak. Kilka miesięcy temu sprzedawałem auto, jednocześnie było moje ogłoszenie i komisu, zdjęcia z komórki (lub podobna jakość). Tekst "widziałem to auto w komisie, ale zdjęcia jakieś mało zachęcające" był chyba najlepszy :)
Chyba podobnie kombinowali, bo komis duży (auto nawet w budynku stało), albo niedbalstwo, albo chcieli, żeby wyglądało "amatorsko".
Z trzeciej strony kupujący oczekują pewnego stylu czy sposobu przedstawiania auta, typu zbliżenia na detale. Z paroma osobami rozmawiałem i takie mniej więcej mam wnioski.
Siema
Chwilę temu kolega poprosił mnie o zrobienie kilku zdjęć jego samochodu do sprzedaży. Macie jakieś konta na instagramie w obserwowanych albo portfolia aby sobie podpatrzyć jakich kadrów się trzymać?
Samochodu jeszcze nigdy nie fotografowałem a chciałbym do tego podejść porządnie aby nie zostawić złego zdania o sobie :D
Może sami macie jakieś rady?
Błyskać nie mam zamiaru.
Sprzęt to to co w stopce i do tego ma przyjść w tygodniu N10-24. Od kilku dni też się rozglądam za polarem więc sprzętowo mam nadzieję wyrobię :D
Statyw też jest :)
jestes wiele lat na forum i nie wiesz kto samochody pstryka ?
ot chocby zobacz sobie w galerię kolegi pes
http://forum.nikoniarze.pl/search.php?searchid=1339061
spiritus
03-12-2018, 12:12
No jakoś tak motoryzacją się nie interesowałem :D
link nie działa
link nie działa
to co to teraz będzie jak link nie działa ?
nazwa użytkownika PES musi wystarczyć.
Nie sugerować się tym, że większość zdjęć w ogłoszeniach jest z komórki i zrobić porządne foty.
Zrobienie dobrych zdjęć to jak posprzątanie w aucie, gdy chcemy go pokazać potencjalnemu klientowi.
+1
samochód z porządnymi zdjęciami sprzedaje się praktycznie od ręki.
potwierdzam, chociaż nie tylko auta, inne rzeczy z dobrymi zdjęciami idą od ręki na portalach na all czy oll
spiritus
10-12-2018, 15:06
to co to teraz będzie jak link nie działa ?
nazwa użytkownika PES musi wystarczyć.
Potrafię wyszukać użytkownika... spokojnie :D
Myślałem, że wrzuciłeś link do jakiejś galerii.
No to dzisiaj coś niecoś podziałałem.
Zapraszam do oceny i naniesienia poprawek:
http://forum.nikoniarze.pl/threads/293508-F30-sprzeda%C5%BCowo?p=4013249#post4013249
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.