PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia z Iphona ?



pipol
27-11-2018, 06:14
Różne dziwne rzeczy widziałem ale to mnie zaskoczyło.... Zadzwoniła do mnie koleżanka z fotolabu że klientka przyniosła jej do wywołania na płycie CD zdjęcia zrobione telefonem.
Problem był taki że zdjęcia zrobione Samsungiem były OK natomiast pozostałych kilkanaście było podobno zgranych z Iphona ( nie znam wersji).
Nie można ich było ani otworzyć ani nawet zobaczyć podglądu miniaturek. Pierwsza myśl że to ten nowy format HEIC ... ale tak nie było.
Pliki były z rozszerzeniem JPG i co najciekawsze windows 7 pokazywał że mają po 600-780 MB ....
No i niby tak mają ... Jedno puściła mi przez Dysk Google i tyle MB pobierał... o co tutaj chodzi ???

6868
27-11-2018, 16:05
Przegladales te zdjecia?

pipol
27-11-2018, 16:29
Przegladales te zdjecia?

Nie da się. Jest ikonka wskazująca na mapę bitową. Miniaturki nie pokazuje. Rozszerzenie JPG. No i na przykład 750MB
Komunikat że błąd lub niewłaściwy format itd. No i ta waga. Jak 40 zdjęć ważących po 600-750MB może być na płycie CD ?
Dzisiaj ma kobieta podejść z tym Iphonem to może coś się wybada....

Majek
28-11-2018, 22:39
Może to Live albo seria?

EDIT:
Nope. Ani jedno ani drugie. Seria to jest seria, jest kilka zdjęć, a live jest zapisywany jako .mov

pipol
03-12-2018, 02:11
Sytuacja się wyjaśniła. Zdjęcia zrzucone bezpośrednio z Iphona, Windows 7 odczytywał normalnie. Natomiast zdjęcia nagrane na CD były odczytywane błędnie. Co ciekawe laptop z Windowsem 10 zdjęcia na CD odczytywał normalnie.

kendra
13-12-2018, 23:46
Nigdy nie słyszałam o takim zjawisku. U mnie zawsze wszystko było w porządku ze zdjęciami z iphonów.

Papercont
16-12-2018, 15:35
Może jakieś kodowanie było niezgodne, ale to bardzo dziwne i wątpliwe.