PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia samochodu



spiritus
02-12-2018, 18:03
Siema

Chwilę temu kolega poprosił mnie o zrobienie kilku zdjęć jego samochodu do sprzedaży. Macie jakieś konta na instagramie w obserwowanych albo portfolia aby sobie podpatrzyć jakich kadrów się trzymać?
Samochodu jeszcze nigdy nie fotografowałem a chciałbym do tego podejść porządnie aby nie zostawić złego zdania o sobie :D

Może sami macie jakieś rady?

Błyskać nie mam zamiaru.
Sprzęt to to co w stopce i do tego ma przyjść w tygodniu N10-24. Od kilku dni też się rozglądam za polarem więc sprzętowo mam nadzieję wyrobię :D
Statyw też jest :)

fan911
02-12-2018, 18:20
Zrobić zdjęcia przyzwoitym telefonem komórkowym. Z każdej strony + bagażnik, siedzenia, deska rozdzielcza, silnik. Zero obróbki.

Podniesienie kontrastu, clarity, jakakolwiek obróbka, efekty artystycznie - odstraszą kupujących.

Dać rzetelny opis samochodu.

I to chyba by było na tyle :)

ksh
02-12-2018, 19:29
Zrobisz porządne zdjęcia i zainteresowani będą pisać "czy można prosić o prawdziwe zdjęcia samochodu?" :)

wikary
02-12-2018, 20:07
Nie sugerować się tym, że większość zdjęć w ogłoszeniach jest z komórki i zrobić porządne foty.
Zrobienie dobrych zdjęć to jak posprzątanie w aucie, gdy chcemy go pokazać potencjalnemu klientowi.

poste
03-12-2018, 00:04
Nie sugerować się tym, że większość zdjęć w ogłoszeniach jest z komórki i zrobić porządne foty.
Zrobienie dobrych zdjęć to jak posprzątanie w aucie, gdy chcemy go pokazać potencjalnemu klientowi.

Dokładnie tak. Kilka miesięcy temu sprzedawałem auto, jednocześnie było moje ogłoszenie i komisu, zdjęcia z komórki (lub podobna jakość). Tekst "widziałem to auto w komisie, ale zdjęcia jakieś mało zachęcające" był chyba najlepszy :)
Chyba podobnie kombinowali, bo komis duży (auto nawet w budynku stało), albo niedbalstwo, albo chcieli, żeby wyglądało "amatorsko".
Z trzeciej strony kupujący oczekują pewnego stylu czy sposobu przedstawiania auta, typu zbliżenia na detale. Z paroma osobami rozmawiałem i takie mniej więcej mam wnioski.

stock
03-12-2018, 12:10
Siema

Chwilę temu kolega poprosił mnie o zrobienie kilku zdjęć jego samochodu do sprzedaży. Macie jakieś konta na instagramie w obserwowanych albo portfolia aby sobie podpatrzyć jakich kadrów się trzymać?
Samochodu jeszcze nigdy nie fotografowałem a chciałbym do tego podejść porządnie aby nie zostawić złego zdania o sobie :D

Może sami macie jakieś rady?

Błyskać nie mam zamiaru.
Sprzęt to to co w stopce i do tego ma przyjść w tygodniu N10-24. Od kilku dni też się rozglądam za polarem więc sprzętowo mam nadzieję wyrobię :D
Statyw też jest :)

jestes wiele lat na forum i nie wiesz kto samochody pstryka ?
ot chocby zobacz sobie w galerię kolegi pes

http://forum.nikoniarze.pl/search.php?searchid=1339061

spiritus
03-12-2018, 12:12
No jakoś tak motoryzacją się nie interesowałem :D

link nie działa

stock
07-12-2018, 15:31
link nie działa

to co to teraz będzie jak link nie działa ?
nazwa użytkownika PES musi wystarczyć.

La
08-12-2018, 20:42
Nie sugerować się tym, że większość zdjęć w ogłoszeniach jest z komórki i zrobić porządne foty.
Zrobienie dobrych zdjęć to jak posprzątanie w aucie, gdy chcemy go pokazać potencjalnemu klientowi.

+1
samochód z porządnymi zdjęciami sprzedaje się praktycznie od ręki.

notdot
08-12-2018, 21:16
potwierdzam, chociaż nie tylko auta, inne rzeczy z dobrymi zdjęciami idą od ręki na portalach na all czy oll

spiritus
10-12-2018, 15:06
to co to teraz będzie jak link nie działa ?
nazwa użytkownika PES musi wystarczyć.

Potrafię wyszukać użytkownika... spokojnie :D
Myślałem, że wrzuciłeś link do jakiejś galerii.


No to dzisiaj coś niecoś podziałałem.
Zapraszam do oceny i naniesienia poprawek:
http://forum.nikoniarze.pl/threads/293508-F30-sprzeda%C5%BCowo?p=4013249#post4013249