PDA

Zobacz pełną wersję : Uszkodzenie ? po burzy????



bastek73
16-06-2007, 14:20
Witam.Dziś nad moją wsią przeszła niewielka burza , lecz jeden z grzmotów trafił dość blisko ( tak przypuszczam po huku i błysku ) i światło na chwilkę przygasło.Zwykle wyłączam wszystko przy burzy ale ten grzmot był pierwszi i taki mocny- brrr.........
Póżniej zauważyłem ,że w folderze ,, zakładki" na Mozilli nie ma nic a było ich sporo ( od forum Nikona po forum Canona :) - tak , tak ) pocztę itd....
Czy jest jakiś sposób ,żeby to przywrócić do stanu poprzedniego czy odzyskać .
Do forum Nikona hasło odzyskałem metodą prób i błędów do reszty mogę nie odzyskać, kij z Canonem :).
Może ktoś poradzi jak przywrócić to co było?????
Resetowałem kilka razy i zero poprawy.
Jeszcze jedno - w pasku ,, historia " także nie ma nic - jakby był nowy .

Wojteksw
16-06-2007, 14:34
Przywracanie systemu do ostatniego punktu.

bastek73
16-06-2007, 14:44
Wyjaśnij jak to wykonać- czyli ,, przywracanie systemu do ostatniego punktu"?.
Hasło co nieco mówi ale jak to zrobić? Z góry dziękuję.

Wojteksw
16-06-2007, 15:48
W następującej kolejności: Start, akcesoria, narzędzia systemowe, przywracanie systemu - Przywróć mój komputer do wcześniejszego stanu

timi
16-06-2007, 17:30
Zgadza sie, owszem przywróci do do ostatniego punktu. Jeżeli go prędzej ustawił. Jeżeli nie ustawił takowego komputer przywróci mu z ostatniego dnia.:mrgreen:

Hedonista00
16-06-2007, 18:19
Witam, nawet jak nie zrobiłeś punktu przywracania a masz XP to ma on punkty kontrolne, które robi sam:-D ale jak miałeś wyłączone przywracanie systemu to masz nieciekawie. Są programy do odzyskiwania haseł ale to czasochłonne. Pozdrawiam

bastek73
16-06-2007, 19:47
,,Witam, nawet jak nie zrobiłeś punktu przywracania a masz XP to ma on punkty kontrolne, które robi sam:grin: ale jak miałeś wyłączone przywracanie systemu to masz nieciekawie. Są programy do odzyskiwania haseł ale to czasochłonne. "



Nie miałem ustawionego przywracania systemu- trudno , mój błąd .
No nic - dobrze , że nie spaliło kotła CO i elektronicznego sterownika , kompa, telefonu , lodówki, telewizora itd.
Ciesze się ,że to tylko tyle bo mogło być gorzej.
Właśnie dzięki takiemu podejściu do zycia jestem szczęśliwy i zyczę tego wszystkim.Gdyby spaliło mój aparat to byłbym w dołku :))))).
Dzięki za pomoc i porady.
:) :) :)

Antonina
16-06-2007, 20:39
Witam jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć ;) że masz tę opcję wyłączoną jeśli nie wiedziałeś gdzie tego szukać to pewnie nie wyłączyłeś chyba że włączyłeś oszczędzanie miejsca na dysku przywracanie jest standardowo włączone podczas instalacji spróbuj jeszcze raz ja mam angielską wersję ale powinieneś znaleźć START > HELP AND SUPPORT (ikonka z pytajnikiem) > UNDO CHANGES TO YOUR COMPUTER WITCH SYSTEM RESTORE (po prawej drugie od dołu strzałka ) w następnym polu RESTORE MY COMPUTER TO AN EARLIER TIME ( pierwsze pole od góry ) > NEXT > i wyskoczy okno z kalendarzem zobacz czy na kalendarzu są daty pogrubionym drukiem jeśli tak to możesz przywrócić system do tych dni
Pozdrawiam

Wojteksw
16-06-2007, 20:53
Antonina ma rację, jak nie było interwencji to komputer tworzy automatycznie punkty( na przykład przy każdej instalacji ).

bastek73
16-06-2007, 21:54
Właśnie - nie było żadnej interwencji.
Doprowadziłem przywracanie systemu za Waszymi poradami do końca ( zrobiłem przywrócenia na 13.06)- co wskazał komp. ale niestety co kiedyś było w zakładkach nadal nie jest widoczne.
Została metoda prób i błędów .....niestety.
Dziękuję Wam wszystkim za pomoc i jestem zaskoczony tak szerokim odzewem :)))
To miłe :)

sjm
17-06-2007, 00:09
Jaki masz system ?

Hedonista00
17-06-2007, 08:16
Jaki masz system ?

I od tego pytania trzeba było zacząć:-D i chyba średnio Ci się chce dłubać w kompie:mrgreen: takie odniosłem wrażenie. Pozdrawiam

bastek73
17-06-2007, 08:54
Czy średnio dłubie?
Wrażenie odniosłeś dobre. Prawie nic w nim nie ruszam a szczególnie w ustawieniach systemu czy innych poważniejszych sprawach.Nie jestem zbyt biegły w tym temacie jak się zapewne domyślacie .
Służy głownie jako maszyna do pisania i komunikowania się ze światem .Może ktoś coś jeszcze doradzi .
Wracając do poprzednich -przywróciłem system do 3 czerwca ( co by nie było jak wcześniej 13 :)czerwca ) i również bez poprawy.Coś czuję , że chyba tak zostanie .

Hedonista00
17-06-2007, 09:23
bastek73 na stonach www.inastalki.pl i www.dobre programy.pl są zamieszczane darmowe programy do odzyskiwania haseł i pilków, można opisy zobaczyć na stronach czasopism komputerowych, krok po kroku przeprowadzą Cię i może się uda. Powodzenia
Ps.Przeważnie to wersje testowe i działają jakieś 30 dni.

bastek73
17-06-2007, 09:31
Macie u mnie chłodne piwo :) .
Przecież świat jest mały .
Dzięki - to nauczka ,żeby zapisywać sobie hasła i wszelkie inne pierdołki .
Hedonista 00 szczególne dzięki :).
Pozdrawiam

Fenek
17-06-2007, 10:40
Przecież chyba większość stron daje możliwość "odzyskania hasła" np. poprzez wysłanie nowego na e-maila? No chyba że to od e-maila też zapomniałeś... ;)

sjm
17-06-2007, 22:45
Sprawdz sobie tutaj C:\Documents and Settings czy nie masz drugiego uzytkownika o tej samej nazwie z dodanym 001. Jezeli tak to w tym drugim masz wszystkie swoje niby utracone dane . :oops: