PDA

Zobacz pełną wersję : Od początku



koberek
18-11-2018, 00:17
Witam
Panowie, jak byście zaczynali od nowa,
mając budżet 2000 zł, co byście kupili,
chodzi o body, system...z czasem do rozbudowy, ekonomicznie jak najtaniej.
Fotografia zbliżeniowa (makro), krajobraz, zwierzyna z podchodu.
wiem, że tylko w erze, ale macie doświadczenie,
więc proszę o radę.
To jest prośba mojego przyjaciela, więc ja jestem "stronniczy".
Ja bym obstawił canona 200d, lub sony a6000,
ale do fotografi sarenek....

Ligo
18-11-2018, 00:25
Do Nexa nie ma nic sensownego dłuższego, więc albo Canon 100/200D, albo coś z Panasonika.

stachmuszel
18-11-2018, 12:28
A musi być nowe?
Do sarenek D300s+N70-300VR. Sarenki jak ta lala ;-)

darekw1967r
19-11-2018, 13:33
Witam
Panowie, jak byście zaczynali od nowa,
mając budżet 2000 zł, co byście kupili,
chodzi o body, system...z czasem do rozbudowy, ekonomicznie jak najtaniej.
Fotografia zbliżeniowa (makro), krajobraz, zwierzyna z podchodu.
wiem, że tylko w erze, ale macie doświadczenie,
więc proszę o radę.
To jest prośba mojego przyjaciela, więc ja jestem "stronniczy".
Ja bym obstawił canona 200d, lub sony a6000,
ale do fotografi sarenek....

Moze cos takiego ?

https://allegro.pl/fuji-x-t10-fujinon-xc-16-50-mm-f-3-5-5-6-ois-ii-i7679213262.html


Pozniej dokupisz jakies tele.

irek6311
19-11-2018, 14:24
Do sarenek wystarczy Nikon D90 + Nikkor AF-S 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED VR, jak dobrze poszukać to NIKON D90 + NIKKOR 18-55mm znajdzie się używany zestaw za 800 zł, dokupić używany Nikkor AF-S 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED VR i zamknie się w 2tyś zł, będzie zestaw do wszystkiego, za rozsądne pieniądze.